Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с модема на нуга при абонати на Теленор

Много странна история! След като работи безотказно с модем от 6.01, значи се знае какъв е проблема и как да се преодолее. И въпреки това всички модеми 7.0 прекъсват.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте. Предполагам всички тези несполуки с теленор свързани с обхват е някакъв маркетингов трик , за да си купиш новия или да отмъкнат малко клиенти на теленор. Никой не знае и няма и да се покаже защо го допуснаха този дефект. Добър пример е ноут 7, който го изтеглиха от пазара много бързо и се справиха проблема горе долу нормално спряма клиенти и търговец.
Цитирай

Не е трик, повярвай
Беше същото и миналата година, когато този телефон беше последен модел и току що излязал.
По някакъв странен начин се бият нещата с техниката на Теленор за 4Г и модема ( като марка предполагам ) на телефона

SamsungGalaxyS7E

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Вероятно си прави. Няма как за узнаем. Дано поне бъде поправено в най-скоро време. Wink
Цитирай

След 7 дни без проблем, швейцарският се предаде
Цитирай

(2017-03-23, 10:59:16)MLR Service написа:  Здравейте. Предполагам всички тези несполуки с теленор свързани с обхват е някакъв маркетингов трик , за да си купиш новия или да отмъкнат малко клиенти на теленор. Никой не знае и няма и да се покаже защо го допуснаха този дефект. Добър пример е ноут 7, който го изтеглиха от пазара много бързо и се справиха проблема горе долу нормално спряма клиенти и търговец.
Да, ама те нямат гаранция, че потребителя просто няма да смени марката особено щом това става толкова често.

Изпратено от моят SM-G930F
Цитирай

DBT - след около седмица без проблеми, току що и той се предаде.

Huawei P20
Цитирай

За обикновенната 7-ца пуснаха за BGL и GBL в sammobile. Може да са фикснали нещо по модема, макар чейнджлиста да е същия.
Цитирай

Няма как да фикснат нещо при положение, че ние не сме получили никакъв ъпдейт. Промяната трябва да е глобална за всички.

Huawei P20
Цитирай

Модема е DQCA, ако някой иска да го пробва, ето ЛИНК за него, който съм извадил от рома.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Здравейте! В один къде да поставя модема? И ако флашна само модем, променя ли се кнокс броячът?
Цитирай

Не се променя Knox-а, много от собствениците на телефона тук във форума казват, че са сложили само модем от Android 6.0.1 на ром с Android 7.0 без проблеми. Това май е най-новата версия на модем за 7.0 и може и да са оправили проблема с Теленор.
Слагаш го в Odin на определеното място - CP.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Може ли да се сложи този модем на edge?
Цитирай

Ето какво получих от теленор като ги питах за новия им модем.
Вероятно е до Вас да е достигнал ъпдейта с фикс, препоръчваме Ви да го инсталирате и ако все пак отново имате затруднения, да се свържете с нас или с колегите на номер 123 отново.

Изпратено от моят SM-G930F
Цитирай

(2017-03-24, 16:08:50)potiron написа:  Може ли да се сложи този модем на edge?

По-добре недей. Не знам какво ще се случи, изчакай за EDGE ъпдейта.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2017-03-24, 16:08:50)potiron написа:  Може ли да се сложи този модем на edge?

Не.

(2017-03-24, 15:18:21)chester_l написа:  Здравейте! В один къде да поставя модема? И ако флашна само модем, променя ли се кнокс броячът?

Може и в АР,понякога дори е по-добре. За кнокса, колегата ти е отговорил.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Колеги, на няколко пъти сменях само модема - различни варианти на 7.0 и накрая 6.01. Сега в очакване на ъпдейта върнах оригиналния BGL 7.0. Смятате ли, че ще има проблеми с получаване на ОТА?
Цитирай

Твърдо не.
Цитирай

(2017-03-24, 16:27:28)Marto.g написа:  Ето какво получих от теленор като ги питах за новия им модем.
Вероятно е до Вас да е достигнал ъпдейта с фикс, препоръчваме Ви да го инсталирате и ако все пак отново имате затруднения, да се свържете с нас или с колегите на номер 123 отново.

Изпратено от моят SM-G930F

Това означава ли , че са пуснали ъпдейт вече? Да не би да е само за GBL ?

Huawei P20
Цитирай

Представа си нямам, а като гледам и те си нямаха особена. Явно ще трябва да се пробва.

Изпратено от моят SM-G930F
Цитирай

Туко що ъпдейтнах през ОТА, 1.89мб. Пускам 4г да видим...

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

И аз го получих
[Изображение: d39b79e0124e9fbc1e97cad9e5b393be.jpg]
[Изображение: cf4c2b8d6cb4f19d2af561b3007603d9.jpg]

SamsungGalaxyS7E

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Хора аз съм с DDT, дали фикса не е предназначен само за BGL и GBL?? Сега проверих през ОТА, нищо няма.

Huawei P20
Цитирай

И аз не знам как точно го пращат, най вероятно само за бгл. Нямам идея дали получават информация ако телефона е с др. Код НО ползва карта на теленот

SamsungGalaxyS7E

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Интересно аз като ъпдейтвах през smart switch ъпдейта ми бе над 2 гб и сега чувствам телефона много добре, батерията направо ме изумява.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)