Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прашинка в камерата
#1

Здравейте, 
вчера забелязах на слънце, че има две прашинки една до друга точно върху оптичната леща на камерата. Засега не съм го забелязал дали се отразява и на снимките, но не съм се и втренчвал. 
Притеснява ме факта, че щом е влязла прашинка може да не е водоустойчив и още се чудя дали да го нося в сервиз. По принцип телефонът е мокрен един път и ако е влязла вода може да е променила цвета на лакмуса.
Телефонът е купен от виваком във Варна. При тях ли е по-добре да се носи или в официален сервиз на самсунг (не съм сигурен дали има такъв във Варна)? Доколкото знам виваком май имат техен сервиз, а не знам там дали телефонът след ремонта ще го залепят да е водоустойчив отново.
Какъв е вашият съвет?

LG G2 16GB Black -> Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx -> Samsung Galaxy S9+ Midnight Black
Nexus 7 2013 32GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Едни добър съвет е да не се втренчваш в подобно нещо. Устройството ти е водоустойчиво иначе при първото потапяне нямаше да е добър резултата. Във варна има оторизиран сервиз на Самсунг, но не съм запознат къде е точно. Smile
Цитирай
#3

Един път отварян такъв телефон, даже в най-добрия сервиз, е като отварян корем - вече никога няма да е същия. Като лекар ви го казвам. Носете го на сервиз само ако наистина се налага!
Цитирай
#4

И аз не бих го занесъл за една прашинка, на iPhone-a имах доста повече от една и не съм имал проблем с нито една снимка. Имай го предвид, но също така щом са влезнали 2 най вероятно ще влезнат още с времето

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

Той освен прашинките има и друг проблем със зареждането. Изписва, че се зарежда бързо, но отнема 3-4 часа за пълното зареждане, особено при използването на безжичното зарядно (оригинално на Самсунг). А доколкото разбирам от други форуми има бройки именно с този дефект и единственото решение е сервиз. Отделно, че от първия ден загрява страшно много дори и при най-простите неща.

LG G2 16GB Black -> Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx -> Samsung Galaxy S9+ Midnight Black
Nexus 7 2013 32GB
Цитирай
#6

Бързото зареждане не го ползвайте освен, ако телефона не ви трябва спешно. Това зареждане адски товари батерията и съкращава живота й.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#7

Спорен въпрос. Има много мнения, че бързият заряд не влияе на това.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#8

Естествено,че влияе най малкото,че батерията ти се загрява, а колкото по топла е една батерия толкова повече и се съкращава живота.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)