Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Разчитане показания на обхват
#1

Здравейте, някой може ли да разчете показанията на две снимки кой обхват е по-добър и какво е това asu?
Защото драмата с моя телефон и забиване на мрежата и моб. интернет продължава след четири пъти ходене в сервиз с един и същ проблем!
 Сим картата е една и съща на два различни телефона(note3 neo и S5neo)

 note3 neo                                                                                
   

                 S5neo
[Изображение: attachment.php?aid=13610]
Цитирай
Аксесоари
#2

Този, който показва повече "asu".
"asu" е силата на сигнала (като съкращение не знам точно какво значи).
Нещо се бъркаш, защото една и съща SIM карта няма как да е на 2 различни оператора (освен, ако не си с пренесен номер), но за да тестваш картата и на двата - значи не си го пренесъл.

В твоя случай показваш на първия скрийншот:

Оператор Vivacom със сила на сигнала 0 "asu" (на 4G режим).

На втория скрийншот показваш:

Оператор Telenor със сила на сигнала 23 "asu" (на 3G режим).

Така, че вариантите да решиш проблема са също 2:

* Сменяш режима на телефона от 4G на 3G (т.е. WCDMA и GSM).
* Сменяш SIM картата с такава на друг оператор, която има по-добър обхват.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Съжалявам грешката е моя с на решение. Теста с решение е на правен пак на note3 neo.
Това е другия скрийн от s5neo със същата карта на виваКом
   
П.С. Първият пост е редактиран.
Докато качвах снимката,  телефона пак заби.  Коя от двете снимки е с по добър обхват.. (а същевременно с една и съща сим карта.)
Цитирай
#4

Ноут 3 Неото има доста слаб сигнал. Може да е проблем с антена, с приемник, и т.н.

П.П. Как го издържате този отврат шрифт....
Цитирай
#5

На коя от двете снимки обхвата е по-добър?
Цитирай
#6

Ми стана ясно, че asu е силата на сигнала, значи на втората е по-силен (46), отколкото на първата (0).
[-] 1 потребител изказва благодарност на tough за това мнение:
  • maev
Цитирай
#7

Ясно трябва да прежаля телефона или да сменя оператора.
Цитирай
#8

На двете ни села - обхватът не е добър (мтел) слушалков тип апарати, но дори и с моя смартфон не е добра връзката. Има ли смисъл от смяна на телефона или дори смяна на оператор. Имам идея да се вземе предплатена карта на Вива и да се тества как е с нея при същите условия.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#9

Като споменахте това asu горе долу какви трябва да са му стойностите и евентуално под каква стойност може да се счита че сигнала не е добър?
Цитирай
#10

(2018-03-17, 12:49:52)esil2 написа:  Като споменахте това asu горе долу какви трябва да са му стойностите и евентуално под каква стойност може да се счита че сигнала не е добър?

Зависи много на какъв тип мрежа си.

(2016-05-22, 15:07:49)centur написа:  когато си на 3G трябва да е над 15 - 18, а на 2G трябва да е над 25 - 30 asu.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#11

На 4G пише че съм иначе в настройките е зададено 4G/3G/2G автоматичен. Току що го наблюдавах около минута това asu как се променя между 33 и 40
Цитирай
#12

Ако тръгна да обяснявам надълго и нашироко само ще те дообъркам.
С две думи запомни това:
Децибелите, колкото са по-малко ТОЛКОВА ПО-СИЛЕН СИГНАЛ!
Над 90 дб започваш да излизаш от нормалната сила на сигнала. Над 100 дб вече се чуват накъсвания при разговор. Над 110 дб вече връзката заминава тотално.
При ASU e като Мечо Пух - колкото повече...по-добре. Да не задълбавам сега.
Ако имаш много слаб сигнал си настрой телефона да ползва само и единствено 2G или само 3G мрежа. Почвай експерименти със смяна. Гледай главно децибелите! При всяка настройка следи децибелите и, където са по-МАЛКО тази мрежа ползвай. Принципно при 2G е най-дълга вълната и предполага по-добро покритие, но в редки случаи на места не е така.
Та, в общи линии това е положението. Тестваш и, която мрежа дава по-добри показатели на нея оставаш. Лошото е, че на 2G нета ще е изключително слаб , да не кажа, че ще го няма, ама доколкото разбирам търсиш главно телефония.
Компромисният вариант обикновенно е минаване само на 3G, където интернета е много по-бърз от 2G, стига силата на сигнала да го позволява.
Ако не, тогава оставаш само на 2G или тестваш покритието със SIM карта на друг оператор.
Цитирай
#13

Да не забравяме че пред стойността на дециелите имаме знак минус.
Нула децибела отговаря на номиналната (максимална) стойност при която не се претоварва входното стъпало.

Doogee S30
Цитирай
#14

Интерсуват ме тези неща за да знам дали да сменям оператора. В момента ми показва -99dBm и 41asu това добре ли е
Цитирай
#15

(2018-03-19, 10:42:35)esil2 написа:  Интерсуват ме тези неща за да знам дали да сменям оператора. В момента ми показва -99dBm и 41asu това добре ли е

 Слабо е. Имай на предвид, че около и над -100 dBm вече е възможно да те търсят и да им дава, че нямаш връзка.
То тези децибели не са постоянна величина, играят непрекъснато поради натовареност на клетката, метеорологични условия и т.н.
Тества ли да ограничиш само на 2G или само на 3G?
Особено на 2G би трябвало доста да паднат децибелите и съответно да имаш много по-стабилна връзка. Нищо не пишеш по въпроса.
Цитирай
#16

Една табличка: 

[Изображение: RSSI.jpg]
Цитирай
#17

Здравейте.Може и глупаво да е,но от къде и как да проверя ASU при моят телефон?

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#18

(2018-03-19, 23:05:16)hollyshit написа:   Слабо е. Имай на предвид, че около и над -100 dBm вече е възможно да те търсят и да им дава, че нямаш връзка.
То тези децибели не са постоянна величина, играят непрекъснато поради натовареност на клетката, метеорологични условия и т.н.
Тества ли да ограничиш само на 2G или само на 3G?
Особено на 2G би трябвало доста да паднат децибелите и съответно да имаш много по-стабилна връзка. Нищо не пишеш по въпроса.

На 2G нещата са около -70dbm и 20asu но ми трябва и 4G понеже ползвам и интернет. Казваш че над -100dbm сигнала се губи а преди малко при -104dbm проведох много качествен разговор а и чертичките за сигнала бяха на макс, което ме кара да се замисля относно разсъжденията ти. По принцип  нямам проблем със сигнала и качеството на разговора освен в някои затънтени места където мрежата е слаба, но темата ми е интересна и искам да разбера как точно стоят нещата. Гледах на един колега който е със същия телефон и същия оператор стойностите му са като моите, става въпрос за мрежата на оранжавите а телефона е хуавей. Не знам има ли значение но преди децибелите има знака минус, може би има нещо друго за разгадаване де да знам.
Цитирай
#19

Не съм запознат със софтуера на твоя телефон, никога не съм притежавал модел на марката.
Принципно на андроидските телефони е, като влезнеш в Настройки---За телефона---Състояние---Състояние на Сим карта.
Но, за да не се луташ из менютата най-добре влез Гугъл Плей Стор и си свали тази програма:

https://play.google.com/store/apps/detai...lite&hl=bg

Тя ще ти покаже всичко необходимо, че и отгоре.
Цитирай
#20

(2018-03-20, 17:33:51)esil2 написа:  На 2G нещата са около -70dbm и 20asu но ми трябва и 4G понеже ползвам и интернет. Казваш че над -100dbm сигнала се губи а преди малко при -104dbm проведох много качествен разговор а и чертичките за сигнала бяха на макс, което ме кара да се замисля относно разсъжденията ти. По принцип  нямам проблем със сигнала и качеството на разговора освен в някои затънтени места където мрежата е слаба, но темата ми е интересна и искам да разбера как точно стоят нещата. Гледах на един колега който е със същия телефон и същия оператор стойностите му са като моите, става въпрос за мрежата на оранжавите а телефона е хуавей. Не знам има ли значение но преди децибелите има знака минус, може би има нещо друго за разгадаване де да знам.

Табличката по горе не я ли виждаш ? Пост 16
Цитирай
#21

Виждам я и за това казвам че някак не се връзват нещата. Там пише че над -100dbm сигнала бил слаб а аз обясних че при -104dbm чертите за обхват бяха на макс и проведох качествен разговор.
Между другото току що направих сравнение с един самсунг пак с карта към оранжавите но в режим 3G/2G auto понеже въпросния самсунг няма 4G и резултатите с хуавея бяха сходни около -80,-90dbm и 15asu като това са средни стойности понеже непрекъснато се променят.
Цитирай
#22

(2018-03-20, 21:48:52)esil2 написа:  Виждам я и за това казвам че някак не се връзват нещата. Там пише че над -100dbm сигнала бил слаб а аз обясних че при -104dbm чертите за обхват бяха на макс и проведох качествен разговор.
Между другото току що направих сравнение с един самсунг пак с карта към оранжавите но в режим 3G/2G auto понеже въпросния самсунг няма 4G и резултатите с хуавея бяха сходни около -80,-90dbm и 15asu като това са средни стойности понеже непрекъснато се променят.
Тези над -100 dBm, които си видял са били на 4G LTE мрежа. Да, ама на тази мрежа не можеш да провеждаш разговори. Зазвъни ли телефона или, ако тръгнеш ти да набираш веднага телефона преминава на 3G или на 2G. Веднага след приключване на разговора индикацията се връща на 4G.
Много лесно е да ми провериш думите. Просто гледай отгоре на екрана, където ти изписва 4G. Набери някой и виж, как веднага това означение 4G ще се замени с друг индикатор на мрежа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • g_f_g
Цитирай
#23

Да така е при разговор 4G изчезва, демек за правилно отчитане на сигнала трябва да превключа на 3G/2G аuto или греша?
Цитирай
#24

(2018-03-21, 22:18:26)esil2 написа:  демек за правилно отчитане на сигнала трябва да превключа на 3G/2G аuto или греша?

Да, за правилно отчитане на сигнала по време на разговор!

Реално, тези над -100dbm, които спомена са, защото ти показва параметрите на ползваната от теб към дадения момент 4G мрежа.
Свързваш се и разговаряш безпроблемно и се чудиш защо не накъсва.
Еми защото по време на разговор си вече вързан автоматично към по-стара мрежа, но тя е пък с по-силен сигнал.
Писах го неколкократно, да се смени и да се пробва на 3G и на 2G, ама само си пиша по темите и никой не ме слуша.
[-] 2 потребители изказват благодарност на hollyshit за това мнение:
  • hakama, maev
Цитирай
#25

Да разбрах те вече явно по бавно схващам и се нуждая от по точни и подробни разяснения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)