Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 2 (ZE551ML) Android M
#26

И аз съм вече с М. Искам да ви питам, да кажат притежателите на М дали имат проблем със сензора за светване на екрана след обаждания.

То при мене май и с предишните версии имаше проблем, но възможно ли е да е да е от билда.

Значи когато започва разговора и го допра до ухото - няма проблем - гасне си, но след като го махна и не иска да светне сам, а трябва с power бутона. Някой сблъсквал ли се с това и има ли някъде решение, че в нета не намерих нищо?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
Аксесоари
#27

Някой може ли да каже как се връща от М на Л?
Опитах с промяна на името на файла ама дава грешка. Моля за съвет. Искам да се върнем на Л, защото с М батерията пада по-бързо според мен

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#28

Може ли да кажете след М дали батерията ви се държи нормално. Според мен тя се харчи доста по-бързо и не знам как да я оптимизирам. Ползвате ли някакво приложение за това или аз си въобразявам, че има проблем?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#29

Въпрос: След ъпдейта до М правихте ли хард ресет? Задължителен е.
По принцип след това трябва да мине известно време, за да се оптимизира разхода на батерията, но колко да е това време - не знам.

За връщане към L в Laser ползваме следния метод (не давам гаранции за zenfone 2, но би трябвало да работи):
1. Сваляте файла с версията на L на картата памет
2. Изключвате телефона и влизате в recovery (volume down+power)
3. Отивате и избирате пункт Wipe data/factory reset
4. След като приключи операцията, отиват на пункт apply update from microSD, избирате файла на фърмуера и чакате да се инсталира
5. Повтаряте точка 3
6. Избирате reboot system now

Успех!

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#30

(2016-12-21, 10:24:37)kstavrev написа:  Може ли да кажете след М дали батерията ви се държи нормално. Според мен тя се харчи доста по-бързо и не знам как да я оптимизирам. Ползвате ли някакво приложение за това или аз си въобразявам, че има проблем?
Подобни "оптимизиращи" и "енергоспестяващи" приложения само пречат на нормалната работа на устройството. Пробвай с ресет след актуализацията да си решиш проблема.

 
Цитирай
#31

Здравейте, аз да питам има ли проблем още със сензора с последната версия на М, качена на сайта?
Още не съм тествал нито една и като вляза тук да проверя за проблеми се отказвам.

Изпратено от моят ASUS_Z00AD с помощта на Tapatalk

Asus Zenfone 2 ZE551ML (4gb RAM/32gb ROM) - Android M 6.0.1
Asus Memo pad 10 Smart (JB 4.2.1)

Цитирай
#32

За сензора за близост ли говориш? Той е само на апарати продавани в Бразилия мисля че беше. Така или иначе моя още отначалото си беше ок

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#33

В другата тема някой се беше оплакал и от отключването. Както и да е, вече има нова версия на сайта от 10.01.2017г. Тази ще някой качил ли е да сподели отзиви?

Изпратено от моят ASUS_Z00AD с помощта на Tapatalk

Asus Zenfone 2 ZE551ML (4gb RAM/32gb ROM) - Android M 6.0.1
Asus Memo pad 10 Smart (JB 4.2.1)

Цитирай
#34

Аз го инсталирах ъпдейта. Засега Wi-Fi се държи без да забива отвреме навреме както беше, други промени не съм забелязал.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#35

(2016-11-29, 22:01:30)kstavrev написа:  Някой може ли да каже как се връща от М на Л?
Опитах с промяна на името на файла ама дава грешка. Моля за съвет. Искам да се върнем на Л, защото с М батерията пада по-бързо според мен

Сега видях, че има официален файл за даунгрейд от М към L

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone...6-user.zip

ASUS ZenFone2 (ZE551ML) software Image: V52.20.40.196 for WW SKU only*
This is downgrade firmware from Andriod M to Andriod L . 
Please ensure backup data before downgrade. 
Downgrade to V52.20.40.196 (Andriod L)

Steps of Update: 
1.Check software version of your device**
2.Download device software and Update SOP (From “Manual” Item)
3.Only apply to same SKU update, Example: WW->WW, CN->CN, TW->TW.
4.Software update cannot transfer the software SKU and downgrade the software version.
5.Wrong SKU may cause update failure, please update the same SKU version only.
*How to know the device model? 
Path: Settings->About-> Model number
Example: ASUS_T00I
**How to know the device software version? 
Path: Settings->About-> software information->Build number
***System downgrade may cause part of data missing, please buckup your important data before system downgrade

(2017-01-23, 12:58:50)saint056a написа:  Аз го инсталирах ъпдейта. Засега Wi-Fi се държи без да забива отвреме навреме както беше, други промени не съм забелязал.

Прави ли хард ресет преди/след ъпдейта? Интересува ме, за да знам дали е задължително при този модел.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#36

Не съм правил reset. Само навремето от преминаването от 5 към 6 правих. Wifi пак си забива от време на време, така, че разлика няма в ъпдейта видима.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#37

Да споделя моите впечатления след около две седмици ползване на последния актуален ъпдейт V4.21.40.223 for WW SKU only* (andriod M):
1. Изтеглих за моя телефон WW версията, копирах и веднага я разпозна. Инсталирах ъпдейта без проблеми и веднага направих хард ресет.
2. Проблемите, за които говорите с консумацията са според мен от приложението на Асус "Мобилен мениджър" (Mobile manager). Според мен при тази версия профилите на батерията са по агресивни, затова държа телефона на "икономичен". " 4г мрежата и предишната версия си дърпаше доста, затова си я държа изключена. 
3. С приложенията си е малко играчка. Харесваше ми Асус календара, но последно като го пробвах не вървеше, замених го с друг от маркета. Инсталирах си стария асуски месинджър за съобщенията. Имах проблеми с една игра, вече не. Друга игричка - Lara croft Relic run не вървеше на предишната версия, после разработчика го управи, но сега не върви на тая версия.

Общо взето, не съм имал някакви сериозни проблеми и бъгове. Не мисля да се връщам към Андроид 5, всеки може да си прецени дали си струва да премине към новата версия, с която на ново трябва да настрои всичко.

Asus Zenfone 2 ZE551ML (4gb RAM/32gb ROM) - Android M 6.0.1
Asus Memo pad 10 Smart (JB 4.2.1)

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)