Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Redmi Note 3 - Стоков ром посредством MiFlash

EDL - единствения при който може да се флашне телефона, когато е със заключен буутлоудър и връща всичко в стоков вид
Цитирай
Аксесоари

Окей, но нали преди да се започне каквото и да било, компютъра трябва да разпознае телефона?
Цитирай

нагоре пишеше, че се бил виждал в CMD телефона., аз затова предположих че проблемът е с разпознаването на COM устройството.
Цитирай

Здравейте, искам да ви питам какво да слагам, че тоя стейбъл нещо не ми се вижда читав. По-проблемен е от стария измислен ром. Забива, лагва, има проблеми с галерията, месинджър, инстаграм и др. Виждам, че с MIUI 8 има български, при мен няма, а съм флашнал с ром от сайта на miui. Батерията също е по-зле, преди спокойно докарвах 7-8+ часа сот, сега 5 ако изкара е добре. 
Сега съм с 
   
А преди това с
   
П.С вече има ли официално андроид 6, че нямаю много време да следя какво става.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Сега можеш да пробваш 6.10.13
Хем ще си с Маршмелоу, хем ще си с български, хем ще си с най-новите екстри от MIUI

http://bigota.d.miui.com/6.10.13/kenzo_g...fadee1.tgz

Надявам се да си с Redmi Note 3 Qualcomm (или PRO)
Цитирай

Да, с него съм. Пак ли по същия начин, по който минах към miui 8, да флашвам сега и ще се наложи ли да правя ресет отново. Знам, че при големите ъпдейти се налага и по-лесно е с бекъп, но се запазват и други неща освен тези, които ми трябват, а искам да си започвам на чисто Big Grin

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

Ако го флашнеш през едл ще си все едно за първи път включваш телефона. Нищо няма да има на него
Цитирай

Вярно.. ако си с отключен буутлоадер оставяха файловете, май нещо такова имаше. Ще правя бекъп, да не се занимавам всички файлове да ги прехвърлям на компютъра, пък каквото стане, дано само се оправи проблема със слушалките.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай

А ето и моят проблем след като следвах метода и дръпнатите файлове
започна да флашва и "not enough space" error
след това телефона остана в EDL mode и това е. Не работи нито един бутон, не го разпознават устройствата нито MIFlash Нищо
Само когато го включа към компютъра примигва червеният светлинен диод и нищо. Никаква реакция, нищо не го разпознава, пълен ужас... разглабях, махах батерия и USb и пак нищо..... просто...... помощ
Цитирай

Пробвай на друг комп, ако си от Пловдив мога да съдействам на живо - ако си от София пиши на @Be6i4
Цитирай

От Свищов съм
Никакъв ефект трябва ми да влезе с драйвера Qualcomm HS-USB QDLoader 9008, а то е заседнало в От Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E и не мърда
Цитирай

Погледни това:
http://en.miui.com/forum.php?mod=redirec...id=7309845
Цитирай

Мда - точно от това се притеснявах...
Цитирай

Не е проблем ще се оправи, следвай инструкциите.
http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html
При мен втория път заби, но чрез fastboot и следване на инструкциите се оправи.
Цитирай

то не включва fastboot, стой си в 900E - как се излиза от този мод е ключа, който търся. Иронично е че същевременно се появи и тема за OTA Вариант http://en.miui.com/thread-404925-1-1.html колегата на работа го пробва и работи без проблем.
Цитирай

Като задържиш 3те бутона не излиза ли
Цитирай

Well - testpoint метода работи:
http://en.miui.com/thread-245347-1-1.html
бръквате от тази страна и давате на късо тези две чинчета или каквото са там - става и с две топлиики. След няколко опита наистина се появява, така търсеният HS-USB QDLoader 9008 и вече Miphone го разпознава и може да го флашва. Въпроса е че все още забива като му дам да го флашне, а ADB Не го разпознава. И не все още никой бутон не работи - ако успее да стигне до fastboot режим много ще се изкефя. Другата седмица продължавам с опитите.
Цитирай

И телефонът е жив!
Как - след testpoint метода, все още даваше грешка и проблем с мястото, за това една голяма sd Карта
и тук е разковничето
След като се извади конектора на батерията - същата си губи заряда - и на представа си нямам защо.
Свържете телефона с компютъра и включете Miflash - задръжте 3те копчета докато запали.
Цитирай

Браво, можеш вече да отвориш сервиз
Цитирай

Днес мъчих една 3-ка с опит да му натоваря Глобал ДЕВ последния, от 3 ноември. Успях само с бета версията на ми-флаш, през ЕДЛ, но като се флашне, след това остава в ЕДЛ, а като го рестартирам ръчно, опитва да зареди, стига до едно място, на което пише "Encryption failed..." или нещо подобно (4-5 реда текст), обяснява, че за да зареди, ще трябва да му се направи RESET и отдолу има само един бутон RESET. Като се натисне - уж прави ресет, опитва да зареди наново и пак стига до това.

Иначе Глобал Стейбъл-а се товари и зарежда нормално, но целта е да получи български език. А през МиФлаш оригиналния - не се получава, стига до някаква грешка, че някакво място не било достатъчно, иначе всичко е свалено от en.miui.com - РОМ, МиФлаш, пакета с командата за влизане в ЕДЛ...

Някой стигал ли е до това и успял ли е да премине през него? Възможно ли е свалянето да не е наред и с повторно сваляне да се оправи? Или пък да се пробва с по-стара версия, 1-2 версии назад?

А през Глобал Ст. опитах да го отключа и стига до 50-те %, казва, че на отключващата програма и на телефона има различни акаунти (а видимо е един и същи), и отказва да продължи с отключването. Възможно ли е това да се дължи на липсата на разрешение все още?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Опитай със стабилния да влезеш в Mi акаунта и в настройките на акаунта ти най-долу има "Местоположение", при мен беше неактивно, нищо не можех да променя в това подменю, макар че "местоположението" ми беше активирано в "Поверителност" на телефона.
Над "Местоположение" в Mi акаунта има "Регион", задай в това подменю БЪЛГАРИЯ и пробвай да отключиш.
Ако пак не стане, може да пробваш да качиш Global developer върху Global stable с китайската версия на MiPCSuite. При мен само така стана на Mi5 със заключен bootloader.
Цитирай

Дефакто има и по-лесен начин, без флашване и т.н.
Трябва ти Global Beta 6.8.18. виж тук -> http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html
Дърпаш го през телефона или извън телефона и местиш в папка "downloaded_rom"
после през самият Updater избираш горе в дясно точките,  избираш второто от горе на долу (Choose update package) и от там му посочваш пътя.
След това ще те пита и ще започне да се ъпдейтва през Global Beta 6.8.18, след като приключи просто upgrade до новата версия и това е.
Този метод е най-простия и безболезнен, защото точно тази версия не я интересува какъв ти е bootloader-а направо слага, но след като се ъпдейтне телефона ти е като нов, няма да има нищо запазено от настройки и т.н. Това го научих по трудния начин след като си Brick-нах моя Note 3 Pro и се наложи да му дам платката на късо за да проработи Big Grin
   
Цитирай

ако беше прочел че съм писал вече че се минава чрез 6.8.18,нямаше да се е налагало по трудния начин
Цитирай

(2016-11-27, 15:31:20)Wild bear написа:  ако беше прочел че съм писал вече че се минава чрез 6.8.18,нямаше да се е налагало по трудния начин

То това е проблема - знанието, след като съм го прецакал.. ако някъде беше посочено като отделна тема този метод, щях да избегна доста главоболия Smile (единствено забелязах тема за Български език, но мен ме интересуваш android 6, не езика.. кой да види Bu ) Но уви - поне знам как да си го разглобявам.
Цитирай

Понеже онази 3-ка, която мъчих, не беше моя, сега получих новини - вече всичко е наред, а проблемът е бил в това, че телефонът всъщност е бил спешъл едишън и никъде, по никакъв начин не става ясно, че е такъв, според собственика. В общи линии - изпратено е не каквото е поръчано, а на помощ е дошъл добрият стар шублер, който е разкрил истината. Шантава работа Big Grin Но Глобал Стейбъл за обикновения - става и на спешъл едишъна, само камерата не работи.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)