Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане от Къстом на Стоков РОМ
#51

Свалих го, то това го има и в руския форум - що ме караш да чета чешки???   Big Grin   Това е Разширеното TWRP - нали? Точно се мъчех да разбера как се инсталира. Стигнах до там, че прошивката и този файл (разопаковани) се слагат в една директория. Или TWRP и само Scatter файла, т.е. само твоят zip???  После се зарежда Scatter файла и се махат всички отметки освен тази срещу Recovery.
После DA DL All with Checksum, после Download Only, после стартирам Download бутона и вкл. изключения телефон. След това при включване минавам през Recovery. Тука нещо трия ли?

Поправи ме ако бъркам.

М/у другото - усети ли слаабо земетресение?
Цитирай
Аксесоари
#52

Не триеш нищо,само ми даваш reboot.Н а флаша като заредиш ската на twrp-то,той сам си слага човки където трябва!!!Не съм усетил нищо,постоянно бях в движение Smile

Send from my Lenovo P70

Ако не стане с download му даваш firmwere upgrade

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#53

Даде ми едно екранче с кутийки: Install, Wipe, Backup, Restore, Mount, Settings, Advanced, Reboot.

Като дам Reboot  ме пита: System, Power Off, Recovery, Bootloader.

Какво къде да задам???   :-)
Цитирай
#54

System

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#55

Сега ме пита за Super SU Installer -> Plai or TWRP ?
Цитирай
#56

Първото

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#57

Като натисна PLAY ме праща тук:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#58

Изтегли от плейстора supersu

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#59

Ами на тела се появи SuperSU Installer след Флаша - това не е ли същото?
Цитирай
#60

Свали ли го?Влез в него,би трябвало да те пита да го ъпгрейднеш.

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#61

Не съм го свалял специално. Просто след прошивката се появи иконка Super SU Installer. И непрекъснато ме подканя да го стартирам. Стартирах го и увисна. Едвам го рестартирах с двата бутона. Сега пак ме подканя. Какво да правя - изрично ли да го свалям защото реших, че прошивката си е свалила всичко необходимо щом вече и иконка се появи?
Цитирай
#62

Свали го де

Send from my Lenovo P70

Ама показвай скрееншотове,че така едвам разбирам какво си направил

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#63

Доста време се борих с Плей стора - незнам дали не съм се набалбукал с некви вируси от китайски сайтове ... Накрая с друг браузер свалих SuperSU и го стартирах. Показа ми това:

Зададох TWRP/CWM - нищо не стана. После го ребуутнах и му дадох Normal - каза ми, че е ОК. Сега и Chamelephon ми потвърди, че имам руут права.

Смених IMEI-те с Chamelephon -> нищо.
Reboot-нах и те вече бяха там. Сега сложих СИМ картата и -> "О ЧУДО!!!" --> "таблета" стана отново ТЕЛЕФОН!!!

Благодаря ти gipso -> до 04:30 беше с мен и НЕ НАПРАЗНО!
Казвай какво пиеш !!! щото имам още въпроси ...   Huh


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#64

Мен ме интересува сега като влезеш в TWRP и направиш wipe - частичен/пълен дали няма отново телефона да стане таблет, както и ако върнеш заводските настройки? За един прЕател питам как да го решим този проблем Big Grin по-рано дори да го върна на заводски настройки помнеше IMEI-те..
Цитирай
#65

Не би трябвало.Няма да му сменя нищо,просто го wipe-ва.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#66

(2016-09-24, 09:45:10)gipso написа:  Не би трябвало.Няма да му сменя нищо,просто го wipe-ва.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Хммм... Зависи, gipso, защото ако уипне всяко нещо, различно от dalvik и partition cashe-а, на практика трие и настройките зададени от приложението, чрез което е задал имеите. Казвам го от опит, защото аз имах подобно явление, но не с имеите, а с мак адреса на wireless-a. Не, че е проблем да си ги задаваш при всяко флашване на др. ром, Аз обаче съм малко перфекционист за тия неща и просто си закачих телефонът на компютъра и с помощта Maui Meta 3G и SP Meta си възстанових и записах WiFi MAC адреса в NVRAM.
Цитирай
#67

Принципно е така,трябва да се внимава какво се прави,че после е тегаво.Телефона трудно ще го съсипеш тотално,но си е занимавка докато го накараш да бачка добре

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#68

(2016-09-23, 23:41:31)aco2727 написа:  някой може ли да каже какви са предимествата на с146 от с139
Предимствата... Определено е по-оптимизиран, работи по-стабилно, по-пъргаво и според мен батерията държи идея повечко. Някъде, преди време, бях мернал, че е базиран на AOSP, което обуславя горното. Но основното предимство, предполагам за много хора ползвали 139, е че бъгът със снимането на видео и отвратително качество при разговор в последствие, не се наблюдава. Вчера тествах въпросния сценарий - снимах видео, обадих се и проведох кристално ясен разговор. После обрания вариант - снимах видео, обадиха ми се, резултатът - качеството екстра. Въпреки, че съм увеличил чувствителността на микрофоните, смятам, че и със заводските настройки резултатът ще е същият.

P.S.
М-мда, сетих се къде съм го мяркал, хората са си го написали в официалното обявление на рома...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#69

(2016-09-24, 09:30:50)kostadinv написа:  Мен ме интересува сега като влезеш в TWRP и направиш wipe - частичен/пълен дали няма отново телефона да стане таблет, както и ако върнеш заводските настройки? За един прЕател питам как да го решим този проблем  Big Grin  по-рано дори да го върна на заводски настройки помнеше IMEI-те..

Мога да експериментирам, но довечера - проспах си целия ден ... И преди това някой да направи една хубава инструкция "for dummies" как да си направя пълен backup така, че с едно движение да го върна в работно положение   Big Grin
Цитирай
#70

Joro_09, мисля, че не е необходимо да дублираме вече обсъждани във форума неща. Има търсачка, нека я ползваме. Тя не е само, за да запълва свободно пространство по сървърите хостващи форума. Хората са открили вече Топлата вода
Теб те интересува частта отнасяща се до работа с TWRP.
Цитирай
#71

srhristoff, виж сега - то и слагането на 146-та не беше голяма философия, нали? Но понеже не разбирам -> питам. С това започнах темата -> вторият ми въпрос беше за Рекавърито. И сега къде ми отиде въпросното, някой може ли да каже? Съмнявам се ... Просто хора като вас, които знаят какво правят, го правят, но идея си нямат какви ще ги свършат хора като мен! И както се вижда не съм сам в мъката си, справка -> kostadinv. За това си питам ... Smile

------------------------------------------
PS:
Сега видях, че и Serial number показва: nullnull
Цитирай
#72

Колеги, проблемът с влошаването на звука, който чува отсрещния след използване на камера за видеоклип, не е отстранен. С последната официална версия съм - S146 и след заснемане на видеоклип с камерата проблемът се появи отново и съответно трябваше да рестартирам телефона, за да се оправи.

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#73

(2016-09-23, 02:20:39)srhristoff написа:  ..................
За отметките, там където са зелено-белите редове...там нищо не пипаш. Флаштулут си зарежда сам настройките, които пък се определят и са изписани в т.нар. scatter файл. Него, надявам се знаеш, че си го импортваш от разархивирания ром и там са 2 варианта - дали надграждаш от 4.4 или ще флашваш от андроид 5. Тук има значение и дали си с андроид 5, но през ОТА ъпдейт или сам си го флашвал. Така или иначе няма как да се объркаш, защото флаштуул си гърми с грешка ако се опиташ да лоуднеш неправилния скатер и съответно трябва да избереш другия. Нататък е ясно, ..............

1. Въпрос: до Андроид 5 стигнах по ОТА. После обаче качих руските s146 и s147 с Флаш Тула (друг начин няма). Сега искам да ида на Андроид 4. -> s136 (последния - сеп. М.Г.) В този случай кой scatter да ползвам - този, който си върви с РОМ-а или този, с който съм качвал s147 ???

Цитат:srhristoff написа:  [url=https://forum.androidbg.com/showthread.php?pid=1326573#pid1326573][/url]
.....................
Една вметка от мен само да направя. Винаги преди да флашна ром, аз първо минавам през рекавъри и правя wipe, но разширен. Изтривам през рекавъри всичко което е на телефона като директории и дялове, без сд картата, разбира се. Нищо, че самия флаштуул също прави първо формат и след това флашва. Повярвайте ми, има значение и ефект.............

2. Кажи какво точно wipe-ваш да не изтрия нещо важно?

3. И още да питам за изгубените IMEI - бъркам ли или някъде беше казано, че номера с инженерното меню минава до определена версия (РОМ) на Китката? Ако "да" кой е РОМ-а?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)