Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy J7 (2016) - един отличен бюджетен смартфон
#26

Явно това им е политиката на Samsung за тези модели. И в SM-A500FU (предходния модел на A5) няма LED известяване за пропуснати обаждания. Ама не е болка за умиране според мене. Prof Reminder приложението върши отлична работа - като го пуснеш на звуково известяване само, и от батерията не дърпа... и работи безотказно най важното във всички версии на Андроид.
Но наистина ако не Ви дразнят малките ндостатъци на J7 и имате нужда от телефон с голяма автономност, няма за какво да се замисляте изобщо.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#27

Кажи нещо за GPS как е свързва ли се бързо IGO SYGIC как вървят,може ли да снима видео едновременно и  с двете камери?Колко часа екран най-много си изкарвал?
Цитирай
#28

(2016-10-02, 14:50:55)plmng написа:  Но наистина ако не Ви дразнят малките ндостатъци на J7 и имате нужда от телефон с голяма автономност, няма за какво да се замисляте изобщо.

Мда батерията му е животно  Smile . При моето използване правя по 6-7 денонощия... което за смартфон с 5.5 екран и 8 ядрен процесор си е чук отвсякъде. При последния заряд ми изкара точно 7 денонощия с 8часа и 30 мин екран и 4 часа разговори.
Цитирай
#29

(2016-10-02, 18:08:27)juspar написа:  Кажи нещо за GPS как е свързва ли се бързо IGO SYGIC как вървят,може ли да снима видео едновременно и  с двете камери?Колко часа екран най-много си изкарвал?
Видео, GPS и игри не са ми в приоритетите при ползване на смартфон. Така, че тук да се изкаже някой който има повече данни по въпроса - аз ще те подведа.
Относно часовете екран... В момента са изминали 7 дни и 20 часа от последното зареждане  5часа и 30 мин екран и 2 часа и 50 мин разговори - в батерията има 35% заряд. Това е единият ми начин на ползване - когато почти не се ровя из телефона.
При по активно използване на телефона - когато ежедневно се ровя из него за по-дълго време (доста часове включен екран) ме изкарва 4-5 дни с едно зареждане на батерията и ползването на екрана достига 12 до 14 часа.
За информация - WiFi и данни включени от 8 сутринта до 2 през нощта (за Viber и WhatsApp).

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#30

Между другото тези дни ми се ъпдейтна апарата. Но никакви разлики не забелязах. Някой има ли представа за какво е бил ъпдейта?
Цитирай
#31

Виж какви са ти последните две букви в Номер на компилацията - вероятно I1...
Руснаците много плачеха, че при предната версия с последни букви G2, не може да се регулира силата на звука по време на разговор и сега с този ъпдейт този бъг е поправен. Визуално ъпдейтите нищо не променят - просто изправят забелязани бъгове..
Аз по принцип флашвам, ако намеря сервизни, четирифайлови ROM-ове. По този начин се прави т.н. "чиста" инсталация. От самото начало флашвам (вече трети ъпдейт) такива сервизни ROM-ове, които тегля от руския сайт 4pda.ru. Въпреки, че са за друг регион (Русия и др.) си имат български език и можеш да си го пуснеш на български. Интересното е че преди последния ъпдейт, когато версията беше G2, руснаците масово се оплакваха от споменатия по-горе бъг. А на моя телефон всичко работеше нормално и силата на звука по време на разговор се регулираше нормално. Но повечето тяхни телефони са двусимови, а моят е едносимов...
Така, че е възможно по никакъв начин да не забележиш промяна след ъпдейт, ако на твоя телефон даден бъг не се е проявявал.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#32

Такоа, J7 2016 задния капак от метал ли е? Или лайсната?

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#33

Обиколната лайстна е матална. Задният капак си е пластмасов. Но е много добре направен и напаснат. Липсват дори и минимални луфтове, скърцания и други подобни. И визуално доста добре изглежда. На пръв поглед може и да се обърка човек...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#34

Ех, много premium тези 2016 модели, моя J5 2015 лайсната е пластмасова с хромирано покритие, иначе и на моя капака си стои здраво затегнат. Нещо гледам че има Note 7 ром-ове за J5 2015, може и за 2016 да има.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#35

Този по-добър ли е от Huawei P9 Lite?
Цитирай
#36

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idP...hone2=7983&

Аз не бих заменил J7 за P9 Lite. Този който има P9 Lite сигурно ще каже обратнато. Въпрос на лично виждане и предпочитания. Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#37

Аз съм с J7, а преди това бях с P8 lite, а сега един колега си взе P9 Lite та мога да направя директна съпоставка... Huawei-те имат повечко екстри, доста повече настройки на камерата и разни глезотийки по менютата, които ги няма в самсунга. J7 е доста "по-скучен" телефон Smile но пък е много стабилен и батерията му е голямо предимство. Зависи какво търсиш.... ако батерията не ти е особено важен фактор аз бих заложил на P9 lite.

След последния ъпдейт I1 забелязвам по-ускорен дрейн на батерията... Или по-скоро може би става въпрос за калибрация на заряда, защото като събера консумираната енергия от различните източници... нещо не излиза сметката. Преди съм си правил подобни сметки и всичко е било в рамките на 2-5% точност (между сумарна консумация и оставащ заряд), а сега при общо консумирани 1200 mAh от заредена на 100% батерия - ми показва, че остават 47% заряд в батерията.... Губят се едни около 500mAh, при положение че в консуматорите имам извадени такива с по 20-30mAh.
Цитирай
#38

Има екстри, но колко работят като хората?! Много хора пишат за дефекти и недобра работа..това че не можеш да запаметиш приложение на SD също ми се струва тъпо. А дисплея? На Самсунг е Горила и по-голям. От няколко дена мисля и не мога да взема решение кой да взема. Рядко ми се случва така да се колебая Big Grin
Цитирай
#39

(2016-10-06, 08:50:10)noriaga написа:  
След последния ъпдейт I1 забелязвам по-ускорен дрейн на батерията...
Понеже не ме мързи всеки ъпдейт го флашвам "начисто" през ODIN със сервизни четирифайлови ROM-ове, които тегля от руския сайт 4pda.ru. Въпреки, че са за друг регион (Русия и др.) си имат български език и може да си го пусне на български.
Малко по трудоемко е но няма дрейн, няма лаг - телефона работи като пушка.
Ползвам го само за разговори, ежедневно слушане на музика през bluetooth слушалки, накоя снимка (ако се наложи), с WiFi и данни включени от 8 сутринта до 2 през нощта (за Viber и WhatsApp).
Игри, GPS-и, синхронизации - не.
Резултатът - в приложените скрийншоти.
С последния ъпдейт съм - J710FXXU1API1


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#40

И аз вчера направих чиста инсталация през Odin (малко след като написах поста), защото прочетох и в руския форум, че се оплакват хората от дрейн на батерията с I1 (може би става въпрос за въздушния ъпдейт Smile. Аз префлашнах с предишната версия - G2 и веднага забелязах разлика.. с над 2 часа на екран, с инсталация на приложения, разни настройки, разговори по вибер, малко камера - заряда падна с 10% за 16 часа, а преди това с къде, къде по-мижаво използване падаше с по-бързи темпове.
Цитирай
#41

Наистина доста от тях се оплакват от I1 и се връщат на G2. При мене обаче всичко е наред с I1 - дори ми се струва, точно обратното, че батерията започна да държи повече отколкото с G2. Но има една друга подробност - почече от телефоните на пишещите във форума им са двусимови - моят е едносимов. Така, че е възможно и хардуерните различия да са причина за различното поведение на смартфоните.
Например с първата версия на софтуера, те се оплакваха от това, че по време на разговор не могат да усилват или намаляват звука, а на моят телефон такъв проблем нямаше...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#42

И аз съм с едносимовия вариант и при мен също го няма проблема с увеличение на звука по време на разговор... Може по-нататък да направя чиста инсталация на I1, тъй като ме дразни постоянното известие за наличен ъпдейт и да трябва да му давам "по-късно" Smile
Цитирай
#43

Здравейте колеги,
преди няколко дена си изпуснах телефона и се пукна стъклото, тъча си работи на LCD-то нищо му няма, къде в Бургас да го занеса да ми сменят само стъклото на приемлива цена?
Поздрави!

Motorola Moto Z 32GB
Nexus 4 8GB White - Android 4.4.3 Stock
Цитирай
#44

Не знам какво се случва, но след като се ъпдейтна до I1  по въздуха и забелязах по-голям дрейн на батерията... направих чиста инсталация на G2 от руския сайт, хард ресет.. и въпреки това батерията не се държи като преди това. Просто си пада по-бързо и това е. Както бях писал малко преди ъпдейтите бях изкарал с един заряд 7 денонощия с 8,5 часа екран и 4 часа разговори, а сега в момента съм на 4 денонощия със 7 часа екран и 35 мин разговори и батерията е на 12%... Т.е. спрямо преди ъпдейтите съм на минус 3 денонощия  и то с 1,5 часа по-малко екран и 3 часа и кусур по-малко разговори... е има нещо мамка му!

ПП. Знам, че за повечето потребители на смартфони, това си е супер постижение с един заряд, но просто знам на какво е способна тази батерия и ме дразни, че нещо я смъква по-бързо от преди...
Цитирай
#45

@noriaga, при батерия 3300mAh и дисплей 5.50 от един заряд - 7 дни, 8,5 часа екран и 4 часа разговори? Ама ти сериозно ли?

 
Цитирай
#46

(2016-10-13, 12:31:18)NoMaD написа:  @noriaga, при батерия 3300mAh и дисплей 5.50 от един заряд - 7 дни, 8,5 часа екран и 4 часа разговори? Ама ти сериозно ли?

Да имам и снимки, ако държиш ще кача...
Цитирай
#47

@noriaga, благодаря, щом го казваш - така е.

 
Цитирай
#48

            За да не оставам голословен Smile
Цитирай
#49

При мене и и с I1 държи на същото ниво. Към първите два скрийншота липсват изговорените часове... около 3 часа и 20 мин. са. А седмица изкарва спокойно - виж третия скрийншот...
OTA ъпдейти не съм правил до сега при този телефон. И I1 e "'чиста" инсталация през ODIN със сервизен четирифайлов от 4pda.ru
@NoMaD - На този телефон дисплият му не е FHD, само HD . Процесора е по 14 nm технология. Двете неща съчетани с много доброто напасване на 6.0.1 към този хардуер дават отлични резултати. Аз лично телефон с по-добра автономност не съм имал до сега.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#50

След прочетените мнения в руския форум префлашнах с първия софт - APD5 и има много голяма разлика спрямо I1. Чак се плаша като гледам колко ще изкара с 1 заряд хаха Big Grin До момента съм на 3 денонощия и 2 часа - 4 часа екран и 1 час разговори + през повечето време включен Wi-Fi и е на 70% остатъчен заряд.... Мисля да си карам с APD5 за сега, защото явно следващите версии деградират от към използване на батерията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)