Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

На литиевите батерии им е все тая как се зареждат с малко НО оказващо влияние на живота им, а именно да не се допуска дълбок разряд /аз гледам да избягвам ежедневно разреждане под 20-30%/ и презаряд което ще рече по-високо от допустимото напрежение което няма как да се случи, защото захранващия блок на телефона го регулира! Всичко останало са глупости за нощно, непрекъснато и т.н. зареждания!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2017-06-02, 10:45:33)turl написа:  На литиевите батерии им е все тая как се зареждат с малко НО оказващо влияние на живота им, а именно да не се допуска дълбок разряд /аз гледам да избягвам ежедневно разреждане под 20-30%/ и презаряд което ще рече по-високо от допустимото напрежение което няма как да се случи, защото захранващия блок на телефона го регулира! Всичко останало са глупости за нощно, непрекъснато и т.н. зареждания!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Споделям абсолютно всичко написано (мислих и аз да го пиша). Щях да допълня в поста си, че за да бъде действително едно зареждане здравословно даже е добре батерията да не се зарежда докрай. Например до 90%. Това нещо дори се вкара като опция при една марка (няма да я споменавам). Зареждането от 20/30% до 90% е най-доброто за батерията на смартфона. Но с оглед напредналата технология особено при батериите, нищо не пречи да се зарежда до 100 % и дори да се оставя повече. Аз лично спад не съм усетил в батерията, която ползвам на телефона в подписа си вече 2+ години, като я зареждам различно - понякога от 5%, друг път от 30%+, в повечето пъти от 20%+, но честно казано никога не я зареждам до 90%, а винаги докрай.
Цитирай

А прецакват ли тази батерия безчижните зарядни, при бърз заряд? Предполагам, че с тях може да се избира дали бързо или бавно да се зарежда телефона?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Не са добре за постоянно използване, понеже има загуби, оттам батерията загрява , а всички знаем, че високата температура скъсява живота на батерията. Бързото зареждане никога не е полезно, като всеки сам си преценява колко смята да използва телефона и как да му въздейства.

POCO F1
Цитирай

Благодаря Smile А тези устройства имат ли опция за бавно зареждане?

Сега зареждам веднъж на няколко дни, обичайно, като падне до 20-30%, зареждам нощем предимно. Дори все още не съм взела второ зарядно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-06-02, 15:16:01)divna написа:  Благодаря Smile А тези устройства имат ли опция за бавно зареждане?

Сега зареждам веднъж на няколко дни, обичайно, като падне до 20-30%, зареждам нощем предимно. Дори все още не съм взела второ зарядно Smile

Има бързо безжично - познава се по това, че е изтумбено и има вентилатор в него, има и такива , които зареждат само "бавно" като това от С6.
Дори и да използваш бързо безжично, от опциите на батерията има отметка, която изключва бързината и почва да зарежда бавно/стандартно. Принципът е същия като опцията при жичното.

POCO F1
Цитирай

Здравейте,

От няколко часа съм с S8 и се опитвам да намеря опцията за махане на бързото зареждане в менюто и не го намирам. Някой може ли да помогне къде точно се намира?
Цитирай

Настройки- поддръжка на устройство- батерия- горе трите точки

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Много ти благодаря gogon! Къде ли не рових и не успях да я намеря опцията Smile
Цитирай

Споделям нещо, което забелязах днес и то е в положителен аспект.
От 45-50 дни имам плюс-а, но днес за първи път няколко часа бях с мобилния интернет, който ползвам от бисквитка.
Не съм го откачал, закачал към други мрежи и прочие, а до днес винаги от сутринта до привечер съм бил на мобилния интернет от сим картата и апарата се връзва автоматично на 2-3 места, които посещавам ежедневно.
В следствие на днешното ползване на бисквитката, в момента батерията ми е на 77 процента, като съм го ползвал нормално и за разговори, снимал съм с него, мейли съм чел и т.н., а друг път по това време батерията ми е около 55-60% при относително същия режим на ползване.
Ако друг има, който ползва мобилен нет от устройство непрекъснато, би ми било интересно да сподели и при него ли това ползване е по-щадящо батерията, отколкото ползването на мобилните данни от сим картата.
Цитирай

(2017-06-11, 19:34:58)algor написа:  Споделям нещо, което забелязах днес и то е в положителен аспект.
От 45-50 дни имам плюс-а, но днес за първи път няколко часа бях с мобилния интернет, който ползвам от бисквитка.
Не съм го откачал, закачал към други мрежи и прочие, а до днес винаги от сутринта до привечер съм бил на мобилния интернет от сим картата и апарата се връзва автоматично на 2-3 места, които посещавам ежедневно.
В следствие на днешното ползване на бисквитката, в момента батерията ми е на 77 процента, като съм го ползвал нормално и за разговори, снимал съм с него, мейли съм чел и т.н., а друг път по това време батерията ми е около 55-60% при относително същия режим на ползване.
Ако друг има, който ползва мобилен нет от устройство непрекъснато, би ми било интересно да сподели и при него ли това ползване е по-щадящо батерията, отколкото ползването на мобилните данни от сим картата.

Батерията държи в пъти повече когато ползваш wifi странно ми е че има все още хора които не са разбрали
Цитирай

(2017-06-02, 20:13:18)lavazza написа:  Има бързо безжично - познава се по това, че е изтумбено и има вентилатор в него, има и такива , които зареждат само "бавно" като това от С6.
Дори и да използваш бързо безжично, от опциите на батерията има отметка, която изключва бързината и почва да зарежда бавно/стандартно. Принципът е същия като опцията при жичното.

Мерси Smile  Полезно ми е!

Предполагам ползата от безжичното е, че не се прецаква буксата, друго предимство има ли? 

За мен има, но то е по-различно от практичните детайли - харесва ми самото зарядно, красиво ми е. Обичам разни красиви, "иновативни" играчки, по-новите, различни неща. Ще ми доставя и друга радост (поне в началото   Big Grin   )

(2017-06-11, 19:34:58)algor написа:  Споделям нещо, което забелязах днес и то е в положителен аспект.
От 45-50 дни имам плюс-а, но днес за първи път няколко часа бях с мобилния интернет, който ползвам от бисквитка.
Не съм го откачал, закачал към други мрежи и прочие, а до днес винаги от сутринта до привечер съм бил на мобилния интернет от сим картата и апарата се връзва автоматично на 2-3 места, които посещавам ежедневно.
В следствие на днешното ползване на бисквитката, в момента батерията ми е на 77 процента, като съм го ползвал нормално и за разговори, снимал съм с него, мейли съм чел и т.н., а друг път по това време батерията ми е около 55-60% при относително същия режим на ползване.
Ако друг има, който ползва мобилен нет от устройство непрекъснато, би ми било интересно да сподели и при него ли това ползване е по-щадящо батерията, отколкото ползването на мобилните данни от сим картата.

Какво е мобилен нет от бисквитка?  Huh

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Big Grin 

Вафличка, която не се яде, но много би ми се искало да отхапя. В нея има сим карта и си стои кротко в някой джоб, пръскайки Лайфай (едно различно разбиране за WiFi, което прочетох в друга тема) Rolleyes

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

По начина, по който аз от моите мобилни данни от телефона - пръскам net към другите? Само, че в горния случай е отделна сим карта в отделно устройство, не през нечий телефон? За приемащото устройство не е ли Wi-Fi? На мен ми е зглеждало едно и също - дали приемаш безжично нет от рутера или от нечий телефон по този начин.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Говоря за 3G модем:
Това устройство е Mi-Fi модем или "бисквитка", която излъчва безжичен интернет, който е подходящ за таблет или телефон. Изключително компактен и удобен, този модел ще ви свърже с мрежата навсякъде в България. Не подценявайте възможността за интернет в колата докато пътувате, която тази "бисквитка" предоставя.
[Изображение: vivacom-mifi.png]
Няма общо с шерване на мобилни данни от мобилен интернет (там се хаби яко батерията на телефона).

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

(2017-06-12, 10:15:43)petio_venkov написа:  Няма общо с шерване на мобилни данни от мобилен интернет (там се хаби яко батерията на телефона).

Как да няма общо? Почти същото е по принцип. 
Това устройство нито ти дава по-стабилна връзка, нито нищо... 
Разликата между подобен модем и качествен висококласен телефон е, че телефона точи батерията много повече от нормалното и до там! Нищо повече не печелиш с бисквитката, лично проверено, неколкократно даже и то с две различни бисквитки.
Цитирай

Доста съм доволен от батерията.[Изображение: 45f7dd19b89ab0378c082be12f3c207b.jpg][Изображение: 5f6a4344b97a02f99b2153529724afbb.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

За да се разбере за какво точно става въпрос, давайте информация - какво е пуснато, яркост, мобилни данни или Wi-Fi, местоположение, енергоспестяване и всичко каквото е важно за консумацията. И освен това колко SoT прави за определено време, най добре от 100 до 10 процента. Можеше да минеш без снимките на графиката и само да напишеш че си доволен.
Цитирай

Някой може ли да ми обясни как да наглася слайдера на ауто режим докъде минимално да се намаля че вечер го прави много тъмен? Благодаря.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Или е авто или не
Няма как хем да избереш автоматичен, хем ти да му зададеш колко

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2017-06-13, 16:13:23)vladi1 написа:  Някой може ли да ми обясни как да наглася слайдера на ауто режим докъде минимално да се намаля че вечер го прави много тъмен? Благодаря.
Лично аз си го слагам на 60-70 и си ми върши работа. Най-много през деня да го сложа на 100 и то за малко. Може да опиташ по този начин.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Мерси идвам от айфон и мисля че при тях можеше да се прави ако ме разбирате какво имам предвид

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

На всички Huawei може да се наглася.
Пробвай следното:
Докато отметката е на авто премести слайдъра до ниво, под което не искаш да слиза. 
И не трябва да пада под него
Закрий сензора с ръка и виж дали ще падне под това, ниво. Ако падне значи не работи.
Цитирай

Виж сега, така може
НО, след това като на др ден мине на светло и после вечерта пак ше трябва сам да си го нагласи. А не това мисля че е въпросът, а да му зададе на колко да е минимално и като е тъмно да си го прави автоматично

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Остава си така перманентно, докато не махнеш и пак сложиш отметката на авто
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)