Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да махна троянски кон?
#1
Sad 

Здравейте! Прочетох другите теми за троянски коне и понеже са стари и заключени създавам нова.
Това, което разбрах от прочетеното е, че няма троянски коне за Андроид, освен ако не си ги инсталираш сам.
Моя случай е точно такъв - децата, играейки на всевъзможни игри са успели да инсталират едно приложение (иконата  е с някаква 9 на червен фон), което автоматично започва да инсталира други приложения, включително и секси мацки, клипове с мацки, хронометри, часовници, wi-fi програмки и какво ли още не.
Първоначално деинсталирах всяко едно от тях, но основното приложение остана. За него няма опция Деинсталиране, може само да се Деактивира, но след секунда отново само се Активира.
Сканирах с антивирусната програма и откри 24 троянски коне+8private isusses. Справих се с проблема, но временно. След малко започнаха пак да се инсталират сами същите приложения.
Върнах фабричните настройки на телефона и стана още по-зле, защото вече нямам и антивирусна, не мога да си направя и профил в Google Play, за да си изтегля, защото в мига, в който включа wi-fi и започва атаката.
Вече ме изхвърля и от Настройки, когато се опитвам да вляза в Приложения и да видя работещите приложения.

И така, не знам вирус ли е кон ли е, няма значение как се нарича, но ви моля да ми кажете как да се справя с него!!! Sad
 

Save
 

Save
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва да се преинсталира телефона с фабричен софтуер.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

Трябва да се рутне само и ще се размине с преинсталация. Рутни и прегледай тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=83269 после питаш в настоящата тема и ще го оправим.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

И аз мислех да го предложа това ама едва ли ще му даде, явно яко го е омазал, по-добре преинсталиране и форматиране и на вътрешната памет, защото е много вероятно да са създадени скрити папки и файлове, които създават ядове.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

Като се намери приложението което прави поразиите и го изтрие от system един ресет и е чисто нов.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

Това ясно ама няма да може да го рутне сигурно, казва че го изхвърля от настройки, как ще включи опцията за разработчици примерно.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#7

Ще си спре нета и ще рестартира не вярвам да е толкова зле положението.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

Така, имам лек напредък от вчера.
Успях да деактивирам всички проблемни приложения и сега горе долу работи нормално, само дето често забива.
Изтеглих си Google Play и антивирусна. Сега се опитвам да го руутна, но преди да съм направила някоя глупост, моля кажете кой е най-удачния вариант - през компютър или чрез приложение някакво и кое?
Изтеглих едно приложение App Uninstall и от там вече мога да трия всичко от телефона, дори и фабрично заложените файлове и тези с вирусите, но за целта трябва да си рутна първо телефона.
Цитирай
#9

Зависи какво е устройството но можеш да го рутнеш с Kingroot.О баче ще трябва връзка с интернет докато се рутва. 
А след това може да си замениш кингруута със Supersu чрез програмата Super Sume.
Цитирай
#10

devamusic напиши си точно модела и версията на Android намира се в Настройки най-долу >> За Устройството

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Андроид 4.2.2 ; телефона е китайски CUBOT X6

Руутнах го с Kingoo ROOT. Изтрих зловредните програми и разни файлчета  Android и все още прави някои леки бъгове, но като цяло е добре. Може би има още за триене, но не мога да ги разпозная дали наистина са системни файлове или не са. Някои от тях даже отказват да се изтрият, не знам дали е нормално.

Все още ме изхвърля от менюто, когато искам да отворя Прложения_Работещи. Изтеглените приложения ги зарежда, но когато плъзна към Работещи и ме изхвърля към начален екран. Но пък през Kingoo ROOT си влизам навсякъде.

Другия бъг, който прави е когато има входящо обаждане  - понякога (не всеки път) не излиза прозореца за приемане на обаждане и всъщност няма къде да натиснеш, само чуваш че ти звънят и нищо не можеш да направиш.

А и ако може да ми припомните как да оправя настройките за данните към Теленор, че като върнах фабричните настройки вече не може да ползва данни. Преди съм го правила, но забравих откъде се влизаше, за да стигнеш до настройване.

Благодаря ви за съдействието Puss
Цитирай
#12

Пак се омазаха нещата. Този път тотално. Днес ще ходя да търся някой може ли да преинсталира софтуера.

Всичко си беше наред, но като паднала батерията и "умрял", майка ми го включила да се зарежда и започнала новата атака, но този път много по-масивна. Като видях телефона вече беше претъпкан от какви ли не приложения. Не мога да вляза никъде - нито отваря настройките, нито антивирусната, нито KingoRoot. Спирам wi-fi, след секунди се включва сам и продължава да си дърпа глупостите. След около час игра на нерви, успях да отворя Root-а и започнах да трия. Явно обаче съм изтрила нещо, свързано със СИМ картата, защото ми изскочи едно съобщение на испански (или нещо подобно) от което разчетох само SIM Smile Това съобщение вече беше невъзможно да се махне и рестартирах с махане на батерията. НО така и не можа да се зареди нищо - стои си на началното лого и не зарежда. Та така, според вас ще може ли да се преинсталира нов софтуер, при положение, че е китайски телефона? И въобще това ли е решението на проблема или тези троянци пак ще атакуват после? Май направо е за кофата тоя телефонSad
Цитирай
#13

От тук теглиш софтуера за CUBOT X6 4.2.2 >> https://cloud.mail.ru/public/32e8ea66293...140512.rar

Инсталира се с Flashtool.

Източник >> http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=569548

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)