Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HUAWEI Mate 9 - мнения и лични впечатления
#76

Ъ... 1100 долара... Тия добре ли са!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#77

Продава ли се модела, какъв е проблема за тях? Smile И е много рано да се говори за конкретна цена, според мен няма да е над 800$.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#78

Mtel вече предлагат Huawei Mate 9.
https://www.mtel.bg/ustroystva/smartfoni...ate-9.3413

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#79

Ейй, те се сетиха...


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#80

Добри цени за Черния Петък в USA.
Huawei Mate 9 - $399 - Amazon и Best Buy.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#81

Въпрос към притежателите на телефона. Как се справя Mate 9 с топлината при продължително ползване, било то игра или видеа в ютюб ? Доста ли грее в сравнение с това което сте имали преди ? Аз примерно на моя xperia z1 (старичък е да) като пусна не толкова товареща игра (някаква с карти, не белот ами от типа hearthstone) и поиграя 10 минути и трябва да го оставя на студена повърхност, стига си мисля някъде към 42 градуса.
Цитирай
#82

Принципно процесорите на Kirin не греят. Имам опит с Mate 7 и 8, никакви грижи при продължителна работта с приложения, игри или при видеозаснемане. Разбира се начинът по който аз ползвам телефоните си вероятно е различен от твоя. Нека и други колеги споделят мнение.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#83

Не грее, играл съм по 3-4 часа. Леко се затопля и това е. LG V20 грее малко повече от Mate 9 при голямо натоватване, но и при него нищо сериозно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#84

Mate 9 Pro никакво греене, за разлика от Honor 8 предния ми телефон

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#85

Благодаря на отзовалите се. Обмислям в скоро време покупка на телефон в този ценови диапазон. Спрял съм се на LG G6 и Mate 9. Засега Mate-a е с една глава напред. Ако имате препоръки може да споделите. Даже към момента не намирам слаба страна на този телефон, все трябва да има нещо. Изгледах 1 тон ревюта в ютюб , за друг телефон не съм виждал толкова позитивни отзиви. Айде може би само камерата е една идея по-слаба от тази на конкуренцията.
Цитирай
#86

(2017-12-20, 19:39:57)ronnie72 написа:  Принципно процесорите на Kirin не греят. Имам опит с Mate 7 и 8, никакви грижи при продължителна работта с приложения, игри или при видеозаснемане. Разбира се начинът по който аз ползвам телефоните си вероятно е различен от твоя. Нека и други колеги споделят мнение.

Имах Р9 и да ти кажа че грееше
Цитирай
#87

Не ми е направило впечатление p9 да грее.
Цитирай
#88

Може би трябва да се уточни някаква примерна граница за "грее". На мен примерно ми става неприятно когато телефона стане по-горещ от 38 градуса. За целта може да си сложите програмата cpu-z и с нея да следите температурите.
Цитирай
#89

А при положение, че на вън е 42-45 градуса, как очакваш телефона да е по-малко? Говоря за летните жеги. Повярвай ми, по-кофти е през зимата ако е стоял на студено и после го вземеш в ръка. Неприятно студени са с тия алуминиеви гърбове, но пък не остават отпечатъци като при стъклото.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#90

Това вече много ме кефи на телефона който си взех. И не се пързаля или да има някакви извивки по гърба които го правят по-нестабилен като го поставям някъде.
Цитирай
#91

По-скоро говорех за не-екстремни ситуации, 42-45 градуса са много и не падам от небето, че да очаквам телефона ми да държи 35. Говоря за стайна температура 22-25 градуса. При такива условия ако телефона загрява бързо и стига 40-43 градуса това означава, че ще има спад и в перформънса. Отделно е и неприятно и не е добре за останалите компоненти. При моя модел при високи градуси на дисплея се появяваха перманентни жълти петна. При други модели се появяват други проблеми. Реално проблема с температурите не е решен в нито едно мобилно устройство, но е факт, че едни греят повече от други. Та така поставени нещата къде ли се намира Mate 9 сред конкуренцията. Това може да сподели само собственик на Mate 9 , който преди това е имал друг телефон или още по-добре, в момента има друг модел за сравнение в еднакви условия. 
По принцип в новия razer phone гледах клип в който се вижда една огромна heat pipe , което е доста добре, но какво става когато и тя се нагрее - това вече е друг въпрос. Та в mate 9 видях, че такава тръба няма, но пък до колкото разбрах телефона се държи добре от към горещина, което е относително понеже никой не сподели при какви обстоятелства телефона му става топъл, какво означава топъл и прочие.
Цитирай
#92

Имам Mate 9 от 6 месеца и не съм го усещал да загрее сериозно нито веднъж. Имал съм много телефони, едни са загрявали, други не, но Mate 9 е от незагряващите. Много съм доволен от телефона и го препоръчвам пред G6.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#93

(2017-12-22, 07:24:23)gogov67 написа:  Имам Mate 9 от 6 месеца и не съм го усещал да загрее сериозно нито веднъж. Имал съм много телефони, едни са загрявали, други не, но Mate 9 е от незагряващите. Много съм доволен от телефона и го препоръчвам пред G6.

А имал ли си G6?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#94

Вече и аз се сдобих с Mate 9. Мога да кажа, че телефона е невероятен, държи се изключително добре. Не ми е останало време да го изтормозя на някоя игричка, но в сравнение със стария Sony Z1 не заграява изобщо. Поиграх там 10тина минути колкото да видя за какво иде реч и дори не разбрах дали се е стоплил телефона. Само ме дразни, че немога да сменя разположението на иконите да е 6x6 примерно или нещо по-малко от 5x5 (тоест екрана да събира повече икони), но това се оправя с някой launcher.
Цитирай
#95

Нова лаунчер
Цитирай
#96

Да попитам за нещо което ми се струва странно при мен.  Под Battery -> Consumption level какво ви е съотношението хардуер/софтуер. При мен винаги софтуера точи два пъти повече и по-странното е че на първо място винаги седи GoogleAccountManager с почти двойно повече консумация спрямо Android OS. При вас така ли е  ?
Цитирай
#97

(2017-12-28, 13:33:48)vesoisthebest написа:  А имал ли си G6?
Не, не съм имал G6, но когато излезе, четох много отзиви за него и много от тях бяха за най - различни проблемчета. А за Mate 9  не прочетох за такива проблеми. Ползвам го ежедневно с две карти и грижи не съм имал.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#98

Здравейте,

Имам S7E които го счупих, на максимална яркост работи, ноооо не е приятно. Реших да приключа със самсунг и кривите им и не удобни телефони и съм се ориентирал другаде като искам фаблет. Приятелката ми си взе Note 8 и е красив, но с това съотношение на екрана много не естествен ми изглежда. Тъй като винаги съм бил на Самсунг нямам много голяма преценка, но в крайна сметка реших да си търся Mate 9. Засега дъм се отказал от чисто нов флагман. Mate 9 каква му е адекватната цена втора употреба сравнително нов?

Намерил съм някакъв внос от германия с международна гаранция (уж) до 20.02.2020, отключен със зарядно за 650лв. Заслужава ли си? Има една много дребна забележка заради която смятам да се пазаря за 600.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#99

За някои може да си заслужава , за други не. За мен лично - не. Ако бях аз си събирам още 200 лева и си го купувам нов и ми е мирна главата. Ако искаш да минеш тънко - да заслужава си ако наистина има такава гаранция.
Цитирай

@denis

Huawei са с европейска гаранция и не би трябвало да е проблем, че е купен от Германия ако си има документ за покупка. Гаранцията също е напълно възможно да е до посочената дата, т.к. Mate 9 и Mate 9 Pro както и някои други модели имаха опцията за удължаване на гаранцията с 1 година. Може да се провери много лесно на сайта на Хуауей чрез въвеждането на ИМЕИ до кога е. Цената ти ше прецениш далите устройва, а колегата от горния пост може да даде източник къде е 800 нов, че аз го виждам само на някакви леко съмнителни онлайн магазинчета.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)