Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Преинсталиране на софтуер от оператор с друг.
#1

Здравейте,

купих си Galaxy S7 edge от Telenor и сега се оказва, че са ръчкали по Android-a и при влючване и изключване на телефона се пуска гадната им мелодия и тъпото им лого... Ако инсталирам стоков ром ще изчезне ли това? Може ли без да се руут-ва да се направи и дали може да се очакват някакви проблем после от теленор относно гаранцията, понеже не е дори на 1 ден, а не ми се рискува да я загубя за толкова скъп телефон.. Има ли друг вариант без преинсталация?

И ако инсталирам стоков ром трябва ли да инсталирам нещо друго от сорта на TouchWiz или то ще си върви с ром-а? Просто искам да го направя във вид, че все едно е купен от нормален магазин, защото ме дразни супер много...

Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

Интересно, че моят също е от Теленор, но нямам подобна анимация или мелодия. Само тапета ми беше на Теленор, но бързо го разкарах.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#3

Сваляш си небрандиран ром и флашваш през Odin. Не се губи гаранцията, това е официална програма на Samsung

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#4

Моя също е теленорски и нямах нищо теленорско  освен тапета,сега и тапета го няма...иначе, да, няма друг начин освен префлашване ,но аз не бих го направил,свиквай с логото и мелодийката Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#5

Стига да знам, че няма да загубя гаранцията, директно го правя. Не искам да свиквам с такова лайно... На всичкото от горе го платих кеш... Остава и да е заключен сега само за Теленор и направо думи няма да имам... А от къде мога да си дръпна такъв ROM оригинален, с който идват попринцип телефоните от завода?
(2016-07-12, 19:35:25)felipe написа:  Моя също е теленорски и нямах нищо теленорско  освен тапета,сега и тапета го няма...иначе, да, няма друг начин освен префлашване ,но аз не бих го направил,свиквай с логото и мелодийката Smile

Само гаранцията ли те притеснява или има и нещо друго? Smile

А получи ли подарък безжично зарядно? На всякъде го предлагат с такова зарядно, но на мен така и не ми дадоха(не че са обявявали те).
Цитирай
#6

И моят беше теленорски и при мен беше точно както го описваш - при вкл. и изкл. на тел гадна мелодия и тяхно лого....разкарваш го с флаш през один на официал ром без загуба на гаранция .... можеш да си свалиш от sammobile официалният за БГ, който е BGL


Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
#7

Нямам опит с теленор и гаранцията им, но съм пращал мтелско Galaxy Nexus преди години за смяма на microusb букса. Бях го префлашнал с чист софт от гугъл и го пратих с него приеха го и го отремонираха но като ми го върнаха бяха префлашнали мтелския си ром. Случката е от преди доста години вече. Сега не знам как е.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#8

Здравейте,

пиша с почти половин година закъснение, ама имам основателна причина за това. Същия ден в който пуснах темата ми откраднаха колата(която също беше нова), та не ми се занимаваше с телефони тогава докато оправя мизериите... Както и да е. Телефонът даде дефект и сега е в сервиза на теленор, като им казах да запишат, че не желая телефонът да ми е брандиран и да го махнат. Ще видим като ми го върнат как ще е, не обещаха, че ще стане.

Ето какъв е дефекта, в интернет намерих много хора, които се оплакват от точно същия проблем.


Поздрави!


Прикачени файлове
.jpg def.jpg Размер: 73.24 KB  Сваляния: 171
Цитирай
#9

Ах колко болезнена за мен тема ...
Два телефона смених така, единия бе мтелски, този е вивакомски, но нямат реклами.
Вивакомският има само 1 приложение VIVAApps
Но флашнах на БГЛ, защото твърде много се бавят с актуализациите.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#10

(2016-11-15, 17:28:10)adri написа:  Ах колко болезнена за мен тема ...
Два телефона смених така, единия бе мтелски, този е вивакомски, но нямат реклами.
Вивакомският има само 1 приложение VIVAApps
Но флашнах на БГЛ, защото твърде много се бавят с актуализациите.

Интересно ми е като префлашна успя ли да нагласиш CSC на BGL и ако не при не нагласено CSC пристигат ли ота ъпдейти?

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#11

Предвид това, че вчера направих първата си операция с Один, съм нов в тази материя, но след доста четене никъде не видях да има CSC - BGL. Това е самото съкращене в Самммобайл на необременениея от оператори български фирм, но във файла пише OXX. В някои теми чета, че колеги казвата че това било Полско CSC, но и Унгарското е така - ОХХ. Може и други да има с такова означение, но аз не съм открил. Та въпросът ми е има ли въобще CSC, което да е G930FBGL.....?
Цитирай
#12

(2016-11-16, 08:21:53)kali_74 написа:  Интересно ми е като префлашна успя ли да нагласиш CSC на BGL и ако не при не нагласено CSC пристигат ли ота ъпдейти?

НЕ ! 
Трябва да е софтуер само с БГЛ, че да го сложи него. 
Иначе си избира фабричния CSC XEO Полша. 
Один е така направен, че да гледа набора от CSC кодове включени в пакета, и ако твоя е друг, слага дефолт кода ... 
Има начин чрез руут, но не ти трябва това решение, губиш гаранция. 
Въпреки, че същото ми казаха дори за софтуера.
Явно нашите купуват телефони от Полша за по евтино ...

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#13

Здравейте,

добрите хора от Теленор ми дадоха чистак нов телефон... Big Grin

Последно получих SMS от сервиза им, че са поръчали дисплей, но след 2 дена ми се обадиха да ходя да си взема нов телефон. Не знам какво стана с другия(не ме и интересува). Отново обаче е брандиран, ама ще го преглътна..

Поздрави!
Цитирай
#14

Какво разбираш под "брандиран "? Не знам Теленор да си брандират телефонните. Или имаш предвид заставката с въртящата се "перка "/ просто ми е интересно/.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#15

(2016-11-23, 13:08:54)gogon написа:  Какво разбираш под "брандиран "? Не знам Теленор да си брандират телефонните. Или имаш предвид заставката с въртящата се "перка "/ просто ми е интересно/.

Със софтуер на Теленор (GBL)
Човек си казва, че това няма значение, но когато виждаш, че БГЛ се актуализира, а ти стоиш и чакаш незнайно до кога, осъзнаваш, че малко или много губиш от този брандов софтуер.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#16

adri
Е, какво ти пречи да си инсталираш друг ром /csc = home csc/ ,няма да загубиш и данните.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#17

(2016-11-24, 12:14:56)gogon написа:  adri
Е, какво ти пречи да си инсталираш друг ром /csc = home csc/  ,няма да загубиш и данните.

Ами дали съм дребнав или принципен не знам. 
Просто съм идеалист. 
Всичко трябва да е перфектно. 
Днес дори бях готов да продам моя и заплатя отгоре за БГЛ, момчето в магазина си им каза: "имаме ли БГЛ с големия стикер на Самсунг, имаме, добре пратете ми един"
Идва телефона, с малък стикер, на всичкото отгоре разпечатан, че и ГБЛ ! 
Викам не мерси, один ми е на една ръка разтояние. 
Смятам да си сложа БТУ и толкоз ! 
А Самсунг ако имат претенции, следващия път да си направят труда да си поддържат софтуера !

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#18

Махни ги тия българските BGL, GBL, MTL. Винаги се бавят с актуализациите. Сложи си на Англия BTU или Франция XEF и няма да съжаляваш. Актуализациите са винаги навреме. И Самсунг нямат претенции за CSC, може да си слагаш всякакъв ром с ODIN, важното е да не рутваш и кнокса да ти е 0x0.
Цитирай
#19

И аз така като колегата Adri, от край време мразя да сменям ромове, и всякакви такива неща по телефона. Просто искам всичко да си е перфектно, както съм го взел заводски така да си е, но ще си флашна английския в събота. На теленор съм, от ри месеца съм с телефона няма и помен от ъпдейт... хората като получат андроид 8 аз сигурно ще получа августския фикс за 6... доста време не бях с андроид и мислех, че нещата са се оправили малко но пак време си чао. Супер бавно с тези ъпдейтни. Не се са ми тъмнали толкова спешно, но щом ги пускат хората значи се а важни и трябва а село ги получим.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#20

(2016-11-24, 22:20:39)justvank0 написа:  И аз така като колегата Adri, от край време мразя да сменям ромове, и всякакви такива неща по телефона. Просто искам всичко да си е перфектно, както съм го взел заводски така да си е, но ще си флашна английския в събота. На теленор съм, от ри месеца съм с телефона няма и помен от ъпдейт... хората като получат андроид 8 аз сигурно ще получа августския фикс за 6... доста време не бях с андроид и мислех, че нещата са се оправили малко но пак време си чао. Супер бавно с тези ъпдейтни. Не се са ми тъмнали толкова спешно, но щом ги пускат хората значи се а важни и трябва а село ги получим.

Същото е и на виваком ...
От 3 месеца няма актуализация, а вече са описани фиксираните бъгове.
Понеже при нас не са, сме изложени реално на риск.
Само актуализацията за нормври има 13 критични бъга ! 
Ние сме пропуснали и септември, октомври, че ноември ... 
Както и да го погледнеш, сме с близо 50 бъга на лице !
Та хората които смятат, че нямат значение тези актуализациите, да се замислят пак.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#21

Вчера докато си карах колата и телефонът ми се изхлузи от джоба, падна между седалките и се удари в 1 болт и се счупи дисплея... Нямам думи...
Цитирай
#22

що да нямаш думи, телефонът е ужасно красив и прекрасен на допир, НО е стъклен и може да се счупи от всичко

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#23

(2016-12-12, 13:01:34)OGIER написа:  що да нямаш думи, телефонът е ужасно красив и прекрасен на допир, НО е стъклен и може да се счупи от всичко

Щото тамън ми го смениха с нов и след 2 седмици се пукна от някаква нелепа ситуация. Да го изпусна да ме е яд на себе си, ама такава нелепа ситуация...
Цитирай
#24

Много гадно, но какво да правиш. И по-лоши неща се случват. Жив и здрав.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#25

Ти да си жив и здрав, телефон се купува.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)