Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][7.1.1_r22] AospExtended ROM V3.2 [OMS/DUI][oneplus3/3T]
#26

Новата версия е готова:
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=156972

Общо взето дребни фиксове от предишната и много промени с EAS. Добавих power HAL-a от пиксел и би трябвало да помогне за цялостното представяне на рома с кернела Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
Аксесоари
#27

Най новата версия е много добре но точи батерията малко повече, нови програми не съм инсталирал.Гледам сега че има втори ром от 28, ще пробвам сега него пък да видим. И още нещо, много бавно ми прехвърля файловете от компютъра на телефона, на линукс съм, това само при мен ли се случва? Да няма някаква опция някъде за превключване? Не ползвам windows за да пробвам.

OnePlus 3


Цитирай
#28

Предполагам, че е заради бууста на powerHAL-а, в следващата ще намаля още стойностите Smile

Аз прехвърлям файловете през ftp защото ми писна от кабели и не съм пробвал, но ще пробвам довечера да видя.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#29

Siankatabg ти пробва ли да прехвърляш файлове на телефона? Аз пробвах и на другия компютър, там е същата работа много бавно прехвърля. И двата компютъра са с linux единия е с linux mint другия с debian, не мисля че е в тях проблема, но все пак реших да пробвам. Виждам че в hda няма такива оплаквания, и се чудя какво прави проблем. Сега инсталирах новата версия която свалих от hda от днес ,и там е така. Почвам да си мисля да не е от файловата система аз съм на f2fs може ли от нея да е? Ако трябва ще мина на ext4..... Ще ти дам пример само рома го прехвърля 8 минути, а преди работеше светкавица.За телефон с тия данни, направо смешно. Направил съм и чиста инсталация на всичкото отгоре. Сложих новия модем и фирмварето също.

OnePlus 3


Цитирай
#30

(2017-03-04, 23:06:55)optoniks написа:  Siankatabg ти пробва ли да прехвърляш файлове на телефона? Аз пробвах и на другия компютър, там е същата работа много бавно прехвърля. И двата компютъра са с linux единия е с linux mint другия с debian, не мисля че е в тях проблема, но все пак реших да пробвам. Виждам че в hda няма такива оплаквания, и се чудя какво прави проблем. Сега инсталирах новата версия която свалих от hda от днес ,и там е така. Почвам да си мисля да не е от файловата система аз съм на f2fs може ли от нея да е? Ако трябва ще мина на ext4..... Ще ти дам пример само рома го прехвърля 8 минути, а преди работеше светкавица.За телефон с тия данни, направо смешно. Направил съм и чиста инсталация на всичкото отгоре. Сложих новия модем и фирмварето също.
Ще пробвам днес и аз съм с f2fs, но както казах обикновено ползвам ftp и скоростта ми е около 12-13МБ/с и не се занимавам с кабели.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#31

Сега инсталирах стоковия ром бета, само за проба защото отдавна не съм бил със стоков. Трябва да кажа че прехвърля много бързо, 15 gb ги прехвърли за 5 мин.

OnePlus 3


Цитирай
#32

(2017-03-05, 15:24:24)optoniks написа:  Сега инсталирах стоковия ром бета, само за проба защото отдавна не съм бил със стоков. Трябва да кажа че прехвърля много бързо, 15 gb ги прехвърли за 5 мин.
Извинявай, че пиша със закъснение малко, но пробвах прехвърлянето. При мен скоростта е 22-23МБ/с и рома го прехвърли за около 20 секунди. Незнам къде може да е проблема.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#33

(2017-03-06, 10:26:40)siankatabg написа:  Извинявай, че пиша със закъснение малко, но пробвах прехвърлянето. При мен скоростта е 22-23МБ/с и рома го прехвърли за около 20 секунди. Незнам къде може да е пробло
Ок някакви идеи поне или насоки да ми дадеш къде да търся проблема. Че това е много дразнещо? Стоковия ром не мога да го трая и пак съм на твоя ром. Рома много ми харесва .

OnePlus 3


Цитирай
#34

(2017-03-06, 22:11:33)optoniks написа:  Ок някакви идеи поне или насоки да ми дадеш къде да търся проблема. Че това е много дразнещо? Стоковия ром не мога да го трая и пак съм на твоя ром. Рома много ми харесва .
Ми нямам представа, предполагам е нещо от файловата система, но не мога да съм сигурен. И двамата сме на f2fs, но знам ли...

Следващата версия ще е убиец, най-накрая успях напълно да подкарам т*пия power hal и eas работи точно като на Пиксел.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#35

(2017-03-06, 22:31:29)siankatabg написа:  Ми нямам представа, предполагам е нещо от файловата система, но не мога да съм сигурен. И двамата сме на f2fs, но знам ли...

Следващата версия ще е убиец, най-накрая успях напълно да подкарам т*пия power hal и eas работи точно като на Пиксел.

Намерих проблема Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin оказа се от глупавото twrp преди използвах това на  dianlujitao сега сложих за проба това на blu spark и скороста се оправи, хвърля като луд 22–30мб в сек. Направо съм щаслив, не мога да повярвам, че от това може да прави проблем. Имай го и ти в предвид. Четене и ръчкане му е майката.За нас незнаещите де, хайде със здраве.

OnePlus 3


Цитирай
#36

(2017-03-06, 22:55:05)optoniks написа:  dianlujitao

Намерих проблема Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin оказа се от глупавото twrp преди използвах това на  dianlujitao сега сложих за проба това на blu spark и скороста се оправи, хвърля като луд 22–30мб в сек. Направо съм щаслив, не мога да повярвам, че от това може да прави проблем. Имай го и ти в предвид. Четене и ръчкане му е майката.За нас незнаещите де, хайде със здраве.
Супер колега, много се радвам и настина е много странно twrp да бъзика mtp в системата...

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#37

(2017-03-06, 22:57:58)siankatabg написа:  Супер колега, много се радвам и настина е много странно twrp да бъзика mtp  в системата...

Май китаеца има и той какво да учи още. Big Grin

OnePlus 3


Цитирай
#38

(2017-03-06, 23:05:19)optoniks написа:  Май китаеца има и той какво да учи още. Big Grin
Има има Big Grin

Предупреждавам, че може да гълта повече батерия защото иска много тестове и донастройки, но мога да ви кажа, че си заслужава

А на всичкото от горе съм му намалил мощността на половина вече, защото иначе прекалено много лети Big Grin

Едит:
Нов билд:
https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634751387

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#39

(2017-03-07, 02:16:37)siankatabg написа:  Има има Big Grin

Предупреждавам, че може да гълта повече батерия защото иска много тестове и донастройки, но мога да ви кажа, че си заслужава

А на всичкото от горе съм му намалил мощността на половина вече, защото иначе прекалено много лети Big Grin

Едит:
Нов билд:
https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634751387

Кой е по новия билд този или другия в hda? Или са различни версий? Влизам и там да чета отзиви, понеже тук май само с теб останахме да го ползваме тоя ром.

OnePlus 3


Цитирай
#40

ааааа не сте само вие. Ама е верно че в хда-то по-вече хора го ползват и може човек да придобие реална представа за функционалността или проблемите около новия билд.

OnePlus 3T
Цитирай
#41

И двата са еднакви, тук си го постнал по рано нали? Супер е рома.

OnePlus 3


Цитирай
#42

Не са еднакви, този от xda има добавена опция за изключване на sRGB в настройки дисплей, за което съм много щастлив.
Рома е супер и оставам с него.
Благодаря!

Гледам има и нов ROM от днес 08.03.

HTC Desire 600 DSFA / Huawei Honor 6 (H60-L02) / LG G4 H818N / OnePlus 3T / Huawei Mate10 Pro / Huawei P20 Pro / Huawei P30 Pro / Huawei P40 Pro
Цитирай
#43

Супер, през ден ако не и всеки ден има нова версия, обаче това с гугул фото и хроме директо ги трия, аз гледам да имам възможно най малко гугулски програми. Мое мнение разбира се, предишния браузър не беше добър , така че не съжалявам за него. Pyrope browser не е ли по добър, и се разработва на основата на chromium. A колкото до гугъл фото , не ми харесва това че ми сваля всички снимки в нета, и не се знае кой ги гледа.

OnePlus 3


Цитирай
#44

(2017-03-08, 22:50:56)optoniks написа:  Супер, през ден ако не и всеки ден има нова версия, обаче това с гугул фото и хроме директо ги трия, аз гледам да имам възможно най малко гугулски програми. Мое мнение разбира се, предишния браузър не беше добър , така че не съжалявам за него. Pyrope browser не е ли по добър, и се разработва на основата на chromium. A колкото до гугъл фото , не ми харесва това че ми сваля всички снимки в нета, и не се знае кой ги гледа.

Опцията за спиране на качването излиза с първото стартиране на галерията или после в настройките, аз също не ги качвам, но ако не ви харесва спокойно можете да свалите стоковата галерия от темата ми. Спрях се на хром, защото е най-използвания браузър каквото и да си говорим, а на всички хромиум базирани браузъри гугъл им дръпна шалтера и вече не могат да се синхронизират с акаунта ви, за това Хром ще се ползва все повече и повече в бъдеще(според мен де).

Билдовете може да ги разпознавате по датата и часа в името им. Аз след малко ще кача още един билд с всички последни промени и новата версия 3.3 АЕХ Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#45

Pyrope browser и Slimperience Browser са ми фаворити сред браузърите, най-малкото по простата причина че поддържат адекватен AdBlock филтър. Като пъргавина, сякаш Pyrope browser лекичко е пред Slimperience-а но това все пак е субективно усещане. Колкото до синхронизацията ... аз така или иначе не я ползвам.
siankatabg, чакаме новата версия ... за тест.

OnePlus 3T
Цитирай
#46

Аз от тази сутрин съм с 3.3 и съм много доволен за сега, промените ми харесват и няма оплаквания.

siankatabg искам да те попитам има ли възможност вибрацията при отговор да се намали като продължителност, например няколко милисекунди.

HTC Desire 600 DSFA / Huawei Honor 6 (H60-L02) / LG G4 H818N / OnePlus 3T / Huawei Mate10 Pro / Huawei P20 Pro / Huawei P30 Pro / Huawei P40 Pro
Цитирай
#47

@stobi Нямам никаква представа Smile

Иначе да, последната версия излезе доста стабилна и пъргава благодарение на EAS. Мога само да ви кажа, че това ми отне много много часове и тестове(компилирал съм не по малко от 50 билда), че да не пада батерията за 2 часа с нормално ползване. В момента "default" стойностите които се ползват на Pixel ги намалих с 60-70% за да имаме нормална батерия както сме свикнали и мога да ви кажа, че със стойностите от гугъл този РОМ бие по перформънс всичко излязло до момента и съм убеден в това(без значение от кернел, ром, овърклок и комбинации).

И леко да се похваля, това е ЕДИНСТВЕНИЯ ром, който наистина има напълно работещ EAS и powerHAL(с всички гугълски буустове) от Google Pixel и работи точно както при него Smile Другите ромове просто ползват кернела и нищо повече.

Все пак и тук не пропуснаха хората които също работят върху това да се направят на луди и да си изтрият целия код, че да не открадна нещо и от яд, че пръв успях да го направя и то стабилно без да имате 20-30% дрейн при почти нулева употреба и то с добър перформанс. Все така ми върви, но какво да се прави Big Grin

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#48

Тези дни май ще пробвам РОМа Smile . Интересува ме стоковата галерия работи ли тук, както и от стоковата камера кои опции работят.
Нужно ли е да се слагат Advanced Kernel Tweaks/custom kernel/или разните му там програми за батерията(Geenify/Amplify) батерията да има нормален standby и нормално да пада, когато телефона се ползва.
Също и xposed framework-a работи ли, както и HI-RES-а от Poweramp-a ? Има ли някакви драми с Nova Launcher-a , че в миналата тема нещо май имаше проблем с нестоковите лаунчери Smile
Опа и за бутоните има ли ги опциите от соковия OOS - да избираш софтуерни/хардуерни, както и да можеш да разменяш бутоните back и recent.
Поздрави !
Цитирай
#49

(2017-03-11, 17:42:58)don_gori написа:  Тези дни май ще пробвам РОМа Smile . Интересува ме стоковата галерия работи ли тук, както и от стоковата камера кои опции работят.
Нужно ли е да се слагат Advanced Kernel Tweaks/custom kernel/или разните му там програми за батерията(Geenify/Amplify) батерията да има нормален standby и нормално да пада, когато телефона се ползва.
Също и xposed framework-a работи ли, както и HI-RES-а от Poweramp-a ? Има ли някакви драми с Nova Launcher-a , че в миналата тема нещо май имаше проблем с нестоковите лаунчери Smile
Опа и за бутоните има ли ги опциите от соковия OOS - да избираш софтуерни/хардуерни, както и да можеш да разменяш бутоните back и recent.
Поздрави !
Галерията работи, камерата не я препоръчвам.
Нищо не ти е нужно и точно това ми е целта.
Xposed за 7.1.1 не знам да е излязъл още.
PowerAmp не ползвам и не мога да отговоря.
Никой не се е оплакал от неработещи лаунчери.
Има 100-тина повече опции за каквито и да се сетиш повече от стоковия.


За всички ще постна това:
[Изображение: 96ba37a66f5c0ef74f8426f8dd29741d.jpg]

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#50

Значи ще се пробва Smile а може ли линк към последния билд, че нещо не мога да се ориентирам кой е последния.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)