Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

(2017-06-15, 08:55:05)dimo4ko написа:  Здравейте,
Имам телефона от около месец. Имам следния проблем:
На два пъти ми се случва при включен телефон да не могат да се свържат с мен,все едно е изключен. Първия път пътувах и го отдадох на това...въпреки,че докато не направих повикване,не можеха да се свържат с мен. Втория път беше вчера,в къщи,при включен wi-fi,но не ползвах телефона повече от час -два.
На Теленор съм,ако има значение. Телефона е купен от Технополис.

Случвало ми се е със стария телефон. Виждам го, че всичко му е наред и батерия има и обхват, но ако някой ме потърси - казва, че съм с изключен телефон. Аз също не можех да набирам в тези моменти. И само рестарт оправяше положението, а след това се оказвах и без батерия. Също съм на Теленор, но сега с новия телефон нямам такива проблеми. При приятелки се е случвало също - с различни телефони.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари

(2017-06-15, 11:05:36)hollyshit написа:  Това не е боя, ами е анодиран метал. Същото покритие се ползва при оръжията и е много издържливо. Не би трябвало да пада лесно. По-скоро обърни внимание, да не носиш телефона в пряк досег с ключове, монети и други метални предмети, че само много твърди предмети с остри ръбове са способни да издраскат подобна анодация. 
Друг вариант е да ползваш тънък протектор, те обхващат лайсната.

Мога да споря дали е анодизиран алуминий това покритие. Галванизацията е сравнително скъп процес и не е рентабилен, когато търсиш максималната печалба... Това си е чиста прахова боя, която ще се излющи дори и под кейс. Още повече че имам опит с три от кейсовете им (оригинални) по шлякав никога не съм имал. Последно се спрях на лед-а като що годе стегнат, но и той хлопа по ръбовете, а с течение на малко време там ще се събере микро прахорляк и ще стана като фина шкурка.
Допускам че колегата е прав и телефона е започнал да се лющи, ако е носен в джоб и без кейс.
Цитирай

(2017-06-15, 11:05:36)hollyshit написа:  Това не е боя, ами е анодиран метал. Същото покритие се ползва при оръжията и е много издържливо. Не би трябвало да пада лесно. По-скоро обърни внимание, да не носиш телефона в пряк досег с ключове, монети и други метални предмети, че само много твърди предмети с остри ръбове са способни да издраскат подобна анодация. 
Друг вариант е да ползваш тънък протектор, те обхващат лайсната.

Телефона го пазя изключително много - винаги е само той в джоба, не го допирам до нищо твърдо и винаги е поставян на меки повърхности. Не е изпускан и няма никакви драскотини, наранявания, огъвания и други подобни следи където и да било. Но, тази сутрин го забелязах. За 2 седмици ползване да се получи това:
https://drive.google.com/drive/folders/0...sp=sharing

Siemens C45 -> Nokia 6233 -> HTC HD2 -> iPhone 4 / 4s -> HTC One X -> Samsung Galaxy S5 / S7 edge / S8+
Цитирай

И според мен е боя, защото гледах някакви клипчета за устойчивост на надраскване, и там скенера за пръстови и рамката ги показаха че се надраскват и люпят с лекота

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2017-06-15, 11:23:10)bguser написа:  Мога да споря дали е анодизиран алуминий това покритие. Галванизацията е сравнително скъп процес и не е рентабилен, когато търсиш максималната печалба... 

Ми давай да спорим тогава! На брат ми му взимат за 10-тина малки детайли общо 5 лева. Това прави анодирането на подобна лайсната стотинки. Самсунг не прават лайсни при байчото в частното хале. Те си имат техни халета, правят много бройки накуп и т. н., което допълнително поевтинява производството. 
Праховото боядисване ще е при всички случаи по-скъпо, а и по-грубо, на изглед става шегрен. Загледай лайсната, това си прилича отвсъкъде на анодация. А и пробвай да одереш прахово боядисан детайл - бая зор ще видиш. Супер здраво е.
Цитирай

(2017-06-15, 12:14:25)hollyshit написа:  Ми давай да спорим тогава! На брат ми му взимат за 10-тина малки детайли общо 5 лева. Това прави анодирането на подобна лайсната стотинки. Самсунг не прават лайсни при байчото в частното хале. Те си имат техни халета, правят много бройки накуп и т. н., което допълнително поевтинява производството. 
Праховото боядисване ще е при всички случаи по-скъпо, а и по-грубо, на изглед става шегрен. Загледай лайсната, това си прилича отвсъкъде на анодация. А и пробвай да одереш прахово боядисан детайл - бая зор ще видиш. Супер здраво е.

Човек, не знам колко му взимат на брат ти и за какво. Има много методи да се постигне този ефект на предпазване на металите. Чичо Манго от гаражчето под блока може да използва химически процес... В оръжейните магазини има подходящ препарат да се постигне това за стотинки на квадратен сантиметър. Имам предмети - подчертавам ПРЕДМЕТИ (мн. ч.), които се използват в един мъжки спорт с Premium Type III hard-anodized anti-abrasive finish... Нищо общо с боята по този модел, повярвай ми Smile
Една от многото разлики между анодизацията и боята е че първата не пада на ЛЮСПИ, а тук има очевидно ОТЛЮСПВАНЕ на покритие Smile
Тук приключвам спора, защото никой от останалите колеги с нищо повече не може да се обогати или информира Smile и излишно затапваме форума.
Цитирай

Чета по другите форуми, че дори и на изпускани и подбити телефони, черното по рамката си е оставало, дори на вдлъбнатите места.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2017-06-15, 12:58:22)felipe написа:  Чета по другите форуми, че дори и на изпускани и подбити телефони, черното по рамката си е оставало, дори на вдлъбнатите места.

В такъв случай имам ли шанс да ми обърнат внимание в сервиза, ако им го занеса?
Ето как изглежда: https://drive.google.com/drive/folders/0...sp=sharing

Siemens C45 -> Nokia 6233 -> HTC HD2 -> iPhone 4 / 4s -> HTC One X -> Samsung Galaxy S5 / S7 edge / S8+
Цитирай

(2017-06-15, 12:58:22)felipe написа:  Чета по другите форуми, че дори и на изпускани и подбити телефони, черното по рамката си е оставало, дори на вдлъбнатите места.

Да съгласен съм. Проблемните зони на боята са малки тесни ръбчета, където няма площ да се захване добре за основата. От нормално ползване рамката като цяло може да надживее две години експлоатация при този модел.
Цитирай

Аз бих го занесъл.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2017-06-15, 13:01:21)Exilemancer написа:  В такъв случай имам ли шанс да ми обърнат внимание в сервиза, ако им го занеса?
Ето как изглежда: https://drive.google.com/drive/folders/0...sp=sharing

Ами тук едва ли ще получиш актуален отговор. Единственият възможен вариант за теб е - бегом към официален сервиз, не оператор или там където е купуван.
Цитирай

Ако се навият да сменят рамката и дисплея аз бих сложил такива от орхид версията.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Никъв шанс Да го сменят
По тази логика на ме ми. Се нафта дисплея...ъпсурт
Това си е от начина на употреба и това

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2017-06-15, 12:33:26)bguser написа:  Човек, не знам колко му взимат на брат ти и за какво. Има много методи да се постигне този ефект на предпазване на металите. Чичо Манго от гаражчето под блока може да използва химически процес...

Брат ми тунингова пневматични състезателни оръжия. Човека, който му анодира детайли не е никакъв Манго, а има цех за галванизация на метали на принципа на електролизата в индустриална зона. Не боядисва нищо с подръчни материали, това са глупости. Анодира алуминиеви, както и детаили от цветни метали в различни цветове, предполагам си запознат с процеса електролиза.  
А за стоманени детаили предлага оксидация, по понятни причини.
Спирам спора, ако не вярваш и си от София идвай да те водя да видиш сам и да се убедиш в цените.
Цитирай

(2017-06-15, 08:55:05)dimo4ko написа:  Здравейте,
Имам телефона от около месец. Имам следния проблем:
На два пъти ми се случва при включен телефон да не могат да се свържат с мен,все едно е изключен. Първия път пътувах и го отдадох на това...въпреки,че докато не направих повикване,не можеха да се свържат с мен. Втория път беше вчера,в къщи,при включен wi-fi,но не ползвах телефона повече от час -два.
На Теленор съм,ако има значение. Телефона е купен от Технополис.

При С7 го имаше този проблем с Теленор и Виваком. Брат ми му купих С7 Едж от Е*АГ и подмяна на сим карта на Теленор не помогна. Обхвата му на 100% 4Г и като му звъня дава изкл. телефон, а в същото време получава смс за пропуснат разговор. Интернета обаче продължаваше да е активен и на пример по Viber се свързвах без проблем с него. Сменяхме на 3г и само на 2г, но нищо не помогна. Попрочетох тук за подобни проблеми и му флашнах последния фирмуер с ъпдейта/фикса от Теленор, а след това зададох фабрични настройки. От 30тина дни на сам няма вече проблем! Всичко зависи и от местоположението. Има случаи в които може да не се прояви този проблем. 

В момента имам един комшия на Вива в същата ситуация, но има една камара настройки направени и не иска да връща фабрични настройки, че после една седмица не може да се оправи. Та чака още обновяване по OTA ама нещо се бави.

Може да изпробваш да флашнеш С8 с Теленорски фирм и да следиш за подобрение. Имам съмнение, че ще се оправи и при теб.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2017-06-15, 13:16:46)felipe написа:  Ако се навият да сменят рамката и дисплея аз бих сложил такива от орхид версията.

Рамката върви с дисплея и в оторизирания сервиз ги сменят заедно. Никой сервиз няма да направи разход за 700-800 лв. и нагоре за диспей и рамка задари малко олющена боя. Чудя се, когато се наложи да отварят телефона, не нараняват ли и тогава боята по лайсната? Как тогава го връщат на клиента в същия търговски вид? Вероятно има някакъв начин да заличат следите от отварянето и този начин може да се приложи и в моя случай.

Siemens C45 -> Nokia 6233 -> HTC HD2 -> iPhone 4 / 4s -> HTC One X -> Samsung Galaxy S5 / S7 edge / S8+
Цитирай

(2017-06-15, 11:05:36)hollyshit написа:  Това не е боя, ами е анодиран метал. Същото покритие се ползва при оръжията и е много издържливо. Не би трябвало да пада лесно. По-скоро обърни внимание, да не носиш телефона в пряк досег с ключове, монети и други метални предмети, че само много твърди предмети с остри ръбове са способни да издраскат подобна анодация. 
Друг вариант е да ползваш тънък протектор, те обхващат лайсната.

При оръжията се казва Оксидация. И не е чак толкова издражлива тази Оксидация! Изтрива се дори при триене в дрехи. Разбира се зависи коя фирма я е правила. И там като при всичко останало си има различно качество. Но Оксидацията не е вечна. Просто е много по издражлива от боята.

В оръжейните магазини се продават и тубички с оксидация, която ти позволява сам да си позамажеш дефектите евентуално, но не е трайна като оригиналната .

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Е, някъде не е ли упоменато какво е покритието на тази рамка или е велика производствена тайна  Lol

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-06-15, 13:55:11)Exilemancer написа:  Рамката върви заедно с дисплея и в оторизирания сервиз ги сменят заедно. Никой сервиз няма да направи разход за 700-800 лв. и нагоре за диспей и рамка задари малко олющена боя. Чудя се, когато се наложи да отварят телефона, не нараняват ли и тогава боята по лайсната? Как тогава го връщат на клиента в същия търговски вид? Вероятно има някакъв начин да заличат следите от отварянето и този начин може да се приложи и в моя случай.

Не правят опит да заличат каквото и да е. Връщали са ми телефон с рекламация в отчайващо състояние. Телефона го върнах гаранционно в някогашния Глобул. Приеха го, завиха го в гаранционната карта, щипнаха го с едно ластиче и го хвърли от един метър пред очите ми в един шкаф пълен с телефони за сервиз. Когато ги приемат има един много як мохабет който пишат - СЛЕДИ ОТ УПОТРЕБА. Накарай ги да ги изброят - драскотина ли е, дупка ли е къде е какво е... Аз не приех телефона след ремонта, върнаха ми го точно на 29-тия ден целият изподран и със следи от отваряне. Написах забележка върху гаранцията оставих го в офиса им и след няколко дни, след като изтече тридесет дневния срок, се върнах и го смениха с чисто нов. Недопустимо е да приемеш телефон върнат с проблем и след отстраняването на проблема да изглежда все едно е бил в центрофуга с камъни.
Номера е като го приемаш от ремонт - първо го оглеждаш, после ако си съгласен подписваш протокола че си го приел. Обратния случай те вкарва в един безкраен кръговрат и накрая ще те изкарат виновен че си потрошил телефона със силата на мисълта си дистанционно, докато е бил в техния сервиз.
Чисто приятелски съвета ми е да се примириш с тези люспи. Няма гаранция че новата лайсна няма да стане същата след известно време. Има опасност ако го дадеш за подмяна на лайсната, да отхвърлят ремонта и да си получиш телефона в далеч по трагичен вид. Изчакай известно време и виж дали психиката ти ще свикне с тази щета Smile Сложи кейс, така че да не ти се набива на очи и да те дразни. След време може да се появят и други по-съществени дефекти (червен дисплей, скапан радиомодул) модела не е като да не е бъкан с проблеми, тогава комбинирай гаранцията и с едно изпращане да се решат няколко проблема евентуално. Ако пък през това време вече не те дразни и не се появи друг по-съществен проблем идеално Smile продължи да си го ползваш със здраве Wink

(2017-06-15, 14:20:03)divna написа:  Е, някъде не е ли упоменато какво е покритието на тази рамка или е велика производствена тайна  Lol

Лак за нокти, но от този скъпия, по 3,50 Wink
Цитирай

Така може да третират някой китайски телефон-еднодневка, но към модел за 1700 лв. би трябвало да са по-внимателни, иначе няма да им го приема докато не го заменят с нов. Ще се разходя до сервиза, за да видя какво ще ме излъжат.

Siemens C45 -> Nokia 6233 -> HTC HD2 -> iPhone 4 / 4s -> HTC One X -> Samsung Galaxy S5 / S7 edge / S8+
Цитирай

(2017-06-15, 14:39:32)Exilemancer написа:  Така може да третират някой китайски телефон-еднодневка, но към модел за 1700 лв. би трябвало да са по-внимателни, иначе няма да им го приема докато не го заменят с нов. Ще се разходя до сервиза, за да видя какво ще ме излъжат.

За работника в магазина няма никакво значение колко струва телефона, китайски ли е корейски ли е, на лизинг ли си го взел, кръв ли си дарявал за да го доплатиш... Приема го, листчето с гаранцията се омотава внимателно върху телефончето, ластичето се щипва и се пуска в чекмедженцето. Работникът в магазина го интересува на първо число да вземе минималната, почивката да му се дава по кодекс и това е Wink Не си се забавлявал с търговци на такъв вид техника май Smile
Цитирай

Напротив - 7-8 пъти до сега съм връщал техника за сервиз (телевизор, видеокарта, лаптоп и няколко телефона) и само последния път си бяха оставили ръцете с един китайски Revo Phone за 200 лв., на който му изгоря дисплея. Предишните пъти ми връщаха нещата неразличими от нови.

Siemens C45 -> Nokia 6233 -> HTC HD2 -> iPhone 4 / 4s -> HTC One X -> Samsung Galaxy S5 / S7 edge / S8+
Цитирай

(2017-06-15, 14:57:47)Exilemancer написа:  Напротив - 7-8 пъти до сега съм връщал техника за сервиз (телевизор, видеокарта, лаптоп и няколко телефона) и само последния път си бяха оставили ръцете с един китайски Revo Phone за 200 лв., на който му изгоря дисплея. Предишните пъти ми връщаха нещата неразличими от нови.

Е значи имаш опит, отлично. Действай по твое усмотрение тогава и късмет Smile
Цитирай

(2017-06-15, 14:48:16)bguser написа:  За работника в магазина няма никакво значение колко струва телефона, китайски ли е корейски ли е, на лизинг ли си го взел, кръв ли си дарявал за да го доплатиш... Приема го, листчето с гаранцията се омотава внимателно върху телефончето, ластичето се щипва и се пуска в чекмедженцето. Работникът в магазина го интересува на първо число да вземе минималната, почивката да му се дава по кодекс и това е Wink Не си се забавлявал с търговци на такъв вид техника май Smile

Bguser, пишеш някои работи, дето въобще не си запознат ми се струва.
Хайде, темата за електролизата и цената и ще си замълча, ама дай да видим следното:

Първо - техник в GSM сервиз, не е чистачка, че да е на минимална работна заплата.
Това са хора доста учили, а после са и специализирали. Изискват се немалко знания и умения за ремонт на такъв тип фина телекомуникационна електроника.
Второ - ти колко такива телефона занесе на сервиз, които струват над 1700 лева и ти ги върнаха одрани?
Защото аз занесох вече два такива и ще ти кажа, че и драскотинка нямаха. Даже и фолио им бяха залепили, като протектор отпред и отзад, само и само да не се издраскат при ремонта и до предаването им на клиента.
Цитирай

(2017-06-15, 08:55:05)dimo4ko написа:  Здравейте,
Имам телефона от около месец. Имам следния проблем:
На два пъти ми се случва при включен телефон да не могат да се свържат с мен,все едно е изключен. Първия път пътувах и го отдадох на това...въпреки,че докато не направих повикване,не можеха да се свържат с мен. Втория път беше вчера,в къщи,при включен wi-fi,но не ползвах телефона повече от час -два.
На Теленор съм,ако има значение. Телефона е купен от Технополис.
Аз съм на Виваком и на мен до сега ми се случи веднъж. Не знам от какво е. Дано не се повтаря. Докато не набрах аз от телефона, никой не можеше да се свърже с мен.
А на колегата с прекъсването на мобилните данни... не се мъчи от Мтел е. И при мен беше така когато бях на Мтел. Пробвай да го сменят картата да видиш дали няма да се оправи. Аз не съм си занимавал да сменям.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)