Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P9 lite-въпроси, проблеми, дискусия

(2017-05-24, 20:55:09)graveholle написа:  Ами вече половин година и няма нищичко пък и телефона не ми дава да си инсталирам приложенията на картата памет и се е задръстил.

Не съм много сигурен но и след ъпдейта пак не може. Ако греша нека ме поправят.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
Аксесоари

Аз лично съм тотално разочарован от работата на Huawei P9 Lite, явно 2 ГБ РАМ са абсолютно недостатъчни. Какво ли не опитвах, за да освободя РАМ, но все не стига и не стига РАМ. Ето какво съм направил:
1. От папката на Гугъл, съм забранил всички приложения (разни там павильони, музика, книги и още) като съм си оставил само Gmail.
2. Забранил съм приложението на Фейсбук, а за месинджър използвам леката му версия, която заема около 10 МБ РАМ.
3. Инсталирал съм много малко на брой приложения и всяка сутрин рестартирам телефона.
Ето как се справя телефона с 3 работещи приложения: https://youtu.be/INBYOMNd9TM
Вече съм направил поръчка на P10 Lite 4 GB и дано вече да няма никакви проблеми. Smile
Цитирай

(2017-05-25, 20:56:46)DareDevil123 написа:  Аз лично съм тотално разочарован от работата на Huawei P9 Lite, явно 2 ГБ РАМ са абсолютно недостатъчни. Какво ли не опитвах, за да освободя РАМ, но все не стига и не стига РАМ. Ето какво съм направил:
1. От папката на Гугъл, съм забранил всички приложения (разни там павильони, музика, книги и още) като съм си оставил само Gmail.
2. Забранил съм приложението на Фейсбук, а за месинджър използвам леката му версия, която заема около 10 МБ РАМ.
3. Инсталирал съм много малко на брой приложения и всяка сутрин рестартирам телефона.
Ето как се справя телефона с 3 работещи приложения: https://youtu.be/INBYOMNd9TM
Вече съм направил поръчка на P10 Lite 4 GB и дано вече да няма никакви проблеми. Smile

Доста интересно. Отварям по 3пъти повече приложения и нищо подобно не наблюдавам.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

Голяма роля играе и версията операционната система. Примерно с андроид 7 телефона през повечето време има свободни 1 ГБ място.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-05-25, 21:30:22)extremee13 написа:  Голяма роля играе и версията операционната система. Примерно с андроид 7 телефона през повечето време има свободни 1 ГБ място.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Е и аз съм с андроид 6, но такова чудо не е.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

Колегата вече си е заръчал р10, проблемите му са към края си 😀
Цитирай

(2017-05-25, 20:56:46)DareDevil123 написа:  Аз лично съм тотално разочарован от работата на Huawei P9 Lite, явно 2 ГБ РАМ са абсолютно недостатъчни. Какво ли не опитвах, за да освободя РАМ, но все не стига и не стига РАМ...

Аз пък съм разочарован, че си успял да намериш форум където да питаш, направил си клипче и т.н. обаче не си се сетил да си разцъкаш менюто на телефона и да провериш къде отива тая рам и колко кеширани процеса имаш. 
Кешираните процеси не са активни и използваната от тях рам реално е свободна, но андроида я държи резервирана ако ти кефне пак да ползваш някоя от затворените програми. В секундата в която се появи нужда от още памет няколко кеширани процеса ще бъдат доубити и ще се освободи рам- което ако не греша се случва когато останат под 10% свободна рам. Когато телефонът ти показва "300МБ свободни" тази цифра НЕ включва паметта резервирана за кешираните процеси- надявам се разбираш разликата...  
А явно дори и не ти е дошло наум да си отвориш менюто за разработчици и да си ограничиш фоновите процеси- сложи ги на по-малко от 4 фонови процеса и ще се радваш редовно на 700++МБ свободна рам...
Цитирай


(2017-05-25, 20:56:46)DareDevil123 написа:  Аз лично съм тотално разочарован от работата на Huawei P9 Lite, явно 2 ГБ РАМ са абсолютно недостатъчни. Какво ли не опитвах, за да освободя РАМ, но все не стига и не стига РАМ. Ето какво съм направил:
1. От папката на Гугъл, съм забранил всички приложения (разни там павильони, музика, книги и още) като съм си оставил само Gmail.
2. Забранил съм приложението на Фейсбук, а за месинджър използвам леката му версия, която заема около 10 МБ РАМ.
3. Инсталирал съм много малко на брой приложения и всяка сутрин рестартирам телефона.
Ето как се справя телефона с 3 работещи приложения: https://youtu.be/INBYOMNd9TM
Вече съм направил поръчка на P10 Lite 4 GB и дано вече да няма никакви проблеми. Smile

https://youtu.be/FFmNKKEuDrU заповядай

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

и при мен с в170 нямам такива лагове:

https://youtu.be/FaqMMvgNoxM

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

За да се провери мултитаскинга се отварят примерно 10 приложения и последователно едно след друго отляво на дясно се превключват всичките, за да се провери дали ще има презареждане. Така както сте ги направили и двата клипа не дават нужната информация. :-)

(2017-05-25, 22:10:29)samsungsux написа:  Аз пък съм разочарован, че си успял да намериш форум където да питаш, направил си клипче и т.н. обаче не си се сетил да си разцъкаш менюто на телефона и да провериш къде отива тая рам и колко кеширани процеса имаш. 
Кешираните процеси не са активни и използваната от тях рам реално е свободна, но андроида я държи резервирана ако ти кефне пак да ползваш някоя от затворените програми. В секундата в която се появи нужда от още памет няколко кеширани процеса ще бъдат доубити и ще се освободи рам- което ако не греша се случва когато останат под 10% свободна рам. Когато телефонът ти показва "300МБ свободни" тази цифра НЕ включва паметта резервирана за кешираните процеси- надявам се разбираш разликата...  
А явно дори и не ти е дошло наум да си отвориш менюто за разработчици и да си ограничиш фоновите процеси- сложи ги на по-малко от 4 фонови процеса и ще се радваш редовно на 700++МБ свободна рам...

Явно разбираш от РАМ мениджмънт, ето клип, разтълкувай ми къде ми отива паметта и кои кеширани процеси са кеширани, а не бива да са кеширани, защото аз не виждам да има кеширан дори 1 процес, който да не е от няколкото отворени по време на клипа?!
https://youtu.be/HNMwt5TgZCs
Цитирай

и на мен ми е интересно, с 4 фонови процеса съм го настроил и при нищо отворено имам към 490-500 мб , преди имах едно xiaomi note от първите пак 2 гб, стоеше с по 8-900мб свободни, да не кажа и повече, а приложенията, които ползвам са долу горе същите. И на мен ми е интересна темата с рам мениджмъта, не усещам лаг, но някак си не ме кефи.. Big Grin ! Сега сложих месинджър лайта и има идея напредък, на около 600 свободни съм.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

А някой някаква идея как могат да се преместят приложенията от паметта на телефона в SD картата, понеже като се инсталира някое друго приложение и като му се понапълни паметта и тела става супер бавен и забит ?
Цитирай

@graveholle, ако нямаш стокова опция в телефона си за това, като вариант - root.

 
Цитирай

(2017-05-26, 21:46:50)NoMaD написа:  @graveholle, ако нямаш стокова опция в телефона си за това, като вариант - root.

След руут дали ще стане и как точно?
А за самия руут преди време съм руутвал стария си телефон (Xiaomi redmi note1) и беше супер лесно с "mobile uncle", тук ми се струва по сериозно начинание. Някой, който го е правил може ли да обясни как точно става самия процес стъпка по стъпка и има ли смисъл. Също така пак съпоставям с предния телефон, който имах, можех лесно да го ънруутна при някакъв гаранционен проблем, тук възможно ли е?
Благодаря ви предварително!

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2017-05-27, 09:32:17)speedemon написа:  След руут дали ще стане и как точно?
А за самия руут преди време съм руутвал стария си телефон (Xiaomi redmi note1) и беше супер лесно с "mobile uncle", тук ми се струва по сериозно начинание. Някой, който го е правил може ли да обясни как точно става самия процес стъпка по стъпка и има ли смисъл. Също така пак съпоставям с предния телефон, който имах, можех лесно да го ънруутна при някакъв гаранционен проблем, тук възможно ли е?
Благодаря ви предварително!

Тука цялата процедура е малко по-сложна. Първо взимаш кода за отключване на bootloader-a от сайта, теглиш SRKTool и с него отключваш bootloader-a, после с него флашваш рековъри, и след това руутваш. Това обаче е за андроид 6, за 7цата не знам как става.
Цитирай

На 6-та ММ, имаше опция, с която да се настройват процентите на батерия за известяване когато намалява. В 7-та не го намирам.
Ако не е премахнато, малко да ме насочите, че това пискане и вибриране на 20% и 10% нещо не ме кефи.
Цитирай

Много търсих, но май няма такава настройка. Уведомява на 20, 15, 10 и на 5.
А има ли начин да се добавят нови плочки в падащото меню ?
[Изображение: 158e49743f96436944237e51d267ddfd.jpg]

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Май няма начин за добавяне на нови плочки. Коя ти липсва?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте, мисля да си взема този модел, изглежда много добре, обаче ме притеснява че е с 2гб рам. Не е ли малко ? С повече пуснати приложения как е ? Усежа ли се някакъв лаг ?
Цитирай

Преди около два месеца се разделих с него и една от причините е че има лаг, но това е мое мнение тук всеки ще ти каже различно така че най добре си прецени сам.
Цитирай
Photo 

"Преди около два месеца се разделих с него и една от причините е че има лаг, но това е мое мнение тук всеки ще ти каже различно така че най добре си прецени сам."
Как върви времето, кога минаха 2 месеца ?!
   
 В управлението на РАМ-та наистина има нещо  не, както трябва.С B160 съм . Варира някак си нелогично ,което кара телефончето на моменти да се държи нестабилно .Не се справя особено добре с мултитаскинга .Килва приложения когато си иска, като няма значение  дали си ги направил защитени или не. Особено ме е яд ,като ми килне Strava-та и няма оправия. След рестарт 750-900 свободна РАМ ,при заредени повече приложения е между 600 и 300 , но като падне под 300 се усещат лагове  .Поне при мен са така нещата. Ползвам го от 2 месеца, и  като цяло   съм доволен от телефона,който иначе си  е бърз. Надявам се със седмицата /официалната/ да са добре нещата и да си е заслужавало чакането.Казвам официалната, защото всички версии във ФФ  предполагам  са бета, и не мисля , че могат да са критерий.  Синът ми между другото преди два дни се взе от Виваком П 8 Лайт  , който дойде със Лолипоп и чакащ на актуализатора 6.0. Пусна му ъпдейта, ами телефона лети.След рестарт е с 1.30 свободна рам, а при заредени сума ти приложения /включително Фейсбук приложението/ не пада под 800-900 , ама при никакви обстоятелства, въпреки по-слабият хардуер.Моят със заредено ФБ приложение е на макс 400РАМ .Къде е логиката ба ли м.а му, но е така. Пак казвам, при мен е така.
Цитирай

РАМ-та не е малко, или поне за нормалното ползване на телефона. За хард юзърите, има флагмани, които да отговорят на изискванията им.
Проблема на телефона, е че Хуаей не са си свършили работата както трябва. Един пример!
Вчера докато чаках да си платя сметката в офис на Теленор, се заиграх с мострен СМ А5 2016 (много умишлено хванах този телефон).
На телефона беше пуснат ВИФИ, и реших да заредя браузър, туба, мапс, абе всичко стоково дето видях.
Заредил съм около 10 неща.
При толкова неща пуснати на моя телефон, тубата, мапса и хрома задължително релоудват. А5 не презареди нищо!
Та ако ще обвинявате някой, изкарвайте си го на Хухавейци, защото те са усрали неща.
Цитирай

Абсолютно, проблема не е в рамта, а в кофти софт. Точно за това дадох за пример п 8 лайт, който пак е с 2 гб, но си лети през приложенията и не е флагман. На мен лично не ми дреме особено дали приложението ще зареди за десета от секундата или за секунда и половина, но определено има нещо не, както трябва и не е нужно да ползваш тела като хард юзър, за да го забележиш.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Прав си колега icozi извинявам се за грешката исках да кажа че преди около 2 месеца взех решение да се разделя с P9 lite, след което се сдобих с Р9
Цитирай

Колеги ако някой си търси P9 lite мога да предложа моя с 1 година оставаща гаранция , без драскотина ! Продавам го със всички аксесоари . 300 лева без коментар и без бартери !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)