Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - въпроси, проблеми, дискусия

С удоволствие но вчера отворих диспут и продавача си изтри името и всички обяви....Името му е Shawn Lee store name qualitylife2014

POCO F3 NIGHT BLACK
Аксесоари

Снощи реших да си пробвам телефона, добре работи, но имам няколко питания. Когато започна да провеждам разговор и доближа телефона до ухото, екрана се изгася, което нормално, но по време на разговор ако го драпна от ухото да видя например колко е часа и телефона не светва. Трябва да приключа разговора, натисна power бутона и еква тогава светва.

Второ питане: първо трябва да натисна power бутона за да светне и едва тогава пръстовия отпечатък. Има ли начин само пръст и Home screen да се показва направо.
Намерих видео при което с поставянето на пръста натискат и бутона и не е необходимо друго.

(2016-12-29, 08:52:11)dokobg написа:  Намерих видео при което с поставянето на пръста натискат и бутона и не е необходимо друго.

и не се ли получава при теб?

Телефона не е при мен и не мога да пробвам. Надявам се да няма проблеми.

Включи си от настройките на дисплея - Double tap to wake

@suffer Double tap to wake за да светне дисплея при разговор ли ?

(2016-12-29, 08:52:11)dokobg написа:  Снощи реших да си пробвам телефона, добре работи, но имам няколко питания. Когато започна да провеждам разговор и доближа телефона до ухото, екрана се изгася, което нормално, но по време на разговор ако го драпна от ухото да видя например колко е часа и телефона не светва. Трябва да приключа разговора, натисна power  бутона и еква тогава светва.

Това вероятно е от фабричния протектор на дисплея (с йероглифите), който не си свалил (видно от снимките в другата тема)

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM

Да, наистина още не е свален. Другата седмица ще ходя да слагам протектор и не съм го махнал умишлено да не се надраска дисплея, но не мисля, че това ще пречи на сензора да изключва екрана, а да не може да го включи след това като се махне за кратко от ухото.

(2016-12-29, 10:18:13)dokobg написа:  @suffer Double tap to wake за да светне дисплея при разговор ли ?

Не, това е просто от изгасен екран да си събудиш телефона, за да можеш да го отключиш, без натискане на хардуерния бутон.
Иначе по време на разговор ако не е активирано затварянето с бутона за включване, с него може да се светне екрана.
разбира се можеш да пробваш да калибрираш сензора - *#*#6484#*#*  -Proximity

(2016-12-29, 10:39:29)dokobg написа:  но не мисля, че това ще пречи на сензора да изключва екрана

Това е причината. По другия ти въпрос сензора за пръстов отпечатък не е постоянно активен за това трябва да натиснеш бутона за пускане преди това. Клиповете, които си гледал първо натискат самия бутон и после почва да чете отпечатъка.

(2016-12-29, 10:39:29)dokobg написа:  Да, наистина още не е свален. Другата седмица ще ходя да слагам протектор и не съм го махнал умишлено да не се надраска дисплея, но не мисля, че това ще пречи на сензора да изключва екрана, а да не може да го включи след това като се махне за кратко от ухото.

Стъклото може да се надраска единствено и само от нещо по-твърдо от него - друго стъкло, диамант, керамичен прах (пясък по-скоро), както и други видове абразиви. Често ли носиш такива в джоба с телефона?
Тук на приятели съм показвал как не се дере стъклото с ключове, отвертки и зъболекарска сонда. Монетите не ги броя изобщо. Всъщност и аз не нося по джобовете си отвертки и зъболекарски сонди, но беше психо ефект...

MI PC Suite не засича телефона. Спира на 10% и пише, че трябва да го актуалиpирам. Дали ще имам проблем с отключването на bootloader според Вас ?

Пробвай с китайския пс суит

(2016-12-30, 17:29:46)dokobg написа:  MI PC Suite не засича телефона. Спира на 10% и пише, че трябва да го актуалиpирам. Дали ще имам проблем с отключването на bootloader според Вас ?

Не ти трябва MI PC Suite, засега. (бях писал преди (пост #109: "... От МИУИ форума :  "Mi pc suite development has been suspended.

Read announcement here: http://en.miui.com/thread-414449-1-1.html " )

Като те одобрят за отключване ще си дръпнеш от линка им unlock-ера и си готов.

Успех

Здравейте, от MIUI не са ми пратили смс, но днес влязох в ънлокера иии....

[attachment=14806]

това ли трябва да виждам за оключването на лоадера

Точно това!

Да. Вкарай телефона във фастбуут и виж дали ще мине процеса

cann't verify device и на 50 % спря, но не сетих че ни каза вчера че трябва и в телефона да въведа потребителя.

Стана !

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224395160 това рекжвъри ли да сложа

Защо ми дава пак телефон със кабел, а не влиза в стоковото рековъри ?

Като сложиш recovery-то буутвай директно в него
fastboot boot recovery.img

Зависи какъв андроид искаш да слагаш. Аз на 6.0 бях със ZCX.
За 7.0 съм с 3.0.2-3

Не успях да боотна. Дава грешка. Не мога да се сетя при флашването трябваше ли да ми даде че е успешно. Сега направо ми даде нов ред фастбоона.

(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:
OKAY [ 0.062s]
finished. total time: 0.062s

Отключен е ! Smile Не знам защо не можах да инсталирам TWRP само

fastboot flash recovery recovery.img
fastboot boot recovery.img

Като твоето може да се казва twrp.img или друго..

Аз май имах проблем с командата fastboot boot XXXXXX.img. Не си спомням точно, но май не успях да вляза с нея. Дълго натискане на On/OFF да изгасне телефона и веднага след това задържане на Volume UP докато светне MI логото, и после дълго чакане да влезе в рекавърито. Нещо такова ми се върти в главата.

Според мен fastboot flash recovery recovery.img не се е изпълнила. Името на img файла беше много дълго и мисля, че това е проблема. Утре ще пробвам пак и ще пиша.

Весело посрещане на Новата година от всички !

Името на файла трябва да е recovery, ако използваш точно този запис.
П.П.
Ако не искаш да променяш името на файла, редактираш командата :


Прикачени файлове Миниатюри
   

Не съм успял да го флашна заради кабела ! С кабела на Mi5 не успях да сложа рекавъри или да го флашна през MiFlash. Взех кабела от Letv 1s, който имам и съм флашнал и процедурата мина без никакъв проблем. Преди това ви изписа data error transfer, или не подобно.

Учудух се, но Global stable няма български.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)