Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Грешен фокус на предната камера?
#1

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...d-t3365536
Четох доста обширна тема в xda. Първите бройки от международната версия(exynos) имат сериозен проблем с фиксирания фокус на предната камера. Зададен е на безкрайност като за пейзажи. От там обектите в близост , например лице на ръка разстояние, са извън фокус, а фона е ок. Естствено, в даден момент Самсунг се усещат и оправят новите бройки, но за старите освен замяна засега няма друго решение. Вероятно не става софтуерно, та да пуснат ъпдейт.
Бихте ли си проверили вашите как са, щото оплакванията са много и от цял свят.
Ето и сравнение с Ес6.
   
.jpg 2.jpg Размер: 117.02 KB  Сваляния: 120

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари
#2

Моят считам, че е от "първите бройки" Galaxy S7 edge, защото го preorder-нах, и не наблюдавам такъв проблем. Естестветно, че ако се снимаш на по-малко от 15 см разстояние, няма да е фокусирано добре. Просто никой не си прави селфита от такова разстояние, най-вече защото предната камера е широкоъгълна и изкривява формата на лицето по краищата, виждат се повече несъвършенства и поради фотографски и композиционни причини, близкопланните селфита просто не изглеждат добре.

Накратко, от тестовете ми излиза, че минималното фокусно разстояние е ~15 cm, а на ръка разстояние изглеждат добре снимките.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

Това ръка разстояние как да се тъклува ? Педя или нещо друго ?
Моят е произведен на 16.03 , сега го тествах и наблюденията ми са същите като на колегата горе - ако се снимам под 10 см, брадата ми не е фокусирана, на повече разстояние няма проблеми.
Това при телефони произведени приблизително кога се наблюдава ?

POCO F1
Цитирай
#4

Аз лично под "ръка" разбирам "горен крайник на човек от рамото до пръстите" и това съм имал предвид. За колегата от първия пост не знам...

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#5

(2016-05-24, 12:06:14)ivkos написа:  Аз лично под "ръка" разбирам "горен крайник на човек от рамото до пръстите" и това съм имал предвид. За колегата от първия пост не знам...

Това е доста субективно, ръцете на хората са с различна дължина. Това определено не става за критерий за измерване ..

POCO F1
Цитирай
#6

Субективно е, но в повечето случаи горният крайник в протегнато състояние има дължина няколко пъти повече от 10-15 cm, измерена от рамото до пръстите.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#7

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...d-t3365536
Ето я темата. Като цяло за да разберете, че имате проблем, трябва да сравните снимките с нещо адекватно - S6, G4...Има семейства с по 2  телефона, при който разликата е очевидна. А за "една ръка разстояние" да се разбира дължината на една опъната нормална човешка ръка - както се прави селфи. При селфи стик проблем няма , щото се увеличава разстоянието. Факт е , че с разни програми хората виждат настройките и там пише фокус - безкрайност. Което обикновено означава поне 3 метра и нагоре, където всъщност е проблема.
Разпитвам защото мисля  да сменям Г5 за Ес7.  Г5 си е огън и ако ще поемам такъв риск, да оглеждам телефона като данъчен - касова книга, вероятно ще се откажа.Ето и сравнение с Ес6.
   
.jpg 2.jpg Размер: 117.02 KB  Сваляния: 56

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#8

Да ви имам проблемите...

апарата не струвал щото селфикамерата не снима отблизо...

Вярно че тоя свят се променя непрекъснато и моите разбирания са остарели...

Но щом за някой селфито е над всичко...

дори и професионален фотоапарат ще откаже да фокусира под 15 см. 

както и да е нищо лично, не си купувайте S7 не струва...

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#9

Аз така като ви чета коментарите се чудя..... една ръка разстояние (от рамото до пръстите) , малко ме съмнява да са 15 см. разстояние.... та не виждам къде е проблема?! В смятането ли ви е проблема или в снимането?!

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#10

Ако искаш да снимаш от толкова близо просто снимай от по далеч и си зумни. Нормално е да не може да те фокусне на такова разстояние.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#11

Аз изнамерих няколко селфитаот С6, понеже вече го продадох, но и там има такова размазване от близо, да не кажа, че е повече. Явно това е положението.

POCO F1
Цитирай
#12

След като на някого му е толкова голям проблем фокуса от по малко от 15см да снима със задната камера. Също има опция за selfieSmile

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#13

Аз не разбрах проблема само от разстояние, на което си хващам половината лице ли е, или реален проблем и не може да фокусира хубаво и на ръка разстояние, както се снимат селфита всъщност?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#14
Smile 

Това с половината лице, даже 1/3 Smile

POCO F1
Цитирай
#15

(2016-05-25, 10:29:35)Lam3r4e написа:  След като на някого му е толкова голям проблем фокуса от по малко от  15см да снима със задната камера. Също има опция за selfieSmile

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge


Проблема е,че няма проблем, всяка камера на телефон ( и не само ) е по този начин. Това е абослютно нормално.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#16

Явно някой е решил да си снима зъбите за реклама на Л-А-К-А-Л-У-Т......

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#17

Ми аз пък съм виждал и ползвал телефони , който нямат такова размазване. Справка - Г4, Г5, Ес6, Нексус 5х , Айфони разни. Като ще давам 1000+ лв искам най - доброто и не смятам да правя компромис с мойте пари и очаквания.Особено като знам какво мога да очаквам в този клас.
Между другото в сервизите на Самсунг вече  си има сервизен бюлетин за този проблем. Казвате всичко било ок, а?
Относно разстоянието - снимките с брадата са кропнати и не са от 15 см. Само Arogant ли се усети?! Дал съм линк - влезте и вижте. Има снимки с очевидно фокусно разстояние - опъната ръка или ок. 50 см.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#18

Щом имат бюлетин в сервиза явно се признва по гаранция, но ме вълнува дали сменят само нея или целия телефон. Не бих искал да ми го отварят само заради камера модула ....

За да не се чудите дали сте със засегнатия сензор си сложете aida64, там в дивайсес пише какъв е модула и какъв му е фокуса. Моят е fixed, infinite - демек проблем.

POCO F1
Цитирай
#19

Аз не мога да разбера как Самсунг са го допуснали. В смисъл щом не е софтуерен проблема, значи самият обектив на камерата не може да фокусира на различни разстояния. Значи умишлено си сложил такъв обектив?
Явно ще трябва да чакам нови партиди сега, а тъкмо ще пускат сребърния у Вивата.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#20

По принцип сензорите с fixed, infinity фокус са по-новите и при тях има доста по-малко оплаквания от размазани снимки. Двата различни модула са SLSI_5K4E6XX само с fixed фокус и SLSI_S5K4E6_FIMC_IS, който е с fixed и infinity. При сензорите, които са с двата режима по някаква причина камерата използва само infinity фокусиране, което предполага, че би трябвало да може да се оправи с ъпдейт, но да видим. S5K4E6 е по-новият от двата и масово проблема е с SLSI_5K4E6XX, но се наблюдават проблеми и с 4Е6.

LG G2 16GB Black -> Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx -> Samsung Galaxy S9+ Midnight Black
Nexus 7 2013 32GB
Цитирай
#21

Освен тези два сензора, дали има и трети вариант или до момента на това си попаднал. Аз не намирам инфо за друг и при все, че моя е по-новият излиза, че няма смисъл да се сменя телефона, защото новият ще е пак с такъв сензор. Гледам са почнали ъпдейта до APE9 и ще видим скоро дали е оправено.

POCO F1
Цитирай
#22

Както писах в друга тема аз съм с APDU за NEE и нямам проблем със сензор SLSI_S5K4E6_FIMC_IS focus mode: fixed, infinity. Тествано на всевъзможни разстояния за селфи!

Samsung Galaxy S10+     Samsung Galaxy Note 10+  
HUAWEI Mediapad M5 10.8" LTE
Цитирай
#23

# Kristian 93
Fixed infinity означава че фокуса е фиксиран и е фиксиран на стойност безкрайност. Не че имаш две степени на фокус.
Между другото взех телефона и първите ми тестове показват незадоволителен резултат. Сравнявам пряко с Г5. Подробности по - късно.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#24

(2016-05-27, 00:15:17)Bavarche написа:  # Kristian 93
Fixed infinity означава че фокуса е фиксиран и е фиксиран на стойност безкрайност. Не че имаш две степени на фокус.
Между другото взех телефона и първите ми тестове показват незадоволителен резултат. Сравнявам пряко с Г5. Подробности по - късно.

По-скоро означава, че са два режима на снимане, но както и да е, не искам да споря. Помисли тогава за другия сензор, който е само с фиксиран фокус, той защо прави размазани снимки дори повече от този? Не би ли трябвало в такъв случай аидата да покаже и за другия сензор на какъв фиксиран фокус е?

Това, което си мисля, е че проблема идва от по-широко отворената бленда сравнено с предни модели. А поради факта, че блендата е по-отворена ако фокусното разстояние е фиксирано на 40-50 см всичко на заден план ще е леко размазано.

LG G2 16GB Black -> Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx -> Samsung Galaxy S9+ Midnight Black
Nexus 7 2013 32GB
Цитирай
#25

Блендата със сигурност има роля. Ако някой знае какъв е размерът на сензора, можем да сметнем при фокус на безкрайност на какво разстояние ще са най-близките обекти, които ще са на фокус. Да не говорим, че фокусът поне е трябвало да бъде фиксиран на хиперфокално разстояние. А може и да е де.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)