Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi5s/plus/

От тук сваляш приложението и следваш стъпките. трябва да имаш активен ми акаунт
http://en.miui.com/unlock/
Цитирай
Аксесоари

Във всеки раздел за всеки телефон има упътвания! Начин е един и същ.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82205
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84369 - Римско 3.
Цитирай

Гледам, че няма CM ром все още? Някой има ли идея дали ще пускат?
Пратих за код за отключвсне но видях че mtelне получават. А сега?
Цитирай

Пробвай през Виваком - там ще стане.

 
Цитирай

Трябва да сложа картата в телефона или просто да пратя от там за отключване?
Цитирай

Още ли се пращат и чакат смс-и ?
Аз последните 2 телефона ги отключих директно и то на секундата през програмата, като си пиша акаунта само.
Мислех, че е отпаднало това чакане смс-и и пр.
Цитирай

Нямам идея. Идвали са ми отключени. Ще пробвам утре
Колеги пуснаха ми днес кода, обаче като влезна в developer settings > mi unlock status ми дава Connect to the network and try again. Това става като цъкна да си добавя акаунта към устройството. Пробвах и с мобилния и с Wi-Fi - нищо. Проблем ли е ако пропусна тази стъпка ?

LAST edit: Отключен!!!
Цитирай

Очаквах закалено стъкло и силиконов кейс за Mi5 ама нещо не съм гледал, когато съм поръчвал и днес, когато взех пратката от пощата видях, че нещата са за Mi5S. Стъклото е черно, кейса е прозрачен. Ако някой се интересува, нека ми пише на лично.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Добър ден,

Благодаря за отговора.

Оказа се че телефона са ми го пратили с отключен bootloader и инсталирана EU версия.
Инсталирано е и TWRP, така че си качих последната EU версия.

Лек ден на всички.
Цитирай

Браво, така се прави.
Само ако сте с 5s Plus Има някакъв смисъл да се опитвате да слагате Global.
Все повече се убеждавам че базираните върху китайските билдове са по-добри, освен това няма излишни google приложения - каквото ви трябва можете да си го инсталирате допълнително.
Цитирай

Аз отново качих глобалният за ми5с+ и да няма бг. език, но пък има локейшън България и си върви супер- и в стебдбай няма дрейн и приложенията си известяват и работят добре.
То и от мултито с бг език, което е базирано на китайския дев нямах забележки.

Вчера проверих с кода *#*#6484#*#* и се оказа, че дисплеят си е истински шарп и то от по-новите им incell dsi дисплеи. Вдигнали са качеството от Шиаоми за хардуера. Няма вече бое, аол, тианма и пр измишльотини
Супер бял и ярък е този шарп
Камерата също е Сони - imx 258, която я слагат и в Sony XA.

Това за хардуера, иначе софтуерно ми прави малко неприятно впечатление сензора за осветеност се успива и държи много ярък дисплея. Ррябва ръчно да го ограничавам до къде да разпъва яркостта
Цитирай

Колеги, каква е вероятността Mi5S да НЕ получи глобална поддръжка? Преди малко забелязах в сайта на miui.com, че Mi4S си е само с китайския РОМ.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

50:50
Цитирай

Ако не го пуснат в Индия е абсурд да получи глобъл. С Mi4S се получи така, че си остана само за китайския пазар официално и си седи без глобален.
Цитирай

Аз мислех, че при наличието на mi note 2 ще се размине глобалния и за 5s plus
Реално не са много телефоните без глобална поддръжка, но при наличието на xiaomi.eu не е голям проблем:
Mi note pro
Mi 4c
Redmi note 3 mtk
Mi 4s
Redmi pro...
Цитирай

Още нещо хубаво искам да кажа за Mi5S+, батерията е направо отлична.
След първото и зареждане направих 9ч сот в рамките на 48ч употреба!
Днес след 2-рото и зареждане, карам 2-ри ден и съм на 5ч сот, 1ч и 30 мин разговори, постоянно работещи блутут, вифи, 3г и всички видове синхронизации, като остават още 28% заряд.

Забележките ми са само към сензорите за осветеност и за близост, 2-ят макар  да го калибрирах по време на разговор хваща много от близо, а 1-ят се успива, когато трябва да намли яркостта.
И съобщнията от някои приложения работят и идват когато си искат. 2-3 идват навреме, 4 хич не идва. трябва да отворя приложението и чак тогава.
Цитирай

http://prikachi.com/images.php?images/875/8961875E.png колеги кажете какво да направя? Наистина се зареждаше 5 часа. Какво може да е? Телефонът не съм го зареждал другаде освен в един и същ контакт от самото начало. Доста ме притеснява.
Цитирай

(2016-11-15, 15:45:18)rumo написа:  Аз отново качих глобалният за ми5с+ и да няма бг. език, но пък има локейшън България и си върви супер- и в стебдбай няма дрейн и приложенията си известяват и работят добре.
То и от мултито с бг език, което е базирано на китайския дев нямах забележки.

Вчера проверих с кода  *#*#6484#*#* и се оказа, че дисплеят си е истински шарп и то от по-новите им incell dsi дисплеи. Вдигнали са качеството от Шиаоми за хардуера. Няма вече бое, аол, тианма и пр измишльотини
Супер бял и ярък е този шарп
Камерата също е Сони - imx 258, която я слагат и в Sony XA.

Това за хардуера, иначе софтуерно ми прави малко неприятно впечатление сензора за осветеност се успива и държи много ярък дисплея. Ррябва ръчно да го ограничавам до къде да разпъва яркостта

Колега, би ли споделил как е камерата на 5s plus, сравненa с тези които гледам че си имал в подписа си- Z5,Mi5,P9 ?

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай

Мисля, че Mi5 и Р9 се справят по-добре с камерите в сравнение с Ми5с+. Ми5 е с ИМХ298 сензор, а Ми5С+ е с ИМХ258. Можеш да сравниш двата сензора в гугъл, има информация за сензорите на сони в Уики.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Да-знам за разликата,въпросът е дали качеството е на приемливо ниво.За 398 е ясно че е много добър.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай

Интересна информация в темата за тази седмичния глобал девелопър ром:

Updates for Mi 5 / Mi 5s suspended.

Значи все пак е възможно и 5s да го огрее глобална поддръжка..?
Цитирай

Защото първообразът MIUI 8 China Developer ROM 6.11.17 е suspended.

"Known Issues:
1. Update for Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Note 2 and Mi MIX suspended this week due to the testing of Qualcomm codes optimizations.
2. Update for Redmi Note 3 Qualcomm suspended this week due to fingerprint compatibility issue."

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

Някой по моя пост?
Цитирай

ShaSh@ Сравнена с тези дето си ги изброил е по-зле.
И най-вече видимо вечер, или на слаба светлина. От Ми5 е далеч назад, а пък няма и още нищо общо с идята за 2-я сензор, както е при П9.
Неможеш да префокусираш след като си снимал. Или поне аз не открих такъв начин, макар че преди да купя телефона го бях гледал в някакъв клип. Най-вероятно софтуерно ще го добавят
Въобще дали снима с двете камери stereo mod или само с цветната разлика не видях. С 2-те го дават, че е по-добре при слаба свтелина, за да хваща повече от нея чернобелият сензор. Но тогава пък няма светкавица..

Това е една снимка от вчера в стерео мод- двата сензора и сега като я гледам е над 11мб!
https://drive.google.com/file/d/0B2AuTp0...sp=sharing
Цитирай

@daesoner, от изключено състояние как зарежда?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)