Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stock ROM, Custom ROMS, Gapps. Всичко на едно място

Не знам темата не започната от ЕД а и той не би я оформил така. Може би на 1-ви, когато пусне следващия ъпдейт, ще има повече информация за тринайската.

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk


Цитирай
Аксесоари

Да, този не е на ed, той сигурно още не е направил Рома, аз си мислех, че това е неговия и ще започва по ъпдейти. А и темата е копие на този бета версията от Techolite. Значи го махам този, тъй като е същия.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Те повечето ромове от Techolite като гледам са бъгави. Най-добре гледайте в XDA.
Цитирай

Те бъгавите ромчета си ги пише, че са бъгави. А някой знае ли как се пуска multy window в XOSP-то? Че гледах една тема някъв файл системен да се редактира и след рестарта да се пусне опцията от опции на разработчика, обаче тоя файл не го намирам и опцията я няма.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

(2016-06-27, 22:39:45)Stiliyan03 написа:  Те бъгавите ромчета си ги пише, че са бъгави. А някой знае ли как се пуска multy window в XOSP-то? Че гледах една тема някъв файл системен да се редактира и след рестарта да се пусне опцията от опции на разработчика, обаче тоя файл не го намирам и опцията я няма.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Потърси в  system/build.prop за ro.build.type user, и го промени на userdebug. След това рестартирай телефона и провери опциите на разработчика

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай

Направено си е на usersebug.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Някой ако му се занимава, нека пробва руския ром на MIUI https://miui.su/firmware_manager/model_view/323/ често получава ъпдейти рома, в месеца 1-2 пъти. Мисля че днеска са пуснали ъпдейт на рома с андроид 6.0. Ако някой му се занимава нека пробва, можеби ще е сполучлив рома.
Цитирай

Изглежда добре ама аз за сега ще стоя на XOSP. И още не мога да го оправя тоя multy window, да не са го махнали? В тоя файл го направих user и рестартирах, после го направих пак userdebug и рестартирах, но я няма опцията.
П.П. Ще добавя Рома в първото мнение, но как да го пиша? Като гледам ъпдейтите май е 6.
П.П.П. От тук видях как се пуска multy window, но не става
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79408

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Добави го към 5.1 , в сайта глеадам на информация че пише че е 5.1. Явно този ъпдейт е няква подготовка за 6.0. Можеби в следващите ъпдейти ще пуснат 6.0.
Цитирай

Добавил съм го Рома. А колкото до Multy-window режима в XOSP-то, намерих я опцията, не е нужно да се пипат систмни файлове, то си е направено там на userdebug. В опции на разработчика скролваш до "Начертаване", ако ти е на български естествено и там ще ти пише "Режим за няколко прозореца", като го чукнеш, ще ти излезе едно прозорче, натискаш "Активиране" и е готово.
[Изображение: 13f3a56f51f7fa68e97e9803bafb1831.jpg]
После като изкараш приложенията, които последно си отварял, има едно хиксче на всяко приложение в горния десен ъгъл и до него един бутон и от там си го правиш.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Мерси колега пробвах я и работи чудесно Smile
Цитирай

А какво прави тази функция ?
Цитирай

Можеш да използваш две приложения едновременно. На игри не знам как работи. Има я само в Android M

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Днес видях в XDA решение за проблема със слабия звук по време на разговор в темата на един друг ром подобен на XOSP от същия човек, който ги е качвал и двата и със същия проблем, като с нашия ром.. Както и да е решението, което е дал е да се сложи фантом кернела, но специално версията без феукс саунд, проблема е че изобщо не ми се рискува да го слагам да не прецака добрата работа на телефона за това все пак, ако някой реши да го пробва да каже дали има ефект Visslar


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

А аз нали казах, че звука ми е слаб, не само по време на разговор. Направих дърти флаш и звука ми сега е както в китката, флашнах и Dolby Atmos и пуснах на "Music", "Opened" и "Volume leveler", дето "Volume leveler" не можеше да се пусне преди дърти флаша и сега звука е много по-мощен. По време на разговори не знам, не говоря често по телефона, но по-късно ще кажа дали се е оправил звука и там и може да не се налага да се слага фантом кернела.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

То и аз инсталирах Dolby atmos, както ти каза , звука навсякъде стана силен само при разговор е слаб. Ако ти се занимава направи 1 бекъп на стоковия кернел на рома и пробвай phantoma и виж как ще е.
Цитирай

Аз съм доволен от звуа като цяло, по време на разговор ме интересува дали се е чува силно
Цитирай

Флашнах го кернела и мисля, че се чува по-силно, а и не лагва, работи си добре, може да флашвате. Ето от тук си го сваляте, не ви трябват модули, теглите си този за ромове базирани на cm13.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=3384067
П.П. Изтеглих си кернел аудиотор, какви настройки да му направя на кернела?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Може по-късно да пробвам, иначе за настройките не знам, както 1 колега каза, зависи как си го настройваш, ако го настройш кернела и телефона да ти върви гладко, батерията ще пада бързо, ако го направиш да не върви толкова гладко, батерията ще ти държи, всичко зависи как настройваш.
Цитирай

(2016-06-29, 10:35:54)Stiliyan03 написа:  Флашнах го кернела и мисля, че се чува по-силно, а и не лагва, работи си добре, може да флашвате. Ето от тук си го сваляте, не ви трябват модули, теглите си този за ромове базирани на cm13.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=3384067
П.П. Изтеглих си кернел аудиотор, какви настройки да му направя на кернела?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Ами най добре ти да си избереш настройките в зависимост от това за какво ще го ползваш, аз бях споделил в тази тема (пост #12)  два линка с информация за профилите в кернела и от там си бях избрал най подходящите, така че разгледай ги и си направи подходяща конфигурация, между другото проври дали имаш "zen" в I/O scheduler
Цитирай

Там във второто мнение не работят линковете, затова ги слагам тук, да може който е от телефона да си ги отваря.
http://androidmodguide.blogspot.bg/p/io-...s.html?m=1
http://androidmodguide.blogspot.bg/p/blog-page.html?m=1
Цитирай

И аз тъкмо го сложих, не съм пробвал как се чува все още. Ако някой е оправил настройките нека каже кое как да го настроим. На пръв поглед работи гладко.
Цитирай

Голяма борба с тоя ром бе хора, чудя ви се колко още ще издържите с него. Smile

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk


Цитирай

Хммм... Нещо Wifi не иска да се свърже... Включвам го и изписва Wi-fi се включва... ? Flash-нах го през recovery, като изчистих преди това Dalvik и cache.
Цитирай

При мен няма такъв проблем. Влез в рекавърито пак и изчисти кеш и далвик кеш. Аз за сега май няма да пипам кернел едитора, не знам какво да настроя, а и така си работи добре.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)