Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Неоригинално безжично зарядно
#26

(2017-02-20, 18:46:09)georgi4a написа:  Не е, да, но е малко като да си купиш мощен , скъп автомобил и да му сложиш газова..

Аналогията ти е тотално грешна. Ама тотално. 

Частите които ще намериш в оригинално и неоригинално зарядно са кажи речи същите. Едното има лепенка самсунг на него, другото няма - хоп 60 долара разлика в цената.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
Аксесоари
#27

Ако някой с оригинално е навит да го разглоби и снима, какво има под пластмасата и аз съм готов да разглобя моето за 5$.

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай
#28

клипове има бол в нета... общо взето принципа на това зарядно е медна намодка и магнит който да направи поле около поставката, няма електроника няма нищо ....
Цитирай
#29

(2017-02-20, 19:23:52)g1kata написа:  клипове има бол в нета... общо взето принципа на това зарядно е медна намодка и магнит който да направи поле около поставката, няма електроника няма нищо ....

Не е толкова просто, колкото го описваш. Има електроника и има стандартизирана спецификация как се осъществява комуникацията между безжичното зарядно и телефонът, за да се регулират напрежението и тока:
https://en.wikipedia.org/wiki/Qi_(standa...ifications (първият параграф от тази секция)

Също така, според следния документ, няма магнит (ядро). Има просто два екрана от противоположните страни на намотките, които да не позволяват на ЕМ вълни да се разсейват твърде много и така да се индуцира повече ток.
http://www.mouser.com/pdfDocs/TI-Designi...r-coil.pdf

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#30

(2017-02-20, 19:17:47)joro_bul написа:  Ако някой с оригинално е навит да го разглоби и снима, какво има под пластмасата и аз съм готов да разглобя моето за 5$.

Става, като ми доплатиш разликата до оригиналното- разглабям

(2017-02-20, 19:09:25)smiley написа:  Аналогията ти е тотално грешна. Ама тотално. 

Частите които ще намериш в оригинално и неоригинално зарядно са кажи речи същите. Едното има лепенка самсунг на него, другото няма - хоп 60 долара разлика в цената.

Предполагам и така лесно ще обясниш разликата в теглото..
абе то като като изреве някой накрая и ще се регулират нещата
Пак казвам- всеки е свободен да си прави каквото иска с телефона, ако иска и на трамвайните релси може да си го "зареди".

                                                                    
Цитирай
#31

Зареждах лаптопа си с неоригинално зарядно (60 вата) в продължение на половин година и то ми съсипа батерията толкова, колкото 2 години експлоатация с оригиналното (120 вата) не успя. Баща ми, въпреки съветите ми, си зарежда Note 2 с неоригинално китайско зарядно без марка и си скапа батерията за година дотолкова, че телефонът гаснеше внезапно и показваше грешни проценти.

Не знам, не знам... Може би е важно да се зарежда с оригиналните зарядни устройства, защото именно производителят си знае най-добре спецификациите на устройството, което ще се зарежда с тях.

За мен аналогията с колата и кофти горивото е напълно приложима.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#32

Колко процента състояние на батерията ви показва AccuBattery, при мен е 94% мерено на основата на 89 цикъла, телефона ми е купен юни месец.
   

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#33

Според мен е нормално да загуби 5 процента за толкова зареждания. Щом за година губим 1/3 от капацитета. При тези с quick charge и повече
Цитирай
#34

При мен е 85% (3055/3600 mAh) за точно година без 2 седмици. Първите 6 месеца зареждах с кабел на бързо, вторите 6 главно на безжичното бързо (оригинално).

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#35

Днес ми пристигна зарядното от Али експрес. Изглежда като оригинално, пуснах го веднага пусна бързо зареждане. Батерията е на 10% и ми изписа 2ч 30мин да го зареди до край. Добре ли е?
Не знам колко трябва да тежи, гледам на пратката с кутията е тежало 207грама.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#36

2.30 не е чак толко бързо и по добре, важно е и да не се нагрява прекалено
Цитирай
#37

Добре е , горе- долу за толкова ми зарежда и оригиналното.
Оригиналното(само стойката и без опаковка) е около 167 гр.

                                                                    
Цитирай
#38

(2017-02-27, 16:09:06)georgi4a написа:  Добре е , горе- долу за толкова ми зарежда и оригиналното.
Оригиналното(само стойката и без опаковка) е около 167 гр.

Какво имаш в предвид само стойката, самия пад ли?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#39

самият стенд, да- за този модел:

                                                                    
Цитирай
#40

Този изглежда добре направен. А доколко нагрява телефона и батерията при зареждане? В сравнение с нормално зареждане с кабел? Чувал съм че почти до парене при някои модели
Цитирай
#41

Нагрява си нормално, като жичното или една идея повече.
Много добри ментаци има и трябва да се купува от проверени магазини.

                                                                    
Цитирай
#42

И аз имам такова от али,като сложа телефона да се зарежда се чува един шум.Има ли някой същия проблем,ако е проблем де.
Цитирай
#43

Аз моето го закупих от Теленор за 80лв.
Цитирай
#44

Когато е на fast charging свири лекичко. Нормално е.
Цитирай
#45

(2017-03-04, 10:10:23)kuulman написа:  И аз имам такова от али,като сложа телефона да се зарежда се чува един шум.Има ли някой същия проблем,ако е проблем де.
(2017-03-15, 18:28:17)potiron написа:  Когато е на fast charging свири лекичко. Нормално е.

Свирииии, щурчееее.. Visslar

-------
Не, няма такъв проблем и констатация
=> оригинален стенд за Samsung  S7/S7 Edge

                                                                    
Цитирай
#46

При мен когато е на fast charging се чува само вентилатора,иначе при нормално зареждане вентилатора е спрян (оригинално безжично)

Motorola Atrix ; LG G2 32Gb ; Samsung S7 Edge ; Samsung S9 ; Samsung S20+
Цитирай
#47

Здравейте. имам 2 въпроса:

- безжичното зарядно трябва ли да се върже към електрическата мрежа или може да работи вързано за USB порт на компютър (при положение че не искам да ползвам fast charging)?

- Дайте линк за някое изпитано зарядно което не прави проблеми?

Мерси
Цитирай
#48

от usb на компютър ще взима 500 ma, и колко от тях ще стигнат безжично до телефона не е ясно) ако ти се чака 8 часа примерно
Цитирай
#49

А оригиналното няма и да "запали" при под 2А

                                                                    
Цитирай
#50

Оригиналното безжично бързо работи и на USB 3.0 порт от компютър. Проверено. За USB 2.0 не съм сигурен.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)