Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XA(проблеми, въпроси, преброяаване и др.)
#26

Не съм срещал конкретно този контакт /"Поддръжка на Sony Mobile"/ в указателя при различните устройства, които съм използвал, но би могъл да погледнеш в опциите на указателя, след това Филтър - и да видиш дали няма чекче свързано с това, което да бъде премахнато, а от там и дадения контакт.
Също и ако няма номер седящ зад него, има опция да не показва контакт без телефонен номер.
Просто предположения разбира се са това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#27

Има номер - 0800 нещо си..... пробвал съм ги тези неща и нищо, сега ще връщам фабрични настройки, тъкмо да видя дали няма да се оправи проблема с дрейна на батерията.

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#28

Кога си го взел този телефон, че вече за дрейнове говориш. Сложи му всички приложения и настройки, ползвай го една седмица нормално да си подреди и изчисти нещата на заден фон и тогава занимавай хората.
Цитирай
#29

"Поддръжка на Sony Mobile" се появи контактите при мен след като попълних данните при Xperia Care в Support. А батерията само когато го ръчкам много тогава пада батерията бързо, иначе не толкова. Четох некъде в из нета, но не помня къде май беше в форумите на Сони, като спреш това автоматично чистене на кеша и не пада батерията толкова бързо, но още го изпробвам.

Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black;
Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#30

Телефона го взех преди 4 дни от Техномаркет, но като го пуснах ми наскачаха 5-6 ъпдейта по 300,700,800 мегабайта, инсталирах всички и тогава започна дрейна който показах от скрийншота по горе! Днес направих хард ресет и ми изчезна дрейна, както и номера за съпорт в указателя. Всичко си е наред в момента!

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#31

А относно проблема с точенето на батерията, за който ви споделих, намерих решение. Не е било до връщане на фабрични настройки. Тъй като си взех военна карта на мтел, 4G още не ми е активирано, а мрежовия режим беше на LTE авто, смених го на WCDMA автоматичен режим и спря да ми точи батерията. Странна работа.....

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#32

То по принцип LTE ако няма добър обхват и точи яко батерия.
Цитирай
#33

Ами за сефте имам Сони, виж прикачените скрийншотове.... Огрмна консумация е това за мен.

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#34

Здравейте! Някой успял ли е да рутне този модел на sony xperia xa.
Защото  пробвах с флаштулс  не успях да се справя, така и не можах да намеря usb debugging да го пусна, къде ли не се ровичках из опциите на смартфона.
Цитирай
#35

Ами трудно може да руутнеш този модел телефон. До колкото разбрах трябва да си отключиш bootloader-а тогава се руутва, но ще изгубиш drm ключовете и не винаги успяваш да го руутнеш, можеш да го brick-неш. Иначе developer options се пуска от about phone и после 7 пъти върху build number, оттам се активира usb debugging, но по добре не си прави експерименти.

Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black;
Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#36

Здравейте. Мисля да вземам такъв телефон. Някой може ли да ми каже на пръв поглед какво да проверявам, втора ръка е(ползван)?

LG L Bello - Black Titan > Lenovo S60-a > Samsung Galaxy s6 Edge white
Цитирай
#37

Пълен преглед на външния вид.

След това в сервизното меню има тестове за всичко по телефона, набира се в dialer-а този номер *#*#7378423#*#* и оттам си тествате екран, говорители, камери, сензори и т.н.

Аз бих сравнил и IMEI кода на телефона с този на кутията и гаранционната карта (ако има такава).

Ако няма ясен произход, бих го проверил по Customization Version отново от сервизното меню (Service info > Software info и гледате Cusomization Version във формат XXXX-XXXX). Номера го търся в този сайт https://xpericheck.com/ и виждам за коя страна/регион или оператор и произведено устройството.

Но относно XA - камерата е доста слаба, батерията също не се държи достатъчно добре по отзиви от интернет за телефона.
Цитирай
#38

Като цяло ще заменям Iphone 5s с таакъв и още се чудя дали да го правя.. вие какво мислите ? извинявам се за въпроса си тук, ако нещо не е наред модераторите да ми изтрият коментара.

LG L Bello - Black Titan > Lenovo S60-a > Samsung Galaxy s6 Edge white
Цитирай
#39

Като цяло си на кирия,ако телефона външно е запазен си е доста добре.

XPERIA XA
Цитирай
#40

Здравейте,

Аз съм с XA от септември, нямал съм досега телефон с толкова лоша батерия. Често забива доката набирам номер, трябва да се рестартира, защото телефона блокира.

Понякога сам сменя резолюцията на дисплея и пак рестарт за да се оправи.

Bluetooth харчи повече от екрана.

Единствените плюсове са добрата камера, много приятния дизайн и компактни размери.

Всичко друго, особенно цената и поддръжката са катастрофа. Bu
Цитирай
#41

(2017-01-22, 12:35:41)hdjuroff написа:  Здравейте! Някой успял ли е да рутне този модел на sony xperia xa.
Защото  пробвах с флаштулс  не успях да се справя, така и не можах да намеря usb debugging да го пусна, къде ли не се ровичках из опциите на смартфона.

Пробвай с Kingo Root,но и ти препоръчвам да инсталираш и Kingoo Root apk. на телефона,при някои модели не става от комп руутването,а от акт-то.Успех Smile
Цитирай
#42
Heart 

Да се запиша и аз със Sony XA сив.  Dance

SAMSUNG GALAXY SM-G960F
>>> Android 10 <<<
Цитирай
#43

Хах, аз и в тази тема ще питам какво се случва с батерията, по-добре ли е след ъпдейтите?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#44

(2017-07-10, 21:01:23)turl написа:  Хах, аз и в тази тема ще питам какво се случва с батерията, по-добре ли е след ъпдейтите?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Определено да , едно зареждане държи два дена , при използване на фейсбук и игрички

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#45

Това е добре, че го харесах за втори телефон Smile

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#46

(2017-07-11, 23:08:26)turl написа:  Това е добре, че го харесах за втори телефон Smile

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Имам си вече графитен Wink
Цитирай
#47

(2017-07-13, 14:10:09)turl написа:  Имам си вече графитен Wink

И как е батерията?
Цитирай
#48

Като за 2300mAh е перфектна, саморазряда, т.наречения дрейн е нормален, по 1 % на 2-3 часа.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)