Оценете темата:
  • 19 гласа - средно 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Samsung galaxy S8/S8+

Аз ги намалих от Настройки- Разширени Функции. Харесва ми.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 2 потребители изказват благодарност на pockobg за това мнение:
  • suffer, vankogotinoto
Цитирай
Аксесоари

Дам, пипах, не е от това. Само понякога накъсват. А ако отворя например Torque, там анимациите на стрелките накъсват постоянно. Това и ме накара да си върна Орео-то. Също и това, че при орео мога да си правя приложенията като инстаграм - черни.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Да се изповядам и аз. Паят ме застигна по време на пътуване. Чудих се - дали да изчакам да се прибера и да го сложа, като му отдам цялото си внимание, или да го изпраскам в движение ... и нали юнашко сърце не трае - постъпих импулсивно.

За сега отчитам - осезаем лаг, както и проблеми в Телеграм - не сработва добре клавиатурата, както и бутонът за изпращане (синята стрелка) е неактивна, ако съм в режим писане. Ако натисна "back" бутона, и полето за писане слезе ниско долу - бутонът работи (тогава клавиатурата се скрива).

Приложих:

1. почистване от системното приложение
2. Clean Master
3. Wipe Cache
4. Изтриване на кеша на Телеграм
5. Изтриване на данните на Телеграм
6. Деинсталиране и инсталиране наново
7. инсталиране на Telegram X, Telegraph, BG Ram ....
8. Смяна на клавиатурата....

Проблемът си остава. И фантазията ми да измисля още нещо + помощ от приятел - капитулираха. Решението, което ползвам е - активирах "изпращане на съобщението чрез бутона "enter"". Не ми се нулира, въпреки, че направих бекъп за всеки случай, ако импулсивно го направя  Big Grin  да не съм валат  Smile

Между другото - след инсталацията на Пай - ми изписа, че нещо не е ОК - да занеса телефона в сервиз. Вероятно има омазване, и е добре да ресетна, но ще наблюдавам няколко дни поне.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Toва дали е от полза?

https://www.theandroidsoul.com/samsung-g...solutions/
  • Блутуут иконата липсва в Статусбара - Иконата ще се показва само при сдвоено устройство. Идеята е да се пести място“ Иконата ще се появява при включен блутуут при смъкване на лентата на статубара
  • Липсва опцията за запис на разговори - опитайте да потърсите опцията в търсачката през настройките
  • Проблеми с батерията - тук са доста дълги решенията. Съжалявам но няма да ги напиша
    (накрая приключва с ресет)=
  • Невъзможност да се скрият софтуерните бутони - тук се чака нов Стабилен ъпдейт.
  • Лаг навсякъде (не знам как да го преведа по-добре) - чистене на кеш, рестарт на телефона, изтриване на неизползвани приложения, но отдолу пише, че се дължи на това, че е още в бета стадий софтуера и е нормално да има някои проблеми и бъгове, от които лаг при цялостна употреба
  • прегаряне на екрана в Тъмен режим - Не дръжте дисплея на силна яркост през цялото време, Сменяйте тапета от време на време, за да избегнете светенето на едни и същи пиксели постоянно
  • Проблеми с google Pay - заради бета стадия на андроид 9 още не е сертифициран Гугъл плей и затова устройството не минава SafetyNet проверката
  • Неработещ ЛЕД индикатор за известия - Убедете се че е включено, рестартирайте телефона. В краен случай инсталирайте последната бета на OneUI
  • Липсваща функция - Интелигентно сканиранe - Въведете отново лицеви данни в настройките, рестартирайте телефона
  • След това в Biometrics and security тряббва да се появи опцията Intelligent Scan
  • Неработещ AOD (always-on Display) - включете го от настройките на заключен екран след това от DIsplay Mode изберете Show always
  • в статусбара не се виждат индикаторите am/pm при настроен 12 часов режим на часовника -
  • Неработещо включване на камерата с двойно натискане на power бутона - 
  • Невъзможност за откриване на скрити снимки в Галерията - Стартирайте Secure folder, въведете своя пин или парола. СЛед това натиснете на Галерията, за да видите скритите снимки
  • Нотификациите не изчезват при отговор през статусбара - Проблемът е ограничен само до S8 - засега няма фикс
Надолу в коментарите са изброени и още бъгове и/или проблеми, за които май няма решение
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • divna, pockobg
Цитирай

При мен за сета е идеално. Незнам на какво се дължат проблемите при другите потребители.
Цитирай

(2019-03-04, 19:57:11)divna написа:  Да се изповядам и аз. Паят ме застигна по време на пътуване. Чудих се - дали да изчакам да се прибера и да го сложа, като му отдам цялото си внимание, или да го изпраскам в движение ... и нали юнашко сърце не трае - постъпих импулсивно.

За сега отчитам - осезаем лаг, както и проблеми в Телеграм - не сработва добре клавиатурата, както и бутонът за изпращане (синята стрелка) е неактивна, ако съм в режим писане. Ако натисна "back" бутона, и полето за писане слезе ниско долу - бутонът работи (тогава клавиатурата се скрива).

Приложих:

1. почистване от системното приложение
2. Clean Master
3. Wipe Cache
4. Изтриване на кеша на Телеграм
5. Изтриване на данните на Телеграм
6. Деинсталиране и инсталиране наново
7. инсталиране на Telegram X, Telegraph, BG Ram ....
8. Смяна на клавиатурата....

Проблемът си остава. И фантазията ми да измисля още нещо + помощ от приятел - капитулираха. Решението, което ползвам е - активирах "изпращане на съобщението чрез бутона "enter"". Не ми се нулира, въпреки, че направих бекъп за всеки случай, ако импулсивно го направя  Big Grin  да не съм валат  Smile

Между другото - след инсталацията на Пай - ми изписа, че нещо не е ОК - да занеса телефона в сервиз. Вероятно има омазване, и е добре да ресетна, но ще наблюдавам няколко дни поне.
Според мен няма смисъл да чакаш и по-добре да го оправиш сега. Щом се е омазало, по-скоро ще откриваш и други бъгове, но ти си знаеш.. Smile просто съвет, защото и аз имах проблеми, но до 1 изчезнаха след хард ресета. Smile

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Аз си допълних поста, за да не е само пуст и безмислен списък https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1545791.
Силно се надявам да е от ползва и да няма недоволни от ъпдейта
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • divna
Цитирай

(2019-03-04, 18:28:14)pockobg написа:  @DesireXLady
Изтрий си отпечатъците и ги вкарай на ново. Докосвай пръстовия най много пъти така, както би го докосвала при отключване.

Пробвах, няма ефект за съжаление. Благодаря все пак.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай

@suffer, благодаря ти, ще прегледам дали още нещо не работи, защото няма как наведнъж да забележа всичко.

@Iordannenov  Big Grin имаш право, голямата метла ще разчисти проблемите, но и това е занимавка, а се скатавам за сега.

AoD само проверих - защото забелязах черния екран  Big Grin, но при затваряне на капака на кейса имаше часовник и нотификации. По подразбиране е активирано да се включва при почукване. Иначе - ето как изглежда при мен. Първото е при затворен капак, второто при отворен:

[Изображение: 25636493.png] [Изображение: 25636494.png]

Добавена е опция за избор на цвят на часовника на АоД- не е цялата палитра, но е напредък  Big Grin Преди беше възможно само за часовника на заключен екран.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • pockobg, suffer
Цитирай

За всички със новия Pie,е хубаво да направят wipe cash partition и тогава factory reset  след ъпдейта до 9_ката и всичко ще е ток!
[-] 2 потребители изказват благодарност на emo_841 за това мнение:
  • hondarullezz, suffer
Цитирай

Още от S3 знам, че след качване на андроид е задължително хард ресет. Право на избор е все пак де.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • hondarullezz
Цитирай

Преходът от Nougat към Oreo - при мен мина гладко. Почти не разбрах, че е имало промяна. Сега и One IU допринася за по-осезаемите "разлики". Чисто визуално предпочитам по-малките елементи, тъй като не ползвам телефона с една ръка. Но ще се напасна. Всяка промяна води и до неудобства, поради навика Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Хард ресет съм направил още с чистия флаш. Ползвам Самсунг от 10+ години. Знам какво трябва да се прави. Настройките ги знам наизуст вече. Остава проблемът, че са махнати полезни функции (напр. вдигане/затваряне с едно натискане вместо плъзгане и др.). Както казах, нямам намерение да го слагам поне до последния пач за С8. Предполагам няма да оправят кой знае какво освен лаг да изчистят и батерията да оптимизират. С8 докога трябва да получава ? Да не е март ? Big Grin
Цитирай

При мен ми изчезна SD картата. Пише ми, че картата не е поставена, а тя е там. Не съм правил factory reset, а само wipe на кеша.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай

Пробва ли да я извадиш физически, и да я поставиш пак?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Да, няколко пъти. Ще пробвам с друга, имам една 128 GB.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай

Е, това е кофти Sad А, разпознава ли я друго устройство, за да се разбере дали е повредена? Ако я разпознава друго устройство, например лаптопа ти, можеш да пробваш да я източиш и форматираш там, и след това отново да я предложиш на телефона за разпознаване, след като е форматирана.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2019-03-04, 21:00:47)emo_841 написа:  За всички със новия Pie,е хубаво да направят wipe cash partition и тогава factory reset  след ъпдейта до 9_ката и всичко ще е ток!
Със сигурност си прав и нямам съмнение от 10 г.. ползваме само самсунг устройства у дома цялото семейство Wink И общо и обичайно след голям ъпдейт формат Smile Давайте смело колеги вечерта върнах и на моя (бях на работа) и през деня се ъпна.. без ресети муден беше някак си сега определено има разлика! Телефона е някак си по агресивен така да се каже.. преди ресета загряваше Smile както писаха и други колеги ресет да му олекне.. Smile И така новия 9.0 за мен за сега е супер с другото ще свикнем Wink

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Добро утро от мен. Тази сутрин ми излезе, че имам OTA ъпдейт за BGL/MTL. Явно вече е пуснат за А1.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай

Да пуснат е за MTL апарати. Чудя се да тегля или да изчакам.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2019-03-05, 09:21:17)vladi1 написа:  Да пуснат е за MTL апарати. Чудя се да тегля или да изчакам.

Да чакаш какво!!! Да излезе андроид 10 ли!!??? Big Grin Big Grin
Цитирай

Тази сутрин видях, че има много значим ъпдейт по отношение на режимите за снимане. Това вече за мен е голяма изненада Smile Не очаквах Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2019-03-05, 10:05:24)divna написа:  Тази сутрин видях, че има много значим ъпдейт по отношение на режимите за снимане. Това вече за мен е голяма изненада Smile Не очаквах Smile

Scene optimizer ли са добавили ? А уж нямаше. Big Grin
Цитирай

Не съм разгледала обстойно - но ми направи впечатление, че има режим "храна" - чукнах го - вижда се кръг, в който до колкото разбирам - обектът е на фокус, а извън него по избор - може да има размазване - избира се от капката горе:

[Изображение: 25642446.jpg]

Другото, което чукнах е в про мода - там, където имаше филтри - сега има опции за редакция - така е на S9

[Изображение: 25642445.jpg]

Със сигурност не е само това, но сега не мога да се поветя на разглеждане в детал  Tongue

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Ами защото половината реват от ОТА ъпдейта дори след фабрични.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)