Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Български глас TTS Pro Premium

Благодаря за помощта на @pa19 и @gelermo , проблема при мен е бил,че папка VocalizerEx беше в iGO_Gift а трябвало да бъде поставена паметта на телефона.

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
Аксесоари

TTS_Pro "Мария v.7,5"
Какво ново:
- пълна синхронизация и оповестяване на ТМС събитията по пътя (важи за страните в които тази услуга съществува)
- детайлно оповестяване на времето където това работи iGO_Gift, iGO_Israel (20.10.2016)
- някои неща са премахнати от "Мария" и са добавени в "регулярния речник"
- други малки промени
Необходимо е да свалите и обновения "регулярен речник"
Който не е направил промените в HDR файловете на синтезатора "VocalizerEx" предложени от Vami да прочете т.8 от указанията за инсталиране в първия пост и да си свали двата HDR файла редактирани от Olele 39

Сваляне от 1-я пост


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

@pa19, обнових си речниците, но не смея да пипам Мария. Какво ще ме посъветваш? С Primo 2.4.xxx съм.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай

Пробвах на едно старо iGO 2.0 и работи нормално. Така че опитай! Махаш  "старата Мария" слагаш "новата" и пробваш. Ако не става си връщаш "старата"
.jpg ecran_01.jpg Размер: 19.75 KB  Сваляния: 153
.jpg ecran_02.jpg Размер: 32.32 KB  Сваляния: 156


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

Работи. Благодаря! Но защо до сега Мариите бяха Pro, а тази не е? Пропуск ли е или е нещо по същество.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай

И аз имам питане.С иго 2.4 съм ,Мария работи но не ми съобщава за камери и т.н. На тест ми ги изговаря на някакъв странен език,може би на унгарски а на пътя нищо даже и на унгарски не ще
Цитирай

Това че не ти изговаря камерите на български зависи с какъв скин си. Явно в речника на Мария липсват имената на камерите както са записани в твоя скин.
Ако държиш да продължиш с 2,4 можеш да ми изпратиш скина си да видя кои записи липсват.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

Ако бъркам поправете ме...аз доколкото знам камерите при симулация не се съобщават.За това трябваше допълнителна програма която лъже Айгото че е в реална навигация.Можеби колегата ползва такава програма но ако не е така мисля,че можеби му съобщава нещо друго на чуждия език.
Цитирай

Как да накарам Мария,да НЕ ми изговаря препинателните знаци като......"удивителен знак","запетая","тире" и т.н.?
Един пример: -"движите се с превишена скорост запетая максималн разрешена скорост....удивителен.Или нещо подобно.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай

КОлеги, малко помощ ако може - на NEXTGEN_ISRAEL_9.18.27.676280_sys_not_changed не работи гласовото търсене - има си микрофонето, Мария ме подканя: Моля, кажете адреса и после нищо (като натисна help-a ми излиза: Грешка при зареждане на файл:i18n/vr_help_noaddress. Всичко друго си работи - говори, пее и т.н. но не търси?!
Цитирай

(2016-12-02, 10:52:08)rossenboy написа:  КОлеги, малко помощ ......... не работи гласовото търсене
Имаш ли инсталирано приложението Гугъл ?

Xiaomi 12
Цитирай

(2016-12-02, 10:52:08)rossenboy написа:  КОлеги, малко помощ ако може - на NEXTGEN_ISRAEL_9.18.27.676280_sys_not_changed не работи гласовото търсене - има си микрофонето, Мария ме подканя: Моля, кажете адреса и после нищо (като натисна help-a ми излиза: Грешка при зареждане на файл:i18n/vr_help_noaddress. Всичко друго си работи - говори, пее и т.н. но не търси?!

Пробвай с тези добавки в ux
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1348969

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай

(2016-12-02, 12:55:27)stiix написа:  Имаш ли инсталирано приложението Гугъл ?

Аааа, къде бил ключа от палатката-изкара колегата похвала пред строя. Иначе добавките на pongo съм ги сложил.
Цитирай

Излезе нов VocalizerEx2 и на български.
Благодаря на vla_don!
Който иска да го види:
VocalizerEx2
Скоро подробности.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

Благодаря колега подкарах го за тест, работи с игото но не виждам някакви промени поне на пръв поглед. Може и да се бъркам за мястото на файловете, давам линк за теглене и тест. Папката се слага на вътрешното пространство или на сдкартата и инсталирате приложението.


КЛИКНИ

|Alcatel idol 2|
Цитирай

Едно уточнение за тези които бързат да го пробват:
За да работи както трябва преместете 4-те файла от папката "common" в "bgb.../components" там където е "bgb_daria_premium-high_1-0-0"


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

Здравей! Колега каква е логиката да се местят в оказаната папка? Защото аз каквото и да сложа в папката "VocalizerEx2" без значение името на подпапките и звуковите файлове си ги намира без проблем. Поне при тази версия.

Иначе същите грешки и като предишната версия, сто и нещо "и-то" пак го няма. Някой откри ли някакви подобрения при говорът?

|Alcatel idol 2|
Цитирай

(2016-12-07, 10:58:40)shikata6 написа:  Здравей! Колега каква е логиката да се местят в оказаната папка?

Ами така пише "zsiga68" Tongue
Цитат:How to make Vocalizerex2 pack? Good question.
Select Synthesizer: Vocalizer Expressive Version 2 Then select your language. Press "Download Premium Hight" button and download Install msi file.
Install to PC! Search on the PC this folder: Freedom Scientific /Win7 in "ProgramData" folder/
Make new folder somewhere in PC and copy complete Freedom Scientific folder. Open Freedom Scientific folder then VocalizerExpressive folder and 2.2 folder.
And here rename languages folder to VocalizerEx2 !
Open VocalizerEx2 and common folder. common folder including 4 files: clm.dat , lid.dat , synth_med_fxd_bet3f22.dat and sysdct.dat.
ALL files move to "your lang"/speech/components folder! And now delete empty common folder.
Uninstall Vocalizer Expressive 2.2 from PC!
Ready the assembly.
Copy VocalizerEx2 folder from PC to android device root folder and vocalizer_e2.tts_1.0.2.3t2.apk.
Install to android device and set.
If not work follow my compilation. After install restart the device.
Това е първият етап от прехвърлянето на Vocalizer от win към android.
Следващия е редактирането на va и добавянето на речниците. Явно без тях пак не може.
Не знам колко голяма е промяната във вътрешния речник, но другите промени са значителни!


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

Всички  TTS гласове при мен говорят несвързани неща, при това само с картите на Tom-Tom


Прикачени файлове
.rar Glas.rar Размер: 264.31 KB  Сваляния: 21

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай

Да не си сложил и фонемите на ТомТом?


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

(2016-12-19, 09:39:08)dss54 написа:  Всички  TTS гласове при мен говорят несвързани неща, при това само с картите на Tom-Tom

Ако имаш папка:
\Content\Phoneme
- махни я.

Eten X500, China GPS, Samsung Galaxy Tab 2 10.1,  Galaxy S3 mini VA, S4, S5
Цитирай

Живи и здрави бъдете! Това било. Благодаря!

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай

(2016-12-07, 17:31:06)pa19 написа:  ....Ами така пише "zsiga68" Tongue
Това е първият етап от прехвърлянето на Vocalizer от win към android.
Следващия е редактирането на va и добавянето на речниците. Явно без тях пак не може.
Не знам колко голяма е промяната във вътрешния речник, но другите промени са значителни!
Ето тук (блокиран е файла) съм качил папката VocalizerEx2 с необходимите промени както казва @pa19:
-
В папка VocalizerEx2\languages\bgb\speech\components съм добавил освен файла bgb_daria_premium-high_1-0-0.dat и другите 4 файла (както е казал @zsiga6) clm.dat, lid.dat, synth_med_fxd_bet3f22.dat и sysdct.dat;
- За да чете синтезатора файлa rex_bgb.dat, файла ve_pipeline_bgb_daria_22_premium-high_1-0-0.hdr съм го променил както каза @Vami и съм му добавил накрая:
<RESOURCE content-type="application/x-vocalizer-rettt+text;loader=broker">
      rex/bgb
    </RESOURCE>
- Добавил съм последните userdct_bgb.dat и rex_bgb.dat от първа страница в VocalizerEx2\languages\bgb\speech\components;
- Сложил съм и vocalizer_e2.tts_1.0.2.3t2.apk.


При мен работи доста добре засега. Аз си деинсталирах старата версия vocalizer_e.tts_1.0.2.3r.apk и сложих новото vocalizer_e2.tts_1.0.2.3t2.apk , макар, че ще работят и двете, но всеки си решава.
Цитирай

stensyto не съм абсолютно сигурен понеже не съм правил достатъчно тестове, но мисля че в va трябва да се прибави и
<RESOURCE content-type="application/x-vocalizer-rettt+text;loader=broker">
     rex/bgb/daria
   </RESOURCE>


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

Възможно е, аз копирах от мнението на @Vami от тук. Може би той трябва да каже или някой който е запознат повече! А иначе папката съм я постнал, защото гледам, че на първа страница още не си обновил с VocalizerEx2.

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)