Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за Xiaomi RedMI 3s

Пиши на @Be6i4
Цитирай
Аксесоари

(2016-09-23, 12:13:57)Arsenalski написа:  Благодаря мног за информацията и бързите отговори но няма да се справя сам, трябва някой от София да погледне.
Здравей, в неделя вечерта се връщам в София.


Sent from my MI 3W using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Ами ще напиша на лично да не спамим тук.
Цитирай

Съжалявам за офтопика в темата, но да попитам някой има ли проблем с влизането в **** форума?

Xiaomi Pocophone F1
Цитирай

Значи не можеш в един форум да питаш защо не можеш да влизаш в друг форум.
И все пак.. Не е при теб проблема. Вероятно не са си платили хостинга
Цитирай

Знам, че е така, но тук има доста хора използващи устройства с MIUI и достатъчно компетентни и информирани за да ми отговорят коректно.
Извинявам се .

Xiaomi Pocophone F1
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86339

По принцип не би трябвало да се пита в тази тема. Също така форума цензурира някои неща и Миуи . Бг е сред тях.
Цитирай

(2016-09-07, 21:11:19)suffer написа:  Задължително му казваш да сложи Global Stable, като му казваш също че си наясно, че няма български в този ром.
Той ще го отвори, ще флашне рома и ще направи Quality check.
След това ще го прати - DHL е опцията, която струва 26$, но нямаш занимавки с митници и ти пристига на вратата устройството.
Като дойде опционално можеш да го ресетнеш, за да минеш през първоначалните настройки и да си го ползваш, без да се налага да правиш друго.

Малко офтопик, но да попитам - как пропускаш митницата?
Последният път (преди месец и половина) получих по DHL от Китай лампов слушалков усилвател и изгубих 4 часа да освободя пратката от DHL + 40лв за попълване на митническа декларация + ДДС + вадене на EORI номер.
Този търговец прави някаква врътка ли, какво?

Въпрос и по темата: 
Последните 2 години ползвам Windows телефон, който може да има доста скопени варианти на популярните приложения (viber, messenger, fb и т.н.), но си се ъпдейтва регулярно без ядове. Обмислям да се върна пак към Android, като съм хвърлил око точно на Redmi 3s.
Не ми се занимава с руутване, инсталиране на къстъм ромове и т.н. Искам просто телефон, който да работи за имейл, месинджъри (skype, viber, fb messenger) и музика. Игри не играя. Ако предположим, че този телефон ще си умре с ROM-а, с който е произведен поради липса на софтуерна поддръжка от страна на Xiaomi, достатъчно читав ли е фабричият ROM (който разбирам е базиран на Marshmallow) за да ми свърши работа? Някакви сериозни бъгове, за които да се моля да пуснат ъпдейт?
Цитирай

@stz184, ако е с DHL дестинацията е Китай - Англия - България. Няма никаква врътка от страната на търговеца, както и митнически такси тук. Иначе ако устройството ти ще е със оригинален ROM не вярвам да имаш някакви проблеми.

 
Цитирай

(2016-09-26, 09:21:31)NoMaD написа:  @stz184, ако е с DHL дестинацията е Китай - Англия - България. Няма никаква врътка от страната на търговеца, както и митнически такси тук. Иначе ако устройството ти ще е със оригинален ROM не вярвам да имаш някакви проблеми.

При мен (усилвателят) мина Китай - Германия - България и си плащах като поп всички митнически екстри. Търговеца бе занижил цената, така, че не плащах мито, а само ДДС.
Може би този там Top One съвсем занижава цената? Хм...

P.S. Сега като разглеждам на Top One профила май схващам. Явно пуска пратката като два отделни шипинга - един до Англия и втори от Англия до съответната държава. По този начин за митницата изглежда, че началната точка на пратката е Англия.
Цитирай

@stz184, така е. Пратката пътува през Англия до България с два трек номера и затова в този случай доставката е малко по-скъпа.

 
Цитирай

Здравейте фенове на Xiaomi RedMI 3s.
Сериозно се обмисля покупката на въпросното устройство. Да уточня, че телефончето ще се ползва от жена ми, което ще рече, че няма да има абсолютно никакви заигравки с ъпдейти, и тем подобни софтуерни занимавки.
Единственото което е като изискване е оригинално българско меню, и да може без проблемно да се ползва Google Play и приложения за комуникация, от рода на Facebook, Vibar, Skype, WhatsApp. На камерата няма да се държи кой знае колко, освен това да има авто фокус.
Общо взето това се свежда като изисквания: купува се устройството, и започва да се използва с по горните изисквания като условие. Таванът на ценовият диапазон е около 250 лева.
Изчетох доста от нещата за Xiaomi RedMI 3s, но така и не стигнах до решение, дали съществува вариант на това устройство , според упоменатите изисквания.
Ще Ви бъда благодарен за съветите които бихте ми дали, като се приемат и други предложения, отговарящи на посочените изисквания.
Така на първо четене съм се спрял на вариант на закупуване от следният адрес:
 https://www.aliexpress.com/store/product...77101.html
или този:
https://www.aliexpress.com/item/Original...02822.html
или това:
https://www.aliexpress.com/item/-/32681238962.html
Благодаря Ви предварително за отговорите.
Цитирай

Не съм смятал колко струва версията с 2гб рам и 16гб памет, но по курс от тази седмица тази с 3/32 струва 295лв с доставката.
Така че евтината може беи ще се впише в изискванията.
Оригинално българско меню няма като опция още.
Разчиташ или на къстъмизирания от търговеца ром, или доработка тук, при пристигането на телефона, включваща отключване на буутлоудър, инсталиране на Custom recovery и инсталиране на Ром с български превод от Xiaomi.eu.
Цитирай

@m65, хубаво си се спрял, но предлагам да я подминеш тази оферта - не виждам да има меню на български. Само ако е с къстъм ROM ще ти свърши работа.

 
Цитирай

Добре. А някакво устройство което се вписва в изискванията бихте ли предложили?
Цитирай

oт TopOne Офертата е 252-3лв. (включително 26$ доставка с DHL)
Просто ще ти сложи ром, който има български, но е възможно да е бъгав.
по-добро мисля, че няма да намериш за тези пари, освен нещо от ОЛХ, но сигурно ще е втора употреба.. Не съм гледал как вървят redmi 3s тук.
Цитирай

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/sh...rketOffers 300 лв. е най-евтиното.
Цитирай

Значи да разбирам, че на този етап Xiaomi с българско меню, и стабилна работа са несъвместими неща?
Цитирай

Не са несъвместими, просто е рисковано какво би получил със сготвен ром от търговеца и дали ще съумееш да се справиш с инсталацията на xiaomi.eu ром тук в домашни условия
Цитирай

(2016-09-29, 13:19:44)suffer написа:  Не са несъвместими, просто е рисковано какво би получил със сготвен ром от търговеца и дали ще съумееш да се справиш с инсталацията на xiaomi.eu ром тук в домашни условия

А има ли, във форума, нещо като инструкция която мага да следвам за този модел, за това как се извършва процедурата кирилизацията в домашни условия?
Цитирай

Има за Редми 3. Там начина е почти един и същ за моделирането на всяко Xiaomi.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Здравейте,

Жената видя Редми 3С и иска такова.. Въпроса ми е 3С или 3Про? Гледам че и двата са еднакви отвън, със еднакъв хардуер, като разликата е в процесора 430/616 и видеото 505/405. Това което виждам в Алиекспрес при ТО е, че и двата са със официален глобален ром и нямам представа кой е по-добрия избор. Едни казват 616 е по-силен, други 430 е по-икономичен и моля вас за помощ.

Благодаря предварително!

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай

На 3s май му кара повече батерията, защото е с по-„спънат“ процесор.
Цитирай

3s е по добър!
Лично мнение!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Аз съм с 3 Pro, поръчах 3s Pro на приятел. Има леко доловим лаг в менюто, но може да е защото беше с търговски ром. Голяма и тежка игра не можах да сложа (нямаше време)
но съм сигурен че ще е по добре от моя. При всички положения по добра видеокарта с малко по слаб процесор и същият хардуер е добра комбинация.

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)