Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Honor 8] - Живота на батерията
#51

При мен е същото. Само, че понеже съм на български там ми пише - Телефона не се използва. Е как пада батерията, като не се използва?
Много сериозно почвам да се дразня от съпорта на Хуйвей. Просто усещам, как следващият ми телефон няма да е такъв. Поне като няма да има поддръжка и ще развалим 10 неща за да направим едно, да не давам толкова пари.
Цитирай
Аксесоари
#52

@Gotchic, с кой ъпдейт е телефона ти? Правил/получавал ли си ъпдейт и ако да, кога?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#53

Още, като купих телефона го ъпдейтнах до B381 тоест преди 3 дена Smile в интерес на истината това ми в първо зареждане. Сега ще видим на второто как е, но забелязвам, че телефона на екран държи доста, но като е заспал батерията е с 1 процент на половин час и ме дразни. Не съм активирал пестене на енергия, освен опцията, като е заключен телефона да се затварят приложенията във фонов режим. В случая не мисля че батерията е дефектна а по скоро софтуерно нещо. Първото зареждане издържа 15 часа с умерено ръчкане от време на време и навигация, мобилни данни и wi fi пак пуснато от време на време. Но общо взето това е. Игри не играя ! Само браузване и фейсбук и 2 не много дълги разговора. Предложения ?!
Цитирай
#54

Здравейте,
Същото го писах и в темата за актуализации, но то се отнася и за темата "Живот на батерията", така че моля за извинение.
След близо месец работа с В381 мога да кажа, че батерията на телефона държи както при В131 а телефона лети. Искам да направя едно уточнение, че оптималната си работа и издръжливост на батерията се постигна след 3-4 цикъла на зареждане на батерията. Имам чуството, че EMUI 5 се учи от навиците на собственика при работата му с телефона, оттам и управлението на енергоемките приложения.

Prestigio MultiPhone DUO 4300 White
Honor 8 FRD-L09
Цитирай
#55

@Gothic, ако не си направил factory reset + wipe cache от стоковото рекавъри, значи за това имаш дрейн. След ъпдейт е препоръчително да направиш фабрични настройки. Уайпването на кеша не е задължително, когато се правят фабрични настройки, но аз по навик го правя. Just to be sure.

@karandilski, в EMUI 5.0 има AI - Artificial intelligence. Трябва да минат 1-2 месеца, за да "свикне" телефона с навиците и обичайното потребление на неговия собственик. Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#56

Системата ми харчи 24 до 30%, системно от андройд 14%. Около 80% от времето съм на wifi и батерията също ми пада с до 5% до 2 часа от изкарването на зарядното дори да не съм го ползвал за нищо. За сега не съм доволен от ъпдейта въпреки,че не съм правил фактори ресет.
Дали ще има подобрение, ако направя ресет понеже не ми се занимава да инсталирам и конфигорирам телефона наново, че нямам нерви за това нещо.
Цитирай
#57

Хората, които са ъпдейтнали до В381 и са направили фактори ресет не се оплакват, а другите, като теб, които не са направили фабрични настройки... Не мога да кажа защо изобщо е нужно да се правят фабрични настройки, нямам аргумент, но нямам и нищо против. От години го правя на всеки мой телефон след всеки ъпдейт. Като цяло за 10 минути оправям настройките. Хубавото е, че при андроид 7 (не знам дали е само при нашия телефон или като цяло при тази версия на андроида) приложенията се инсталират 1-2 секунди след като се изтеглят. Страшно бързо. 20-тина приложения от Гугъл Пллей за около 1-2 минути. След фактори ресет ми трябват 10 до 15 минути, за да си върна телефона в положението, в което е бил преди ъпдейт.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#58

@SistemError, за да не хабиш нерви използвай стоковата програма Huawei Backup. Експортираш данните на външна микро сд карта, вадиш картата, factory reset, поставяш картата и даваш да възтанови както е било. Ползвал съм програмата няколко пъти, работи без забележки.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#59

Последните дни нещо не съм доволен от батерията, ако не го ползвам активно - добре, ама ако реша да позлвам нещо хрома, месинджър и т.н, пада доста рязко. Хмм,..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#60

Аз след Factory reset, вече мога да кажа, че нямам нито 1 процент дрейн за 8 часа, извадих го на 93% от зарядното и на толкова го намерих след 8 часа ! Само че Фейсбук ми буди често телефона уж. А и това с включено wi-fi, мобилни данни и GPS на висока точност. Обаче Messenger-a и Chrome ми дърпат много батерия, като ги ползвам. С 4 часа и 20 минути на екран за 14 часа от както съм го извадил от 100 до 30 %. С всеки изминал ден държи малко повече и повече батерията.
Цитирай
#61

С много настройки и орязване на Google Sync и други съм доволен от батерията. За 11 часа извън зарядното с включено wi fi и мобилни данни, и Gps на висока точност както и 3 часа и 30 минути на екран от 100% до 56% доволен съм. Ръчка, говоря всичко без игри ! 

П.С. това, което показва, че телефона не се използва е времето, в което не се ползва телевфона, но не мисля че показва дрейн или реална консумация а просто някакво средно ниво на процентното съотношеие кога не се използва телефона. На мен обаче не ми работи функцията да отговарям на повикване с доближаване до ухото.
Цитирай
#62

След като видях из форума теми, че Гоогле Бакъп дрейнва батерията, я спрях тази настройка също и туийкнах малко синхронизациите. Нещата са коренно различни от няколко дена насам. В момента съм с 2 дена изкарани, явно като цяло не съм го ползвал толкова много и СОТ е 2 - 3 часа, но все пак.. имам още почти 40% останали батерия..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#63

я кажи как се спира и от къде Smile
Цитирай
#64

Ако става въпрос за Google synchronization - настройки - Профили - Опции (трите точки) и махаш отметката за синхронизация.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#65

A Google Backup ce cnupa Settings/Advanced Settings/ Backup & Reset/ Backup my data

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#66

как се прави фактори ресет, че батерията направо се изпарява 25% през нощта на затворен екран.
Цитирай
#67

Заповядай колега.
http://www.hardreset.info/devices/huawei...i-honor-8/

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#68

Това нормално ли е ?     
Цитирай
#69

Не е нормално, моята система е на 23% което пак не е цвете за мирисане. Просто когато шофирам ми пада по често батерията защото явно gps-a работи по активно. Но ме притеснява един процес com.huawei.logupload .. нещо такова хаби батерията и събужда системата от там са ми и процентите ..
Цитирай
#70

Някакви идеи от какво може да товари така
Цитирай
#71

GDLK, намери " игнориране на оптимизациите " после дай " не е разрешено " за всичките така спрях да си будя системата и е на 5%
Цитирай
#72

Къде се намира това игнориране на оптимизациите
Цитирай
#73

(2017-06-04, 18:25:56)esil2 написа:  Къде се намира това игнориране на оптимизациите

Приложения-->Разширени
Цитирай
#74

Намерих ги имаше 4-5 разрешения всичко спрях. Между другото каква е ролята на тези оптимизации какво оптимизират или само пречат
Цитирай
#75

След много игра с настройките успях да постигна това, като се има предвид, че за този цикъл използвах активно и навигация. С включени мобилни данни, wi fi и gps


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)