Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root-ване с S-off,ENG S-Off,Sup CID с един клик за ромове до 2.50.405.
#76

the7one написа:
wire написа:Така, пиша ново мнение, защото да е всичко на чисто и ако някой има подобен проблем да пробва по този начин.

След всички мъки и опити да направя нещо, пробвах и по другия метод в темата за ДХД, но там не можах да ъпдейтна буутлоудъра и реших, че няма да стане. Все пак реших да продължа със следващите стъпки там и качих Visi0nary и го руутнах, после от Applanet качих Rom Manager Pro(първо се качва свободната версия, после платения лиценз) и от там инсталирах ClockworkMod Recovery. И през ClockworkMod Recovery си инсталирах ром RCMix3d Runny 4.0 от картата. Пак се бавеше много при зареждането, но влезе в ClockworkMod Recovery и сега съм с RCMix3d Runny 4.0. Ако пусна рестартиране през рома всичко се случва за секундни, но ако пусна нормално рестартиране и пак се бави дълго време. Просто трябва да се оправи hboot файла, което ще направя в понеделник и ще си редактирам мнението, за да пиша какво е станало след слагането на друг файл. Благодаря на всички отзовали се! :thumbup:
На теб нали уж не можеше да ти зареди телефона, тогава как си инсталира visionary и другите програми?


Къде съм го писал това?! :facepalm:
Цитирай
Аксесоари
#77

А да, съжелявам, не бях видял, че си написал "включва след 6, 7 минути". Smile Добре, че си го оправил. И аз вчера имах подобен проблем, защото без да исках си махнах руута и трябваше да руутвам наново. Big Grin
Цитирай
#78

the7one написа:А да, съжелявам, не бях видял, че си написал "включва след 6, 7 минути". Smile Добре, че си го оправил. И аз вчера имах подобен проблем, защото без да исках си махнах руута и трябваше да руутвам наново. Big Grin
Много нерви, но си заслужава Smile Абе, явно, за всичко си има решение Smile
Цитирай
#79

the7one написа:
wire написа:Така, пиша ново мнение, защото да е всичко на чисто и ако някой има подобен проблем да пробва по този начин.

След всички мъки и опити да направя нещо, пробвах и по другия метод в темата за ДХД, но там не можах да ъпдейтна буутлоудъра и реших, че няма да стане. Все пак реших да продължа със следващите стъпки там и качих Visi0nary и го руутнах, после от Applanet качих Rom Manager Pro(първо се качва свободната версия, после платения лиценз) и от там инсталирах ClockworkMod Recovery. И през ClockworkMod Recovery си инсталирах ром RCMix3d Runny 4.0 от картата. Пак се бавеше много при зареждането, но влезе в ClockworkMod Recovery и сега съм с RCMix3d Runny 4.0. Ако пусна рестартиране през рома всичко се случва за секундни, но ако пусна нормално рестартиране и пак се бави дълго време. Просто трябва да се оправи hboot файла, което ще направя в понеделник и ще си редактирам мнението, за да пиша какво е станало след слагането на друг файл. Благодаря на всички отзовали се! :thumbup:
На теб нали уж не можеше да ти зареди телефона, тогава как си инсталира visionary и другите програми?
Споко то момчето се е шашнало. Рутването на HD не е за хич не разбиращи и ползващи метода проба -грешка. Колкото и подробно да е описано, винаги има каръци. За него би важила поговорката: Ако имаш кило брашно, дай го на майстор да ти направи хляб!

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#80

iuly_vn написа:За него би важила поговорката...

Айде айде, няма нужда....
Да не би да има някой който се е родил научен?
Ти всичко ли знаеше и можеше в деня в който се сдоби с твоя телефон (риторичен въпрос)...

Четене му е майката, и не веднъж съм го казвал, да не се прави всичко като РОБОТ, трябва да се влага и малко мисъл Wink :thumbup: :cheers:

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#81

Въпросът е, че заглавието не е много вярно, защото моят стоков ром и хардуер бяха прекалено нови за този метод като цяло Wink
Цитирай
#82

wire написа:Въпросът е, че заглавието не е много вярно, защото моят стоков ром и хардуер бяха прекалено нови за този метод като цяло Wink
Да, ако не беше руския начин на рутване нямаше да успея. Колко се мъчих по първия начин да рутна, но версията ми била много висока.

hts desire hd, Samsung Galaxsy Note 2
Цитирай
#83

wire написа:Въпросът е, че заглавието не е много вярно, защото моят стоков ром и хардуер бяха прекалено нови за този метод като цяло Wink
Грешката ти е била единствено някъде в CID . Пробвал съм да рутна телефон и с твоята версия. Никакви грижи. Това са правили и в руския сайт. Но както и да е. Щом всичко е наред при крайния резултат, това е и целта!

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#84

Само да допълня. При смяната на hboot.nb0 всичко се оправи, защото е от по-нова версия. Даунгреидът от този метод е прекалено стар и ако може да се сложи нещо по-ново ще е по-добре. Също така линкът за златната карта при мен не работи. В самата програма за голд карт има опция за проверка на кода и става по-лесно от писането в цмд. А файл не се получава по пощата е се сваля директно от сайта. Малко трябва да се пооправи първия пост, защото някой неща не са актуални. Smile
Цитирай
#85

Как да разбера със какъв официален ром ми е закупен телефона, за да го ънруутна?
Цитирай
#86

Здравейте колеги! Помогнете ми малко с ънруутването...След като въведа в Run C:\rootkit\.... ми се отваря cmd и изписва waiting phone и си остава така....Явно не правя нещо като хората ама не мога да разбера какво?
Цитирай
#87

Sudden_SmokE написа:Здравейте колеги! Помогнете ми малко с ънруутването...След като въведа в Run C:\rootkit\.... ми се отваря cmd и изписва waiting phone и си остава така....Явно не правя нещо като хората ама не мога да разбера какво?
1.1. Ако сте закупили телефона с официален ром 1.32.405.6 , то в полето Start - Run пишете:
C:\rootkit\s-on-132.cmd и натискате ОК.
Ще бъдат изтрити всички данни!!!Необходим файл в директорията c:\rootkit - rom.zip .
Копирате си го, проверявате му md5 кода и го поставяте неразопакован в c:\rootkit .
На изхода получавате стоков /официален/ ром 1.32.405.6 с ЧИСТ каталог /devlog и телефон с оригинален CID и включена безопасност S-ON.

1.2. Ако сте закупили телефона с официален ром 1.72.405.3 , то в полето Start - Run пишете:
C:\rootkit\s-on-172.cmd и натискате ОК.
Ще бъдат изтрити всички данни!!! Необходими файлове в директорията - c:\rootkit - rom.zip и rom172.zip .
На изхода получавате стоков /официален/ ром 1.72.405.3 с ЧИСТ каталог /devlog и телефон с оригинален CID и включена безопасност S-ON.
1.3. Ако сте закупили телефона с официален ром 2.36.405.8 , то пишем:
C:\rootkit\s-on-236.cmd и натискате ОК.
Ще бъдат изтрити всички данни!!! Необходими файлове в директорията - c:\rootkit - rom.zip и rom236.zip .
На изхода получавате стоков /официален/ ром 2.36.405.8 с ЧИСТ каталог /devlog и телефон с оригинален CID и включена безопасност S-ON.
1.4. Ако сте закупили телефона с официален ром 2.50.405.2 , то пишем:
C:\rootkit\s-on-250.cmd и натскаме ОК.
Ще бъдат изтрити всички данни!!! Необходими файлове в директорията - c:\rootkit - rom.zip и rom250.zip .
На изхода получавате стоков /официален/ ром 2.50.405.2 с ЧИСТ каталог /devlog и телефон с оригинален CID и включена безопасност S-ON.
Цитирай
#88

Отиди на 1-ва страница там където е 2-ра част изтегли необходимите файлове и то там ти пише какво да напишеш във рън полето. Smile
Цитирай
#89

Мда благодаря хах....това го прочетох поне 10 пъти да не би да съм изтървал нещо и все пак...има ли значение на включен или изключен телефон се прави, да има ли преди това фактори ресет и разни такива подробности искам да разбера, защото имам файловете, изпълнявам командата и нищо...
Цитирай
#90

Sudden_SmokE написа:Мда благодаря хах....това го прочетох поне 10 пъти да не би да съм изтървал нещо и все пак...има ли значение на включен или изключен телефон се прави, да има ли преди това фактори ресет и разни такива подробности искам да разбера, защото имам файловете, изпълнявам командата и нищо...
Естествено че на включен и освен това:
1. Свали наново руткит и версията на рома до която ще се връщаш и провери зиповете с програмата MD5 Checksum. Има я в един от моите постове - една страница назад.
2. Чекната отметка за USB debuging?
3. Махната отметка за бърз рестарт.
4. Драйвери за телефона - преинсталирай ги!!!
5. Смени USB порта на компютъра с друг такъв и провери с командата в метода, дали се разпознава телефона ти правилно!
6. Читава операционна система на компютъра и права на АДМИНИСТРАТОР! Пробвай с друг комп!

Това са всички възможни причини за неуспех.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#91

Много ти благодаря...предстои ми преинсталиране на компа, така че след това ще пробвам всичко на ново. А сега ми дойде друг въпрос. Като не съм с официален ром няма как да си го ъпдейтна до новата достъпна версия, която пуснаха наскоро нали?
Цитирай
#92

Здравейте!
Вчера си руутнах DHD-то през htcdev.com. Всичко мина безпроблемно, сега съм с руутнат 3.12.405.1 стоков ром. Проблема е че съм все още S-ON, а не намирам никъде инфо за S-off на 3.-- ромове.!
Всякакви съвети са добре дошли!
Благодаря предварително!
Цитирай
#93

Привет,
следвах точките както уж е редно.
Направих хард ресет.
Дебъг го включих - на български език е да поправя грешките от юзб, нали?
Сравних MD5, кодовете съвпадаха.
Компютъра ми намира телефона както е описано.
Изключих UAC.
Телефонът си се стартира си се през адб ребут лоудъра.
В списъка на gold cart-ите съм. HTC_032, ако има значение. Също така е FAT32

Проблемът е, като трябва да качи ром рар-чето, дава, че достъпа е неразрешен.
Toва успях да снимам; http://img803.imageshack.us/img803/5259/77406903.jpg
Идеи.?

Смятам, че след тоя хард ресет съм длъжен да довърша започнатото. :>
Цитирай
#94

Gold card и CID са две различни неща. Мини всички стъпки през Gold Card за да я отключи в процеса на рутването и не трябва да имаш проблеми. А и извади преди това батерията за около минута две.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#95

Аааа, аз разбрах, че CID и Goldcard са едно. Ще го направя, благодаря.
Цитирай
#96

rosethief написа:Аааа, аз разбрах, че CID и Goldcard са едно. Ще го направя, благодаря.
Не забравяй и да махнеш отметката за бърз рестарт на телефона и тая да не заспива! Както и на компютъра да е изключена хибернате функцията и заспиване.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#97

Хиберна функция и заспиване на компютъра? Това не ми говори нищо.

Също така ориентири за преимуществата на руутнат телефон във форума дали ще има. Аз го правя конкретно заради една програма, но останалите предимства не са ми ясни.

И зверски благодаря, човече. На половината формат съм, 20на минути ще отнеме.


П.П. Хиберната функция я изключих, заспиването в какъв смисъл, просто да го държа да не заспива?


П.П.2. Направих го, същия хуй. Каза, че картата е голд, но въпреки това някъде нещо спира достъпа.
Цитирай
#98

Някъде бъркаш. Щом на стотици телефони става от раз, то при тебе има някъде грешка. С коя версия софтуер си на телефона? Виж драйверите на телефона. Изтегли тия от темата. Включи телефона в менюто на Hboot и свързан с компа на зареждане. После виж в менидж /manage/Device manager/Android Usb devices/ -дали няма жълт удивителен. Както и малко по-долу на HTC. Ако има удивителен, значи драйверите не са правилни. Същто така изтегли наново инструмента rootkit и останалите неща по упътването. Не ти е пред мен телефона, за да знам какво точно буркаш. И извади батерията на телефона за около минута и после пробвай пак.

/1.9. Непременно се убедете, че в режим на телефона - FASTBOOT USB, в Диспечера на устройствата Windows-а разпознава телефона не като Android 1.0, а като Android USB devices - My HTC!!!

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#99

Версия на андроид - 2.3.5
HTC sense - 3.0
Номер на софтуер - 3.12.405.1

Телефонът си го намира точно както трябва самият компютър. Драйвърите са от темата.
Абе приятел, трябва да го downgrade, нали?
Цитирай

Е браво де. Не четеш ли, че толкова изписахме тук. С тоя метод можеш да рутнеш само от версия 2.50.405.2 а твоята е 3.12.405.1 Ползвай другата тема!!!

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)