Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със стартиране на приложения
#1

Здравейте колеги, 
Сблъсквам се с много интересен и дразнещ проблем. 
Телефона е със заключване с отпечатък, алармата която използвам е Alarm clock plus. Не всеки път алармата тръгва както трябва. Тоест в часът в който трябва да се вкл. нищо не се случва но щом отк. телефона веднага тръгва, също така не ми показва нот. за събития от гоогле календара . Всички приложения са актуализирани, всички нот. са разрешени почвам да си мисля че е от заключването?  BuДали някой се е сблъсквал с подобен проблем?

Сега вече съм сигурен, че проблема е от заключването. Махнах го започнах да получавам нот. от календара!!!


Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#2

Време е да смениш алармата - приложението, което ползваш, последно е ъпдейтнато през 2014 година. Оттогава насам немалко неща са се променили в Android (Project Butter, Doze Mode, Smart Manager на Samsung) с цел оптимизиране на разхода на батерия.

Съответно стари приложения, които използват API-то AlarmManager.set(...) (какъвто предполагам е случая с твоето), не събуждат телефона в точното време, защото операционната система така наглася таймерите, че да се изпълняват заедно с таймери от други приложения, за да се намалят събужданията и да се пести батерия. От Lollipop нагоре, правилното API е AlarmManager.setAlarmClock(...), което съм сигурен, че приложението ти не използва и затова не звъни.

Накратко: използвай вградената аларма в телефона и със сигурност няма да имаш ядове. Ако искаш от Play Store, гледай да е качена/ъпдейтната поне след 2015 г.

Ето линк за за колегите девелъпъри, ако им е интересно: https://developer.android.com/reference/...nager.html

Edit: Ако си пуснал Power Saving Mode, изключи го, защото по дефолт той спира background data и не ти се синхронизират нещата. Също, нали не ползваш някоя тъпна от рода на Advanced Task Killer или някое от безбройните приложения за чистене на RAM/пестене на батерия? Ако да, спри да ги ползваш - създават само проблеми, подобни на твоите.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

Много Благодаря. За пореден път се убеждавам в полезността на форума!

Изобщо не съм обърнал внимание колко е старо приложението : )     но тъй като досега на С5 си работеше прекрасно не бях се замислил за update.
Но сега се разрових в app power saving настройките и съм почти сигурен че намерих проблема - ако приложението не се ползва 3 дни - спира нот. 
Твърде вероятно е това да е проблема! Ще тествам и ще пиша.

п.с. - разбира се че не ползвам task killer Smile


Поздрави
Цитирай
#4

След няколко дни тестове се оказа, че след като спрях app power save всички проблеми изчезнаха и не забелязвам НИКАКВА разлика в издръжливостта на батерията, с нормално ползване - 2 дни

Поздрави и Благодаря.
Цитирай
#5

За да не пускам нова тема, някой знае ли как мога да работя с 2 приложения едновремвнно. Например да имам 2 различни браузъра отворени на екрана. При с4 това беше мултитаскинг ( много прозорци ) но при с7 не го намирам.

Samsung Galaxy S7 SM-G930F Black ONYX 32GB ( Oreo 8.0  ) + 32GB Samsung PRO microSD Class 10
Цитирай
#6

Като си в някое от приложенията, браузър да речем, задържаш левият тъч бутон. Отворения ти се качва нагоре и отдолу си избираш какво още да ползваш

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#7

Благодаря ! Това го открих и сам, обаче не става за всички приложения.

Samsung Galaxy S7 SM-G930F Black ONYX 32GB ( Oreo 8.0  ) + 32GB Samsung PRO microSD Class 10
Цитирай
#8

Ето това е другото което се сещам, но и то не работи за всички
[Изображение: ff6897c6102f7aaf11a08f9982e1c163.jpg]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#9

Не всички приложения го поддържат затова е така Smile

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#10

Открих и друг начин, когато сте в приложение, ако задържите сензорния бутон за затваряне на всички приложения, отвореното приложение ( ако го поддържа ) автоматично се преоразмерява на половината екран, а отдолу ви остава избора на приложенията, които може да ползвате.

Samsung Galaxy S7 SM-G930F Black ONYX 32GB ( Oreo 8.0  ) + 32GB Samsung PRO microSD Class 10
Цитирай
#11

Ще използвам темата да питам за моя "проблем". От години ползвам приложението Screen off and lock (заключва се телефона от икона на екрана). Настроих телефона да се отключва с пръстов отпечатък и пин. Като заключа телефона с иконата на приложението ми иска направо пин и не дава опция за отпечатъка. Ако го заключа от бутона на телефона се отключва с отпечатъка. Досега бях с S6 edge и всичко си работеше нормално и с отпечатъка и с приложението. Идеи?
Цитирай
#12

Явно приложението не е актуализирано за модела на S7. Ако скоро не е актуализирано значи проблема е в това според мен, но и да е актуализирано да речем преди месец не е гаранция, че са го обновили приложението за S7. То по принцип като дойде нова актуализация за някое приложение си пише какво пускат като новост, така че следи и виж последната версия ако е от скоро какво пише на нея.
Цитирай
#13

Да, сетих се за това и погледнах. Последната актуализация е от 2014 г. Избрах и сложих друго актуализирано май 2016, но резултата е същия. Сякаш има някаква защита, ако се заключи от външно приложение да иска пин при отключване, но знам ли ... S6 беше със същия Андроид и работеше.

Нека някой, ако ползва подобно приложение и работи да сподели. Не държа на това, което ползвах до сега.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)