Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с модема на нуга при абонати на Теленор

Не става въпрос за аварията - на всеки може да се случи, а за това че губят обхват и получават sms-и за пропуснати повиквания.
Цитирай
Аксесоари

Аз лично нямам подобни проблеми. Не съм и чел за масово такъв проблем като на теленор. Ментел и свиваком се разминаха от този проблем.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2017-04-11, 11:19:04)potiron написа:  Не става въпрос за аварията - на всеки може да се случи, а за това че губят обхват и получават sms-и за пропуснати повиквания.

Станал е някакъв конфликт с приложенията ти при ъпдейта. При мен всичко си е перфектно. Като се има впредвид че Мтел има най много пациенти и само двама трима имат проблем, мисля че трябва да си направиш нещата отново както трябва без ник'ви бекъпи на настройки и приложения. Мтел е светлини години пред другите оператори дори и при шанаджииството. Успех
Цитирай

(2017-04-11, 13:03:52)driankov написа:  . Мтел е светлини години пред другите оператори дори и при шанаджииството.

И два мармота увиваха шоколад Wink
Цитирай

Здравейте, със С7 съм, карта на теленор и проблема с губене на обхват. Все още го имам, телефона е с CSC ITV. Дали да чакам някакъв фикс през ъпдейта или ще трябва да сменям софта? Проблема не е в картата, слагах я на друг телефон и няма проблем. Сега пак я върнах в самсунга и след няколко часа загуби обхвата.
Цитирай

Ако можеш си сложи теленорски софтуер и проблема ще ти се реши.
Цитирай

По принцип не искам да го слагам, но ако няма да има друг вариант ще го сложа. Телефона е купуван от емаг и не знам в последствие ако се наложи да ползвам гаранцията, дали няма да се наложи да върна италианският софт.
Цитирай

Няма да ти се наложи. Няма значение с какво CSC си.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Това ли трябва да дръпна?
https://www.sammobile.com/firmwares/down...1DQB1_GBL/

И какво от него да заредя в ОДИН?
Цитирай

Да. Ако е еднофайлов - в Один - АР, ако е 4 файлов/то си пише/ BL - BL,CP - CP, AP -AP, CSC - CSC.

Някъде имаше инструкция, как се работи с Один. По - добре първо я прочети.

Може да смениш и само модема от теленорския, но няма да ти идват ОТА ъпдейти, защото всичко трябва да е еднакво.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Пуснах да тегля, прочетох и темата за ОДИН. Утре ще сложа теленорския софт.
Цитирай

(2017-04-18, 23:07:15)mupo_sh написа:  Пуснах да тегля, прочетох и темата за ОДИН. Утре ще сложа теленорския софт.

Успех!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Забелязвам следната зависимиост. Когато съм на ЛТЕ и провеждам разговор в слушалката чувам едно жужене и лек металически звук. Когато обаче задам от настройките да ползва 3Г разговорите се чуват перфектно. Това от оператора ли ще да е или модема?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай

Металическия звук се получава и при мен на 4г с Хуауей и Виваком от време на време. Така че не вярвам да е от модема.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Това май е някакво hd на качеството при разговор.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Жужене, пращене, имам и аз без значение на каква мрежа съм 2Г, 3 или 4 Г. Има писано по чужди форуми, че това помага: https://tweakhound.com/2016/04/01/samsun...e-problem/  На мен не ми, но ... пробвайте.
Цитирай

Да и при мен няма да има, защото това помага при хендсфри явно. Докато при мен проблема си е от нормалната слушалка..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай

И за проблеми в "нормалната слушалка" го дават. Но са нужни слушалки, за да се активира/деактивира UHQ upscaler. Дадох този линк, просто защото беше с най-късо обяснение.
Цитирай

И при брат ми S7 Edge от емаг има проблем с обхвата. ГУби се за разговори, но интернета си продължава. Довечера ще го флашна с Теленорския да видим дали ще подейства.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

На някой получава ли му се загуба на мрежа през нощта?Тука един познат имаше проблеми със загуба на мрежа,флашнахме софта наново със Теленорски и за 2-3 дена имаше ефект.После пак започна да го прави.Интересното е,че го прави само през нощта,когато не се пипа телефона.Сутринта някой се е пробвал да му звънне и получава смс за пропуснато,докато той не набере някой и се оправя след това.Имаме ли някакво решение за този досаден проблем?Сменихме даже сим картата със нова,но ефекта е нулев.Да не влиза в някакъв странен спящ режим или нещо друго невероятно?!Не вярвях,че Самсунг могат да допуснат подобна простотия на телефон за 1К лв.Същата карта на друг телефон няма никакви грижи.Телефона е Galaxy S7 SM-G930F.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Подобно нещо ми се получава с вайбъра. През нощта не се получават съобщения, а сутринта като събудя телефона ги избълва всичките. С BGL рома съм с теленорска карта. Настройките на вайбъра са стандартните, не съм ги пипал.
Цитирай

(2017-05-03, 08:29:06)potiron написа:  Подобно нещо ми се получава с вайбъра. През нощта не се получават съобщения, а сутринта като събудя телефона ги избълва всичките. С BGL рома съм с теленорска карта. Настройките на вайбъра са стандартните, не съм ги пипал.

Това е от Doze енергоспестяващия режим. Накратко Android забавя мрежовата комуникация и синхронизациите, докато телефонът не се използва. Писал съм преди и съм давал линкове - потърси "doze" в този раздел.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

От седмица , две при разговор, чувам някак си металически звук ли как да го нарека, не е точно пращене, ами някак са по-високи тоновете ли, не знам точно и аз. Някой с такъв проблем? ГБЛ съм.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Да не би и Телекор да са пуснали най-после HD voice (AMR-WB)?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Нямам идея, един приятел вчера ми се оплака, че като говорил, постоянно се чува ехо. Как да се реши този "проблем"? Как да разбера дали са пуснали HD voice?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)