Оценете темата:
  • 19 гласа - средно 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Samsung galaxy S8/S8+

Това не е вярно!!! Аз нямам Volte на тела и си говоря по телефона на високоговорител докато изпращам файлове с документи винаги си стои на 4G..
(2018-08-14, 19:49:25)naskox написа:  Преди VoLTE на самсунг като ти звънне някой отиваш на 2г автоматично, което вече не става и за месинджър, сега вече дори и да говоря с някой, който не е с пуснато волте, си ми тече нета (LTE) на телефона, като аз го разбирам най-честно че не спира месинджъра да дъни Big Grin . За някои хора ссега ще кажат закакво ти е па толкова интеренет докато говориш, аз пък ще кажа, че за всеки влак си има пътници. И за мен специално това е добре дошла функция, а за качествените разговори, бая ще почакаме за ъпдейти, и то зависи колко телефона обновят и кои телефони въобще поддържат HD войс кодека, така че нда не е безсмислена функция.

Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk

И в бг си стои на 4G по време на разговор, а спийдтеста ми е с малко лош резултат заради критичното ниво на батерията.Като се прибера ще го заредя и ще ви покажа, че няма разлика в скороста и без Volte Smile[Изображение: 8e45739ea69f8e4de1042f338c601935.jpg]

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

@Castroni
Какво критично ниво на батерията при 13% та затова скоростта ти била ниска... я не ни разсмивай.
И това което си написал изобщо не е вярно.
При разговор (с приложения скриншот) се вижда, че си преминал на 3G, на шота със спийдтеста отдолу си пише 3G.
Това, че в таскбара ти пише 4G не означава, че на американския ти апарат ползваш 4G, означава 3G.
А когато ти изпише 4G LTE тогава ползваш 4G мрежа, и скоростта ще е доста по-висока, а на спийдтеста ще ти изпише LTE.
Просто това е някаква американска изг*зица с която баламосват американците Smile
Виждал ли си някога 3G в таскбара... няма и да видиш. Влез в Network Mode и дай 3G Only сега скива ли Smile за какво говоря.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай

Не знам ама пък да твърдите, че няма нет по време на разговор...Айде и 17 мбт ми стигат.Иначе има разлила да.[Изображение: ca74c36313c21bf9c56e7320d487dcaa.jpg][Изображение: 64a35973096ce3290f54385019f6126f.jpg]

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk

А и да ми обясниш как на 3G правя над 80 специалисте?Май не е от американската изгъзица а от българската бъгня... Big Grin Сайта винаги показва 3G независимо в какъв режим правя теста. [Изображение: cf1c3dc8ded1d8f275401272a17902c1.jpg]

Ето и на 2G сайта пак показва 3G.
[Изображение: 116db1992ca479c28a9aa7d3d8c26db1.jpg]
Цитирай

80Mbps правиш на LTE!
От Network mode го сложи на 3G & 2G и се опитай пак да направиш 80... ще стане ама друг път.
Влез на абаут, статус, сим статус и там пише 2G ли ползваш, 3G или LTE.
Тогава "специалисте" ще се светнеш, че информацията в статусбара не е вярна.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай

Ти май сам не се четеш?Твърденията ти, че няма 4G по време на разговор без Volte не са верни и изобщо не отклонявай темата в друга посока.Информацията в статус бара е вярна.Когато го сложа на 3G си минава на H+. И се информирай какво е 4G и 4G(LTE).
Скороста на мобилният интернет по време на разговор зависи от провайдъра, ретранслатора и колко маймуни има на клона.Има и други фактори като на коя честотна лента си и т.н. но да не задълбаваме.Volte няма абсолютно никакво бъдеще в предвид 5G мрежата, която ще се изгради в най-близко бъдеще.
Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Факт е, че при мен преди VoLTE телефона по време на разговор пишеше H+ или E, като и в двата случая интернета не беше въобще ползваем, сега с пусната опция го има, доволен съм. Кво толкова си мерите не мога да разбера, ти с тая версия и с тва 5G вярно, не знам кво копаш и кво целиш, ма окей всеки с плановете си. Нормално е при 16 версии и стотици оператори, не всичко да е едно и също, казвам, какво е било при мен с всички телефони до тука и какво се промени след представянето на VoLTE. Smile

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Интернета ти не е бил ползваем заради кофти оператор към който си, а не заради това, че с телефона не може да разговаряш и да браузеруваш примерно.

Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Добре, така е, прав си!

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Ще бъда кратък. Шервам нет на вилата, гледам онлайн спорт, обади ли се някой, буферира яко. Така че, явно наистина пада нета по време на разговор. Последно беше на световното, сега не знам как е. Нямам споменатите екстри по горе. На Б1 съм

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Твоя телефон явно е извънземен,щом си единственият който по време на разговор без volte има 4G. Колегата ти каза,че всичко е от американската версия на телефона който ползваш но ти си знаеш твоето.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на hitman за това мнение:
  • MMJ, naskox
Цитирай

(2018-08-14, 20:30:51)Castroni написа:  Това не е вярно!!! Аз нямам Volte на тела и си говоря по телефона на високоговорител докато изпращам файлове с документи винаги си стои на 4G..
Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk

И в бг си стои на 4G по време на разговор, а спийдтеста ми е с малко лош резултат заради критичното ниво на батерията.Като се прибера ще го заредя и ще ви покажа, че няма разлика в скороста и без Volte Smile[Изображение: 8e45739ea69f8e4de1042f338c601935.jpg]

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Абсолютно съгласен. Винаги си е стоял на 4G телефона при разговори и нета е бил достатъчно бърз. По скоро разговорите трябва да са по качествени... въпреки че и сега не ги намирам за лоши (некачествени).

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Обясни ви се ,че иконата заблуждава, нямате 4G по време на разговор, вземете който и да е S8 не американска версия и сравнявайте.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай

Аз преди 5-6 години имах едно HTC със американска версия на софтуера. Постоянно показваше 4G, при положение, че тогава тук и дума не беше ставало по това време за пускане на 4G в България. Така че @Castroni, не, ти нямаш 4G по време на разговора, престани да спориш като малко дете, от начало ми беше забавен спора, ама вече взех да се изнервям от упоритата ти глупост.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-08-15, 06:25:50)hitman написа:  Обясни ви се ,че иконата заблуждава, нямате 4G по време на разговор, вземете който и да е S8 не американска версия и сравнявайте.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Незнам как е при вас, ама аз имам LTE повреме на разговор, всичко зависи от оператора какво предлага, а всички знаем българските какво предлагат един голям **р. Теста го направих преди малко на оператор Телия (Норвегия). [Изображение: 70fc2f40b4f8fbc62d364bad69bc51fb.jpg][Изображение: 25ec3ba5db9105594582cd326d9e8345.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

Ти имаш защото ползваш VoLTE , а те нямат .

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай

Ок съгласен съм.Същата сим карта я сложих във стария си телефон и действително минава на H+.Явно индикацията на някой от честотните ленти за 3G я показва като 4G.

Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk
[Изображение: 649b14263c5282040bbdfaeb99b81b2e.jpg]
Цитирай

Август защита и за MTL.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2018-08-15, 07:45:32)Castroni написа:  Ок съгласен съм.Същата сим карта я сложих във стария си телефон и действително минава на H+.Явно индикацията на някой от честотните ленти за 3G я показва като 4G.

Ще си съгласен много ясно.
Виждаш ли какво пише в подписа ми... U американската версия. Мислиш ли, че не съм го разучил обстойно?!
Просто когато си на 3G ти пише 4G, a защо са го направили така... те си знаят.
Трябва да ти пише 4G LTE по време на разговор и тогава наистина ще ползваш 4G мрежата в България.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай

Просто това HSPA+ мрежата да е брандирана като 4G беше идея на AT&T (която беше последвана от T-Mobile), защото Verizon тогава пускаха LTE, а Sprint имаха WiMAX (която пак се е считала за 4G стандарт и така е била рекламирана). Сега пък AT&T брандират тяхната Gigabit LTE мрежа като 5G Evolution. Не е ли малоумно?

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
[-] 2 потребители изказват благодарност на dubspace за това мнение:
  • alexander_sirakov, MMJ
Цитирай

Малоумници Sad

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Аз пък вчера бях до "Б1" за плащане на сметка , и реших да ги попитам за VoLte,  та никой не знаеше....Ама мениджъра на офиса ми каза че са пуснали 4.5G тестово , но само по черноморието и по-точно от Поморие надолу---> Несебър,  Сл.бряг,  Власт ... почиващите може да пробват въпреки че мен ме съмнява , аз съм от Бургас и тук го няма  Undecided , но като имам път надолу ще проверя ...
Цитирай

(2018-08-14, 17:12:55)alexander_sirakov написа:  Не си задал въпрос, но те разбрах какво искаш на кажеш. VoLTE от виваком все още може да бъде ползвано само от Huawei, два техни модела. Попитах в един офис и ми казаха, че се очаквало скоро да се добавят и S8 и A6, но никой не знае кога точно.

Да вярно, че не отправих въпрос...сори. Иначе благодаря за информацията.



А относно хората които малко по нагоре над това мнения мечтаят за 5G, това няма хич скоро да го видим особено в БГ. Дори вчера четох слух, че има вариант С10 дори да няма 5G модул. Нищо, че Китай стабилно изгражда 5G мрежата и САЩ дори стабилно изостава към момента. Както и най рано се очаква 2020г. в Европа и по точно UK да започне да работи 5G.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Добре сорка за спора Smile .Но все пак в него се ражда истината Smile

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз благодаря на включилите се в дискусията Smile Беше ми интересно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-08-14, 16:32:35)alexander_sirakov написа:  При VoLTE се използва два пъти по-широка честотна лента и това се отразява върху яснотата на гласа в положителна посока. Има много предимства, може да се получават две обаждания едновременно, а ако телефона е на някоя по долна генерация това е невъзможно. По бързо се изграждат разговорите и би трябвало да хаби по малко батерия, ако ползваш VoLTE, спрямо ако ползваш само 4G. А на 4G има по ниски времена на пинг и на джитер.

На теория е така! Но всички знаем на практика нещата са малко по различни. В случая с вкл. VoLTE ми харчи осезаемо повече ток. Сега дали е от лош обхват, проблем с мрежата или друго ...не мога да гадая. Все пак и все още няма много хора с които мога да го използвам, а и не е нещо, което ми е жизнено важно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • vankogotinoto
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)