Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Струва ли си НОУТ 3
#1

Здравейте,струва ли си закупуването втора употреба на апарата като е модел на толкова години?Вече за около 300 лв.има много запазени.Не ми се купува някой китаец нов за тези пари.Струва ли си даването на още 300 за ноут 4?Телефона ще се използва за Ф.Б ,филми, месинджер.Спряха ли ъпдейтите на телефона?
Аксесоари
#2

Телефона си струва купуването. Моя го взех преди около година втора ръка и съм доволен. Ъпдейти за него вече няма въпреки, че се чува че на по-късен етап можело да пуснат 6.0 за него (но е малко вероятно). Ако имаш излишни пари е по-добре да до дадеш за Ноте 4.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
#3

За мен си струва. За нещата за които ще го ползваш си струва

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
#4

За 300 лв, по-добър не знам дали ще намериш. Модела е епичен, бих го сменил само за S7 edge.
За нуждите ти е повече от перфектен.
Ъпдейтите след 5 слабо.
Ако решиш, можеш да си сложиш ROM.
Аз лично съм все още с 4.4.2
Реално защо да маливаш повече пари?

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
#5

Колега,
Аз съм Note 3 от октомври 2013г. и да ти кажа съм много доволен и чак тепърва обмислям смяна. За тези нужди, които си описал ще ти върши повече от перфектна работа и няма да съжаляваш.
Както са ти казали колегите от горните постове - официалните ъпдейти отдавна са спряни (нищо ново за Samsung), но има изключително много къстъм РОМ-ове, с които ще получиш най-новите версии на андроид - ако ти се занимава да ъпгрейдваш, разбира се. В момента използвам 5.1.1 имам сменяема батерия - >
[Изображение: qTt3ETf.png]

<- нося си я с мен навсякъде и когато ми падне - сменяната отмена десетина секунди.
Ако имаш излишни пари или можеш да намериш Note 4 на добри пари взимай по-новото. Аз лично се впечатлих от Note 4/5, за да ъпгрейдна. Но вече е наложителна смяната му.

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
#6

Здравей, колега
Аз ползвам Note 3 N900 , който даже не е LTE, на такъв попаднах когато го купувах. Ползвам го вече 2 години, нямам никакви оплаквания, а е подложен на сериозна експлоатация, по две зарядки на батерията на ден, понякога три. Приложения, много разговори voip, електронна поща, телевизия и т.н. Стилусът е незаменим за мен, много голяма екстра. Към момента бих го сменил единствено ако мога да мина на iphone 6 s plus, но паричките са много. Иначе съм с 4.4.2 рутнат, но без къстъм рекавъри, което, за щастие, ме ограничава да флашвам всеки ден нови ромове (както беше с S2-та). Мисля, че е добра оферта, ако намериш нещо по-запазено, поздрави и успех!

SGS 2, JellySNAP ROM [v5.5]
Apolo 4.13 Extreme V.0 kernel
#7

@zv3rA ,кое по-точно му е задължителното на смяната на твоя? Стана ми интересно, не се заяждам.
@dracula79, може ли да ми кажеш, за какво ползваш толкова интензивно стилуса? Аз почти не го ползвам, просто не намирам мн приложение, освен да подчертавам ? Като тефтер ли, за записки ли?

Аз все още се боря да подтисна желанието ми да си взема s7 edge :/

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
#8

Виждам че сте доволни от телефона, ще го предпочета пред разни Meizu или Леново за тези пари.Благодаря за отговорите.Ако някой иска да допълни нещо ,Супер.
#9

Аз съм с Note 3 N9005 от 2014г до сега изредил съм почти всички къстъм рома. Телефона ми е все още с оригиналната батерия и много рядко се случва да го зареждам втори път на ден. Това, че няма официални актуализации от Samsung въобще не ме топли. Телефончето си ми върши перфектно задачките които му постявам. Мога да си карам още с него Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
#10

@CartmanBG погледните темата в общи приказки колко телефона съм сменил и ще разбереш, че не съм се задържал дълго време с един телефон. Две години и половина+ за мен са доста, за някои хора е нормално, дори малко.
Edit: колега, на мен ми е много удобен swipe keyboard-a с писалка е три пъти по-бърз отколкото с пръст. Особено когато са ми влажни/мръсни/потни ръцете. По-прецизно маркиране на букви/текст/думи. 
Лично аз не използвам толкова много писалката при телефона, но виж при таблета(виж подписа) - там писалката я използвам две трети от времето. Просто съм свикнал с нея и ми е много по-удобно, отколкото с пръст.

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
#11

С една идея, взимай Note 3, без да се замислиш!
@rado__8, кой ром ще ми препоръчаш, който да има и Xposed? Или да слагам 5.01 оригиналният и да го рутвам + xposed? Искам нещо стабилно.
Пробва ли последният порт на S7 edge от DarkLord? Чета мн позитивни неща в XDA и почвам да се замислям Smile

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
#12

Разбира се, че си струва. Ноута е велика машина ползвам я от няколко месеца но няма абсолютно никакви ядове. За клипове и филми е пушка просто. Никакви забивания при сърфиране върви гладко, а с 32ГБ памет не можеш и да си помислиш че мястото няма да ти стигне. Бих го сменил единсвено за 4-ката (за 5'цата) нямам наблюдение. Успех ! Smile

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
#13

Аха ноут 3 е велика и епична машина ...Велики и епични бяха 1 и 2 също ... ноут 4 обаче не е? Защо да наливаш още пари? А защо да се наливат за S7 edge? Значи взимаме ноут 3 без да се замисляме а за ноут 4 ставаме мислители? Осъзнавате ли какво пишете? Мнение 2 @genchoili го е казал ..."Ако имаш излишни пари е по-добре да до дадеш за Ноте 4." всички мнения след него включително и това са излишни ...
#14

Струва си 1000 %

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#15

Offtopic

@CartmanBG

Аз ползвам рома от тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82204 и съм доволен .
Последната версия е BTLv7 с Аудакс кернел (качва се в мега в момента).

Минутки за реклама. Колегите извинете за офтопика  Smile

Offtopic

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
#16

Аз ползвам phronesis rom и съм доволен. Всичко работи на 6 и нямам оплаквания. А съм пробвал наистина 90% от ромчетата за този телефон.
И този подпис се забравям да го оправя.
Sent from my SM-N920C using Tapatalk
#17

От вчера и аз съм с Phronesis v6.5 ( note 5 port 5.1.1 ) . В началото бях много доволен, но днес след прехвърляне на 7 гб от компа, телефона заби и се рестартира. Отне му към 10 мин + да се оправи. Леко лагва, след като му сложих задължителните за мен неща ( Програмки, Xposed, Adway, Greenify ... )

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
#18

Струва си и още как, от 2013 съм с него и за това което го ползвам - сърфиране, клипове, филми, игри(малкия ми син го разцепва), документи( pdf, word, exel и т.н., тук писалката много помага) ежедневно все още ме държи оригиналната батерия до края на деня, със стоков ром, нерутнат, на посл. ъпдейт 5.0, с 32 гига външна памет! 4-ката сравнено е по-добра, но за това, което го ползвам ми е излишна, за 5-цата е ясно, неразглобяем, без външна ...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
#19

@CartmanBG
Здравей колега, стилусът го ползвам за бележки, записвам си набързо номера, адреси, но основно с Evernote, където при срещи и т.н. си водя електронни записки и после си ги вадя директно на компютъра като файлове.
Налага ми се понякога и в Excel, но не чак толкова, все пак екранът не е за електронни таблици Wink

Между другото някой има ли с Note 3 N900? Рядко срещам къстъм ромове за него, ако някой знае нещо повече ще съм му благодарен

Поздрави

SGS 2, JellySNAP ROM [v5.5]
Apolo 4.13 Extreme V.0 kernel
#20

Аз скочих от тройка на петица. Липсата на слот за карта и несменяема батерия е нищо пред това което ми предлага телефона. Невероятен. Бърз като айфон. Красив като бижу. А относно 3ката....едно невероятно телефонче. Единствения минус е че няма FP и е малко по бавен от 5цата. Но пък има IR .От както съм с NOTE серията не мисля да я сменям.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#21

Приятели... и аз точно по този въпрос се замислих... за 3-ката. В момента използвам -друг фаблет Xperia Z Ultra 6.44", от който съм доволен, но ми липсва добра камера. Тази в ултрата е 8 мегапиксела -без флаш, това точно ме подтикна да потърся друг фаблет, макар тук да сляза на 5,7" от 6.44". Има обаче благинки които са доста в повече, а като гледам и в хда-то ромовете са много повече за него. Отделно 1 гб отгоре в дългосрочен план, би ми дало повече поводи за спокойствие -дали ресурсите ще стигнат.
Имам обаче няколко въпроси:
1. Как стои въпроса за бутлоадъра, четох че за ноут 4 -след ъпгрейд към 5.1.1 вече не можело да се върне по-назад, понеже буутлоадъра вече бил заключен.
2. Прави ли добри снимки камерата? В смисъл -от инфото което прочетох казват че снима добре на дневна светлина, вечер нещата са доста размазани, а на мен са важни поне за през деня нещата които снимам да са на добро ниво.
3. Забелязах че при рестартиран телефон -свободната рам е около 1гб -това дали е нормално?
4. Има ли опция -от заводски стоков ром да се разкарват безпроблемно приложения които идват с него? На Z Ultra -имам стоков олекотен киткат с 6-7 приложения след флашване.
5. Кой е най-добрия стоков ром, който се държи най-стабилно от всичките излезнали за момента? Има ли други(портнати) ромове на които може да се използва пълния потенциал на стилуса S-pen -за стоковите приложения които са оптимизирани за него
#22

@mgmchannel
Така на твоите въпроси :
1. Ако телефона е с 5.0 бутлодър може да флашваш който и да е 5.0 бутлодър без проблем. В основните теми на раздела има инструкции как може да се мине обратно на 4.4
2.Относно камерата не бих казал, че на тъмно нещата са размазани. А относно само качество-ако стоковото не те удовлетворява винаги може да сложиш някой мод за нея (може да се намери в темите тук-примерно BackToLife Rom) за повишаване на резолюцията.
3.Нормалната работа на телефона винаги е в границите на 1.4 до 1.9 ГБ рам така, че това си е съвсем нормално.
4.Винаги имаш опцията да го рутнеш и с помощта на приложения от сорта на System App Remover да махнеш стоковите приложения, които не ти трябват. Или да флашнеш някой вече по изчистен ром-стоков или къстъм.
5.Ромове стокови и портнати има доста. В портовете винаги има по нещо, което не е точно както трябва(лично мнение). Бих препоръчал хубав къстъм ром на базата на стоков(QS ROM или BackToLife Rom).

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
#23

Благодаря ви много за бързия отговор @genchoili. Как го виждаш с наследника му note4 и дали обосновано си заслужават тези близо 200-250лв да се инвестират допълнително в него?
От времето когато.... използвах ноут1(2012г), гледам че всеки модел идва с +1гб допълнително повече рам, само между 3 и 4 се запазва в едни и същи граници, с леко ъпдейтнат процесор и около 40 процента по добро видео. Въпроса е че аз съм голям и игри не играя, отделно въпросното видео от това което четох -трудно може да се забалежи разлика в производителността -поради факта че обработва близо 2 ПЪТИ повече пиксели на дисплея в ноут4. Разбира се има добри подобрения -дисплея е с повече пиксели, чувствителността е по добра,камерата вече има оптична стабилизация + външния му -повече премиум вид с метална рамка -но за всичкото това дали си заслужава, близо двойната цена за която може да се закупи?
#24

Колега аз го написах по друг начин ... Не знам дали ме разбра обаче ... Ноут 3 казвате е епична машина ... За мен всички ноут са. Не е само 3. Всеки следващ е по добър. 3 към момента даже и блозкото бъдеще е прекрасен. В по далечното бъдеще 4 ще е по добре от 3 когато 3гб рам станат малко ...
Писах ако имаш парите да 4 си струва. Подобрен екран чувтвителност. 10 пъти по добър спен (нещото което го прави различен)...
Виж ако нямаш парите 3ката ...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
#25

Здравей и от мен, покупката на Note 3 си струва от където и да го погледнеш. Всички телефони Samsung от серията Note са уникални! Note е най-високия клас телефони на Samsung. От както ползвам Note (в момента 4) не съм си и помислял за друга марка телефон. Няма да съжаляваш.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)