Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - въпроси, проблеми, дискусия

Мислех да пробвам директно да флашна xiaomi.eu през TWRP. Един познат със redmi note 2 твърди че го е правил и е нямало проблеми :? . Дали да рискувам(с backup преди това)?

HTC 10 / iphone 12
Аксесоари

Xiaomi..eu е базиран на китайските билдове и system дялът е по-различен от глобалния. Рискуваш force close на някои приложения. Затова бих ползвал fastboot china rom за база ив този случай. Нищо не пречи да тестваш и по твоя начин, с бекъпа и после да споделиш дали всичко е ок.

Аз съм минавал от lineageos на глобал дивелопър и естествено не стана през рикавърито и трябваше да ползвам MiFlash като разбира се затри всичко.

Аз искам EU рома да пробвам, не стандартния global dev.
Потърсих и видях, че на предишни телефони е ставало със някакъв lazy flasher, но никъде не мога да намеря информация конкретно за ми5 къстом ром към xiaomi.eu какво се изисква.

HTC 10 / iphone 12

Пичове, имам въпрос. Търся нещо с което да заменя Xiaomi Redmi 2, че нещо ми омръзна да не ме чуват добре от другата страна. Обаче чета много противоречиви отзиви за Mi5 ... Тъй като използвам телефона предимно за слушалка и тук таме нещо в интернет, по-голям бюджет не ми се отделя. Можете ли да кажете колко чести са проблемите с Mi5? Или е по-добре някой P9 Lite от тука ...

                I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.

Моите оплаквания са единствено от ергономията на телефона. Неудобен ми е за държане в ръка заради тънките страни на корпуса. Допълнителния гръб донякъде компенсира това, както и доста хлъзгавия капак.
Също и двата сензорни бутона не са маркирани на корпуса и когато ми изгаснат светлинките им ( настроил съм го да се гасят, знам че могат да светят постоянно) трябва да ги налучквам.
Батерията също не е рекордьор, но се справя.
Лично за мен фаворита ми си остава Mi4.

Благодаря за отзивите! За съжаление намирам основно 3G версията, а искам да е 4G, понеже има по-добър обхват на някои от местата, където ходя ...

                I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.

Така, lineageOS -> xiaomi.eu (weekly) стана!
Имах последното рекавъри от https://forum.xda-developers.com/mi-5/de...5-t3412123
За всеки случай първо флашвате последния firmware https://forum.xda-developers.com/mi-5/de...y-t3474898 и след това:
1 data & cache ги форматирате на ext4 (ако сте били преди това със f2fs). Eдно по едно от advances wipe > change or repair file system > Change file system
2 wipe system
3 factory reset
4 Restart - > recovery свързвате кабела с компютъра и качвате xiaomi.eu ROM-a
5 Инсталирате ROM-a и после wipe dalvic cache. //Така, тук след инсталация на ROM-a сложих и super-su, и телефона влезе в рекавъри boot-loop, цъкате да позволите модификации а рекавърито се рестартира отново и отново. Ако и при вас без паника - задръжте Power бутона 15 секунди за да се изключи. // Включвате и телефона до 5 минути тръгва, настройвате си всичко, но руут няма.
6 Инсталирате root ако ви трябва. Този път работи Big Grin

3g версия няма, всички поддържат 4G че и volte, което никой оператор във БГ май няма още.
Вероятно си прочел 3GB RAM или 4GB RAM. Това няма нищо общо с мрежата.

HTC 10 / iphone 12

Имах предвид Ми4, който колегата цитира по-горе Smile

                I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.

Случайно някой да знае начин като си сложа тъмна тема да ми затъмни всичко....пробвах доста но статистиката на батерията и другите под менюта си седят бели,а гледам че при другите в xiaomi.eu форума са си черни.

POCO F3 NIGHT BLACK

Нов бъг след последния ъпдейт. Калъфа ми има флип функция. Преди се активираше тапета на заключения екран, сега пък директно се активира началния екран с приложенията.

 

Да не си отметнал по невнимание:
Settings - lockscreen & password - set screen lock - skip Swype screen...?

Здравейте, как мога да си сложа теми за MIUI изтеглени от forum app-а например (.mtz)? Изписва ми, че теми от други източници не се поддържат.

HTC Desire GB 2.3.7 | MildWild 5.0 | HBOOT CM7r2 | S-OFF
LG Optimus G Jelly Bean 4.1.2

Или с девелопърски акаунт, или с девелопърски ром, като за второто не съм сигурен как беше точно

Здравейте, имам едно питане за TWRP recovery,изтеглих TWRP-3.1.0-1 и флашнах на когато бях с Андроид 6, и ми искаше някаква парола за декриптиране, и така или иначе не можак да се оправя с това за това направих даунгреид до по долна версия TWRP-3.0.2-3, та четох някъде че версия 3.0.2-3 не била съвместима с Андроид 7, та затова се чуда какво рековъри да му сложа на апарата.

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”

Zcx - прескача това с паролата и поддържа OTA ъпдейти, ако си с официален ром

(2017-04-08, 18:12:50)suffer написа:  Zcx - прескача това с паролата и поддържа OTA ъпдейти, ако си с официален ром

Чудесно, намерих една тема но линка към архива казва че фаила за теглене не е намерен. Някаква идея от къде мога да го изтегля, надявам се актуална версия.

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”

http://www.miui.com/forum.php?mod=attach...k=2b17f63f
http://www.miui.com/thread-4395191-1-1.html

Ето от нашия форум с миръри към google drive:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86922

Така, реших и аз да си направя това
https://www.youtube.com/watch?v=Is8xVvXEnag
Вече 1 час си играя и не съм махнал и половината, 2 вида лакочистител пробвах , киселини, сода с оцет Big Grin и пак супер трудно се маха боята.

HTC 10 / iphone 12

Пиши или снимай крайния резултат  D_coffee

Счупих стъклото  Angry . Въобще не тръгва да се отлепя като на самсунзите и трябва да минеш всичко буквално с някое макетно ножче, и като стигнеш до извитите места 90%  ще се счупи. Освен с някоя много силна киселина, но там мисля, че ще разяде пластмасите, които са залепени към стъклото. Абе трудна работа, по-добре не се опитвайте  Big Grin

HTC 10 / iphone 12

(2017-04-30, 10:01:43)zviara написа:   ...Абе трудна работа, по-добре не се опитвайте...
Въобще не съм и помислял, както и не разбрах целта на този, меко казано, "експеримент"...

 

Целта си ясна и напълно разбираема. Мога само да благодаря на zviara за споделените премеждия.

(2017-05-02, 21:18:43)redsys написа:  Целта си ясна и напълно разбираема...
Лично на мен - не. Такъв прозрачен капак с какво точно би променил функционалността на телефона като краен резултат? Ако целта е била устройството да остане без капак, което и стана, тогава съм съгласен.

 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)