Оценете темата:
  • 19 гласа - средно 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Samsung galaxy S8/S8+

(2018-08-12, 17:36:21)ivan_vylka написа:  Абе поомазал е телефона. Вместо BGL/BGL/ GBL по принцип трябва да е и трите BGL. Тоест модема и региона са България небрандиран, а системата е Теленор. Получава се конфликт и не намира ОТА актуализация. Така става като се сменя регион със флаш на един файл само. Трябва 4-файлов за да се нагодят нещата.

Аз съм по същия начин като колегата,  само че накрая ми пише VVT , и това се получи при флаш с Odin с 4ри файла,  и ресет след това! Но въпреки това си получавам OTA ъпдейти.  Ако знаеш как да го направя и 3то да стане BGL  ще се радвам да споделиш Wink Иначе ъпдейт с Smartswitch се прави лесно , само като го вържеш с програмата на компютъра и то ако има ъпдейт само си показва и те пита дали искаш да го ъпдейтнеш
Цитирай
Аксесоари

Аз също си получавам редовно OTA, а съм BGL/BGL/ VOD. Правил съм го с Odin и 4 файла. В последствие обаче съм ъпдейтвал няколко пъти през OTA и два пъти през SD Card с файла update.zip. В какво трябва да се изразява проблема за да разбера дали имам такъв и ако се налага да си го направя на ново всичко за да ми е BGL. Използвам карта на Telenor.
Цитирай

(2018-08-13, 07:22:42)kerenski написа:  В какво трябва да се изразява проблема за да разбера дали имам такъв и ако се налага да си го направя на ново всичко за да ми е BGL.
Проблем няма. Ползвайте си телефоните и не се занимавайте с глупости.
Че пишело някъде нещо си, голяма работа.
Щом телефона се ъпдейтва автоматично и работи нормално, значи проблем няма.
Цитирай

Току що получих още един ъпдейт 498мб. пишеше нещо от рода на гейм лаунчера се подобрява както и стабилността. не направих скрийншот.
Цитирай

Колеги,имаме проблем. Телефона е на приятел S8+ и не се актуализира. Явно е внос от UK. Прилагам и скрийншотчета. Какво ще ме посъветвате за да си стане BGL и да си му идват ъпдейтите????
[Изображение: 74847bbfa14c0af6d3ae66cff54f1aed.jpg][Изображение: 9d81f4a6801939d388b20098850c7cc9.jpg][Изображение: ae07621fd34d59161af283a8a26bf67d.jpg]

Изпратено от СУ-57

SAMSUNG GALAXY S3 PEBBLE BLUE
NOTE 2 TITANIUM GRAY, NOTE 4 SM-N910C
Цитирай

Трябва да флашне 4ри файлов BGL фирмуер от sammobile (може и DBT ако иска още по бързо обновяване) с Один(трябва да е най новата версия!! Че иначе ще е неуспешно и апарата няма да запали, но ако флашнеш с правилния софт после ще се оправи) и след като стартира телефона да се направи и фабричен ресет. Тогава би трябвало да се смени CSC на това от фирмуера.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • divna
Цитирай

Аз мога ли да флашна BGL на моя?Не е европейска версия?[Изображение: 2a0f57ece9ffe2f296a79cb5c9090eb8.jpg][Изображение: 1fadfc83e196647cefbdf3f386cb026f.jpg]

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай

Няма как. Твоя телефон е 950U, а европейската версия на телефона е 950F.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

Мм да,той няма да се оправи по този начин. Мисля да го накарам да го върже към Смарт Суича и да пробва там да ъпдейтне. Иска да има VoLTE ,това му е зора.

Изпратено от СУ-57

SAMSUNG GALAXY S3 PEBBLE BLUE
NOTE 2 TITANIUM GRAY, NOTE 4 SM-N910C
Цитирай

Виждам, че много се разпростирате по темата, аз също съм с теленорски телефон, флашнах БГЛ преди 5 века и след това спряха ота-тата 955Ф ми е тела, от 1 файл флашнах през один, виждам че сте писали, че е добре с 4 да го направя. Ходи телефона до сервиз върнаха го с ГБЛ и съответно с волте, сега въпроса е, може ли да сваля 4 файлов и да си флашна пак бгл, ще имам ли ота и волте?

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Ще има и двете. Но както писах по горе след флаша и ресет трябва. Иначе ОТА ще вървят пак на ГБЛ.

Едно ми е чудно обаче ... каква е тая жажда за VoLTE? Не го виждам за някаква революция Big Grin Аз даже не го включвам.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 2 потребители изказват благодарност на pockobg за това мнение:
  • naskox, vankogotinoto
Цитирай

Кацна ъпдейта за MTL.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Panteleimonov за това мнение:
  • bnn
Цитирай

Тегля и на двата телефона

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2018-08-14, 08:40:33)pockobg написа:  Ще има и двете. Но както писах по горе след флаша и ресет трябва. Иначе ОТА ще вървят пак на ГБЛ.

Едно ми е чудно обаче ... каква е тая жажда за VoLTE? Не го виждам за някаква революция Big Grin Аз даже не го включвам.
Сигурно хаби батерия само. И аз не го включвам.

'g'SM-G955F
Цитирай

При VoLTE се използва два пъти по-широка честотна лента и това се отразява върху яснотата на гласа в положителна посока. Има много предимства, може да се получават две обаждания едновременно, а ако телефона е на някоя по долна генерация това е невъзможно. По бързо се изграждат разговорите и би трябвало да хаби по малко батерия, ако ползваш VoLTE, спрямо ако ползваш само 4G. А на 4G има по ниски времена на пинг и на джитер.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • divna
Цитирай

Добре де...аз имам един друг въпрос. Имам С7 на Теленорска карта в него и горе в лентата ми изписва VoLTE. На С8-та съм с Вивакомска карта над антенката си ми пише 4G, но като влезна в настройките на Мобилни мрежи опцията си я имам и е включена за VoLTE. И 2та телефона са със 8.0 Андроид.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

За Виваком, трябва да си го активираш със SMS и да рестартираш телефона, ако изпише, че е активирана.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

Не си задал въпрос, но те разбрах какво искаш на кажеш. VoLTE от виваком все още може да бъде ползвано само от Huawei, два техни модела. Попитах в един офис и ми казаха, че се очаквало скоро да се добавят и S8 и A6, но никой не знае кога точно.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • divna
Цитирай

(2018-08-14, 08:40:33)pockobg написа:  Ще има и двете. Но както писах по горе след флаша и ресет трябва. Иначе ОТА ще вървят пак на ГБЛ.

Едно ми е чудно обаче ... каква е тая жажда за VoLTE? Не го виждам за някаква революция Big Grin Аз даже не го включвам.
Много често ми се случваше да говоря по телефона и в същото време да ровя някъде... Само дето без интернет трудно ?
Вече нямам проблем ^^

PS:
Да добавя, че С9 писането ми е изключително трудно поради някой причини XD
Аз много често си шервам нет от тела на лаптопа за да играя и когато някой ми звънне...Греда Big Grin нета ми спира и става много кофти..Вече няма да ми се случва.
Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай

Това няма как да е вярно, при всички разновидности на третата генерация интернета си върви.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Да върви, ама почти не отваря Smile

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

(2018-08-14, 18:34:26)alexander_sirakov написа:  Това няма как да е вярно, при всички разновидности на третата генерация интернета си върви.

Звънни някъде и пробвай да отвориш някоя страница или да ползваш някое приложение на което му трябва интернет Rolleyes
Цитирай

Преди VoLTE на самсунг като ти звънне някой отиваш на 2г автоматично, което вече не става и за месинджър, сега вече дори и да говоря с някой, който не е с пуснато волте, си ми тече нета (LTE) на телефона, като аз го разбирам най-честно че не спира месинджъра да дъни Big Grin . За някои хора ссега ще кажат закакво ти е па толкова интеренет докато говориш, аз пък ще кажа, че за всеки влак си има пътници. И за мен специално това е добре дошла функция, а за качествените разговори, бая ще почакаме за ъпдейти, и то зависи колко телефона обновят и кои телефони въобще поддържат HD войс кодека, така че нда не е безсмислена функция.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

В интерес на истината - никога не съм говорила по телефона, и да ползвам нета през него Smile Може би, защото водя кратки разговори, по същество, и съм концентрирана в тях, за да правя и нещо странично в този момент. Но се радвам, че услугата се усъвършенства и ъпгрейдва Smile Утре може да ми се наложи Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Ето ти един спийдтест по време на разговор:
[Изображение: 22893192.jpg]

Смятам това за напълно достатъчно за което и да е приложение, намирам се в централната част на Русе, в панелка, в близост до вътрешна стена. Smile

П.П. Аз също често използвам интернета по време на разговор и никога досега съм нямал затруднения. Единствено важното е да не съм на 2G, там няма как.
П.П. Curcuit-switched fallback се нарича падането към по-ниска генерация и по време на разговор от 3G падне ли на 2G няма връщане нагоре, освен ако не се прекрати разговора. Ако имаме активно VoLTE и имаме активно VoWiFi ще може да се качваме нагоре като с предимство ще е WiFi, изгубим ли сигнал минаваме към мрежата, а после ще може да се върнем пак към WiFi. Но едва ли това при българските оператори ще се случи скоро като гледам скоростта, с която се настройва мрежата към отделните устройства...

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)