Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - въпроси, проблеми, дискусия

@suffer, гледам в сайта на MIUI последният с 6.0 е Version: 6.11.10. Ако не стане директно с Version: 7.2.16 да пробвам първо с 6.0 Dev и тогава с 7.0 Dev през ъпдейтъра. Предполагам телефона ще дойде след 10 дни и тогава ще пиша какво е станало. Благодаря.
Аксесоари

Точно така и ресет след инсталацията на седмицата.
Според мен другата седмица global stable ще е с бг също, вече

(2017-02-22, 11:30:42)suffer написа:  Според мен другата седмица global stable ще е с бг също, вече
Дано да е така.
Благодаря за съветите.

И аз да попитам, от dev 6.11.10 минах на Version: 7.2.16 само че xiaomi.eu_multi_MI5_7.2.16_v8-7.0 през recovery не сам правил hard reset проблем ли е ?
за сега телефона си работи добре , или да кажете как да си направя full backup , да resetna, и после да си върна всичко, тефона е рутнат, ако това от значение
Благодаря.

Xiaomi Mi 5

Ако работи нормално и нямаш бъгове по-добре не пипай
правилото е, че едно нещо като си работи добре - не се пипа.
Другото правило е че се прави ресет при ъпгрейд на OS

И вече пристрастените към флашването си знаят работата Smile
Фул бекъп не съм сигурен че би станало само с една програма.
Който прави по-често да се изкаже също по темата

Имам питане за хоум бутона. Използвам го като сензорен, но когато съм пуснал приложение от папка, хоум бутона вместо да ме върне на основната страница (home page), ме връща обратно в папката, която си стои отворена. При андроид 7 същата история ли е? И може ли да се промени?

Huawei Mate 10 Pro

Същата е функционалността. Не съм се замислял за промяна. Май не може. Нека и друг да се изкаже

Много глупаво са го измислили, изнервя е всеки път, когато трябва да се върна към Хоум пейдж-а, а то функционира като бутона "Назад". Не знам дали при LineageOS функционира по-същия начин.

Huawei Mate 10 Pro

Според мен е от папката. На други места тя се затваря автоматично(в други launcher-и) или поне има някаква настройка за тези неща
Оплаквания от тази функционалност има още отMIUI v5

За същото се оплакват и при iOS

Когато са копирали от iOS са били на принципа "абе ако е гарга да е рошава" Big Grin Нямам наблюдение за други лаунчъри, не обичам да използвам други лаунчъри, но реално Хоум бутона трябва да те отвежда на началната страница или поне такава е логиката. Защо са го оставили да работи като бутона Назад след като си имаме такъв бутон. Аз съм наблъскал всичко в 3 папки (stock, downloaded, google) и работя през 90% от времето с тези папки. Много тъжно за мен значи.. Big Grin

Huawei Mate 10 Pro

Има начин, но само с Xposed & xMIUI, но пък Xposed няма за Нуга.

[Изображение: 21693249.jpg]

Nova Launcher го избягва това.
Просто отворената папка си остава отворена, а не се затваря при стартиране на приложение. Трябва да има и друг начин да се прескочи но ще иска ROot


Цитат:Here you go..

Decompile Launcher2.apk
Open \com\android\launcher2\UserFolder.smali

Look for the Method "onItemClick"

Paste the code below at the end of the Method just before the "goto :goto_0" statement.

Recompile and push to /system/app

You may notice that you lose any Widgets that you had on your Desktop. I went into Manage Applications, selected Launcher2 from the list and cleared the data. That restored my desktop back to how it was. But you can always just add the missing Widgets back in again manually if that's easier.

Hope this helps??


.line 166
iget-object v1, p0, Lcom/android/launcher2/UserFolder;->mLauncher:Lcom/android/launcher2/Launcher;

invoke-virtual {v1, p0}, Lcom/android/launcher2/Launcher;->closeFolder(Lcom/android/launcher2/Folder

Toва е инстукция взета от тук: https://xiaomi.eu/community/threads/how-...unch.6056/
От 2011-а е, така че може и да не сработи, но поне е някаква насока

Благодаря за съветите. Smile

Huawei Mate 10 Pro

Може ли някой да качи стоковия browser.apk от последния девелопърски ром от xiaomi.eu - 7.2.24. ???
Благодаря предварително!

HUAWEI P8 GRA-L09 / LG L-70 / HUAWEI ASCEND P6 / SAMSUNG GALAXY S4 GT-I9505

Здравейте, имам няколко проблема:
1. Когато съм на WiFi или мобилни данни и си заключа телефона, след около 15-ина минути се спира автоматично интернета докато не го отключа. Сигурно е някаква настройка, но не намерих как да го оправя.
2. Изписва ми, че имам на разположение максимум 1,5GB RAM от 3, като няма никакви отворени приложения.
3. Има ли шанс да изкарам известията от Messenger, Viber etc. да се показват всичките, а не само последното съобщение, когато дръпна status bar-а?

HTC Desire GB 2.3.7 | MildWild 5.0 | HBOOT CM7r2 | S-OFF
LG Optimus G Jelly Bean 4.1.2

1) За мобилния интернет - Settings > Battery & Performance > Power. След това натискаш "гайката" в горния десен ъгъл и ще откриеш този текст "Turn off mobile data when device is locked", а после си избираш каквото ти хареса.
1.1) За WiFi - Settings > Wi-Fi > Advanced Settings > Keep Wi-Fi during sleep и избираш каквото ти хареса.
2) Абсолютно нормално е. И при мен е така. 1.4 ГБ от 3 ГБ свободни. За това не се притеснявай и не му обръщай внимание.
3) За да разгърнеш някое известие и да прочетеш не само последното , но и съобщения преди това, трябва да дръпнеш въпросното известие с два пръста надолу. Така то ще се разшири.

Huawei Mate 10 Pro

За мобилния интернет ми е на Never, а за WiFi на always и пак ги прави тези номера...
За това с двата пръста, наистина се родих, благодаря.

HTC Desire GB 2.3.7 | MildWild 5.0 | HBOOT CM7r2 | S-OFF
LG Optimus G Jelly Bean 4.1.2

Не би трябвало да ти създава проблем ако си го сложиш на Always. При мен е Always и изобщо не се изключва Уи-Фи, дори ми се е случвало да заспя и на сутринта съм си свързан към рутера вкъщи. Може би има някакъв софтуерен бъг при теб. Аз съм с Глобъл Стейбъл 8.1.4.0.

Huawei Mate 10 Pro

Определено опцията която ми липсва най - много от както минах на Xiaomi е когато някой ми звъни да мога да му вдигна с home бутон. Много се рових в настройките на телефона и четох доста статии в нета но единственото което се дава като алтернативен вариант е 3rd party software , което не ми допада ... с Global Dev Version: 7.3.2 (MIUI8) съм

Xiaomi Mi5

(2017-02-22, 11:07:25)dokobg написа:  @suffer, гледам в сайта на MIUI последният с 6.0 е Version: 6.11.10. Ако не стане директно с Version: 7.2.16 да пробвам първо с 6.0 Dev и тогава с 7.0 Dev през ъпдейтъра. Предполагам телефона ще дойде след 10 дни и тогава ще пиша какво е станало. Благодаря.

По съвет на @suffer инсталацията мина по гореописаният начин без проблеми и без отключване на боотлоадер. Stable към Dev. rom.

@dokobg, заради езика ли мина на dev. или има друга причина?

 

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1374361

@NoMaD правих услуга на познат който не разбира много Английски и затова му сложих Dev., само заради Бг езика.

Да вмъкна, че поръчах телефона от Goldway. Дойде за около 14 дни, опакован в дебело бъбъл фолио, което не беше запечатано. Малко се притесних, че няма да намеря вътре телефона(а само празна кутия), но предпалагам, че във Франция е преместено в това фолио от DPD Express. Всичко беше наред и даже дойде с Global stable, който без проблем се флашна.

Някой минавал ли е от lineageOS Към xiaomi.eu, какви са изискванията?

HTC 10 / iphone 12

Не съм минавал, но тъй като си с късттм фърмуер ще се наложи да флашнеш china stable или дев за база, в зависимост дали стабилен или седмичен еу ром ще ползваш.
Fastboot методът е наложителен за чистата инсталация и пълното затриване на това, което променя lineage/cyanogenmod
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)