Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo K5 A6020 мнения

(2016-06-13, 16:02:07)Тангра78 написа:  Не откривам опции с които да сложа различни мелодии на контактите от указателя. Някой може ли да ми помогне.

Здравей отваряш си контактите избираш контакт и в началото под телефонния му номер пише тон на звънене.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, имам телефона от две седмици. Купих го на нулево изплащане от Технополис за 300 тогава, когато при другите бе с цена 380 или с лихва. Впечатления от телефона са сравнени със стария ми Samsung S3.
Камерата е по-слаба, батерията издръжа повече. След няколко софтуерни ъпдейти, Леновото сякаш стана по - бавно. Също така ми се струва че тъча му не е много точен,понеже на няколко пъти когато отворя месинджър или друго приложение за писане и натисна в полето, телефона или не реагира или те връща в начален екран. Същото е и с точността на писането. Със същата клавиатура съм (бдс) и съм и свикнал, но понякога се получават огромни неточности.
От хубавата страна бих казал, че май всички искаме за без пари да имаме най - доброто, а това няма как да се случи. За парите си това е най-изгодното на пазара, според мен.
Цитирай

След няколко софтуерни ъпдейти ресет дали е правен?

Sent from my XT1580

 
Цитирай

Моите наблюдения върху LENOVO Vibe K5, което закупих вчера.
Телефонът струва 299 лева с включен ДДС и 24 месеца гаранция, без договор към операторите.
В комплекта има силиконов калъф, протектор за дисплея, слушалки и зарядно. Това с протектора и калъфа ме изкефи.
На външен вид повечето смартфони са ми еднакви, на този прави впечатление, че няма лого отпред, а само отзад. Всички бутони - включване/изключване и за звук са изнесе в дясно, отстрани. Капакът отзад е метализиран, но не е изцяло метален. Усещането като го държиш в ръка е за повече от приличен телефон, въпреки че не е така монолитен като iphone 4/4s.
Дисплеят е много добър, вижда се отлично и на ярко слънце.
Телефонът работи много бързо и не се замисля, а интерфейсът ми допадна и бързо се ориентирам. На гърба има два говорителя (Dolby Atmos), които вадят приятен звук без да очаквате чудеса.
Ръчнах му карта на Мтел и на Макстелеком, свърза се с 4G-то на Макстелеком без необходимост от допълнителни настройки.
Има инсталирано приложение за смяна на темите и приложение за диагностика на телефона и на отделните компоненти, което е повече от приятно.
Използвам главно twitter, email, chrome и whatsapp - вървят гладко без никакви проблеми. Игри по принцип не играя, но свалих една с един мотор в трафика - Road Traffic или нещо подобно - върви гладко и няма насичания.
За батерията още не мога да споделя впечатления, освен че това е първият телефон, който купувам с батерия на 0%, досега винаги са били донякъде заредени.
Ако търсите телефон до 300 лева според мен е много добър избор.

Ето още малко относно Vibe K5 - управлението на двете карти е супер добро. Можеш да избереш всички гласови да минават през определена карта, което е много удобно.

[Изображение: 73fcace281139ac334a5e44f3bf6fa5e.jpg]

Няма брояч за всички входящи и изходящи обаждания и трябва да се сваля приложение.

Тук му пуснах и тест на 4G...
[Изображение: f461a2d8be07c6771c9b9eb414acaa78.jpg]

Sent from my Lenovo A6020a40 using Tapatalk
Цитирай

Не NoMad, не бях правил. Сега направих и ще напиша впечатления. Има още един проблем, които прочетох и по - назад. Когато си включиш интернета, известия ни излизат. Можеш да ги видиш само и единствено, когато влезеш в самото приложение. Доста е дразнещо, а и освен това ми се видя че не ги и ъпдейтва, докато не влезеш в определения чат например. Надявам се да съм в грешка и ако някой знае как се оправя много ще му благодаря.

За батерията мога да споделя че с немалка употреба издържа ден и половина. Но разбира се, всеки си има своя мярка за немалка.
Цитирай

Ако имаш опция"автостарт" задай я на въпросните приложения.

Sent from my XT1580

 
Цитирай

Спестили са подсветка на трите основни бутона под дисплея, което е малко тегаво.
Камерата е слаба. Ето снимка.

[Изображение: c6a6275b488c6664bc1d32c0bd2faea6.jpg]

Sent from my Lenovo A6020a40 using Tapatalk
Цитирай

NoMad, може ли да те попитам къде  евентуално ще намеря тази опция? В настройките намерих самите приложения и когато влязох във всяко поотделно и активирах опцията Приоритет, сякаш проблема се оправи.
Още едно ввпечатление да добавя - говорителите са доста качествени и звукът е силен и ясен.
Цитирай

Не всички модели я имат, затова написах "ако има", т е. при нея приложенията си остават да работят, не се затнарят и след изгасването на диспрея. Може да казва и по друг начин във всеки един телефон.

Sent from my XT1580

 
Цитирай

Здравеите,от днес и аз имам К5, но телефона много грее имали лек за това?

HTC Desire 601 :LENOVO K5:HUAWEI P9 LITE
Цитирай

Съвсем случайно навън е 35 градуса. Оставаше и да не грее.
Относно светенето на бутоните. Да тегаво е, ама като се замислиш, те светят само при натискане. Тоест преди да светне, трябва да си го натиснал. Е за кво след като си го уцелил, да свети? Мен вече не ми пречи това.
Принципно имам друг телефон на Леново, където пак не светят.
Цитирай

Здравейте, от скоро съм собственик па леново вибе K5 a6020 сложих си снимка на някои от контактите ми, обаче като ми звънне някой и снимката е размазана някой има ли идея защо става така ?
Цитирай

(2016-06-16, 10:52:13)rbrezov написа:  Здравейте, имам телефона от две седмици. Купих го на нулево изплащане от Технополис за 300 тогава, когато при другите бе с цена 380 или с лихва. Впечатления от телефона са сравнени със стария ми  Samsung S3.
Камерата е по-слаба, батерията издръжа повече. След няколко софтуерни ъпдейти, Леновото сякаш стана по - бавно. Също така ми се струва че тъча му не е много точен,понеже на няколко пъти когато отворя месинджър или друго приложение за писане и натисна в полето, телефона или не реагира или те връща в начален екран. Същото е и с точността на писането. Със същата клавиатура съм (бдс) и съм и свикнал, но понякога се получават огромни неточности.
От хубавата страна бих казал, че май всички искаме за без пари да имаме най - доброто, а това няма как да се случи. За парите си това е най-изгодното на пазара, според мен.
приятел ти  си купил к5 на промоция във всички магазини беше 300 лв 390лв е к5 + който не беше на промоция

(2016-06-18, 14:37:28)nikky написа:  Спестили са подсветка на трите основни бутона под дисплея, което е малко тегаво.
Камерата е слаба. Ето снимка.

[Изображение: c6a6275b488c6664bc1d32c0bd2faea6.jpg]

Sent from my Lenovo A6020a40 using Tapatalk
да ти пратя аз да видиш снимка как се прави Wink
Цитирай

(2016-06-19, 14:46:40)noname galaxy S написа:  Здравейте, от скоро съм собственик па леново вибе K5 a6020 сложих си снимка на някои от контактите ми, обаче като ми звънне някой и снимката е размазана някой има ли идея защо става така ?
Аз също си сложих и става по същия начин... Увеличена и зумната прекалено много и съответно размазана... не знам защо става така и дали може да се оправи  Huh
Цитирай

Някой има ли подобен проблем [Изображение: %D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0...1%8E%D1%81]http://www.freeimage.info/pictures/3848/...%8E%D1%81/ Телефона нито е бил удрян или натискан просто по голяма част от дисплея потъмня...сложих го в кутията и отидох до магазина да го оставя за ремонт и гледам всичко е наред след това се прибрах и след час пак изгуби цвят на част от дисплея
Цитирай

(2016-06-06, 16:10:59)th3_survivor написа:  Според написаното проблемът изглежда в телефона (софтуерен или хардуерен) - в магазина и обясняваш какви проби са направени и да не се правят на ударени, че проблемът бил в оператора.

П.С. При мен също се наблюдава леко губене на обхват но само на вивакомската карта, която е само с мобилния интернет и е на 3Г, на картата за разговори, която е на 2Г не съм имал проблем с обхвата.

При нас също имаше проблем с обхвата,телефона не е леново,а самсунг А5,и на ремонт ходи,и тестове правиха,накрая сменихме Теленор с Виваком и проблема се разреши.
Цитирай

Някой да знае как мога да си сменя шрифта, но БЕЗ да е необходим root?  Huh Undecided
Цитирай

Здравейте!

От няколко седмици имам този телефон и реших и аз да си кажа мнението. Прави хубави снимки и видео, игрите вървят добре - не насичат. Беше на промоция в Технополис за 300 лева и според мен за тази цена и тези възможности си струват парите. Засега съм доволен от телефона това мога да кажа, ако имам проблеми ще пиша тук.
Цитирай

(2016-06-19, 21:53:40)jolg_16 написа:  Някой да знае как мога да си сменя шрифта, но БЕЗ да е необходим root?  Huh Undecided


Има опция за промяна на размера, но за промяна на вида няма.

Иначе батерията досега повече от 12 часа не ми е изкарвала? Но пък и аз си цъкам по него повече от обикновеното.


Sent from my iPad using Tapatalk
Цитирай

Костадин86, когато и купувах телефона, което бе в края на май, цената на телефона бе 380 лв. в Техномаркет, както и в няколко онлайн магазина, а цената на к5+ бе 440 

NoMad, намерих меню, от което можеш да определяш кои програми да бъдат спирани, щом телефона се заключи, от което се подразбира, че всички уж работят на заден фон при заспал телефон. Също така, когато се тегли приложение и телефона заспи, съм забелязал че на заден фон не работи и ъпдейтването на приложения. Ако може да помага някой, ще хвърля и едно око на чуждите форуми.
Още нещо, което ми направи впечатление е, че но shadow fight 2, която цъкам от време на време, самсунг с3 зарежда много по - бързо между прозорците, а уж 2011 модел. Толкова ли са им лоши "твърдите дискове" на Леновотата?
Цитирай

Много лагва телефона по някога,и на заден фон някой приложения не работят докато не ги отвориш. Иначе не е лош телефон .

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

Някой с подобен проблем ? На 10тия ден се появи при сърфиране след като се остави час и изчезва след това отново излиза[Изображение: bb8cccc13485904d9a2876df05f109db.jpg]

Sent from my HUAWEI M2-801L using Tapatalk
Цитирай

Това не е нормално , на твое място ще занеса откъдето е купен.
При сърфиране в нета моя доста пари може от това да се получава проблема с дисплея.
Цитирай

nonane galaxy S, пробвай със снимка с по-малка резолюция за контакт.
Цитирай

Здравейте

Намерих стоков ром  за A6020 , някои може ли да ми каже как да го инсталирам, телефона ми създава някои проблеми и се надявам да се оправи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)