Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P9 lite-въпроси, проблеми, дискусия
#26

(2016-12-06, 20:11:39)androidcho0 написа:  Здравейте ! Смятам да си купя huawei p9 lite предстои ми преподписване с Теленор . Въпросът ми е тъй като държа телефона ми е поддържа NFC а според спецификациите които прочетох то се поддържа САМО от едносимовата версия т.е. VNS L-21 , наистина ли е така има ли форумец с такъв телефон и дали Теленор предлагат този модел . Благодаря предварително.

С двусимова версия съм , нямам проблем с NFC -то. Пробвал съм да прехвърлям от П9 и ЛГ К10, работи идеално.
Цитирай
Аксесоари
#27

Без да слагам допълнително приложение, може ли да се променя цвета на лед индикатора по мой избор?
Цитирай
#28

Не знам кой колко е доволен от телефона но аз съм доволна на 100% .
Не е водоустойчив но вчера падна целия във вода и сега си работи без никакви забележки залагам на 100000% на този телефон и марка
Цитирай
#29

четох някъде че издържал за много кратко потапяне. Може да се дължи на добре паснатите панели, лайсни... но категорично не е водоустойчив и едно потапяне си е на късмет.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#30

Накой да каже това ли е нормалната рам която ползва телефон от 2 гб

   
Цитирай
#31

Току що погледнах при мен показва 800мб
Цитирай
#32

Усещам на къде биеш, но не гледаш на правилното място-
http://imgur.com/DN2qWNb
Снимката е направена при изчистени приложения с иконката(кошче) и както се вижда системата си заема само 800мб, приложенията 300мб и останалата рам е свободна, но всъщност няма никаква нужда да си играеш ръчно да спираш приложенията. "Мотото" на андроид е - неизползваната RAM е загубена RAM. Можеш да погледнеш тази страничка ако ти е интересно- https://www.quora.com/How-does-Android-OS-manage-memory
Цитирай
#33

(2016-12-08, 19:39:07)danail_dd написа:  Усещам на къде биеш, но не гледаш на правилното място-
http://imgur.com/DN2qWNb
Снимката е направена при изчистени приложения с иконката(кошче) и както се вижда системата си заема само 800мб, приложенията 300мб и останалата рам е свободна, но всъщност няма никаква нужда да си играеш ръчно да спираш приложенията. "Мотото" на андроид е - неизползваната RAM е загубена RAM. Можеш да погледнеш тази страничка ако ти е интересно- https://www.quora.com/How-does-Android-OS-manage-memory

Кажи на къде бия че не те разбирам нещо.Можеш ли да ми обясниш защо тогава 4 ядрен huawei с 2 гб рам има свободна рам памет към 1200mb с работещи приложения ?

(2016-12-08, 19:39:07)danail_dd написа:  Усещам на къде биеш, но не гледаш на правилното място-
http://imgur.com/DN2qWNb
Снимката е направена при изчистени приложения с иконката(кошче) и както се вижда системата си заема само 800мб, приложенията 300мб и останалата рам е свободна, но всъщност няма никаква нужда да си играеш ръчно да спираш приложенията. "Мотото" на андроид е - неизползваната RAM е загубена RAM. Можеш да погледнеш тази страничка ако ти е интересно- https://www.quora.com/How-does-Android-OS-manage-memory

Тука какво пише ? Кажи гледам че ги разбираш благодаря ти за разбирането


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#34

100лв наложен, офертата е все още валидна и ще имаш безкрайна рам свободна, като те спася от мъките.
@danaild_dd как стигна до това меню, толкова търсих нещо подобно и не откривам.
Цитирай
#35

(2016-12-08, 20:27:51)nescafe написа:  100лв наложен, офертата е все още валидна и ще имаш безкрайна рам свободна, като те спася от мъките.
@danaild_dd как стигна до това меню, толкова търсих нещо подобно и не откривам.

ти да не си търсиш телефон бе пич?
Цитирай
#36

Да, много искам твоя да видя колко е лагав и бъгав Smile
Цитирай
#37

(2016-12-08, 20:36:49)nescafe написа:  Да, много искам твоя да видя колко е лагав и бъгав Smile

е няма да ти се отдаде тая възможност пич.Ти явно си много по бъгав и лагав от телефон щом си търсиш такъв телефон.Успех в намирането Wink
Цитирай
#38

За колко време те баннаха ? Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#39

Цитирай
#40

(2016-12-06, 20:11:39)androidcho0 написа:  Здравейте ! Смятам да си купя huawei p9 lite предстои ми преподписване с Теленор . Въпросът ми е тъй като държа телефона ми е поддържа NFC а според спецификациите които прочетох то се поддържа САМО от едносимовата версия т.е. VNS L-21 , наистина ли е така има ли форумец с такъв телефон и дали Теленор предлагат този модел . Благодаря предварително.
Моя е от виваком и е двусимовата версия и поддържа NFC Smile

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk



Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#41

(2016-12-08, 19:51:24)MADFLAVA написа:  Кажи на къде бия че не те разбирам нещо.Можеш ли да ми обясниш защо тогава 4 ядрен huawei с 2 гб рам има свободна рам памет към 1200mb с работещи приложения ?

Пич, влез в настройките > developer options > running services и от там виж кое приложение ти точи толкова много от рама. От тази последната снимка която си пратил оставам с впечлението, че имаш прекалено много фонови приложения, които ти точат жестоко от рама и си мислиш че просто самия андроид на телефона ти заема 1.2гб+, а това не е така, както виждаш от моята снимка. И пак ти препоръчвам да прегледаш статията Smile

А това ще в cpu-z пише зе телефона има 1791гб рам не се чуди, навсякъде е така и никъде няма да видиш точно 2гб или 3гб. Харддиска на лаптопа ми се води 250гб по спецификации, а дефакто е 220гб или нещо от рода, старото ми LG се водеше ще има 1гб рам по спецификации но дефакто имаше 780мб рам.. стига толкова примери Big Grin

ето и снимка от моментното състояние, без да съм затварял някакви приложения - http://imgur.com/a/XR7fo

@nescafe
Цитирай
#42

(2016-12-09, 09:57:29)danail_dd написа:  Пич, влез в настройките > developer options > running services и от там виж кое приложение ти точи толкова много от рама. От тази последната снимка която си пратил оставам с впечлението, че имаш прекалено много фонови приложения, които ти точат жестоко от рама и си мислиш че просто самия андроид на телефона ти заема 1.2гб+, а това не е така, както виждаш от моята снимка. И пак ти препоръчвам да прегледаш статията Smile

А това ще в cpu-z пише зе телефона има 1791гб рам не се чуди, навсякъде е така и никъде няма да видиш точно 2гб или 3гб. Харддиска на лаптопа ми се води 250гб по спецификации, а дефакто е 220гб или нещо от рода, старото ми LG се водеше ще има 1гб рам по спецификации но дефакто имаше 780мб рам.. стига толкова примери Big Grin

ето и снимка от моментното състояние, без да съм затварял някакви приложения - http://imgur.com/a/XR7fo

@nescafe

Добре това ли е ? Не се заяждам с никой просто търся решения за проблемите и за това пиша тук.В сервиза не ми приеха телефона защото проблемите не ги напраечви там.Доста често ми презареждат иконите в менюто и лагва.Все пак благодаря за информацията


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#43

Здравейте,

бих искала да попитам дали има начин снимката при входящо повикване да не е на цял екран, а да е в кръгче, както е при изходящи повиквания.

Благодаря предварително!

Huawei P40 Angel
Цитирай
#44

И аз имам още един въпрос : телефона поддържа ли OTG ? (не ми трябва да записва приложенията на външната памет а само да чете о нея понеже гледам сериалчета и ги качвам на външната памет)

SiemensM50->SiemensCX65->SonyJ70->SET230->SEW880->SEW200->SonyTipo->SonyM2->Huaweip9lite ->Honor8X-> Redmi Note 9 Pro



Цитирай
#45

За OTG няма.
Цитирай
#46

(2016-12-11, 09:39:15)CrazyBuba написа:  Здравейте,

бих искала да попитам дали има начин снимката при входящо повикване да не е на цял екран, а да е в кръгче, както е при изходящи повиквания.

Благодаря предварително!

Когато е заключен телефона е на цял екран, а при отключен екран е само в кръгче.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#47

Здравейте ! 
Имам телефона от 3 дни, и съм МНОГООО доволна. За тези, които се чудят дали да го купят .... действайте ! Smile
Иначе имам следната питанка - може ли да се махне иконата за бърз достъп до камерата от заключения екран ... ако може ... как ?
Цитирай
#48

Някой знае ли как да проверя колко време е ползван телефона през сервизното меню
Цитирай
#49

(2016-12-11, 14:36:03)nescafe написа:  За OTG няма.

И аз така знам, един служител на Вивата ми каза, че след последния ъпдейт вече имало тази функция.

Някой може ли да потвърди?
Цитирай
#50

OTG няма как да го активираш софтуерно. Или го има хардуерно или не, в нашият случай няма за жалост.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)