Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia (F8331) с ексклузивни снимки показващи нов дизайн
#26

SONY единствени предлагат компактен телефон с добър хардуер
Цитирай
Аксесоари
#27

Слух: Твърди се, че продажбите на двете устройства ще стартират още през септември.  Smile

https://twitter.com/Ricciolo1/status/768903887835181056

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#28

Ами iPhone SE...???
Цитирай
#29

4 инча Smile
И все пак сравнявам с Андроид телефони
Цитирай
#30

Мале, това Sony XZ се оказа абсолютен звяр. Както ме бяха отказали от марката, така и ме върнаха когато прочетох какви неща съдържа камерата - OIS, shutter speed control, 23MP, лазерен автофокус и като знам, че Sony X performance вади май най-добрите цветове от камера за 2016, това просто е убиец. Да не говорим, че има и gorilla glass 4...
Само дизайна да бяха променили..
Цитирай
#31

За всичко съм съгласен само не и за OIS, къде видя, че има?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#32

Има
Търговското име на SONY , Steady Shot
Цитирай
#33

Да, SteadyShot 5-axis. Такава стабилизация е използвана за първи път във фотоапарата A7II през 2014г. Доколкото съм запознат, при този вид се мести сензора, а не оптиката. Поправете ме ако греша, защото тази материя ми е малко мътна.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#34

Видях в едно ревю в youtube, че пише. Сега виждам, че във phonearena не го пише
Иначе steady shot е шест. Има го във всички Сонита май или поне във флагманите им.
Гледал съм сравнение между LG G4 и Sony Z5 (май беше или друг Z модел). Този Steady shot се представя ехе... фрапантно добре спрямо OIS, който го има във LG
Цитирай
#35

Това са първите телефони със Steady Shot
Цитирай
#36

Не споря просто видях, че има цифрова DIS а не оптична OIS стабилизация.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#37

Трябва да се правят уточнения, че както е в моя случай може да подведа някой.
Не че лошо, че има steady shot вместо OIS
Цитирай
#38

Може и да си прав
Гледах презентацията, но не помня какво точно каза човека
Думата оптична ми се губи
Цитирай
#39

Ето това е въпросната стабилизация ( SteadyShot 5-axis), но нека някой по-запознат да каже каква е разликата между нея и OIS.


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#40

Тази си е оптична
Steady Shot има няколко разновидности
Както Z5 има цифрова, но само при видео
Цитирай
#41

При оптичната не се ли мести само лещата?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#42

Не точно.  При фотоапаратите и най-виче DSLR единствено Сони ако не се лъжа използват  оптична стабилизация с отместване на матрицата( сензора ).  Другите използват стабилизирани обективи- отместване на лещите. Специално за  XZ мисля че отново стабилизацията е цифрова( поне от инфото което имам), дано да греша.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#43

Цифрова е стабилизацията
И то само при видео
Сега пак гледах представянето
Сензора IMX300 от Z5 с разни подобрения
Цитирай
#44

Ето това е видеото:
https://www.youtube.com/watch?v=6p64TBF4uUU
(пуснете го от 03:20)
Какво е EOIS? 
SS си е steady shot
Цитирай
#45

Няма EOIS...DIS е. Други му викат EIS (electronic image stabilization)

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#46

Като гледам слабото на камерата на Сонито е при слаба светлина. Някак си по ми харесват снимките и клиповете, примерно на открито като по време на игрището с коридорите. Да се чуди, защо Сони наистина не си правят перфектни камерите. Могат, но нещо ги спира всякаш.
Цитирай
#47

Защото Сони държат 40% от световния пазар за сензори за камери, и им е по-изгодно  да продължат с добрите продажби в този сектор. Представете си че направят най-добрите камери в телефоните си и Епъл,  Самсунг , LG и болшинството китайци им кажат сори ама не можем да направим нашите камери с вашите сензори дотатъчно добри така че чао, почваме да купуваме от Омнивижън, Самсунг, Панасоник и компания итн. При тях  "проблема" е софтуерен.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#48

Говори се, че Самсунг може би ще сложат свой сензор в S8
Така че Сони да дадат всичко в следващия телефон
...и да ъпдейтнат сегашните Smile
Цитирай
#49

Официалните цени за България са изключително нелогични.

XPERIA XZ - 1399 лв.
XPERIA X Compact - 899 лв.

XZ е на цената на X Performance, а е с по-голям екран, подобрения в камерата и по-голяма батерия. От своя страна X Compact е много по-евтин от обикновения X, а разликата в хардуера е само по-малкия дисплей (но пък по-голяма батерия и отново подобрения в камерата). Защо тогава е с цели 300 лева по-евтин от Х??? Едва ли разлика от 0,4 инча и FULL HD резолюцията струват толкова.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#50

(2016-09-02, 16:03:22)galaxyhopper написа:  Мале, това Sony XZ се оказа абсолютен звяр. Както ме бяха отказали от марката, така и ме върнаха когато прочетох какви неща съдържа камерата - OIS, shutter speed control, 23MP, лазерен автофокус  и като знам, че Sony X performance вади май най-добрите цветове от камера за 2016, това просто е убиец. Да не говорим, че има и gorilla glass 4...
Само дизайна да бяха променили..

Хахаха пич, не се излагай. Всичко това а и много повече го има всеки топ телефон тази година. Сони в момента изостават от всички останали. Говорим за смартфон пазара.
Плюс тва няма OIS за разлика от почти всички. Софтуерната обработка на Сони ги слага най-отзад и при качествтото на снимки и видео, независимо че сензора е добър.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)