Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - въпроси, проблеми, дискусия

Вече има актуализация на Global Stable ROM до 8.1.4.0.  Промяна на версията на OC няма - 6.0.1.
Changelog:


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Аксесоари

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1370501

Очевидно не си я сложил още

Като първо мнение, мога да отбележа, че версията 8.1.4.0 при мен в standby режим държи по-добре заряд. За 8 ч. тази нощ батерията не е паднала с нито един процент.

 

Защо не виждам актуализацията 8.1.4.0 на Stable ROM ? Инсталирал съм от http://en.miui.com/download-299.html 8.1.2.0, но сега през телефона не виждам ъпдейта.

Свали си го ръчно де

Само ъпдейта мога ли ? Или трябва пак целият ром да флашвам ?

Сваляш целия Recovery файл, който е с разширение .zip и го намираш през ъпдейтъра, и го прилагаш.

(2017-02-12, 18:45:01)suffer написа:  Сваляш целия Recovery файл, който е с разширение .zip и го намираш през ъпдейтъра, и го прилагаш.

При този вариант ще се запазят ли настройки, приложения, акаунт и др. неща или е равносилно на флашване на ром ?

@dokobg, да, всички настройки след флашване на новата актуализация ще бъдат запазени.

 

Трябва да мине като ъпдейт.
Ако си с Global Stable 8.1.2.0
Ако ще се трие нещо обикновено излиза потвърждение, но то излиза ако минаваш от стейбъл на Девелопър, така че няма място за притеснение.

@NoMaD, @suffer благодаря.

Извинявам се, явно сме писали едновременно с колегата.

Който чака OTA ъпдейт за Global Stable 8.1.4.0 може да пробва като смени региона в телефона си от България на Индия.

 

Със global 7.2.9 съм. Преди това бях с Global Stable 8.1.4 и на двете версии имах проблем с Dropbox. Въпреки че му оказвам пермишъни да работи във фонов режим, аутостарт, достъп до камера , сторидж и т.н.В самото приложение в settings - turn on camera uploade, Dropbox отказва да качва снимките във фонов режим, а трябва да го отворя и тогава започват да се качват ...

Другото приложение с което имам проблем е Tinder . От както съм с global 7.2.9 приложението отказва да сигнализира когато някой ми пише - оказани са му всички пермишъни и аутостарт ...

Xiaomi Mi5

Пробвай две неща. 
1. В settings->Battery & performance->Manage apps battery usage->Choose apps->Dropbox->No restrictions
2. В settings->Additional settings->Developer options->Memory optimization->сега предполагам е на Middle сложи го на Low.

(2017-02-14, 09:59:21)Friz написа:  Пробвай две неща. 
1. В settings->Battery & performance->Manage apps battery usage->Choose apps->Dropbox->No restrictions
2. В settings->Additional settings->Developer options->Memory optimization->сега предполагам е на Middle сложи го на Low.

Голям си! Dropbox се оправи , Tinder - греда...

Xiaomi Mi5

Не знам какво е това Tinder, но може да не е оптимизирано за андроид 7.

Нормално колко дисплей прави този тел хорца?
Докъм 4 следобед дали изкарва батерията?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     

5-6 часа

Промених региона на Индия и актуализацията ми излезе. Ъпдейтнах, върнах България, изтрих 4 приложения които ми инсталира след смяната на региона и всичко е ОК. Чакаме Нугата.

(2017-02-17, 22:27:24)dingila написа:  Нормално колко дисплей прави този тел хорца?
Докъм 4 следобед дали изкарва батерията?

При мен си изкарва цял ден телефона, та даже и малко повече. От 08:00 до 18:00 съм на 4G, а после вкъщи съм на уи-фи, но има доста дни, в които забравям да превключа. Само 1-2 пъти съм правел 6 часа СоТ, но иначе всеки път правя около 4 часа и 30 минути - 4 часа и 40 минути СОТ. Като искам да отбележа нещо - телефона го слагам на зарядно между 15% и 19% и го махам от зарядното на 91-96%. Изтеглил съм си и приложение да ми свирка една аларма, когато телефонът ми достигне 95% заряд. Тъй че ако го използвам от 100% до 5-6% мисля, че поне още 1 час СоТ ще правя. Игри не играя. Забранил съм ауто-старт на фейсбук и вайбър, защото от фейсбук получавам хиляди известия и ме дразнят. Но фейсбук месинджър и още 2 приложения съм ги заключил да не се гасят след заключване на телефона. През нощта нямам дрейн на батерията. 1-2% падат за 8 часа през нощта. Даже вчера бях оставил 4G-то включено през нощта и на сутринта само 3% бяха паднали, а първоначално се ядосах.

Освен, че не играя игри, не използвам и GPS. Но за сметка на това 4G и автоматичната синхронизация са активни постоянно.

Huawei Mate 10 Pro

Здравейте, искам да попитам Developer ROM Version: 7.2.16 има ли български език ?

Да, както и предните девелопърски от .. може би октомври насам

@suffer, благодаря. Искам и да попитам през ъпдейтъра ще може ли да се инсталира ако телефона дойде с официален ром ?

трябва да може, но по всяка вероятност ще ти затрие текущите настройки.
@NoMaD каза че при него не се наблюдавало такова нещо, но не помня точния казус.
Dev върху стейбъл би трябвало да няма проблеми - освен че по всяка вероятност ще се ресетнат фабричните настройки.. друго не може да стане, освен да не иска да прекара ъпдейта, защото сегашните Дев ромове са Нуга, трябва да намериш някой по-стар, за да стане работата
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)