Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - въпроси, проблеми, дискусия

И аз не разбирам много работи .
Аксесоари

(2017-04-30, 10:01:43)zviara написа:  Счупих стъклото  Angry ...
Ако си търсиш ново, провери тук

 

Момчета, вчера ми пристигна Mi5-цата. Дойде с MIUI 8.1.2.0 Global Stable, андроида е 6.0.1 и е билд от 09.2016г.
При търсене на автоматичен ъпдейт ми казва, че не намира ъпдейти.

Има ли смисъл да се занимавам да тегля ръчно нови билдове и да инсталирам или да си полвам телефона така?
Все още не съм мигрирал на новия телефон и си ползвам стария но след като си прехвърля данните повече няма да се занимавам, защото не ми се стои без телефон.

Смени региона на Индия и трябва да ти дойдат ъпдейтите до 8.2.2.0
После си го върни на българия, не е нужно да се стои на Индия

Благодаря, получиха се нещата! Първо се ъпдейтна до 8.1.4.0, след което намери 8.2.2.0 и в момента го тегли.

Честито. Ако прави някакви проблеми може да се наложи да ресетнеш до фабрични настройки

Всичко мина успешно и съм с 8.2.2.0
За сега не намирам проблеми.

Почвам да тествам телефончето, което взех днес и за момента доста лошо впечатление ми прави скоростта на нета през WiFi. Има ли някакви специални настройки, защото е доста по-бавно в сравнение с другия ми телефон Huawei P9 lite. 44.0 Mbps/4.5 на 61.1/7.3

По принцип, ако имаш root, можеш да промениш този ред:
“/system/etc/firmware/wlan/qca_cld/WCNSS_qcom_cfg.ini“ е файла
На 2.4гхц е 0 стойността по подразбиране и това което знам е че така скоростта е 75 мегабита ( съответно максимум 37.5мегабита в едната посока, в лабораторни условия).
Промяната на 1 прави скоростта 150 мегабита, което е до 75 мегабита скорост в едната посока, пак в лабораторни условия

Щом имаш над 37.5, значи или тестът не е направен както трябва, или си бил на по-голямо разстояние от рутера, или е имало зашумяване, или доставчикът не е давал по-висока скорост в дадения момент, или някой друг е ползвал ресурсите на мрежата, било за торент или друго, което би намалило скоростта...
Много са причините да не вдигнеш максималната скорост безжично в даден момент.


Прикачени файлове
.jpg IMG_20170523_182044.jpg Размер: 30.41 KB  Сваляния: 29

Не мога, а и не искам да правя root. Не е чак толкова болка за умиране, просто сравнявах. Поне за мен беше странно, че на 4G дава двойна скорост на тази... А иначе от рутера на 4 метра бях и с двата телефона един до друг.

50 хващам без проблем, ама ми е толкова и по план


Прикачени файлове Миниатюри
   

Преди няколко дни ми дойде Mi5-цата. Дойде с Глобъл стейбъл с андроид версия 6. Забелязах обаче че подсветката трепти доста. Упдейтнах до 7цата и засега нямам такъв проблем. Дали е било нещо софтуерно или телефонът има скрит проблем.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Фабричното фолио ако не си махнал... От него се обърква сензорът за осветлението

Да не го бях махнал. Мерси това ме успокои. Че имах LG G2 и 3 пъти сменях дисплей заради жълто петно и сега съм съмнителен към всичко. Иначе тела е супер.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Появи ми се дребен проблем с телефона. След 3 седмици работа спря да работи докосването на хоум бутона. За да се върна до главния екран трябваше да го натисна. Рестартирах и се оправи. След още 1 седмица пак се появи същия проблем и пак се оправи с рестарт. MIUI-то е 8.2.2.0 Global Stable.
Не ползвам функцията за отключване с пръстов отпечатък така, че не знам дали и тя спира.

Settings - Additional settings - buttons и виж дали отметката е на място:

   


Вариант 2 - просто да е минато на 8.2.2.0 без ресет между андроид 6 и андроид 7 - в този случай е нормално да има бъгове

Мдаа телефона беше чисто-нов преди ъпдейта и реших че няма нужда от ресет... може и заради това да е.
Ще изчакам направо следващия MIUI и тогава ще ресетвам.
До тогава ще рестартирам ако пак спре.

(2017-06-13, 21:20:13)maladen написа:   ...Ще изчакам направо следващия MIUI и тогава ще ресетвам...
MIUI 9 се очаква най-рано август месец - дотогава все ще рестартираш, вместо сега да решиш някои от проблемите си с един ресет на устройството?

 

Бях останал с впечатление, че съвсем скоро ще има 8.5

Относно ресета - ще ми отнеме поне 3-4 часа да бекъпна и ресторна всичко, да инсталирам всички апове и да си направя настройките на системата както съм свикнал.
Предпочитам да направя 180 рестарта от по 1 минута от колкото да изгубя 3 часа на веднъж...

Backup И Рестор отнема 10 минути с всичките настройки, доколкото съм ползвал
Settings - additional settings - Backup&Reset - Local backups

Друг е въпроса какво толкова важно държите по телефоните, че не можете да ресетнете по всяко време...

Здравейте, след всеки ъпдейт инсталирам наново SuperSU-v2.79 и след това актуализирам в маркета. Мога ли отнякъде да си сваля новия инсталационен пакет за да не се налага втората стъпка?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Разбира се. Най-новото е 2.82, по мои данни. Ето линк:
http://www.supersu.com/download -> https://s3-us-west-2.amazonaws.com/super...271822.zip
или https://forum.xda-developers.com/apps/su...e-t3286120

Здравейте колеги ,
аз съм в Германия ,в допълнителните настройки съм дал регион Германия ,с немска карта на телефона съм но не е на първа позиция ,а на втора .Телефона ми дава за трафик на данни че съм в роуминг и немога да си ползвам нета на телефона. Помагайте!
Благодаря предварително!

Така?


Прикачени файлове Миниатюри
           

(2017-07-05, 10:05:27)suffer написа:  Така?

Taka да,но не ми ли дърпа от сметката за дата роуминг?

(2017-07-05, 10:05:27)suffer написа:  Така?

Taka да,но не ми ли дърпа от сметката за дата роуминг?А и знака горе не изчезва.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 16 гост(и)