Оценете темата:
  • 19 гласа - средно 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Samsung galaxy S8/S8+

(2018-09-17, 06:32:08)hondarullezz написа:  Не го виждаш само ти колега... от 2 3 години в тоя форум е пълно с палячовци.. и вместо нормален отговор ти да видиш.. Добре че все още има свестни колеги който помагат!!! А относно ъпдейта за сега няма Sad чакаме с нетърпение Smile Към другите професори тука.. Живи и здрави колеги/жки дръжте се по компетентно при зададен въпрос.. Пък за Коледа и Нова Година има време Wink
+1 за отговора , сега обаче ако удържиш на спама имаш още едно браво, защото аз няколко пъти не издържах и си ме наказват

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Deleted.
Цитирай

"Компанията вече пуска версията на фърмуера G950FXXU4CRI5 за Galaxy S8 в Германия. Промените в алгоритъма потвърждават, че тази актуализация носи режима AR Emoji и Super Slow Motion. Той също така идва с най-новия пач за сигурността за месец септември 2018 година."
Това от SamMobile.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 2 потребители изказват благодарност на felipe за това мнение:
  • alexander_sirakov, trendata
Цитирай

Тоя новия режим Super-slow-mo снима само около 3 секунди видеоклип, и така и не можах да разбера на колко кадъра. Доста е тъпо според мен, забавената част е фиксирана точно посредата.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Сигурен ли си,че е фиксирана точно по средата?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Дам, видеото не знам дали дори има 3 секунди, може да са две, като приблизително 80% от времето е забавено и е разположено точно по средата на целите две секунди, тоест в началото имаме 0,2 секунди бързо, после 1,6 секунди бавно, после 0,2 секунди бързо. Ако аз нещо не правя правилно, моля да ми обясните, че не виждам никакъв смисъл. И пак да кажа, че видеото не е с постоянни кадри в секунда и образа леко прескача...

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

На С9 когато се използва авто режима той си прихваща кога се получава бързо действие и забавя точно в този момент. 3 сек като се забави става доста дълъг клип. Целта е ясна, но пък на 960fps не може да се забавя дълго време, а само 0,2 сек, като на скоро май го вдигнаха на 0,4.

Интересно е да се види от първа ръка(някой с DBT получил обновяването) и да сподели. Интересно ми е на стария процесор какво може да се сътвори.

@alexander_sirakov
Обнови ли вече? Ако да, качи някое клипче.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-09-18, 08:55:02)alexander_sirakov написа:  Дам, видеото не знам дали дори има 3 секунди, може да са две, като приблизително 80% от времето е забавено и е разположено точно по средата на целите две секунди, тоест в началото имаме 0,2 секунди бързо, после 1,6 секунди бавно, после 0,2 секунди бързо. Ако аз нещо не правя правилно, моля да ми обясните, че не виждам никакъв смисъл. И пак да кажа, че видеото не е с постоянни кадри в секунда и образа леко прескача...

При стандартния Slow-mo има опция целия клип да е на забавен кадър.Сам си го нагласяш.Ако си обновил,направи клипче и виж дали не може да се направи целия клип на забавен каданс.SoC-а в телефона не е за подценяване.При Гугълската камера има AR Stickers,които работят доста добре на S8+ при все,че все пак говорим за портната Gcam.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Нали ви споделих, аз ъпдейтнах още снощи.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2018-09-18, 11:40:54)alexander_sirakov написа:  Нали ви споделих, аз ъпдейтнах още снощи.

Значи си получил ъпдейта!?
Цитирай

(2018-09-18, 11:40:54)alexander_sirakov написа:  Нали ви споделих, аз ъпдейтнах още снощи.

С риск да се повторя .... клипче би ли да качил?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-09-18, 13:42:52)pockobg написа:  С риск да се повторя .... клипче би ли да качил?

Лъже не го слушай!!

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...93828.html

(2018-09-18, 14:00:09)emo_841 написа:  Лъже не го слушай!!

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...93828.html

Сега го видях значи скоро ще го получим!
Цитирай

emo_841, струваш ми се доста невеж с твоите притеснения за зареждането на батерията, които продължиха 3 страници и цели 53 мнения, така че не мисля, че е удачно да обясняваш кой какво лъже. Малко по-нагоре в тази тема, ако можеш да четеш, ще видиш мнението ми, в което съм дал линкове, с които можеш да си направиш справки коя е актуалната версия в момента.
Може да си отнеса бан-а, ама ми писна...
pockobg, аз и в xda видях, че си питал дали някой може да качи клипче, ако намеря нещо хубаво за снимане, ще кача.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2018-09-18, 14:21:06)alexander_sirakov написа:  emo_841, струваш ми се доста невеж с твоите притеснения за зареждането на батерията, които продължиха 3 страници и цели 53 мнения, така че не мисля, че е удачно да обясняваш кой какво лъже. Малко по-нагоре в тази тема, ако можеш да четеш, ще видиш мнението ми, в което съм дал линкове, с които можеш да си направиш справки коя е актуалната версия в момента.
Може да си отнеса бан-а, ама ми писна...
pockobg, аз и в xda видях, че си питал дали някой може да качи клипче, ако намеря нещо хубаво за снимане, ще кача.

Виж добре !! кой те питал за клипове!!
Цитирай

Не одобрявам квалификации особено по форуми! Никой никого не познава лично и вече всеки знае кой какъв е.....

@emo_841
Не виждам смисъл всеки ден да питаш за обновяване. Проверяваш си в настройки и чакаш. Ако има за твоя регион ще се появи и при теб. Ако все още не си прочел - зависи от регионалния ти код, а той е в зависимост от това от къде си го купил(стига да е оторизиран магазин, че има из БГ, които препродават). Ако искаш да получаваш първи актуализациите трябва да промениш CSC(регионалния си код) на DBT(Германия свободен). Из форума има инструкции. Ако не откриеш... пиши ми на лично и ще ти помогна, че вече не помня колко пъти е дъвкано из темите.

@alexander_sirakov
Правилно си видял, но няма хора с желание там явно. То малко стана като говорилня в това XDA.....всеки пита и никой не отговаря Smile
Иначе защо чакаш нещо хубаво? Пусни чешмата да тече и снимай например .... целта е резултата да се види, а не някакъв зашеметяващ кадър. Хубаво е клипчето да е на сървър, за да не е "пипнато".

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

А как ги качвате със забавянето,аз наскоро качих едно такова( с обикновенния слоу мо) директно в телеграм и си излиза нормален клип,без забавяне Smile .

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Аз имам клип със забавен кадър, но ми е единствено във Фейсбук. Мога да метна тук линк да го видите, но не знам дали е позволено? Клипа се записва с опция "забавен кадър" и после от стрелкичките долу се настройва къде искаш да забавя. Забавянето може да се направи на поне 2 места! Има и опция за скъсяване на клипа в началото и в края!

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

Ето за тези които искат да инсталират ръчно .


http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...p=75771729

Samsung Galaxy Z Fold4, Galaxy Buds , Galaxy Watch
Цитирай

Ето ви едно клипче от мивката в общака, не е най-интересното нещо, но се вижда какво може да прави този режим. Клипът е дълъг 8 секунди общо, като бавната част е реална 1 секунда разпъната на 6 бавни.
https://youtu.be/Tjz_L97ZP3Q
За колегите по-горе, тук говорим за Super Slow motion, а не за Slow motion.

Сега направих още едно клипче на на Slow motion, което се записваше във вътрешната памет. Не съм пипал слайдера за забавяне, а го оставих както програмата го беше нагласила и просто го запазих. Прави ми впечатление, че нито на телефона, нито на компютъра наксъва, но след като го качиш в ютюб там се вижда прескачането на кадри. Другото, което искам да ви покажа е това, че почти няма разлика в забавянето, като Super Slo-mo го забавя малко повече, но пък няма звук и е само 3 секунди.
https://youtu.be/6oX8Bq3hINo

Ето ги и като файлове, който иска да ги види необработени от ютюб: https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Браво, мерси! И аз не виждам много по голямо забавяне....пише ли до колко кадъра е super slow mo?

Дано по скоро излезе за BGL Smile.

И нещо интересно за бъдещето:
https://www.xda-developers.com/exclusive...galaxy-s9/

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

С последния CRI5 съм с германски официален телефон S8 и СИМ Виваком. Появи ми се горе до обхвата надпис Vo))LTE.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Добре, че съм с неофициален нелегален и краден телефон, но пък с DBT софтуер, и още на CRGH ми се активира VoLTE - то в настройките. Пък какви неофициални смс-и трябваше да пращам на виваком, докато ми пуснат това волте...

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Чета аз, че с новия ъпдейт имало и бонус някакви Selfie Emoji. Аз разбрах какво е , но не мога да разбера как да го ползвам. В смисъл не намирам функцията никъде. Нито в камерата, нито в останалите програми, нито в магазина на Самсунг, нито в Гугъл магазина. Търся инфо с Гугъл ама излиза само за S9. Е , как или от къде да го стартирам или инсталирам това чудо?

Alexander Sirakov, нещо ирония ли долавям или просто поста ти е твърде объркан?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Емоджитата се намират на лайв привю-то на предната камера. Натискаш stickers и после create emoji.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Хич не бързат обаче с последния ъпдейт Smile

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на denko1 за това мнение:
  • kerenski
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)