Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Оригинал или реплика
#1

Здравейте, търсих по темите, но не успях да намеря отговор на един въпрос, който ме вълнува.

Става въпрос за Samsung Galaxy S7. Намирам телефона на цени в България от 1055 лв. до 1400 лв.
В samsung.com като официални партньори са посочени мобилните оператори, хенди, 2та най-големи магазини за техника и още 1-2 места. На всички тези места цената е почти една и съща около 1300-1400 лв.

Та въпроса ми е:
Има ли възможност ако си взема S7 за 1050 лв да попадна на дефектна бройка или реплика, пък и дори в запечатана кутия на Самсунг. Как да разбера разликата между тези бройки от 1300 в технополис или мтел и тези от 1050 в некви магазинчета за телефони?
Цитирай
Аксесоари
#2

Разликата е, че тези по-евтините са внесени от други държави, а не ги е внесъл официален вносител. Пак си имаш официална гаранция, всичко си е съвсем легално. На мен един приятел ми предлагаше s7 още преди да бъде пуснат по нашите магазини за 1000 лв. внос от Италия, понеже пътува често до там и там за толкова вървеше още в началото. А тук първоначално го пуснаха 1500-1600 лв. Аз винаги си купувам телефоните от онлайн магазини на цени с няколко стотин лева по-надолу от големите вериги и никога не съм имал проблеми.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#3

От сайтовете винаги са по евтини отколкото от оператори или големи вериги като технополис и маркет.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#4

(2016-05-17, 15:27:57)expressinglol написа:  От сайтовете винаги са по евтини отколкото от оператори или големи вериги като технополис и маркет.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

От оператор излиза доооста евтино ако си ползваш плана. (а ти и без това ползваш все някакъв.) Angel

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

Със скъп план да

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#6

Важното е да можеш да ползваш гаранция,ако се наложи,да не ходиш по мъките. А и го вземи с преглед преди плащане,разцъкай го и виж дали не е реплика. За дефект... само стари баби могат да кажат,какъвто ти е късмета Smile успех.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Цитирай
#7

Доколкото разбирам от отговора на ivan_vylka  разликата идва от това, че са внесени от други държави.
Понеже ми предстои покупка на S7 просто искам да разбера дали тези 300-400 лв. са фактор за функционалността и параметрите на телефона.
Другото е, че ако нещо стане, че телефона да влезе в сервиз, те не го ли връщат към Samsung и няма ли да отнеме повече време ремонта или замяната?
Някой друг има ли, който да си закупил S7 за 1055 лв примерно от тези малките магазинчета за телефони?

А за този вариант с план, аз имам договор с Мтел, но при положение, че имам повече от 3 месеца до края на срока на договора (както е в моя случай) не мога да се възползвам от промо цените им, и пак трябва да дам 1400 лв. и да преподпиша за 2 години, независимо от плана.

Някой имал ли е проблем със S7 - закупен за под 1100 лв?
Има ли някакъв код, който мога да набера, за да ми изкара информация, от която да разбера от къде е внесен, дали е оригинален, софтуер, хардуер и т.н.?
Цитирай
#8

Виж само в онлайн магазина в гаранционните условия гледай да пише, че гаранцията се поема от официален сервиз. За Самсунг това е К&К Сервиз. Ако гаранцията я обслужват те, може направо с гаранционната карта да си отидеш при тях, а не да минава през магазина, от който е купен

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#9

За пореден път се убеждавам, че мтел са страшни....
Аз имах повече от година до изтичането и преподписах ( за нови 2 год. ) и взех s7 adge за 1250

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#10

(2016-05-17, 17:44:15)OGIER написа:  За пореден път се убеждавам, че мтел са страшни....
Аз имах повече от година до изтичането и преподписах ( за нови 2 год. ) и взех s7 adge за 1250

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
значи на всеки различни цени дават тея от мтел .. аз го взех за 1200 пак с преподписване !!! страшни са верно ... на други сигурно по-скъпо са го дали и по-евтино
Цитирай
#11

Взели сте си ги на различни цени, защото сте на различни планове (100%).

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#12

Не, не
Не се разбрахме...аз го взех от теленор, но казвах че мтел ако не си в последните месеци на договорът не ти дават ниска цена на апарата, докато при мен оставаше една година и пак ми дадоха промоционална цена и преподписах за ново две години
Аз не схващам каква е логиката на мтел? остава ти го види на, вместо да ги направиш две ти казваш сега не може .. защо ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#13

(2016-05-17, 15:14:03)ivan_vylka написа:  Разликата е, че тези по-евтините са внесени от други държави, а не ги е внесъл официален вносител. Пак си имаш официална гаранция, всичко си е съвсем легално. На мен един приятел ми предлагаше s7 още преди да бъде пуснат по нашите магазини за 1000 лв. внос от Италия, понеже пътува често до там и там за толкова вървеше още в началото. А тук първоначално го пуснаха 1500-1600 лв. Аз винаги си купувам телефоните от онлайн магазини на цени с няколко стотин лева по-надолу от големите вериги и никога не съм имал проблеми.

В грешка си.
И у нас се продаваше още преди да бъде пуснат официално на пазара т.е. pre-order като в Мтел цената му беше от 860 лева до 1000 в зависимост от плана, който си избереш. Останалите Оператори също бяха в тази ценова разлика +- някой друг лев.

Автора може да си вземе телефона на изплащане от Мтел и ще си избере плана, който му е най-удачен. Сега вярно, че ще плаща не малка месечна сума, но ако толкова го е страх от малките магазинчета и няма да има много удобства при една гаранция ако се наложи може да се впусне в това. Не малко хора това правят и разчитат именно на големите вериги, защото така няма да се разправят с гаранциите и да ги е страх, че ще се бави или че ще отиде в някой забутан сервиз. Не всички малки магазинчета работят с официалните сервизи на марките в случаят както е за Самсунг, а и то така и цената вероятно ще се вдигне малко на телефона ако работят с K&K.
Цитирай
#14

Тук става дума за свободна продажба, не с договор от оператор. Както стана ясно автора на темата не е в период на преподписване и иска да си вземе апарата от магазин. Аз пазарувам от един онлайн магазин, който гаранцията си им е към К&К Сервиз и цените са им едни от най-ниските. Няма да го споменавам да не му правя реклама, ако някой се интересува, ще му дам линк на лично съобщение.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#15

Аз пък си жертвах номера и си взех ваучер от теленор след което се "прехвърлих" към м-тел (така големите планове имат много голяма отстъпка) и от план за 23 сега съм на 15лв и взех телефона за 50лв на месец (S7 Edge). Общо 65 на месец като имам безкрай минути и 3гб нет + страхотен телефон. Доволен съм и не мисля, че не са много пари на месец за това което получавам.
Цитирай
#16

Не разбрах, ако телефона го взема примерно от http://www.rvmobile.net/samsung-galaxy-s7-g930 дали няма да попадна на някоя бройка, която примерно не е предназначена за България или е примерно от някаква дефектна серия, или не знам и аз.
В момента съм с S4 мини с две карти, който закупих от същия магазин, има доста сериозен дрейн на батерията когато е в 3g или 3g/2g auto режим, но не винаги, в 4 от 5 случая когато сменя режима се появява този дрейн. Както и да е. Интересува ме, как мога да проверя самия телефон, като го взимам от магазина, дали е от официалните бройки за България?
Цитирай
#17

Ако бъде закупен с гаранция, най-малко ще имаш проблеми с него.

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#18

Със сигурност НЕ Е от официалните за България, но това няма никакво значение. Относно дрейна на батерията - в момента явно го има в почти всички марки и модели. Грешката е в Google Backup, който забива и работи постоянно. Дефектна серия няма, има дефектни бройки, както при всеки един продукт, но това не може да се разбере, докато не започнеш да го ползваш телефона, в кутията никой не може да каже какъв е Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#19

(2016-05-18, 09:17:34)ivan_vylka написа:  Със сигурност НЕ Е от официалните за България, но това няма никакво значение. Относно дрейна на батерията - в момента явно го има в почти всички марки и модели. Грешката е в Google Backup, който забива и работи постоянно. Дефектна серия няма, има дефектни бройки, както при всеки един продукт, но това не може да се разбере, докато не започнеш да го ползваш телефона, в кутията никой не може да каже какъв е Smile

И мен ми дрейваше от Google Backup-a и проблема се оказа в Google Account-a . Как го реших... с нов акаунт.. друг вариант не намерих  Bu

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#20

Значи, с две думи, от където и да го взема телефона винаги има вероятност да попадна на дефектна бройка. Няма някакъв код или друг начин, чрез който да разбера дали е читав или не =/
Луда работа, не ми се дават 1400 лв. за S7 освен ако не съм сигурен, че взимам идеален телефон.
Пък и 1050 лв не са малко, и после да се окаже че няма съпорт, примерно всички други получават ъпдейт, пък аз чакам.
Цитирай
#21

С една дума : от надежден продавач + гаранция.

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#22

И 2 бона да дадеш пак можеш да уцели дефектен. Случва се просто, но със сигурност ще ти го подменят ако е в гаранция.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#23

Да, гаранцията е най-важна. За това препоръчвам магазин, който гаранцията му се обслужва от официален сервиз. А дали ще го вземеш от Техномаркет/Технополис на цена 1330 лв. или от оператор или от друг магазин, винаги има вероятност да попаднеш на дефектна бройка. Просто да речем 1 на 100 телефона е с дефект (примерно) и тези дефектни бройки са навсякъде по цял свят, не са само в България Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#24

Благодаря на всички за времето и отговорите. В крайна сметка сигурно ще избера някои от тези магазини.
http://www.samsung.com/bg/consumer/mobil...930FZKABGL > Опции за покупка.
Цитирай
#25

И аз бих ти препоръчал да си вземеш телефон от някои от тези магазини. Просто не си струва да се хвърляш по някакви малки магазинчета и то за разлика от 300-400 лева. Така и така даваш не малко пари, така че е по-добре да дадеш още малко отгоре и да ти е чиста работата и ако има някакъв проблем да не се кахъриш в кой сервиз ще отиде, как ще го оправят и дали ще го оправят, колко време ще се бавят и т.н. Smile

Успех! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)