Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi представи Mi MIX

Колега,няма хейт...Поне от моя страна....Просто внасяме някои уточнения.....Smile
На Xiaomi се приписват някакви заслуги,които не тяхни....Или поне не всички.
Един колега по-нагоре попита колко е screen-to-body съотношението при ***п и колко е при Xiaomi ???
Ами аз доколкото знам,този дисплей е дело на една друга компания и Xiaomi нямат нищо общо с постигнатото съотношение....Smile
Да не говорим,че за това съотношение  роля играе както размера,така и самия формат(17/9)....Другата компания използва и по-малки дисплеи и със стандартно съотношение...Smile
Аз поне не отричам,че китайците показаха един съвършено различен телефон като визия и заслужават само адмирации за това,но нека не им приписваме заслуги,които не са тяхни...Smile
Ако това е хейт....Ок,спирам с хейта !Smile
Цитирай
Аксесоари

ами хейт си е.точно ксайоми имат заслуга за това съотношение.то по твойта логика най големите производители на дисплеи(сами,лг...)да бяха изкарали само дисплейтелефон-без никакви рамки.
Цитирай

Много ги обсъждате шарп и техния Aquos 2, който едва ли не бил първия без рамки. НО телефона има рамки! Долната рамка е огромна, което прави телефона да е с 77.2% StB%. Един Galaxy S7 Edge (да не давам за пример Note 7, че ще мрънкате че е спрян от производство) е със съотношение 76% и има безели от всички страни... горе/ долу/ от страни. Демек, това което са направили шарп далеч не мога да го зачета за толкова впечатляващо.
От друга страна шиомито е с близо 84% StBr. И няма най-грозния безел отдолу!

С други думи защо изобщо намесвате онова недоразумение на шарп не знам. Нямат абсолютно нищо общо двата телефона, освен идеята - ама то е все едно да кажеш, че Ламборгини са същите като Лада. 4 гуми, кормило, двигател.... това че нямат нищо общо по между - карай да го бъде.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

http://www.phonearena.com/news/Monsters-...ra_id70078

Модела е от 2015г. Прилича ми 1:1 с това Xiaomi.
Цитирай

(2016-11-02, 08:06:43)Wild bear написа:  ами хейт си е.точно ксайоми имат заслуга за това съотношение.то по твойта логика най големите производители на дисплеи(сами,лг...)да бяха изкарали само дисплейтелефон-без никакви рамки.
Ако моето е хейт,то твоето е фанатизъм....Smile
Не осъзнаваш ли,че самия дисплей позволява такава конструкция и трябва да си завършен идиот,ако му сложиш рамки...Smile Xiaomi просто се възползват от това и създават едно уникално по своята форма устройство...Ако е обратното както твърдиш,защо до сега примерно те(а и не само те) не направиха подобно устройство,използвайки стандартен дисплей ?!?!?!
Ами защото стандартните дисплеи не го позволяват....Дори и да смалиш рамките до санитарния минимум,съотношението screen-to-body няма да е същото каквото е при този тип дисплеи....Защо изобщо водим подобен спор ?!?!?!?Smile
Цитирай

Xiaomi просто копират чужди идеи и ги развиват с някакви техни неща- Факт. Аз ползвам mi4 и ми харесва, но когато е пуснат (нач на 2014) Sharp имат вече 5.4 инч Aquos със над 81% s.t.b. втория линк които съм дал. И е водо и прахоустойчив и куп други екстри , само отворете линка и прочетете характеристиките!!! Няма хейт тука , има факти.

Изпратено от моят MI 4W с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2016-11-02, 08:42:16)smiley написа:  Много ги обсъждате шарп и техния Aquos 2, който едва ли не бил първия без рамки. НО телефона има рамки! Долната рамка е огромна, което прави телефона да е с 77.2% StB%. Един Galaxy S7 Edge (да не давам за пример Note 7, че ще мрънкате че е спрян от производство) е със съотношение 76% и има безели от всички страни... горе/ долу/ от страни. Демек, това което са направили шарп далеч не мога да го зачета за толкова впечатляващо.
От друга страна шиомито е с близо 84% StBr. И няма най-грозния безел отдолу!

С други думи защо изобщо намесвате онова недоразумение на шарп не знам. Нямат абсолютно нищо общо двата телефона, освен идеята - ама то е все едно да кажеш, че Ламборгини са същите като Лада. 4 гуми, кормило, двигател.... това че нямат нищо общо по между - карай да го бъде.
Ето ти трите телефона един до друг: http://www.gsmarena.com/compare.php3?&id...hone1=7251
Сега им сметни обема на кутията и сам ще разбереш защо твърдим, че Шарп са направили страхотен телефон. Както виждате и безименните китайци се справят с направата на нелоши телефони с изключителни характеристики и огромни дисплеи. просто зад големия дисплей стои огромно тяло, в което можеш да набуташ всичко, че и да се охлажда добре. Не направзно най-добрите телефони на Самсунг обикновено на Нот и сега лопатата S7e. Трудното е да се справиш с обем на тялото, като на Aquos. Единствените, които успяват да направят нещо добро и компактно са Сони (другите освен Шарп). Та от инженерна гледна точка и Xiaomi са спрели на огромен дисплей не само поради това, че е модно, а и защото е по-лесно, и защото позволява да направиш изключително малки рамки. Мисълта ми беше да не ми спрагаш Самсунги с височина над 150, че им били малки рамките - има място за останалото и го позволява обема.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

А ти видя ли шарпа колко е дебел? 11мм (с батерия 2000мах)!!! Плюс огромната брадичка на телефона и да.... (:

И дадох пример със самсунг именно защото размерите на шарпа не са нищо to write home about. Не съм си и помислял да ги възхвалям за нещо... знам че скачате като дявол от тамян като ги чуете.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

Както казах не е тук темата за Шарп има такава за него пишете там. Другото, което Шарп доколкото знам са само за Япония и както виждам никой не се е заимал с такъв Шарп поради простата причина, че като погледнах цените на модела с SD801 е колкото тази на МИКС.
Също така мисля, че е малко трудно да се достави до нашите ширини и това DOCOMO мисля, че е със съвсем други честоти. От край време японците правят яки телефони, които си работят само там.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Ами обездвижил се е и напълнял ... Ей ти тънкия ... http://www.gsmarena.com/compare.php3?idP...hone3=8082
Има си доволно тънки рамки и % дето мерите, макар, че при едж екраните се мери малко в тяхна полза ... Това без рамки малко ... как се държи? Ама хайде това се преживява ... а с тоз ултра звуков сензор? Как работи? Изключва ли се при близост? Кой го активира след това? Все въпроси отговорите на които са важни за Вашето здраве ... че китайските стандарти за вредност малко различни ...
Цитирай

И все пак Микса изглежда по-добре от ШарпаSmile

6.44 инча са си 6.44 инчаSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Ще ми е интересно колко от колегите тук ще си го закупят като се нормализират доставките и цените?

 
Цитирай

В момента имам 3 смартфона, ако разкарам някой, защо не.
Не ме интересува процесори и глупости, тоне ясно, че днес всичко работи добре, минахме 2005-та, интересното е как в корпус на Айфон 6 плюс са събрала 6.44 инчов екран- това ми е интересноSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2016-11-02, 23:05:34)NoMaD написа:  Ще ми е интересно колко от колегите тук ще си го закупят като се нормализират доставките и цените?
По-скоро "ако" се нормализират доставките и цените.....Първата партида е продадена за 1(една)секунда....Според Xiaomi....)
И доколкото разбрах,изглежда са променили някои неща....Като например това да приемат резервации само до наличните количества.....В смисъл: 5000 телефона в наличност,5000 резервации....И така до следващата партида в,което всъщност няма нищо лошо.....Лошото е,че отново пускат само една версия в продажба(Note 2 само в черно за сега),но това си е тяхна запазена марка...Smile
Цитирай

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_5...tml?wid=21

Май тук е най-добрата цена

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай

И май тук минаваш митница и става "много добра цена".


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Доста солена цена за китайче.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Проблемът не е в цената,а в липсата на възможност да го застраховам....Ако говорим за нещо от $200-300....Майната му,но за толкова пари е безумие да не се застрахова....Гледам,че за Китай я има тази опция-249 юана и си с една идея по-спокоен....Smile
Цитирай

Поредната продажба на телефона е приключила за 10 секунди. Има интерес, но и количеството е малко. За тези които са пропуснали, възможност ще има отново на 8 ноември.
          
http://www.gsmarena.com/first_mi_mix_sal...-21450.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Истината е, че е най-интересният телефон за годината, като от бъдещето е.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Телефонът е много интересен, а и аз харесвам Шаоми като марка доста. Имам няколко техни неща. Обаче тука малко повече хайп има ми се струва. Всъщност каква е разликата с един Edge, който почти няма странични рамки? Че няма половин сантиметър отгоре рамка. Да, да, знам че цифрите за някои са всичко, само не ми цитирайте пак прословутото StB. Обаче на каква цена - като го изтървеш и не сменяш екрана, а телефона. Пак казвам - интересно е, но да махнеш половин сантиметър рамка отгоре не е достатъчно, за да го наречем телефонът на бъдещото. То и 3D телефони имаше по едно време ама нещо умреха, та да видим тук как ще се развие тенденцията.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Разликата между едж и тоя телефон можеш и сам да я направиш:
.png Screenshot (1).png Размер: 555.49 KB  Сваляния: 116
.png Screenshot (2).png Размер: 309.54 KB  Сваляния: 91

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Абе къде е слушалката на това чудо

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз разликата съм я направил. Яко е и може би донякъде има ефекта уау. Също като еджа, на който извития екран е абсолютно безполезен, ама сигурно ще го купя и аз, всъщност вече щях да съм, но го нямаше в Мтел, защото нормалния S7 е твърде малък.
Керамиката обаче, е твърде крехка и при изтърване резултатът се вижда по-горе. А някой знае ли как ще се чува като се говори по този телефон?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

bgcasio, слушалката е зад дисплея.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)