Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поръчка на телефони от чужбина?
#1

Здравейте, мисля, че темата е точно за тук. 

Та, въпросът ми е, как стоят нещата относно поръчката им от чужбина? Според вас от кой сайт ( държава ) повечето потребители в olx продават по 15-20 телефона? До колкото знам за електроника до 300 лв се плаща само ДДС, без митница. Ако някой се занимава с подобно нещо, или е поръчвал телефон и си има понятие ще се радвам да разкаже.
Цитирай
Аксесоари
#2

В повечето случаи се пазарува от Китай, от Алиекспрес, телефоните също.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#3

Понеже Китай не е членка на ЕС, и нали се плаща 20% такса? Примерно телефона в Алиекспрес струва 150 лв, а продавача го пусне за 200 лв, а като плати ДДС-то няма никаква печалба?
Цитирай
#4

@misterj, има си начини. За повече инфо виж тази тема.

 
Цитирай
#5

Хора защо не четете внимателно, няма никакво значение от къде поръчваш ако не е с DHL отива на митница на случаен принцип независимо колко е писал китаеца(говоря за малки пратки) ако отиде в квартал та поща щракай с пръсти, видиш на сайта на пощите " влагане на пратката в чувал" отиваш на митница и чети на сайта на митниците ясно и точно са ти казали хората какво трябва ако четеш внимателно и си грамотно боравещ с някой програми може и да спестиш някой лев, но разумно че при митническите измами няма маловажни случаи

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Цитирай
#6

На места не ти се разбира смисъла на изречението... Пък аз ще поръчам продукт от 50$ примерно, няма да е с DHL и ще видим дали ще отиде в митница. При положение, че има безплатна доставка, няма да плащам 20-30 лв за DHL.
Цитирай
#7

поръчай си от еврейски склад ако не ти се играе "тука има тука нема" с митниците. Малко е по скъпо, идва по бързо. Бъди по конкретен, какво искаш да поръчаш(марка модел)?
Цитирай
#8

Можеш да ги поръчаш и на части Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#9

(2016-10-06, 16:55:19)rosenstoev написа:  Хора защо не четете внимателно, няма никакво значение от къде поръчваш ако не е с DHL отива на митница на случаен принцип независимо колко е писал китаеца(говоря за малки пратки) ако отиде в квартал та поща щракай с пръсти, видиш на сайта на пощите " влагане на пратката в чувал" отиваш на митница и чети на сайта на митниците ясно и точно са ти казали хората какво трябва ако четеш внимателно и си грамотно боравещ с някой програми може и да спестиш някой лев, но разумно че при митническите измами няма маловажни случаи

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Лично аз чета винаги внимателно, но този пост е написан толкова имплицитно, че даже и объркващо :
1. "...ако не е с DHL отива на митницата на случен принцип..." -  това в 90% не е така, най-вече важи точно за малките пратки, които съм получил досега, без да са минали митническа проверка.
2. Точно с опция DHL дори и малките пратки с гаранция ще отидат на митницата, ако дестинацията е директно от Китай.
3. В някои случаи определени търговци ти предлагат въпросната опция DHL с доставка от европейски склад, където съответно няма и митнически сборове тук.

 
Цитирай
#10

(2016-10-06, 18:17:16)user32 написа:  еврейски 
европейски исках да напиша
Цитирай
#11

Amazon UK,от някой UK Продавач,щото има и бая китайски продавачи.Лесно е,и бързо става.Леко са завишени цените,но аз лично предпочитам така.Изобщо нямам нерви да мисля митници и ДДС-та.Все пак,ти си знаеш.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

Е няма как да купуваш телефони точно оттам и после да правиш бизнес с тях тук - неизгодно е.

 
Цитирай
#13

Ако имаш онлайн магазин,в момента Moto G4/G4 Plus на 200 бройки можеш сам да направиш разликата.Само погледни колко струват тук в магазините и колко там.Математиката излиза,само че трябва да имаш къде да ги разкараш веднага.Ако мислиш да чакаш на ОЛХ...до 15-тата бройка ще им е паднала цената и ще си ги държиш във шкафа или ще ги продадеш в най-добрия случай на нула..дано не е загуба.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#14

Едва ли тук има такива "мераклии" да се занимават с това.

 
Цитирай
#15

Като поръчвате задължително си гледайте честотите , за да не се окажете прецакани без някоя честота някъде. 2 пъти ми се е случвало. Особено ако е от китай.
Цитирай
#16

(2016-10-08, 09:34:10)NoMaD написа:  Е няма как да купуваш телефони точно оттам и после да правиш бизнес с тях тук - неизгодно е.

Така е, но ми обясни как онлайн магазините, или продавачите в OLX постоянно поръчват от някъде си, и мислиш ли, че си слагат на телефон по 20-30 лв печалба? Минимум 40-50 според мен, но като гледам цените на китайските телефони + доставката от 60-70 лв , и то стъпва цената на колкото се продават и тук, в България...
Цитирай
#17

Преди години операторите даваха пари на бизнес клиенти, за да ги задържат. Вече не дават пари, а стока. 5000-10000 лв в телефони и си готов.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Цитирай
#18

@gyrcayy, това е намаляло в пъти и вече не е същото както преди.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)