Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на рутер

Само на мобилни данни го използвам но с махната батерия.
Близо 10 устройства са вързани към него и никакви проблеми.
Малко скъпички вървят новите ,иначе втора ръка може да се намери и за ~30-50€ от чужбина някъде.
Какъв е бюджета за рутера ?
Някакви претенции като за LAN Port-ве ще се използват ли ?

Huawei LTE Cube E5180 - тоя рутер поне в къщи се държа доста лошо ,нямаше постояненo wifi, прекъсваше от време на време

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
Аксесоари

Благодаря за отговорите.Бюджет... не ми се дават повече от 150€ . Претенции само да работи без проблеми , нищо друго,прдпочитам нов,но може и втора ръка.
Цитирай

Трябва ли да е мобилен? В смисъл да работи и на батерия? Ако не е задължително, Микротик моделите работят безгрижно с флашка за мобилен нет. Поздрави.
Цитирай

Ако е и с батерия най добре да я махаш, ако се използва постоянно рутера имам в предвид.
Иначе вероятността да замине бързо батерията и да се издуе страшно много както се получи и при мен на Huawei E589U-12, а не дай си боже да гръмне вероятността е голяма.
Ако мога да ти съдействам по някакъв начин за намирането на рутер няма да ми е проблем ,в смисъл ако имаш затруднение с намирането ,покупката на ZTE MF287 .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Благодаря още веднъж.На практика не ми трябва рутер с батерия.Под "мобилни" имах в предвид мобилни данни, тоест да черпи интернет само от сим картата.

(2020-10-31, 10:06:04)Compare написа:  Ако мога да ти съдействам по някакъв начин за намирането на рутер няма да ми е проблем ,в смисъл ако имаш затруднение с намирането ,покупката на ZTE MF287 .

Благодаря,няма нужда.Ще го поръчам по интернет а и не съм в БГ.Няма какнкак да не  го намеря в нета ако се продава.

п.с.Предпочитам рутер със слот за карта вместо рутер + флашка usb (4g lte ).
Цитирай

(2020-10-31, 11:59:50)user32 написа:  Благодаря още веднъж.На практика не ми трябва рутер с батерия.Под "мобилни" имах в предвид мобилни данни, тоест да черпи интернет само от сим картата.


Благодаря,няма нужда.Ще го поръчам по интернет а и не съм в БГ.Няма какнкак да не  го намеря в нета ако се продава.

п.с.Предпочитам рутер със слот за карта вместо рутер + флашка usb (4g lte ).
https://www.tp-link.com/bg/home-networki...4g-router/
Пробвай от тези!
Цитирай

Здравейте, не мога по никакъв начин да се оправя с този рутер...няма меню на английски, камо ли на български! Какво да правя, нямам идея.
Вчера свалих стария рутер и закачих този, като мислех, че ще стане бързо и лесно, ама уви...в момента и стария не мога да подкарам...
Ето този е новият рутер:
https://www.aliexpress.com/item/40012211...4c4dbBZDVW
Ако някой може да помогне!

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

Какви други езици има?
Бих се свързал дори и с продавача на рутера ,може да има той някаква идея?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-12-01, 10:05:47)Severna написа:  Здравейте, не мога по никакъв начин да се оправя с този рутер...няма меню на английски, камо ли на български! Какво да правя, нямам идея.
Вчера свалих стария рутер и закачих този, като мислех, че ще стане бързо и лесно, ама уви...в момента и стария не мога да подкарам...
Ето този е новият рутер:
https://www.aliexpress.com/item/40012211...4c4dbBZDVW
Ако някой може да помогне!

Първо трябва да се закачиш към рутера с кабел или wifi. После пишеш miwifi.com през браузера.Излиза всичко на китайски но не се притиснявай.Само трябва да си сложиш паролата и да потвърдиш всичко.После си сваляш апп и от там имаш тотален достъп на настройки и т.н. на английски.
Цитирай

Пробвай така. Връзваш с кабел към пц-то, отваряш уеб интерфейса с хром, и му даваш да преведе страницата. Колкото за настройка би трябвало да стане
Цитирай

Благодаря! Всичко е перфектно...доставчика ми на нет се справи със задачата.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

Здравейте приятели,от три дни се опитвам да си избера рутер,в главата ми е пълна каша от честоти,скорости,означения и т.н.Та,бюджетът е до 300/350лв.ще се използва за стрииминг на видео и гейминг,добре ще е да е на 2.4 и 5.0 GHz.Държа на добрият(голям) и не-дропващ обхват.Ще се използва в панелен апартамент.Предварително ви благодаря за мненията.

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай

Аз бих ти препоръчал да погледнеш Микротик, имай предвид че е с ОС и ще трябва някой който разбира да го настрои. Инак са железни машини.
Цитирай

Аз също съм за микротика, ако имах твоя бюджет нямаше да му мисля. Моя  бюджет беше по-малък. Панелките обаче са коварни за ви фи-то, избери му подходящо място. + е, че ефира на панелките е пълен с тп линкове и с д линкове, така че   ще си добре в това отношение. Имай предвид, че 5гхц се хваща на по-малко разстояние, но е с по-голям трансвер на данни в сек. за разлика от 2,4гхц. Там трансфера е с по-малка скорост, но пък се улавя през повече стени на панелките.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2021-01-21, 16:59:28)brutal написа:  ... ще се използва за стрииминг на видео и гейминг ...

Гейминг, предполагам означава, че ще играеш игри от домашната мрежа, но какво означава стрииминг на видео?
Цитирай

Ще се снима как играе.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Определено към момента рутера трявба да има WiFi 6 (6Е са все още скъпички).
TP-Link AX50 (2.4GHz@574Mbps и 5GHz@2402Mbps) примерно в момента намален на 159 лв тук или тук.

По-евтини варинати са AX20 или AX10.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

TP-Link Archer AX50 бих ти препоръчал
Цитирай

Ако е само за интернет, без нас функции, този е разумен избор RBD52G-5HacD2HnD-TC

https://www.senetic.bg/product/RBD52G-5HACD2HND-TC
Цитирай

Wi-Fi на Микротика е шит, там силата е в ОС-а. Но трябва и да знаеш как да го конфигурираш.
За домашно Asus или TP-Link. Вторите лично за мен са доста дървени и постни. Тествах AX50 за няколко дни, сравнен със AC66U-B1 е пълна пръчка, но и цената му е по-ниска. AX20 е с по-читав чипсет, но софтуера е същия.

iPhone 14 Pro
Цитирай

За,микротик изчетох доста.Има оплаквания от обхвата,също разбрах че трябва да си половин админ за да го настроиш?.Под стрииминг на видео разбирам гледане на филми и видео онлайн,и то в доста високо качество.Незнам новите модели на Tp-link как работят,но от по старите не съм доволен.Заглеждах се по Linksys и Netgear но там плащаш за име едни 50-100 лева.Та варианта е:поръчвам препоръчаните онлайн,пробвам и ако не съм доволен връщам и идва следващия.NAS функции няма да се използват,евентуално безжично принтиране.

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай

Преди да си купя асуса, отидох в един магазин и попитах дали мога да купя тп линк арчър, и ако не ми върши работа, да го върна и да ми възстановат сумата. Същите предлагаха онлайн покупки, та нямаше см да поръчвам онлайн и да го връщам в 14 дневния срок. Навиха се и след седмица ползване го върнах. 10 годишния ми тп линк работеше по-добре. Та мисълта ми беше, тп линка го забрави въобще. Няма да отговаря на изискванията ти.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2021-01-22, 07:07:45)pepy1 написа:  Преди да си купя асуса, отидох в един магазин и попитах дали мога да купя тп линк арчър, и ако не ми върши работа, да го върна и да ми възстановат сумата. Същите предлагаха онлайн покупки, та нямаше см да поръчвам онлайн и да го връщам в 14 дневния срок. Навиха се и след седмица ползване го върнах. 10 годишния ми тп линк работеше по-добре. Та мисълта ми беше, тп линка го забрави въобще. Няма да отговаря на изискванията ти.
Ясно,а Linksys или Netgear?

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай

(2021-01-21, 21:02:30)Чо написа:  Определено към момента рутера трявба да има WiFi 6 (6Е са все още скъпички).
TP-Link AX50 (2.4GHz@574Mbps и 5GHz@2402Mbps) примерно в момента намален на 159 лв тук или тук.

По-евтини варинати са AX20 или AX10.

В Технополис също е на 159лв, но там си е базова цена. При акция може още да падне явно
Разгледах го и ми хареса. Определено трябва да помисля, да заменя моя TP-Link TL-WDR4300 с него
Цитирай

Аз съм с tplink archer c2300. Прави ми впечатление, че обхвата на 5гхз е по-добър от 2,4гхз. Ползва се от около 10 устройства само на wifi. Нищо закачено на кабел нямам. Няколко телефона, таблет, няколко компютъра и 2 тв бокса. За почти година се справя добре. Хардуера е на ниво - 1,8гхз двуядрен процесор. Има и usb 3. Wifi6 за момента не знам колко има смисъл. Та може да погледнеш и този модел Smile)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)