Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 8, кодово име 'Baikal'
#26

(2017-02-16, 22:33:14)V.O. написа:  Имам и ноут 3 и разлика има и то огромна.Това, че ти не я виждаш...FHD си е направо зърнест на 5.5 дисплей.Ама то затова си има и разни класове потребители.
И още нещо s6 със 1600х2560 няма Big Grin.По-скоро 1440х2560...
Изпратено от моят SM-N915FY с помощта на Tapatalk

Хайде сега класове потребители взехме да имаме ... Вицовете са за друга тема. Разликата колега се смята по долната формула като d е разстоянието от което се гледа и тангенса от ъгъла под който се гледа за да се види пиксел с размер р ...  
[Изображение: pixelformula.png]
От 30 см. което е нормално разстояние за четене 300ppi (89 микрона размер на пиксела) са достатъчно незабележими за повечето хора а 720ppi (35 микрона) са невидими и за тези с най-доброто зрение, а от 10 см. човешкото око може да види 2190 ppi ... при по малко разстояние не би трябвало да може да фокусира... 
Това за човек с идеално нормално зрение ... 
По твоята логика трябва да ставам различен клас потребител с промяна на разстоянието между очите ми и екрана на телефона ... Нещо логиката не е ОК нали? 
А всъщност истината е, че някои хора имат зрителни проблеми. Нямам как всички да са с еднакво зрение.  ... Други пък не обичат да си завират носа в екрана точно за да не виждат пикселите, а те ще се виждат до 2190 ppi или 16К+ резолюция в 5.5 инча (това го предполагам, понеже при 8К или 7680x4320 при 5.5 инча имаме 1602,11 ppi ...за 16К не ми се смята ...) ...

ЕДИТ: Ама какъв съм и аз Smile 16К на 5.5. инча си е удвоени ppi на 8К или точно 3204,22ppi ...
Цитирай
Аксесоари
#27

Не съм чул някой да се оплаква от дисплея на ноут 7.Напротив беше най - добрия телефон за 2016г.При положение, че ноут 8 се спряга да е около 6.2 инча няма как да остане със същата резолюция.Гъстотата на пикселите дава по-голяма работна площ а именно това е идеята на този телефон.Именно затова споменах класове потребители.Но поживьом увидим както се казва.

Изпратено от моят SM-N915FY с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

Абе гледам един Филипс 47" със FullHD и се чудя как аджеба са се сетили тия хора такава малка резолюция да му сложат..та той се гледа перфектно..Не знам,но станахме големи лигавета напоследък,всъщност производителите ни разлигавиха и ние естествено като овце..накъдето ни насочат.Ако FullHD на 5.5 е зърнест то не знам до онзи ден как сме търпяли 720p.Не казвам,че трябва да останем на 720п и да не се развиваме,но да кажеш на 5,5 екранче със FullHD,че е зърнест е меко казано нереално.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#29

Точно преди малко пробвах следното-на моите LG-та, G4 и Optimus G, сложих по едно природно видео, за да видя разликата.
На Optimus G го сложих в резолюция 1280х720, 50 mb размер ,а на G4 сложих същото видео ,но в пълната ULTRA HD 4K с резолюция 3840х2160 и размер 700 mb.
Пичове, ако искате вярвайте, но никаква разлика не открих освен ,че на G4 видеото бе по-ярко и с по-наситени цветове, което е обяснимо, защото е по-нов модел, а не защото видеото на него бе с много по-висока резолюция и размери.
Абсолютни маркетингови трикчета са тия надути резолюции!

bodonance, за да не пиша ново мнение и да цапам темата, точно това имах предвид-абсолютно никаква разлика нямаше в детайлите.
Това и написах-никаква разлика между двете, абсолютно еднакви детайли в листенцата и всичко друго и в двата телефона, но все пак по-наситена и ярка картина от G4, но в никакъв случай по-детайлна, абсолютно еднаква.
Говорим за 5 инча, хора. Някакви си 5 смешни инча!
Ако беше сравнението между 50 инчови екрани-със сигурност щеше да има голяма разлика в полза на UHD видеото, ама на 5-6 инча екранче е мегасмешно да говорим и изобщо да спорим за разлики, защото такива просто няма, ако ще да го наблъскаш и с UHD резолюция!
Цитирай
#30

.png note-8-first-specs.png Размер: 16.61 KB  Сваляния: 37

Първи спекулации за спецификациите на Note8
CPU: Exynos 8895 (Snapdragon 835)
Четецът за отпечатъци ще е отпред на екрана, понеже ще е вграден под него.
Екранът ще следва дизайна на S8 и ще е 5.8 инча.
Стерео говорители с harmаn технология
слушалките и те ще са harman
двойна камера отзад
батерия 3500mah

Always looking forward
Цитирай
#31

(2017-02-17, 08:38:58)V.O. написа:  Не съм чул някой да се оплаква от дисплея на ноут 7.Напротив беше най - добрия телефон за 2016г.При положение, че ноут 8 се спряга да е около 6.2 инча няма как да остане със същата резолюция.Гъстотата на пикселите дава по-голяма работна площ а именно това е идеята на този телефон.Именно затова споменах класове потребители.Но поживьом увидим както се казва.

Изпратено от моят SM-N915FY с помощта на Tapatalk

Хайде един голям  Offtopic за последно в темата, че да се разберем ...
Колега разбрах те вече какво се опитваш да кажеш и частично съм съгласен с теб, но ще го поиграя малко в опозиция да се размислиш над една друга страна на нещата ...
Помня времена в които никой не се оплакваше, даже обратното от екрани от по 4 инча с 800х480 ... Това беше най голямото тогава ... Съответно когато взеха да излизат 1080р екраните никой не се оплакваше и от тях. Никой не пишеше като теб зърнест му бил, даже напротив ... но това продължи докато не направиха разликата като излязоха по големите резолюции ... И с екрана на ноут 7 ще стане същото като дойде 8К при телефоните и обърни внимание, че не е дали ще дойде а кога... И ноут 8 го чака същото ...
Относно работната площ - две са. Хардуерна и софтуерна ... Хардуерната ти я обясних по горе ... зависи от размера на пиксела физично, за това което ще виждаш но не е от чак такова значение. А и 6,2 инча са си 6,2 инча ... 
По важно е софтуерното - dpi processing ... При андроиидите може да се задава след рут от buil.prop >lcd density ... със заигравка там, може да се направи 1080р екран да има по голяма "работна площ" от телефон с 1440х2560 естествено с по малък детайл и острота на картината заради хардуерните разлики ... НО "работната площ" която уж е идеята на "този" телефон ще е същата ... Замисли се дали това е идеята или е едно малко маркетингово трикче ...
Да и на екрана с 1440х2560 може да се увеличи, но пак ще стигнем физичното ограничение от 6,2 инча и размера на пръстите ни ... Та както казах 6,2 инча са си 6,2 инча ... пикселна гъстота над 300ppi ... останалото се наглася както ти е кеф ...
Относно споменатите класове потребители ... мен към кой клас ме причисляваш, че ми стана любопитно?


(2017-02-17, 09:21:15)vesoisthebest написа:  Абе гледам един Филипс 47" със FullHD и се чудя как адже*а са се сетили тия хора такава малка резолюция да му сложат..та той се гледа перфектно..Не знам,но станахме големи лигавета напоследък,всъщност производителите ни разлигавиха и ние естествено като овце..накъдето ни насочат.Ако FullHD на 5.5 е зърнест то не знам до онзи ден как сме търпяли 720p.Не казвам,че трябва да останем на 720п и да не се развиваме,но да кажеш на 5,5 екранче със FullHD,че е зърнест е меко казано нереално.

Я погледай този Филипс 47" със FullHD от 30 см. ... Има разлика нали? И меко казано си е реална нали? Е те това се опитах да обясня на колегата с предния пост, че разстоянието и ъгъла на гледане са от огромно значение дали ще се вижда зърнесто или не ... Надявам се разбираш какво искам да ти кажа?


(2017-02-17, 09:36:40)greensmoke7777 написа:  ...Пичове, ако искате вярвайте, но никаква разлика не открих освен ,че на G4 видеото бе по-ярко и с по-наситени цветове, което е обяснимо, защото е по-нов модел, а не защото видеото на него бе с много по-висока резолюция и размери.
Абсолютни маркетингови трикчета са тия надути резолюции!

Че има маркетингов трик има, но разлика в остротата и детайла няма как да няма именно заради по - високата резолюция, та погледни пак, но не сравнявай яркост и цвят а търси детайли в листенца, тревички, капчици роса или каквото има на това "природно" видео ... Там ще е разликата ...
Цитирай
#32

Не съм толкова навътре в материята, но имам очи и виждам разликата между двата си телефона.Несериозно е да се твърди, че няма такава.Не само при клипове.При офис таблици, при мултитаскинг, начален екран, подредба и преоразмеряване на икони и т.н.Като заговорихме за класове потребители- ти самият към какъв клас потребител се причисляваш след като твърдиш, че няма нужда от такава резолюция най-кадърния бизнес телефон.Ами то да вземат освен да свалят резолюцията да махнат и писалката, щото на едрите квадрати на таблиците няма да има нужда от нея.
В заключение аз с нетърпение чакам новият ноут и дано го пуснат при нашите родни оператори, че март преподписвам.

Изпратено от моят SM-N915FY с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

Ето ти малко нагледно нищо, че е 2012г. ... Мисля ще разбереш за какво иде реч ... и не случайно е точно с ноут за да се види и защо се плюе тъч уиз и неграмотното преоразмеряване на приложенията които вървят с него ... https://www.youtube.com/watch?v=vglFuezshWI
За класовете потребители ми е смешно да има такива, но ти явно си от хората които си ползват телефона както излиза от кутията ...
Аз колега искам свобода ... т.е. отключен бутлоудър, липса на knox и всевъзможни други щуротии които да ми пречат да ползвам дадено устройство както аз реша а не както някой производител ми казва ...
В тази връзка колега аз се моля ноут 8 да не е взривоопасен, тъч уиза да е като хората и да няма knox а като бонус отключен бутлоудър ... Ако това е така отнасям първата бройка, защото ноут си е ноут ... А дано ама на дали ...
Цитирай
#34

И ти наричаш това от клипа хубав дисплей?Колкото и да му преоразмерява иконите гадната резолюция си личи от самолет.Айде сега си пусни клипче от Note4, Note5 или Note7 ...Galaxy S7 да видиш разликата.
Същия твоя клип го пусни на FHD на голям монитор да видиш каква трагедия е когато преоразмери иконите стоят на зърна.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note8-8505.php

Ако е с този размер и резолюция ще е следващият ми телефон.
Цитирай
#35

Не колега ... никъде не казвам, че това е хубав дисплей, макар, че какво означава хубав дисплей? Твоя например на ръбатия ноут е пълна трагедия от към цветопредаване с делтаЕ 4,48 по RGBCMY ... Май много се различава от 1,26 на S7 ? Пък S7 ли трябва да е мерилото? Някои например искат екрани без ШИМ. При S7 ШИМ е с 236 Hz, което е поносимо но е там ... Какво правим с този "клас" потребители? Много по комплексни са нещата колега, а доста от тях са субективни ... не всичко е резолюция ...
Това преоразмеряване на иконите което му казваш е промяна на ефектиената резолюция която определя работната площ ... нещо много различно от твърденията ти в пост №21 и 27 и е обвързано със софтуера а не толкова с хардуера ... Това, че производителя задава по голяма ефективна резолюция на устройства с по голяма физична резолюция, не означава, че не може да се промени и нагласи по избор за дадената "категория" потребител ...
И да въпреки, че не го казвам никъде преди това, екрана си е хубав от клипа. От 2012г. е ... цели 720р което тогава си беше като за сега 1440р ... И въпреки, че е 720р човека му разшири работната площ до такава за 1080р ... Скромно нали?

Инак ноут 8 го искам с делтаЕ под 1,26 и без ШИМ ако може + фабричен читав филтър на синьото ... резолюцията и 1440р да е не ми е проблем Smile
Цитирай
#36

В заключение Ноут 8 и аз го искам, но ако спазят тенденцията да е ала S8 продълговат няма да го взема.Това бе причината да не взема и ноут 7, макар, че имах възможност.
Цитирай
#37

(2017-02-17, 14:54:24)V.O. написа:  В заключение Ноут 8 и аз го искам, но ако спазят тенденцията да е ала S8 продълговат няма да го взема.Това бе причината да не взема и ноут 7, макар, че имах възможност.
Колега я кажи тогава щом си се захласнал толкова по тея дисплей какво би предпочел Ноут 8 с 4к дисплей и 3500мАч батерия или някой 2к дисплей от S8 примерно и някоя батерия 3800-4000мАч ?
Аз съм на мнение, че Samsung тотално разводниха Note серията и ако преди предлагаха хем по-голяма батерия, по-добър хардуер и естествено стилуса, то в момента предлагат само и единствено стилуса. Хардуера е 1:1 с този от S серията, пусната половин година по-рано. Та за да привлекат внимание и клиенти почват с маркетинговите трикове, като този с 4к-то , виртуалния асистент Bixby Big Grin  и т.н.
Цитирай
#38

Ами аз ползвам zerolemon батерия 9000mah , в бъдещия ми телефон предполагам пак ще е така.
S8 не искам.Имах S7 продадох го , не ми харесва издължената форма . предпочитам ноут 8 със стандартната за ноут форма с голяма хоризонтална площ.

Изпратено от моят SM-N915FY с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

Ноут 8 със сигурност ще е издължен и със сигурност ще е с несваляема батерия ... поне до сега излязлите слухове ... т.е. не можеш му боцна друга батерия ...
Цитирай
#40
Photo 

[Изображение: D5MJTXH.jpg]
Zerolemon са си външни батерии...
Цитирай
#41

Не за ейджа не е външна .Виж за новия ноут 8 може и да се боцка отдолу.

Изпратено от моят SM-N915FY с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

Ехаа ми то изобщо за какво да му слагат батерия на тоя Ноут , да му оставят една 500мАч да си пази часовника пък всеки ще си "боцка" един външен тукмак 15 000мАч и ще се кефи на 4к дисплея Lol
Хора вие сериозни ли сте като говорите ?
Цитирай
#43

Напълно съм сериозен.Това ми е основен телефон, пътувам всяка седмица до различна точка в Европа и ми е приоритет автономност и функционалност.Отминаха времената да си вадя лаптопа за щяло и нещяло или да ползвам таблет, който пък ми идва голям.Тоест телефона със външна батерия идеално се вписва в моя потребителски профил.Затова има разни класове телефони, както споменах по-горе.
Цитирай
#44

Явно bodonance е от малкото, които се интересуват не само от резолюцията, а и от другите характеристики на дисплея. ШИМ-а (широчинно-импулсна модулация) уморява много очите, има качествени 720p дисплеи, които не излъчват ШИМ, и такива с по-голяма резолюция, които могат да увредят зрението. И обратно. Ще добавя и още нещо- както каза bodonance, нормалното разстояние, от което се гледа дисплея на телефона, е 30 см (нормално за четене). По-интересното е следното- при това разстояние голяма голяма част от 720p екраните се превръщат в RETINA дисплеи, с които ябълките толкова се хвалеха. Та окото трудно ще различава пиксели от 30 см, а ако някой ми каже, че си гледа дисплея от 10-15 см, ще е несериозно. Новият клас е потребители е тези, които се интересуват и проучват. Останалото е различни степени на консуматорство и зомбаж, вследствие на маркетинга.

Сега малко за Note 8. Колеги, намерих информация, че може би това няма да е просто S8 с по-голям дисплей и стилус. Вместо със SD 835, може да бъде с Exynos 8895M, който ще видим през 2-то тримесечие на годината. Очакват се минимум 6GB RAM и 64GB не вътрешна памет, а СТОРИДЖ- все по-употребявана, изконно българска дума Wink

http://www.pcadvisor.co.uk/new-product/m...s-3647841/
Цитирай
#45

Колега мислех да спра с този безмислен спор, но изобщо не си прав!Не съм чул някой с увредено зрение от ШИМ на дисплей на телефон.ШИМ уморява очите но не ги уврежда, увреждаха ги старите монитори с електронно лъчеви тръби, да не навлизам в полемики...Имам един Galaxy J5 в момента със 720p дисплей.Разликата между него и ноута със 1440p е фрапантна!Изобщо не ме касае "шим" и тем подобни характеристики.Аз вярвам на очите си, а не на някакви теории.Пак ще повторя разликата е фрапантна в качеството на изображението!Не ме интересуват нито размерите на пикселите, нито гъстотата им, интересува ме това, което виждам.А практиката ми е показала, че няма телефон с по-ниска резолюция който да вади по-добро изображение от такъв с по-висока.Ако все пак не ми вярваш влез в някой професионален форум на фотографи или погледни разделите за монитори или преносими компютри и съответните теми за професионална техника.Резолюцията пряко е свързана с качеството на изображението.Такава случка монитор с ниска резолюция да ти изкара качествено изображение няма.
Освен това в допълнение да добавя- в света няма създаден дисплей без шим.Там в един друг форум може да ти го докажат, не е тук мястото.Същото- дисплей с ниска резолюция без ШИМ е маркетингов трик- твърдя аз.
Цитирай
#46

Написах това, за да се спре с глупостите. От дисплей до дисплей има разлика, 720p дисплей с друг такъв може да се различава. Пример- сравни J5 с Huawei P8 Lite. А за резолюцията не говоря за детайлност, казвам, че трябва да се гледа и друго освен разделителната способност. Никъде не съм казвал, че дисплей с по-малка резолюция ще е по-детайлен от дисплей с по-висока.
Цитирай
#47

При положение, че S8+ ще бъде 6.2', евентуално "слизане" под 6.4' ще обезсмисли новия модел на Ноут. Това, което аз очаквам и вече съм срещал на няколко места в интернет:
6.4' - отново с абсолютно минимални рамки, т.е. около 85% съотношение екран-тяло (StB ratio)
4K Super Amoled - на скоро самсунг пуснаха реклама на подобрен superamoled дисплей и мисля, че точно него ще го сложат в Ноут 8
Exynos 9 - миналата година при сравнения на Exynos 8895 и Snapdragon 820 (S7 Edge EU/USA) се разбра, че Ексиноса е по-студен и с по-добро GPU (което използваше 12 ядра).
8 GB RAM - през 2016 г. самсунг представиха първия мобилен чип с 8 GB RAM и мисля, че ще го запазят за Ноут 8 (леко съвпадение)
64 GB UFS 2.1 базов модел
скенера за отпечатъци на Synaptics, който ще бъде под дисплея.

Това са моите очаквания. Цена - лека ипотека. Big Grin

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#48

Е ипотека...Ще се взема на договор. Big Grin
Цитирай
#49

(2017-02-17, 20:05:14)Anastasia123 написа:  4K Super Amoled .....

Това са моите очаквания. Цена - лека ипотека. Big Grin

 Батерия ? 
Само за този компонент не си споделил очакванията си....Smile
Цитирай
#50

Някои хора ще се изсмят, но не мисля, че ще сложат над 4000 mAh. Аз имах очаквания за 4000+ за Ноут 7 и те го праснаха 3500 и ме хвърлиха в тъч... 3800-4000 mAh лично очакване.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)