Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC U11 представен на 16.05.2017

То хубаво ще има жак към 3.5мм, но какво правим ако искаме да слушаме музика и да зареждаме телефона?
Аксесоари

Купуваш си допълнителен преходник, който има два изхода - тайп-С и 3.5мм. Точно както при Ейпъл.

Huawei Mate 10 Pro

Джоба само с преходници ще е пълен... Стига ми джобната батерия. Безжични слушали е спасението...

То щото за безжичните слушалки няма да ти трябва зарядно...

Моите издържат 4-5 часа и могат да си седят седмици без да се изтощават... При видео батерията на телефона ще замине много по-бързо... Мен тва, че няма 3.5 жак всъщност не ме бърка. Да покаже компактни размери, може и да му дам шанс на новото HTC. Камерата е една идея по-добра от по-големия вариант, който пък снима чудесно.

(2017-05-04, 10:10:13)Anastasia123 написа:  От този коментар се разбира, че си нямаш никаква идея за реалните характеристики на камерите. Потърси малко информация за камерите на смартфоните , големината на пикселите и т.н. и после ще разбереш колко грешен е бил коментарът ти.

Изказваш се неподготвен, обори ме с аргумент, не с празни приказки. Виж блендите на предната и задната камера (ако знаеш какво е) и ми кажи какъв извод правиш.

Те хората знаят какво да направят, ние ли трябва да им казваме?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2017-05-04, 18:54:38)HERUS написа:  Изказваш се неподготвен, обори ме с аргумент, не с празни приказки. Виж блендите на предната и задната камера (ако знаеш какво е) и ми кажи какъв извод правиш.

Нещо набързо от мрежата  Cool  цитат :

 "По-малкият брой пиксели на идентична площ означава, че пикселите са по-големи. И HTC One , и Lumia 920 имат 1/3-инчов сензор, но Lumia 920 има 8,7-мегапикселова камера в сравнение с 4 мегапикселовата на HTC One. Ето защо, моделът на HTC има по-големи пиксели в сравнение с Lumia 920, чиито  пиксели са с размер едва 1,4 микрометъра. Камерата на HTC One поддържа  пиксели с големина 2 микрометъра, които позволяват навлизането на много повече светлина до матрицата на камерата и гарантират много по-добри резултати, особено в тъмни условия на заснимане."

Та това е общо взето, останалото е производител на сензор и софтуер за добро качество Smile
Демек колега и един пиксел да е, важно е качеството на снимките и видеото поне според мен Smile

(2017-05-04, 22:13:38)badzanga написа:  Нещо набързо от мрежата  Cool  цитат :

 "По-малкият брой пиксели на идентична площ означава, че пикселите са по-големи. И HTC One , и Lumia 920 имат 1/3-инчов сензор, но Lumia 920 има 8,7-мегапикселова камера в сравнение с 4 мегапикселовата на HTC One. Ето защо, моделът на HTC има по-големи пиксели в сравнение с Lumia 920, чиито  пиксели са с размер едва 1,4 микрометъра. Камерата на HTC One поддържа  пиксели с големина 2 микрометъра, които позволяват навлизането на много повече светлина до матрицата на камерата и гарантират много по-добри резултати, особено в тъмни условия на заснимане."

Та това е общо взето, останалото е производител на сензор  и софтуер за добро качество Smile
Демек колега и един пиксел да е, важно е качеството на снимките и видеото поне според мен Smile

Да, прав си за това, но се фокусираш само върху пикселите. Освен големината на пиксела, няма ли друго? F-числото на блендата не е ли важно? Точно то показва колко светлина достига до сензора. Не е само пиксел, производител на сензора и софтуер. Пак казвам - хайде по същество да видим в случая какво имаме на хартия - 16 MP, f/1.7 за предната камера и 12 MP, f/2.0 за задната. На прима виста виждаме, че предната е с по-голяма разделителна способност, а и не само - с по-широка бленда е и улавя повече светлина. Което вече е нелепо. Не казвам, че няма да прави добри снимки, но аз бих предпочел да бяха разменили камерите. Кажете ми сега, че нищо не разбирам, понеже предпочитам 16 MP с по-широка бленда... Big Grin

Само, че си разменил местата, а именно задната е с 1,7, а предната с 2,0 Smile

Хаха, @HERUS, спри се, моля те Big Grin. Наистина си им разменил местата.
Пък и вече става досадно... Могли са - сложили са повече пиксели на предната. Голяма работа!

Какво значение има броят на пикселите ? Ми в 1+3Т и двете камери са с 16mpx , само че ако сравним снимки ще се разбере че задната се представя в пъти по-добре. Не им знам големината на сензорите, но предполагам разликата е над 3-40% в полза на задния. Та в същия ред на мисли няма нищо толкова "нелепо" HTC да са избрали преден сензор с по-голяма резолюция, като се има предвид че миналата и тази година флагманите основно залагат на 12/13mpx за основната камера.

Ох, твърде много негативни коментари се навъдиха, предлагам малко затишие до 16-ти, освен ако на някого (Анастасия) не му попадне инфо, което да иска да ликне тук с нас Big Grin
И аз все още си питам за демо юнит, иска ми се преди да дам чувал с пари, да узная, поне за седмица, за какво го давам

За демо юнит > htc.com
Дай им солиден аргумент, защо ти е такъв юнит и може и да получиш. Както ти казах на лично - по принцип такива бройки (без слот за сим карта) се предоставят на известни ютюб ревюъри - Android Authority, UnboxTherapy, MKBHD, JerryRigEverything, etc.
До 16.05 ще се появи още много информация и най-вероятно ще се знае абсолютно всичко за телефона около 14-ти или 15-ти.

Huawei Mate 10 Pro

Ако сензорът е с размера на големия модел 1/2.3" ще бъде по-голям от моя в Г4, който е 16МП, но 1/2.6" размер. Снимките с Ултра са идеални, а новият, ще е с f/1.7, което ще доведе до още по-добри снимки при ниска осветеност. Дано е по-тесен от моя.

При познатите ни до сега характеристики, камерата на HTC U се очертава да бъде една от най-добрите за 2017 (все пак очакваме Ноут 8 с 2 камери и новите Пиксели.

12 MP, f/1.7, 26mm, OIS + EIS (2.0), Laser & PDAF, Dual-LED (dual tone) flash, 1/2.3'' големина на сензора, 1.55µm големина на пиксела.

Като е възможно да включат и HDR+, но това е само слух за сега.

Huawei Mate 10 Pro

Има разминавания между данните от официалния сайт и gsmarena. В допълнение, очаква се задната камера да е със Sony IMX362 сензор, а предната - със Sony IMX351.

http://www.gsmarena.com/htc_u_11-8630.php

Никакво разминаване няма. Този линк е от rumour mill-а на гсмарена. Това никога не го гледайте. Обаче ми е много интересно за какъв официален сайт говориш след като информация за телефона ще се появи след същинското представяне.

Huawei Mate 10 Pro

И в други сайтове информацията е противоречива. Щом не е представен, няма как да имаме информация за телефона ли? Big Grin Вече се знае до голяма степен какво ще представлява HTC-то. Официалната премиера е на 16-ти, тогава ще се потвърди това, което вече знаем.


renders leaked

Ако изглежда така ще е добре

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart

Live Stream Tongue

Пръстовият отпечатък къде е, защото гледам на снимките никакъв го няма ?

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO

Отпред на сензора е

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart

Последните слухове за продажната цена на телефона са за около 660$.

POCO F5 12/256 GB





Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)