Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Български глас TTS Pro Premium

Виж маааалко по-надолу...
Цитирай
Аксесоари

За TTS ентусиастите, които обичат да си правят собствен потребителски речник и да експериментират с произношението на различни думи:
Вчера в темата за скинове за iGO на любимия ми руски форум, един потребител съвсем случайно спомена и даде линк към мобилно приложение - Miledi, което успешно се справя с потребителския речник на TTS синтезатора на Nuance, с какъвто работи и нашата Дария. Поинтересувах се. Изтеглих го. Изпробвах го. Справя се отлично. Даже има и допълнителни възможности за лесно задаване на множество думи с обща част. Всичко е описано в поста с линка към приложението.

Колко съм търсил такова мобилно приложение...
До сега редактирах потребителския речник под Windows през Vocalizer Expressive Studio, което не е от най-удобните, а и изисква да имаш PC под ръка. Сега всичко става на място и на момента.

Miledi (sz) v.2.1a - редактор пользовательских словарей Nuance на Андроиде

Бързам да споделя линка, защото вярвам, че хардкор феновете на TTS ще го оценят по достойнство ако не го ползват вече.
Търсих в двете теми за TTS за iGO в българските форуми, в които редовно влизам (и от доста време само чета), но не открих нищо за Miledi.

Като единствен минус мога да спомена само наличието единствено на Руски език за интерфейс и описание на функциите на приложението, което за някои може да е сериозен проблем. Аз такъв проблем нямам.
Приложението е доста старо - последната версия е от декември 2014, но си върши прекрасно работата и към днешна дата.
За преглед и изтегляне на приложението може да се наложи и регистрация на руския форум.

Дано съм бил полезен на TTS ентусиастите.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

[-] 11 потребители изказват благодарност на Yuli_D за това мнение:
  • bga, bobywm, dss54, fumar, gelermo, Monipeev, stefando, stensyto, stoianmitkov, vl@di, xenonic
Цитирай

За съжаление дадените линкове в руския сайт не работят.

Извинявам се. Трябваше бваше да се логна първо.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
[-] 1 потребител изказва благодарност на dss54 за това мнение:
  • rado7318
Цитирай

Във връзка с предишния ми пост за приложението Miledi:
Оказва се, че приложението създава файловете *.dct и *.dat с таг за руски език RUR, които не се харесват на синтезатора. Проблема се оправя с който и да е HEX редактор - търси се низа RUR (на 2 места) и се заменя на bgb. Малко неудобно, но все пак мобилно. Мечтата ми е някой разбирач да прекомпилира приложението да създава файловете с bgb таг, но едва ли ще се намери такъв. Контакт с автора изключвам. Каквото такова. Много повече от нищо. Пълно щастие няма.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

[-] 3 потребители изказват благодарност на Yuli_D за това мнение:
  • dss54, stefando, xenonic
Цитирай

Жалко! Искаше ми се да поправя една досадна грешка на Дариа и едновременно с това да се поупражнявам в редактирането на произношенията. При изговарянето на дълги фрази от рода на: "Населено място, път №, наклонена черта, път №", думата "черта" се произнася с ударение на Е (чЕрта). Пример: "Дупница, Е79, наклонена чЕрта, едно".Това не е болка за умирачка, но дразни, защото се повтаря често при пътуване по магистралите и международните пътища. Иначе в по-къси фрази си го казва както трябва. И отделно взета, думата "черта" също се произнася добре. Видях го в Miledi. Дали е възможно да се оправи? Може би е най-добре фразата "наклонена черта" въобще да не се произнася.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай

Разбира се че не е болка за умирачка Аз съм си сложил Дария да ми чете и ел книги и мн се забавлявам с нея  Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на iuri2 за това мнение:
  • stefando
Цитирай

Така е. И аз я слушам с удоволствие, но жената се дразни и настоява да спра навигацията в колата. Освен това, нали се стремим към съвършенство. Иначе ще спре развитието. Тази корекция на произношението надхвърля моите възможности. Аз няма да се справя с HEX редактора и най-много да си повредя файла. Затова моля, ако някой има време, желание и познания, нека се опита да премахне този недостатък. Всички ние и Дариа, ще спечелим от това. Сигурен съм, че във форума има знаещи и можещи колеги, които ще откликнат. Освен това знам, че те не стоят, а непрекъснато усъвършенстват речниците и със сигурност скоро ще се появят нови версии във форума. За съжаление, между нас има хора, които считат, че знаещите са ни длъжни и доста от тях (знаещите) се отдръпнаха обидени. Трябва да сме благодарни за всеки жест и всяка дума на тези хора. Те го правят за нас и трябва само да им благодарим.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
[-] 1 потребител изказва благодарност на dss54 за това мнение:
  • stefando
Цитирай

Писах сърцераздирателно писмо на автора на Miledi с молба да я прекомпилира за нашите условия с bgb таг. Гледам, че е редовен и активен на руския форум. Нищо не губим ако го помоля учтиво да го направи.
Стискайте палци...

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

[-] 4 потребители изказват благодарност на Yuli_D за това мнение:
  • dss54, garmel, iuri2, stefando
Цитирай

Има ли някъде по мрежата указания за изписване на фонетичното значение (звучене) на думите в програма Miledi. Например, t&SEr.'ta - какво означават символите и кога и как се използват. Трябва да сме готови за bgbMiledi ;-).

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай

Това съм си го изкарал навремето от Vocalizer Expressive Studio

Код:
Bulgarian Phoneme Alphabet [v1.0]
E    п(е)к    'pEk
a    п(а)к    'pak
d&z  (дз)ън   'd&zu-n
j    (я)л     'jal
n    (н)ас    'nas
t    (т)ам    'tam
u-   п(ъ)к    'pu-k
z    (з)ар    'zar
O    п(о)д    'pOt
b    (б)ал    'bal
f    (ф)ал    'fal
k    (к)ак    'kak
p    (п)ак    'pak
t&S  (ч)ам    't&Sam
v    (в)ал    'val
S    (ш)ал    'Sal
d    (д)ам    'dam
g    (г)аз    'gas
l    (л)ак    'lak
r    (р)аз    'ras
t&s  (ц)ар    't&sar
w    (у)иски  'wi.ski
Z    (ж)ал    'Zal
d&Z  (дж)ам   'd&Zam
i    п(и)к    'pik
m    (м)олив  'mO.lif
s    (с)ъщо   'su-.StO
u    п(у)к    'puk
x    (х)ал    'xal
.    syllable break
'2   secondary stress
*?   end of question
_    word delimitor
"    sentence accent
*,   comma
*:   colon
*.   end of declarative
*;   semicolon
'    primary stress
*!   end of exclamation
#    pause
Някои от специалните символи така и не ги разгадах напълно какво правят.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

[-] 1 потребител изказва благодарност на Yuli_D за това мнение:
  • dss54
Цитирай

@dss54, проблемът с наклонената черта при мен го няма. Следиш ли и другия форум?

А горният код, публикуван от @Yuli_D е вграден във VocalizerEX.
Миледи е само за забавление на манияците  Smile



[-] 1 потребител изказва благодарност на olele39 за това мнение:
  • dss54
Цитирай

dss Много си прав. Нека знаещите не се обиждат от простите Те са си такива От мен също много благодарности на умните във форума Все пак не всеки има нужните познания а тези хора работят за всички БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИЧКИ УМНИ И ЗНАЕЩИ  Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на iuri2 за това мнение:
  • dss54
Цитирай

(2018-09-11, 17:07:56)olele39 написа:  @dss54, проблемът с наклонената черта при мен го няма. Следиш ли и другия форум?
Струва ми се, че всичко съм направил както трябва и с най-новите речници. Проверих всички файлове и настройки. Не иска да се махне тази чЕрта и това е. Колегите ще ме обвинят, че прекалявам с този проблем и май е така. Край! Това е последно.


Прикачени файлове
.rar Primer.rar Размер: 41.6 KB  Сваляния: 36

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай

@dss54, не прекаляваш. Що да прекаляваш. Дай го този маршрут от записа да го пробвам.



[-] 2 потребители изказват благодарност на olele39 за това мнение:
  • dss54, stefando
Цитирай

Ефекта с "наклонена чЕрта" го възпроизведох и аз, като активирах в Настройки-Озвучаване-TTS Pro опцията "Прочитане на текущата улица без маршрут"
Скина е на Arimi/Vami.
Намирисва ми на проблем в регулярния речник, но предстои тепърва да експериментирам. Когато имам време.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай

(2018-09-12, 11:38:35)olele39 написа:  @dss54, не прекаляваш. Що да прекаляваш. Дай го този маршрут от записа да го пробвам.

Колегата Yuli_D е прав за опцията "Прочитане на текущата улица без маршрут" и за скина. Маршрутът е от София (кв.Левски Г) до Благоевград - лесен, лек автомобил. Записът е в момента на качването на основното трасе на Околовръстния път от локалното платно. Неприятното е, че по време на цялото пътуване се повтаря многократно, не е като името на някое селце, което може и да не срещнеш. И пътищата с две и повече имена (номера) са много.
Благодаря ви, ,че гледате сериозно на това, което мнозина биха нарекли каприз.
-------------------------------
Изключих опцията "Прочитане на текущата улица без маршрут" и сега нямам проблема "чЕрта". Дариа не съобщава номера на пътя, което е по-добрият вариант :-)


Прикачени файлове
.rar Marshrut.rar Размер: 1.26 MB  Сваляния: 22

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай

При скин Понго (карти here) този дефект го няма. Понеже карам само с него, не съм го забелязал досега.



[-] 1 потребител изказва благодарност на olele39 за това мнение:
  • dss54
Цитирай

(2018-09-12, 13:05:51)olele39 написа:  При скин Понго (карти here) този дефект го няма. Понеже карам само с него, не съм го забелязал досега.

Аз и при Pongo (последен скин, последни регулярен и потребителски речник и превод) го възпроизведох.
Настройката там обаче се намира на малко по-различно място - Настройки-Озвучаване-TTS Pro-TTS от Wiman - опцията "Прочитане на текущата улица с/без маршрут"
Никога не карам с активирани тези опции. Излишно е досадно е при едно нормално пътуване непрекъснато да ти казват на коя улица си и т.н.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

[-] 2 потребители изказват благодарност на Yuli_D за това мнение:
  • dss54, potrok
Цитирай

Щом го има в настройките, все ще се намери някой, като мен, да го включи. На мен сега ми е доста по-спокойно, когато знам от къде се изключва. Благодаря на знаещите.

Samsung Galaxy S7
iGO_9.18.27.687519/Jan 26 2017
Skin by Arimi/Vamibg...
Цитирай

(2018-09-12, 13:35:00)Yuli_D написа:  Аз и при Pongo (последен скин, последни регулярен и потребителски речник и превод) го възпроизведох.
...

Факир си, признавам.  Smile
Аз не мога да я чуя тази "чЕрта".



Цитирай
Question 

@olele39, а кой синтезатор ползваш?
Аз още си ползвам VocalizerEx2.
---
Smile Smile  Сега превключих на VocalizerTTS - там положението е още по-интересно - произнася "Е седемдесет и девет ВЕРТИКАЛНА ЧЕРТИЦА едно".
Много ме развесели.
Като имам време ще го разчепкам това...

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай

(2018-09-12, 21:11:33)Yuli_D написа:  @olele39, а кой синтезатор ползваш?
...
VocalizerEx във вътрешната памет.
Отказах се от VocalizerTTS.



Цитирай

Добри новини за Miledi.
Автора се оказа много отзивчив и прекомпилира приложението да създава таг bgb в DAT файла на потребителския речник. Сложил е Miledibgb в темата си от руския форум.
И това обаче не е пълно щастие. Просто леко улеснение. Приложението си генерира произношение за новите думи според руските фонетични правила. Ако искате да въведете нова дума ще трябва да се въвежда ръчно според българските фонетични правила. Той сам ме предупреди за това снощи. Не посмях да нахалствам и да го карам да преработи изцяло приложението за български от страх да не се откаже. И това е нещо. За редактиране на вече въведени думи е идеално.
Теглете и тествайте, TTS маняци.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

[-] 2 потребители изказват благодарност на Yuli_D за това мнение:
  • dss54, olele39
Цитирай

Ако успееш чрез Miledi да оправиш Дружба I и Дружба II ще е супер.

П.П.
Желателно е следващите мнения да са в другия форум. Нека не нарушаваме новите правила на този форум.



[-] 1 потребител изказва благодарност на olele39 за това мнение:
  • hariman
Цитирай

Колега, кой би трябвало да е "другия форум"?
Може и на лични, за да не оспамваме тук...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)