Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Тази практика само при теб май се забелязва, но си прав, че всеки сам си решава

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, имам следното питане във връзка с батерията. До момента бях много доволен от нея, но преди няколко дена телефонът ми поседя повече време в колата, грубо около 2-3 часа и когато го извадих беше силно нагорещен. На дисплея имаше предупредително съобщение за достигната висока температура, та възможно ли е  вследствие на високата температура батерията да е сдала багажа ?

Samsung Galaxy S 8 +
Цитирай

Не. Не е толкова лесно само от едно нагряване в колата, затова и предупреждава.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Бих казал, че пада по бързо батерията след последният ъпдейт. Мислех, че е от 4G направих телефона на 3G но уви пак същия резултат 1 ден и 3 часа и 3.30ч. екран. Преди последният ъпдейт правеше по 1ден 18 часа дори по 2 дни и около 5ч. екран. Чудя се дали да не върна предния софтуер.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

Смело мога да кажа че досега батерията на galaxy s8 ме издържа най дълго време,преди това бях със xperia z5,тя дори е по голяма но издържаше по малко,а аз им правя всекидневен тест,гледам филми на телефона,онлайн радио,сърфиране яко в интернет и т.н.искам да я запазя възможно най дълго,защото телефона ми допада и мисля че ще го ползвам още дълго време ,така че давайте съвети за правилна експлатация на батерията и как да запазим живота и по дълъг,това за човъркането на телефона по време зареждане не разбрах точно защо не е хубаво или пък падането на батерията под 20 %,кажете и за външните батерии нещо ...
Цитирай

Предлагам който желае да си инсталира Accubattery от маркета и след няколко цикъла заряд/разряд да покаже стойностите за estimate и design капацитет на батерията, average screen on time като спомене разбира се кой е модела на телефона.

... HTC Sensation -> Galaxy S3 -> Galaxy Note 4 -> HTC ONE M8 -> Galaxy Note 2 -> Xiaomi RedMi Note 2 Prime -> Xiaomi RedMi Note 3 16GB -> Xiaomi Mi Max 32GB
Цитирай

Вече много започвам да се ядосвам с моята батерия. Вече започнах когато съм в офиса да спирам мобилни данни и Wi Fi. И в края на деня резултата е трагедия.

Просто ужас. Имам 1:30ч разговори и това е. И от тези 16 часа 5 са през нощта. Много е някакъв голям дрейн за да ходя да се разправям, а... едно никакво. Много ме е яд.
[Изображение: eff9f671d4bc41f19e5af0467430db76.jpg][Изображение: 14a7f259e48d5e56db8e2e976a0be6e3.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Докато спиш колко пада батерията?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Ами пада и при мен здравата особено след ъпдейта. За нерви си е.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

До скоро беше 2-3%, снощи го забелязах, за 5-6 часа - 5%.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

И при мен определено пада по бързо но си знаех с тези ъпдейти самсунг няма как да не омажи положението.Както с всеки друг gsm на самсунг. На мен с еднакво използване пада около ~15% повече от преди

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай

Отначало се ядосвах че ще трябва да го задържам всяка вечер, сега вече се ядосвам че при малко по натоварен работен ден, въобще няма да ме изкара един ден, което си е подигравка.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Когато ползвам интензивно телефона и на мен ми пада батерията. Например на морето - почти всеки ден го зареждах, понякога и по два пъти. И то най-вече интернет (форуми), снимане и навигация. Случвало ми се е 2 пъти на ден да го зареждам. Не е бил на нулата, но да има, като излизам.

В градска среда му е доста по-леко на душата - без да съм в режим пестене. Погледнах  преди малко - мисли да ме изкара още 20 часа - 60 часа общо от заряда - на 40% съм - втори ден след заряд.

 [Изображение: 18184042.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Нормални е на морето заради температурата, а и там предполагам търси мрежа доста повече.
А за навигация и GPS, съвсем здраво тегли ( аз при мен съм го изключил )

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2017-08-08, 19:58:40)brabus написа:  Отначало се ядосвах че ще трябва да го задържам всяка вечер, сега вече се ядосвам че при малко по натоварен работен ден, въобще няма да ме изкара един ден, което си е подигравка.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
За тия пари прав си. Подигравка си е.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

А температурата вдигне ли се батерията веднага тръгва на долу. А при мен и без да го пипам лети на долу.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз имах подобен проблем и го реших като върнах предния софтуер и сега си кара както преди от време на време ми мрънка, че има ъпдейт но аз го махам и нямам никакъв проблем.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

След ъпдейта ето това ми беше най-добрия резултат от днес с най-активно ползване вечерта. Цял ден не е пипнат и вечерта на бързо се предаде.[Изображение: 56c8544bfc9b7ec5e012c3df1231576b.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пробвай един ден с намалена осветеност на екрана и ще видиш, че ще кара много повече.
Писал съм го многократно. Екранът дърпа най-много от батерията. Не е нужно да се пържи екрана до края. Нищо не се печели от това, освен ранно изхабяване на батерията. Пробвай и сподели колко е изкарал.
Цитирай

Как по цял ден на това слънце да го намаля, само както го намаля и не го виждам. Ще опитам все пак.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ако ползваш по цял ден телефона навън, на силното слънце е понятно защо ти кара толкова малко батерията.
Автоматично се увеличава осветеността на екрана до последната си степен и така цял ден.
Цитирай

Точно така ако е на режим авто може да се освети до около 140% ....което харчи още повече от колкото ако го настроиш ръчно на 100%. В gsmarena го има измерено:

Samsung Galaxy S8 100% brightness - 440 White, cd/m2
Samsung Galaxy S8 Max auto 100% brightness - 618 White, cd/m2

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

За сега да чукнем на дърво не мога да се оплача от батерията г.д. 11-12 часа изкарва, С автоматично регулиране на светлината, wi-fi-, gps, always on displey, Крайна светкавица.

Не играя игрички.. предимно Разговори, вайбър, Имейли, браузване, Фб и от време на време Радио CITY  и TV GO(na vivacom)

+използвам биометрични данни за защита, пръстов отпечатък и Разпознаване на лице.

Когато спя/Тази вечер ще пробвам отново/ или примерно когато имам друга работа и го оставя настрани: батерията не мърда с повече от 2/3%


П.П: тази вечер го изпробвах, заредих го до 100 процента и си легнах,  за 9 часа - 5 процента беше паднала батерията, като не съм спирал нищо.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай

Режим ауто на дисплея с включен always on display


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30 Pro
Цитирай

Това е при мен, довечера на зарядното :-)


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC Desire™ HD, HTC Sensation™ XE, Samsung Galaxy Note III and IV and IX, S7 Edge and S8+, Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE
Цитирай

(2017-08-16, 15:44:13)jvspasov написа:  Това е при мен, довечера на зарядното :-)

Със сигурност го използваш за будилник само Smile

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)