Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Български глас TTS Pro Premium

Добре си направил че си го качил. Просто тези дни нямам време да се занимавам с българския. На други езици които използват rex_ виждам че слагат и двата записа както за userdct_. Трябва да се направят тестове за да се види дали е необходимо и за българския. За съжаление не виждам промени във вътрешния речник или ако има са минимални и така продължава грешното произнасяне на някои думи. И понеже се увеличават възможностите на "Мария" да дава повече информация се увеличават и грешките които прави. Но все пак мисля че е много по-добре от обикновената "Анелия".
Весели празници!


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай
Аксесоари

Който има време и му се занимава, да пробва да види има ли разлика с добавен запис при произнасянето на думите от Регулярния речник (rex_bgb) от @Yuli_D:

 <RESOURCE content-type="application/edct-bin-dictionary;loader=broker">
      userdct/bgb
    </RESOURCE>
    <RESOURCE content-type="application/edct-bin-dictionary;loader=broker">
      userdct/bgb/daria
    </RESOURCE>
    <RESOURCE content-type="application/x-vocalizer-rettt+text;loader=broker">
      rex/bgb
    </RESOURCE>
    <RESOURCE content-type="application/x-vocalizer-rettt+text;loader=broker">
      rex/bgb/daria
    </RESOURCE>
Цитирай

Да. С допълнението в ve_pipeline_bgb_daria_22_premium-high_1-0-0.hdr  се чете и rex_bgb.dat.
Но не мога да усетя разлика между стария и новия VocalizerEx. С еднакви настройки.

[Изображение: Screenshot_2016_12_24_13_31_20.png]



Цитирай

Извинявам се, че ще питам неподготвен, но вчера само сложих, инсталирах и направих настройките в тела и в Примо на новата втора версия на Дарито, като в папката на синтезатора е така: "VocalizerEx2\bgb\speech\components :
bgb_daria_premium-high_1-0-0.dat
rex_bgb.dat
userdct_bgb.dat "

Аз използвам само Примо 2,4 и досега не съм обръщал внимание на "rex_bgb.dat" и разните там корекции по файловете и коментари, та питането ми е такова - Както съм направил достатъчно ли е или трябва да правя някакви корекции по разни файлове и т.н ?

Благодаря предварително!
Весела Коледа!
Цитирай

(2016-12-24, 22:51:55)badsett написа:  Извинявам се, че ще питам неподготвен, но вчера само сложих, инсталирах и направих настройките в тела и в Примо на новата втора версия на Дарито, като в папката на синтезатора е така: "VocalizerEx2\bgb\speech\components :
   bgb_daria_premium-high_1-0-0.dat
   rex_bgb.dat
   userdct_bgb.dat "

Аз използвам само Примо 2,4 и досега не съм обръщал внимание на "rex_bgb.dat" и разните там корекции по файловете и коментари, та питането ми е такова - Както съм направил достатъчно ли е или трябва да правя някакви корекции по разни файлове и т.н ?

Благодаря предварително!
Весела Коледа!

     Весела Коледа, прочети пост 152 на stensito. Изтегли си файла сс записа и сложи неговите файлове в твоята директория с трите ти файла и ги заместваш! Smile
Цитирай

(2016-12-25, 10:29:42)poj160ar написа:       Весела Коледа, прочети пост 152 на stensito. Изтегли си файла сс записа и сложи неговите файлове в твоята директория с трите ти файла и ги заместваш! Smile

Благодаря колега! Иначе ще направя така както казваш, като единствено ще си оставя файла "userdct_bgb.dat ", защото е най - новия.... Дано да няма проблем заради това ?
Приятно изкарване довечера на всички!
Цитирай

Обнових първия пост с VocalizerEx2.
Деинсталирате VocalizerEx и на негово място инсталирате VocalizerEx2 (apk файла е вътре) като предварително го разархивирате с RAR
Папката VocalizerEx2 е готова и не е необходимо да правите нищо. Вътре са и най-новите речници (rex_bgb и userdct_bgb)
Освен това има и update на "Мария v. 7,52"
Честита Нова година и Весели празници!
.jpg images.jpg Размер: 36.49 KB  Сваляния: 101


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

Понеже бутона за "Оцени" не ми действа ?!...Благодаря на pa19, stensyto, olele39, poj160ar и всички помагащи тук! За много години! Живи и здрави!
Цитирай

(2017-01-01, 18:47:44)badsett написа:  Понеже бутона за "Оцени" не ми действа ?!...Благодаря на pa19, stensyto, olele39, poj160ar и всички помагащи тук! За много години! Живи и здрави!

И при мен не работи никой от бутоните.
Цитирай

Явно при никой не работи. Преди няколко дена цветовата схема на форума при мен и повечето настройки бяха нулирани, оттогава не ми работи и бутона "оцени"
Цитирай

При мен си работят! Честита нова година! Бъдете живи, здрави, весели и щастливи ! Smile
Цитирай

Здравейте! Ползвам последната версия на Nextgen (Israel) с последната версия на Мария и VocaliserEx2, както и последния превод на Olele39, съобразен с новия скин. Имам един проблем, който забелязах, след като включих опцията за изговаряне на името на града. Всеки път като трябва да съобщи "София",  Мария най-любезно ме уведомява, че съм в "Софиджа".... Моля, ако някой знае, да каже къде да пипна за да го поправя. Благодаря предварително!
Цитирай

Може би rex_bgb не сработва добре. Пробвай да го деактивираш или изтриеш. Тогава сигурно ще ти се появи проблем с произнасянето на градусите, но ако се оправи произнасянето на "София" (евентуално Мария прави и на други места подобна грешка) ще се наложат промени в rex_bgb.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

Благодаря за бързият отговор! Ще пробвам и ще споделя резултата. Весел Празник!

След направеният тест, вече е ясно, проблема не е в rex_bgb. И без него изговаря "Софиджа".
Цитирай

Проблемът е разрешен,  благодарение на @pa19. Оказа се, че по невнимание съм сложил фонеми за България. След премахването им всичко е наред!
Цитирай

Здравейте,какво става с VocalizeEX 2?Работи ли добре,някой може ли да даде мнение?Аз още съм със стария и се чудя да го сменям ли.
Цитирай

(2017-03-22, 22:53:36)Miro2210 написа:  Здравейте,какво става с VocalizeEX 2?Работи ли добре,някой може ли да даде мнение?Аз още съм със стария и се чудя да го сменям ли.

По мои наблюдения и редовен тест се представя отлично.
Цитирай

От къде да сваля internacional ?

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай

Така се стекоха нещата, че от много време не се бях занимавал с IGo и по-специално с Българския TTS глас Дария/Мария.
С IGo ISRAEL съм версия 9.18.27.658108 и последния скин на Arimi/Vami
Заиграх се с полезната функция от Настройки-Звук-TTS Pro "Прочети информация за изходната позиция", която като кликнеш някъде на картата ти изговаря адреса на избраната точка. С изненада установих, че не изговаря правилно всички корекции, които на времето всички общо се потрудихме да направим чрез потребителския речник. Т.е. помислих си, че изобщо не чете потребителския речник. С регулярния речник проблем няма - поне където има римски номера ги произнася правилно.
Днес доста си играх - сменях различни потребителски речници, проверих пак всички настройки на синтезатора - всичко си е наред.
Накрая установих, че потребителския речник си работи, но само когато след името на улицата няма номер - тогава произнася името на улицата правилно.
Ако след името на улицата има номер - тогава не произнася името според корекцията от потребителския речник.
Давам пример за улица Горазд във Видин. Кликайки по протежението на улицата може да се намери точка от нея без номер и тогава го произнася правилно с удариние на А, но има ли номер след името си го казва с ударине на О, което не е правилно.
Странна работа.
Между другото същото го прави и със скина на Pongo.
Иначе с други приложения като Talk Free (с която си правя тестове за произношение) всичко си работи нормално - синтезатора си ползва и потребителския и регулярния речник, т.е проблема не е в синтезатора.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай

Yuli_D, точно по тези причини направих доста допълнения в rex_bgb.dat. Но в него трябва да се пипа по-внимателно, за да не се разваля досега постигнатото. Подробности има в съседния форум. Мога да сложа линкове и тук, но да не засегна автора на темата.

П.П. Горазд не фигурира и при мен още.



Цитирай

Намерих съседния форум и споменатите файлове. Ще експериментирам при първа възможност. Благодаря @olele39

Изпратено от моят GT-i9300 с помощта на Tapatalk

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай

Пътувах тази седмица до Хасково и ми направи впечатление, че Дариа изговаря много лошо думата "София". Звучи нещо като "Сафя". С последната версия на синтезатора и речниците съм. Само при мен ли е така?
PP.Оправи се с презапис на речниците.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай

Нов линк за сваляне ако може??

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай

Линковете от първия пост са активни. Нямаш проблем.


Lenovo Vibe P1 Pro
Huawei P10
Цитирай

Това излиза при мен.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)