Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов телефон, първо зареждане?
#1

Днес най-сетне ми дойде Еджа, въпроса е как е най-добре първо да се зареди? Мнения четох много и не стигна до заключение.
Цитирай
Аксесоари
#2

Както искаш, вече няма значение.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#3

(2016-05-17, 10:30:02)Freakylol написа:  Днес най-сетне ми дойде Еджа, въпроса е как е най-добре първо да се зареди? Мнения четох много и не стигна до заключение.
Докато покаже пълен заряд. Повече от това не ти трябва.

 
Цитирай
#4

В инструкциите на Samsung пише, че преди да почнеш да го ползваш трябва да го заредиш до край. Лично аз никога не съм го правил вземам телефона изразходвам го и тогава го зареждам. Дали би се отразило на батерията нямам идея.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#5

Еми щом няма значение, свалих го до 17% и вече го включих.
Цитирай
#6

С новите батерии вече твърдят ,че няма значение, но аз все още по навик , а и надали ще навреди първо разреждам докато изгасне, след това зареждам до 100% плюс още поне два часа.
И гледам първите три заряда и разряда да са от 0 до 100

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#7

Това пък да се самоизключва е толкова вредно. Оставяш батерията на критично нисък заряд така, което и намалява живота. Не случайно започва да писка за зарядно на 15%. Всичко надолу не е полезно да се прави системно.

POCO F1
Цитирай
#8

Аз телефона въобще не го следя колко % живот на батерията има. Ако знам, че следващият ден няма да мога да го зареждам веднага го слагам на зарядното, пък ако ще да е на 45%. Но ще споделя как е положението с батерията на лаптопа. Ползвам го за РС, т.е. е постоянно включен в зарядното, но за това пък много ми помага заводският софтуер на Lenovo - държи постоянен заряд около 60%. Въпреки, че машинката е на повече от две години съм зареждал батерията до 100% не повече от 20 пъти и съм я разреждал до около 15% малко повече. На скоро отново ми се наложи да използвам целият каацитет на батерията и машинката издържанад 4 часа и 30 мин постоянна работа (така беше и като нов). Явно за една батерия са най-важни циклите от под 30% до над 80%. Ако някак си успява човек да следи телефона да не преминава тези граници, батерията ще издържи мнооого време.

П.П. Наясно съм, че почти никой няма да му се занимава да следи телефона си постоянно колко ток остава... В това число съм и аз.

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай
#9

И да го следиш няма значение. За циклите си прав обаче Smile
Няма как телефон на 2-3 год с 600 цикъла на батерията да държи като нов.

При лаптопа е друго там сравнително по рядко разреждаш/зареждаш (ако е работен е друг случая).
Иначе и мен на лаптопа ми е на 3 год батерията и държи към 4 часа, когато беше нов държеше по 5 часа и половина.
Това с 2-3 разреждания в седмица.


Горе долу няма и особено голямо значение дали ще го сложиш на 1% или на 20%, живота на всички тия батерии имат определен цикъл и това е.
Ползвайте си ги, след 2 години или си сменете батериите или телефоните/лаптопите  Angel

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#10

Аз от както съм с този телефон го зареждам всяка вечер, и винаги ми стига за целият ден, а не го пускам от ръце.
Но , въпросът тук беше , при първо зареждане

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#11

На S5цата на 2 години батерия и много цикли ако не играя игри при 15% оставаща батерия правя има няма 4 часа скрийн. Знам, че новите батерии не им се съкращава живота толкова много при много цикли като преди.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#12

(2016-05-17, 12:54:47)lavazza написа:  Това пък да се самоизключва е толкова вредно. Оставяш батерията на критично нисък заряд така, което и намалява живота. Не случайно започва да писка за зарядно на 15%. Всичко надолу не е полезно да се прави системно.

Вредно е ако го правиш всеки път това т.е. да ти е практика при всяка зареждане. Тук става дума за първото зареждане или да речем следващите 2-3 макс и от там нататък да не го оставяш да се изключва сам заради липсата на заряд. Все пак от 1-2 изключвания заради никакъв заряд няма да се скапе чисто новата батерия, а и аз винаги започвам да зареждам телефона си като наближи 20%.
Цитирай
#13

А при мен изникна друг въпрос. Fast charging вреден ли е за батерията ако постоянно се зарежда така? Да кажем, че 1 път в деня го зареждам с него.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#14

(2016-05-17, 22:37:34)startx написа:  Вредно е ако го правиш всеки път това т.е. да ти е практика при всяка зареждане. Тук става дума за първото зареждане или да речем следващите 2-3 макс и от там нататък да не го оставяш да се изключва сам заради липсата на заряд. Все пак от 1-2 изключвания заради никакъв заряд няма да се скапе чисто новата батерия, а и аз винаги започвам да зареждам телефона си като наближи 20%.

Аз затова съм писал не случайно - СИСТЕМНО, което е синоним на постоянно Wink

POCO F1
Цитирай
#15

Най-добре за батерията е да се зарежда бавно, да не се оставя да падне напълно и да не се зарежда до 100%. Примерно 30% - 80%.
Разбира се телефонът е направен да ни служи, а не да се грижим за него като за бебе кога и колко се храни. Това 30-80 е просто принцип и ако се спазва батерията издържа повече цикли.
Цитирай
#16

@potiron, какво значи "..батерията да се зарежда бавно"? През лаптопа ли?

 
Цитирай
#17

аз пък съм чувал, че бавното зареждане(примерно от компютър) преебава батерията. та пак да питам, вредно ли е винаги да се зарежда телефона с fast charging? аз мисл че не, защото ако е било вредно нямаше да го има, но все пак.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#18

Аз пък съм чувал, че като цяло зареждането прецаква батерията. Затова най-добре не зареждайте телефоните си. Или ги зареждайте, но се знайте, че след 3 години (когато стане време за нов телефон поради причини, различни от батерията) батерията ще държи 20% по-малко.

Логично е бързото зареждане да е ПО-вредно за батерията, защото се пуска по-високо напрежение и повече ток, съответно отделената топлина в телефона е повече. Топлината е враг на батериите. Колко точно вредно е и колко по-бързо убива батерията в дългосрочен план, само инженерите на Самсунг знаят.

Аз правя следното: в повечето случаи ми е спряно бързото зареждане, защото зареждам само през нощта и зарядът ми е достатъчен за целия ден. Няма смисъл да напрягам телефона и батерията да се загряват за 90 минути, като има на разположение 7 часа да се зареди догоре. Ако ми трябва бързо да заредя, защото например вечерта ще излизам, включвам бързото и зареждам...

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#19

(2016-05-19, 06:26:08)expressinglol написа:  А при мен изникна друг въпрос. Fast charging вреден ли е за батерията ако постоянно се зарежда така? Да кажем, че 1 път в деня го зареждам с него.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Да вреди на батерията ако постоянно се зарежда с фаст защото и скъсява многократно живота тъй като зарежда на много по висок волтаж спрямо стандартното зареждане.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#20

Бавно зареждане имам предвид с нормална зареждачка на 5 волта или с изключен fast charging.
Цитирай
#21

(2016-05-19, 17:03:54)potiron написа:  Бавно зареждане имам предвид с нормална зареждачка на 5 волта или с изключен fast charging.

Не е ли достатъчно да излючиш опцията просто от Settings ?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#22

Достатъчно е. Точно тово имах предвид.
Цитирай
#23

Моят S7 го купих с подарък безжично зарядно подарък и го зареждам главно с него през ноща, за да избягвам точно такъв тип дилеми. Дали да е или не зареждан с fast charging опцията а и смятам, че е доста по-удобно. Според мен от техническа гледна точка, батерията при този тип зареждане се загрява най-малко.

Samsung Galaxy S7 SM-G930F Black ONYX 32GB ( Oreo 8.0  ) + 32GB Samsung PRO microSD Class 10
Цитирай
#24

Хора,не робувайте на телефоните си. Те трябва да ви робуват.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Цитирай
#25

За да ти робува вярно трябва и да положиш малко грижи. Колата също трябва да ти е роб и все пак я мислим какво масло да й сложим, каква нафта/бензин да й сипем. Аз не съм от хората дето сменят телефона на всеки нов модел, а карам поне 3 години с него, затова полагам грижи за батерията. Откъм въпрос на греене, не е никак топъл с fast charging-а. На жената S6-цата е по-топъл.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)