Оценете темата:
  • 19 гласа - средно 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Samsung galaxy S8/S8+

(2019-09-11, 12:52:32)kerenski написа:  Кажете някой читав и добър custom на който да работи Secure Folder. Ако пък има и някакво ръководство ще е супер. Smile

Custom rom и Secure Folder не са съвместими

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари

Аз съм му изключил AOD (почна да ме дразни, само за взирам в него), включил съм му режим за пестене на батерията.
Реших да не давам голямо значение на батерията и без това е глупост. Има далеч по-важни неща, а да не казвам, че тоя телефон ме е карал да ми бръмва мозъка. Така или иначе ме изкарва целия ден с един заряд.
На този етап не бих си купил нов Самсунг с оглед на тези изпълнения с батерията (които се наблюдават от S7 edge, а S9+ също не е на различно положение), нито бих си взел HUawei (лош рам мениджмънт, странни цветове на камерата, дисплеят на s8+ по-добър - за какво говорим), нито Сони (батерия все още малка, странен дизайн както винаги) и т.н.
Ще видим какво ще се случи в бъдеще. Добре, че е пъргав още телефонът..

От софтуерната актуализация нямам никакви впечатления. Само ми направи впечатление, че е супер огромна за пач за сигурността (близо 600мб). А.. и някакви кръпки по сигурността на Самсунг софтуера (кога пък е нямало, всеки път нещо поправят)

@kerenski Мисля, че няма да спечелиш много. Препоръчвам ти, ако искаш да го направиш, изчакай ако направят къстъм с андроид 10 за нас. До тогава може да намериш вариант за Secure folder. Търсил съм за Samsung Health и той може да се направи да работи на руутнато устройство.
Веднъж руутнеш ли (дори без да сложиш къстъм), никога няма да можеш да ползваш Samsung Pay, Secure Folder, Samsung Health на стоков фърм и дефакто ще следва да стоиш само на руутнат заради тези приложения.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • BGDropche, borismw
Цитирай

Samsung Health съм го правил и работи, имаше нещо със слагане на по-стара версия. За Samsung Pay и Secure Folder също съм чел че не става,но скоро попаднах на тази тема https://forum.xda-developers.com/s7-edge...s-t3560079 и помислих че ще има начин. Иначе телефона го купих така и чак в последствие разбрах че е бил рутван понеже ми пише "knox tripped 0x1". Не съм го рутвал, понеже не знам как точно да го направя, а и не знам какви предимства ще имам. Иначе Secure Folder го исках основно за заключване на приложения с парола. Пробвах доста подобни от Google Play , но не намерих такова което да е достатъчно "опростено" и отделно става така че като отворя от мултитаскинга вече отворено приложение за секунди го показва и после иска паролата, което ме дразни.

(2019-09-11, 18:09:04)galaxyhopper написа:  Веднъж руутнеш ли (дори без да сложиш къстъм), никога няма да можеш да ползваш Samsung Pay, Secure Folder, Samsung Health на стоков фърм и дефакто ще следва да стоиш само на руутнат заради тези приложения.

В крайна сметка не може нито на custom нито на стоков. И в какъв смисъл да стоя на руутнат заради приложенията. В смисъл то нямам избор ама защо заради приложенията. Не те разбрах нещо. Big Grin
Цитирай

@kerenski
Щом е бил руутнат, значи нищо не губиш.
Харесай си къстъм и ако е заради батерията, инсталирай допълнителни приложения като kernel adiutor и подобни (вече съм ги забравил, хаха). След това настройваш и това ще максимумът, който ще можеш да извлечеш за да пестиш батерия и забързаш още телефона.

За Samsung Health - едитваше се един файл и ползваш която версия искаш на приложението. Вече съм забравил, но в интернет има теми.

А това, което си пратил е много обещаващо, но за S7. Погледнах отгоре-отгоре темата.

Смисълът е, че при руутнат телефон ще имаш възможност да ги ползваш или поне Samsung Health. Флашнеш ли отново стоков, руута изчезва, нямаш къстъм ром и няма да можеш да го/ги ползваш. Knox-a продължава да създава проблеми. Но това беше написано при положение, че никога не си руутвал.
Цитирай

След последния ъпдейт.... Как да се справя с този проблем?


Прикачени файлове Миниатюри
   

S20FE SD
Цитирай

Опитай с изчистване кеша на приложението.

 
Цитирай

Опитах.... не стсава....

S20FE SD
Цитирай

Има пуснат пач за септември.
"The Galaxy S8 update has been released in a handful of European countries, including the Netherlands, Germany, Spain, Italy, and Bolivia (the update for Bolivia has a slightly different software version — G95*FXXS5DSI4 — than the rest). "
Цитирай

много бързи този път [Изображение: 4d2cc72c6d84689ea58ae323906f905c.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-09-19, 05:44:16)kerenski написа:  много бързи този път [Изображение: 4d2cc72c6d84689ea58ae323906f905c.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
След теб проверих и аз. Теленор ги признах. На мен са ми пуснали августовския ъпдейт.[Изображение: 736e3dae107e105a33f9edb67b353152.jpg]

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай

Да!инсталирах и аз,но каква ще е разликата!
Цитирай

Аз също инсталирах септемврийския сикюрити пач.. и се сбълсках със следния проблем, като рестартирм телефона и си напиша кода за отключване започва да цикли и да мисли около 1 минута след това се рестартира сам още веднъж пак цикли 1 минута и се включва.. благодаря на Самсунг, че с всеки ъпдейт прецакват устройствта си!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай

Тегля и инсталирам!

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

https://www.kaldata.com/телефони/смартфо...18593.html
Още едно голямо разочарование! Преди 2 години сме броили по 1800 лв. И няма да получим Android 10 ! За сравнение iPhone 6s 2015 г. Ще получи iOs 13.... Още една голяма причина да се премине към iPhone.....
Цитирай

Скачаме на s10 по черния петък може да паднат
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • seemore
Цитирай

@hristov30, с всеки един андроид телефон е така, не знам защо се учудваш. Винаги флагманите получават 2 големи актуализации, средните класове обикновено по една, рядко по две. И 5000 лв. да си дал, все тая, такава е политиката на Google.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • naskogeo
Цитирай

здравейте! някой може ли да ми даде съвет как да се върна на августовския ъпдейт защото със  септемврийския ъпдейт вече се осраха много и май от него започват лека по лека да забавят телефоните ни  за да ни принудят да си купим друг телефон.след последния ъпдейт телефона стана по тромав,харчи повече рам,забива всеки път след като се рестартира.
Цитирай

За S8 или за S8 Plus ти трябва?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

за samsung s8.....ще съм ви много благодарен
Цитирай

Знаеш ли как се флашва с Odin? Ако си го правил и не се "страхуваш" да пипаш по-дълбоко в телефона, давам ти нужните файлове веднага  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

не съм се занимавал със флашване а и телефона го ползвам предимно и само за разговори.питам ако има опция да се върна на августовския ъпдейт без рут или флаш.....предполагам че не.
ако нулирам телефона би ли помогнало нещо? 
писна ми смотаняците от самсунг да ми извиват ръцете на всеки две години да си взимам нов телефон щото умишлено забавят устройствата си след две или три години.
Цитирай

Root не ти трябва, но без флаш няма как да стане. Не е сложно, за мен е детска играчка, но за начинаещ си е малко плашещо   Big Grin
Може да пробваш и с връщане на фабрични настройки да видиш дали няма да се оправи, най-лесно е. Поне да пробваш първо с лесния начин, ако не става, тогава по-трудния.
И между другото си е нормално след повече от 2 години телефона да не работи както в началото. Същото важи за всеки един уред. Дали ще е телефон, печка, пералня, климатик, та дори и автомобил, след 2 години нищо няма да е както в началото.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • algor, borismw
Цитирай

благодаря ти ivan_vylka! 
ще пиша дали има промяна след нулирането.
не ме притеснява флашването, все ми е тая дали ще убия тъпия телефон като го блъсна в стената или софтуерно.
не е нормално след две години умишлено да скопяват телефоните софтуерно.сменил съм доста телефони на самсунг и през годините се убедих че проблема не е в двете изминали години и моралното остаряване на устройствата ,а в политиката на самсунг без да информират никого.
Цитирай

Виж сега, по принцип никой не те задължава да си инсталираш която и да е актуализация. Друго, преди време един приятел ми даде един Samsung S2, който не му трябва и си поиграх и намерих начин да му върна версия на софтуера още от времето, когато е работил на пушка. Познай какво стана. Въпреки версията, която би трябвало да е бомба, телефона си беше все така бавен, какъвто беше станал и накрая. Тоест най-вероятно самите Google сървиси стават все по-тежки с времето, а не, че производителя нарочно убива телефона софтуерно. За това всеки следващ телефон е все по-мощен, за да смогва на все по-тежките Google услуги, за които виновници са Google, а не в случая Samsung да речем.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • algor, naskogeo
Цитирай

(2019-09-19, 15:29:56)hristov30 написа:  https://www.kaldata.com/телефони/смартфо...18593.html
Още едно голямо разочарование! Преди 2 години сме броили по 1800 лв. И няма да получим Android 10 ! За сравнение iPhone 6s 2015 г. Ще получи iOs 13.... Още една голяма причина да се премине към iPhone.....
Ами карай с iphone 6s. Те новите им модели които представят излизат с 2 години морално стари, а какво говорим да ползваш още под стар. Едва следващата година евентуално ще имат извит дисплей...... Какво говорим! За визията ... Няма да споменаваме и даже.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на brabus за това мнение:
  • naskogeo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)