Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Redmi Note 3 - Стоков ром посредством MiFlash

Пичове, имам няколко вероятно тъпи въпроси:

1.Може ли линк към последната версия на MiFlash? (В en.miui.com всичко ми е адски объркано)
2.Как телефона се конфигурира за ADB и EDL/FASTBOOT?
3.Доколкото разбрах трябва да флашна в EDL режим, тъй като предполагам съм със заключен буутлудър?
Цитирай
Аксесоари

Ми флаш: http://api.bbs.miui.com/url/MiFlash
За адб/едл всичко е описано в темата за официално флашване на стоков ром

3. Едл
Цитирай

Благодаря!

Чак сега се разръчках. Та нещо не ми се получават нещата с разпознаването. Стои си Android в Other Devices и това си е. Написах командите в cmd, прие ги, рестартирах компа и същата работа. Някакви идеи?
Цитирай

        Здравейте на всички,  имам нужда от помощ зациклих в началото Smile Значи опитвам се да префлашна телефона с MiFlash ADB mode,  в дивайс мениджър не ми разпознава телефона. Някои имал ли е този проблем. Виждам че и други имат подобен проблем
Цитирай

Ако driver signature е изключен успешно, може би трябва просто да се зададе ръчно пътя до драйвърите
Би трябвало да ги има тук:
C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google

Понякога нещата стават просто на друг компютър, но за мен телефона си се разпознава
Цитирай

Смени компютъра и задължително Уиндоус 7. Провери в девайсменаджера дали зарежда драйверите.
Цитирай

Моя на 8.1 х64 си го флашвам
Цитирай

(2016-10-20, 08:13:36)rio71 написа:  6.10.13 Beta няма БГ език, има само 4-ри езика.

Сега през ъпдейтъра, ако кача Глобален, ще стане ли?
Това изобщо не е вярно. Точно с 6.10.13 съм и абсолютно всичко е преведено на български.
Цитирай

Вероятно го е сбъркал с друг ROM просто.

Sent from my MI5

 
Цитирай

Това беше обсъдено вече. Китайския е бил свалил
Цитирай

При мен и с  ръчно задаване не се получиха нещата. Пробвах на 2 компа - единият с 64 бита 10-ка, другият с 32 бита 7-ца. Иначе на 7-цата ми показва и ADB Interfaces в other devices, a на 10-ката само Android, aко има някакво значение.
Цитирай

До Joro711  "Това изобщо не е вярно. Точно с 6.10.13 съм и абсолютно всичко е преведено на български."   За сведение точно от официалния сайт съм го свалял. Няма БГ език, има четири производни на китайския и индийския. Вероятно имаш в предвид xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_6.10.13_v8-6.0.zip. Ако е така конкретизирай, защото само 6.10.13 е подвеждащо. А съм го свалял от доунладъра на официалния сайт:http://en.miui.com/download-301.html. Подчертавам няма БГ език.

Така и така зачекнахте темата искам да кажа, че с китайския РОМ на английски телефона лети. Просто е невероятен . Проблем е само локацията. Но и това се решава с "Море локал", но не съм пробвал.
Цитирай

е стига деее,163839264души ти казваме че има  бг,ти си знаеш твоето.и абсолютно няма значение с кой ром на какъв език е,телефона си лети еднакво.това че ти си сложил чайна девелопър,няма да тръгнем да си го слагаме и ние.
крайно време е да си го покажем.хайде постни и ти скрийншот давидим какво си нацапал.има си и бг език и българия и всичко....
Цитирай

Всичко друго наред ли е с този телефон, че само това остана като основен проблем - наличието/липсата на езика?

 
Цитирай

А съм махнал 6.10.13 . Сега съм с гаражен от  производителя MIUI Global 7.3 Stabil 7.3.6.0.0 с БГ език много лек и съм доволен за сега . Батерията ме възхити. Като цяло нямам забележки. Имам права за отключване но се въздържам. Телефона е за продаване за това държа да е на БГ.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Явно при мен 6.10.13 си има български език.

   
Цитирай

Дай линк от къде си го теглил? Между другото на вас ви е смешно, а на мен тогава ми се ревеше. Поне усвоих флашването та не съжалявам.
Цитирай

http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/dow...&mobile=no
ако правиш повече от 10 ч. сот и аз бих пробвал гаражното ромче
Цитирай

И аз от тук го теглих, само, че чрез ъпдейт от предишна версия чрез телефона. Може би проблема е , че преди това бях на стабилна китйска версия. Тогава за парадокс телефона ми предложи ъпдейт, който е за специал едишъна , но не посмях, заради БГ езика.
За информация гаражния  два дни ме изкара спокойно с подобаващо натоварване. Китаеца не е прост знае какво да ми даде за да не ме разочарова.
Цитирай

@rio71, не виждам никакви предимства на този ROM след като няма поддръжка.

Sent from my MI5

 
Цитирай

(2016-10-22, 23:05:01)rio71 написа:  Китаеца не е прост знае какво да ми даде за да не ме разочарова.

хахаха,викаш оня е готин,че ние се мъчим да ти е добре!!!ти си уникат.спирам да ти чета и занимавам с твоите бисери.omg
Цитирай

Не виждам, защо се сърдиш ? А съм ви благодарен и оценявам жеста. Просто съм длъжен да сложа този ром заради гаранцията и второ не по моя вина не можах да  подкарам официалния. Не смятам да рекламирам гаражен ром, по скоро обратното, но важното е , че съм доволен. Сега съм в процес на изпитване, ако ме разочарова, ще го заменя с официален въпреки насоките на китаеца.
Цитирай

Хора, някакви идеи защо не се получават нещата с тия пусти драйвери? Пробвах от два компютъра. Изключих подписа, после зададох ръчно да ги инсталира от папката Google и ми изписа, че не намира нищо. Дръпнах и инсталирах ADB Driver (излезе ми, че вече е инсталиран). Не знам какво да правя вече..
Цитирай

Не ти трябва папката google, а qualcomm.
Това разбира се ако телефонът е угасен и с мигаща червена лампа
Цитирай

(2016-10-22, 02:01:02)suffer написа:  Ако driver signature е изключен успешно, може би трябва просто да се зададе ръчно пътя до драйвърите
Би трябвало да ги има тук:
C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google

Понякога нещата стават просто на друг компютър, но за мен телефона си се разпознава

?

Човек, тотално се обърках. Big Grin
В какъв режим трябва да е телефона, за да е с мигаща лампа?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)